آخرین اخبار

فرهنگي

تقدیر از 41 پژوهشگر برتر جشنواره جوان خوارزمی

سرزمین ایرانیان- در نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی از 30 پژوهشگر برتر بخش دانش‌آموزی و 11 پژوهشگر برتر بخش جوان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

آغاز برنامه مطالعاتی ژن های ایرانیان با نام «ایرانوم»

سرزمین ایرانیان- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به ایجاد و راه اندازی مراکز تحقیقاتی با اهداف خاص، افزود: مرکز مطالعاتی روی ژن های ایرانی ها با نام ایرانوم به زودی افتتاح می شود.

مرکز نوآوری پهپاد در کشور راه‌اندازی می‌شود

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از راه‌اندازی مرکز نوآوری پهپاد در کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

تعویق زمان برگزاری جشنواره ملی "حرکت" به دلیل زلزله کرمانشاه‌

سرزمین ایرانیان- دبیر اجرایی دهمین جشنواره ملی حرکت از به تعویق افتادن زمان برگزاری این جشنواره به دلیل وقوع زلزله در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این جشنواره دی ماه امسال به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود.

معرفی برگزیدگان جایزه مصطفی در 11 آذر/تهران میزبان 60 محقق جهان اسلام

سرزمین ایرانیان- رییس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی (ص) از معرفی دانشمندان برجسته جایزه مصطفی (ص) در 11 آذرماه خبر داد و گفت: در این دوره بیش از 60 دانشمند مسلمان حضور خواهند داشت.

آغاز زمان ثبت نام آزمون ارشد از 16 آذر

سرزمین ایرانیان- سرزمین ایرانیان- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 97 از 16 آذر خبرداد و گفت: زمان ثبت نام تا 22 آذرماه ادامه خواهد داشت

همکاری‌های علمی و پژوهشی ایران و اتحادیه اروپا گسترش می‌یابد

سرزمین ایرانیان- قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، در سومین نشست گفت‌وگوهای بلندپایه میان ایران و اتحادیه اروپایی، آخرین وضعیت همکاری‌های دو طرف در زمینه علوم، فناوری و آموزش عالی را تشریح و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه برنامه جذب دانشجویان اروپایی اعلام کرد.

برگزاری دوره ویژه کارشناسی ارشد بین رشته‌ای "کارآفرینی در علوم زیستی" با همکاری دانشگاه کپنهاگ

سرزمین ایرانیان- رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: از امسال دوره ویژه کارشناسی ارشد بین رشته ای تحت عنوان کارآفرینی در علوم زیستی را با همکاری دانشگاه مدیریت و بازرگانی کپنهاگ دانمارک آغاز می کنیم. دانشجویان از مهر ماه سال آینده وارد این دوره می شوند و واحدهای نظری و پروژه های عملی را به صورت مشترک در هر دو دانشگاه خواهند گذراند.

آغاز کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب در ارومیه

سرزمین ایرانیان- کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب روز چهارشنبه با حضور متخصصانی از ایران و کشورهای ایتالیا، هندوستان، فنلاند، ترکیه، افغانستان و پاکستان و با هدف تبادل تجربه و یافته های جدید علمی در ارومیه آغاز به کار کرد.

جشنواره پژوهش با حضور رئیس جمهور برگزار می شود

سرزمین ایرانیان- معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار 22 تا 26 آذرماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

رقابت ایده‌های کارآفرینی در دانشگاه شهید بهشتی

سرزمین ایرانیان- از سوی دانشگاه شهید بهشتی اولین جشنواره کارآفرینی آموزشی برگزار می‌شود و در آن علاوه بر معرفی کارآفرینان موفق ایده‌های موفق در حوزه کسب و کار در بخش مسابقه ملی کارآفرینی آموزشی به رقابت می‌پردازند.

مازندران میزبان «کنفرانس بین‌المللی پیشرفت‌های نوین در مهندسی عمران»می‌شود

سرزمین ایرانیان- نخستین کنفرانس بین‌المللی پیشرفت‌های نوین در مهندسی عمران با حضور اساتید برتر دانشگاه‌های معتبر ایران به میزبانی آمل برگزار می‌شود.

برگزاری سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران در اسفندماه

سرزمین ایرانیان- با توجه به اینکه در خصوص زیست‌شناسی سامانه‌ها در ایران اقدامات کافی انجام نشده است،‌ سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران 8 و 9 اسفندماه امسال با هدف ارتقای سطح دانش و تبیین توانمندی‌های آن برگزار خواهد شد.

امکان‌سنجی اشتغال در خدمات فنی و مهندسی کشاورزی

سرزمین ایرانیان- چهل و ششمین نشست از سلسله نشستهای علمی و تخصصی در حوزه تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان، روز دوشنبه 8 آبان ماه در سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان برگزار می ‌شود.

یکپارچگی آموزش عالی باید در دستور کار قرار بگیرد

سرزمین ایرانیان- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکپارچگی آموزش عالی باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: دانشجویان این کشور فرزندان این کشور هستند و سرمایه‌های بزرگ انسانی محسوب می‌شوند.

ثبت نام جشنواره دانشجوی نمونه تا سوم آبان ماه 96 تمدید شد

سرزمین ایرانیان- ثبت نام در بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه تا سوم آبان ماه تمدید شد و بر اساس اصلاحیه آئین نامه جشنواره، دانشجویان فعال فرهنگی که در برگزاری نمایشگاه، اجرای نمایش و ساخت فیلم و همچنین برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی فعالیت می‌کنند، شامل دریافت امتیاز خواهند شد.

15 آبان آخرین مهلت شرکت در آیین اهدای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران

سرزمین ایرانیان- هفتمین آئین اهدای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با مشارکت نهادها و دستگاه‌های علمی و فرهنگی کشور آذر ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تنها تا 15 آبان فرصت دارند که برای حضور در این مراسم ثبت نام کنند.

مقابله با تهدیدهای سایبری با فناوری ایرانی

سرزمین ایرانیان- محققان یک شرکت دانش‌بنیان خوزستانی با کمک صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیکی (صحا) موفق به تولید سیستم بومی امنیت شبکه (Firewall) شدند.

گسترش همکاری علمی ایران و اروگوئه

سرزمین ایرانیان- قرارداد همکاری‌های مشترک آموزشی، پژوهشی، بهداشتی، درمانی، دارویی و تجهیزات پزشکی بین وزارت بهداشت ایران و اروگوئه به امضای وزیر بهداشت اروگوئه و دکتر لاریجانی به نمایندگی از وزیر بهداشت کشورمان رسید.

ایجاد شورای ملی ترویج علم در کشور

سرزمین ایرانیان- رییس گردهمایی سازمان‌ها و نهادهای فعال در حوزه ترویج علم با بیان اینکه در حوزه ترویج علم دیر اقدام شد، گفت: در حال راه‌اندازی شورای ملی ترویج علم با حضور همه فعالان این عرصه هستیم.

دولت در انتخاب وزیر علوم به بن بست رسیده!/دانشگاه‌ها در شرایط فعلی به وضعیت انفعال رسیده‌اند

سرزمین ایرانیان- عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه دولت در انتخاب وزیر علوم به بن بست رسیده است، گفت: مشکلات به ارث رسیده آموزش عالی از دولت نهم و دهم، موجب شده بسیاری از افراد دارای صلاحیت، مسئولیت وزارت علوم را نپذیرند و برخی افراد پیشنهادی نیز مورد قبول واقع نشوند.

ادغام آموزش پزشکی با آموزش عالی امری غلط است

سرزمین ایرانیان- نایب رییس مجلس شورای اسلام با تاکید بر اینکه ادغام آموزش پزشکی با آموزش عالی امری غلط است، گفت: دانشجویان رشته‌های پزشکی به دلیل آموزش‌های همراه با مهارت بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می‌شوند؛ اگر چه تفکیک این حوزه از آموزش عالی از ابتدا غلط بود اما ادغام در شرایط فعلی امری غلط تر است.

تکنولوژی تلسکوپ‌های فضایی توسعه می‌یابد/ رصد زباله های فضایی

سرزمین ایرانیان- «کشف جهان‌های تازه در فضا» شعار امسال هفته جهانی فضا است در این میان کشور ما نیز برنامه هایی در دستور کار دارد که توسعه تکنولوژی تلسکوپها و همکاری در رصد زباله‌های فضایی بخشی از آنها است

آئين ورودي نو دانشجويان دانشگاه تهران برگزار مي‌شود

سرزمين ايرانيان- آئين ورودي نو دانشجويان سال 1396 دانشگاه تهران با حضور هيأت رئيسه و سخنراني دکتر محمود نيلي احمدآبادي، رئيس دانشگاه تهران، روز چهارشنبه 29 شهريور1396 از ساعت 9 تا 11 در پرديس مرکزي دانشگاه برگزار مي‌شود.

بازتوليد طراحي الگوي پايه اسلامي ايراني پيشرفت

سرزمين ايرانيان- معاون علمي مرکز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت با اشاره به برگزاري نشست سه روزه الگوي اسلامي ايراني پيشرفت گفت: در اين سه روز طي برگزاري جلساتي با همفکري انديشکده‌هاي مختلف و تنوع ديدگاه‌هاي شرکت‌کنندگان و شخصيت‌هاي برتر حوزوي و دانشگاهي، با تبادل نظر و همفکري به ديدگاه‌هاي برتري دست پيدا کرده‌ايم.

تلاش محققان کشور براي عرضه نرم‌افزار بررسي تلاطمات "يونوسفر"

سرزمين ايرانيان- محققان پارک علم‌وفناوري دانشگاه تهران با بررسي اثرات پروژه هارپ بر روي آب و هواي زمين، با تهيه بانک اطلاعاتي از حوادث و بلاياي طبيعي، خشکسالي‌ها و فعاليت آتشفشان‌ها در حال طراحي و پياده‌سازي نرم‌افزاري براي نمايش تلاطمات لايه يونوسفر هستند.

تعطيلي پنج‌شنبه‌هاي دانشگاه آزاد مي‌تواند با شنبه جايگزين شود

سرزمين ايرانيان- رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بخشنامه‌ برگزاري کلاس‌هاي درس دانشجويان در واحدها و مراکز اين دانشگاه را ابلاغ کرد که بر اساس آن تعطيلي پنج‌شنبه‌هاي دانشگاه آزاد مي‌تواند با شنبه جايگزين شود.

5 شهريور؛ بزرگداشت «رازي» باني مکتب جديد در علم شيمي

سرزمين ايرانيان- محمد بن زکرياي رازي يکي از بزرگ‌ترين دانشمندان تاريخ ايران است که در سده سوم هجري قمري به دنيا آمد و در طول حيات 62 ساله خود توانست علاوه‌بر کسب تبحر در علوم مختلف، به عنوان «پدر شيمي» نيز شناخته شود.

زنان نخبه علمي ايران 28 مرداد تجليل مي‌شوند

سرزمين ايرانيان- در رويداد جايزه زنان در علم که در روز شنبه 28 مرداد ماه برگزار مي‌شود، از زنان نخبه علمي کشور تجليل به عمل مي‌آيد.

مدارس غيرانتفاعي برتر زير چتر حمايتي معاونت‌علمي براي تجهيز آزمايشگاه نانو

سرزمين ايرانيان- مدير ترويج دانش‌آموزي ستاد توسعه فناوري نانو با تاکيد بر اينکه تاکنون بيش از 12 ميليارد تومان براي خريد دستگاه‌هاي مورد نياز 78 آزمايشگاه دانش‌آموزي نانو پرداخت شده است، گفت: بر اساس توافق صورت گرفته مدارس غيرانتفاعي برتر مي‌توانند از اين تسهيلات برخوردار شوند.

درهاي دانشگاه تهران به‌روي جامعه باز شد

سرزمين ايرانيان- معاون فرهنگي دانشگاه تهران به ضرورت برقراري ارتباط بين جامعه و دانشگاه تاکيد کرد و گفت: بدون ايجاد پل ارتباطي بين جامعه و دانشگاه نمي‌توان به اهداف مورد نظر در جامعه ودانشگاه دست‌يافت. دانشگاه تهران با برگزاري «‌روزي با دانشگاه تهران» سعي کرده اين پل بين دانشگاه و خارج از دانشگاه ايجاد شود.

دانشمندي که به "خبرنگار" بودن خود افتخار مي‌کند

سرزمين ايرانيان- 50 سال وقف کردن عمر در عرصه‌هايي که هيچ کدام از اهميت کمي برخوردار نيستند و ماندن در اين عرصه‌ها صبر زيادي مي‌طلبد و اين مساله به زبان ساده است اما در واقع اين کار ميزان زيادي صبر و به تبع آن عشق مي‌طلبد ... عشقي که از سوي دکتر علي منتظري در عرصه‌هاي خبرنگاري، جهادي و پژوهشگري تبلور يافت

امکان ثبت‌نام جاماندگان کنکور فراهم شد/هشدار سازمان سنجش نسبت به کلاهبرداري موسسات انتخاب رشته

سرزمين ايرانيان- رييس سازمان سنجش آموزش کشور از امکان ثبت نام جاماندگان کنکور خبر داد و گفت‌: داوطلباني که در آزمون سراسري 96 ثبت‌نام نکرده‌اند و يا اينکه در جلسه آزمون غايب بودند مي‌توانند در رشته‌هاي بدون آزمون که پذيرش در آنها بر اساس سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد، ثبت نام کنند.

جايزه زيست ايران به برترين‌هاي زيست‌فناوري اهدا مي‌شود

سرزمين ايرانيان- «جايزه زيست ايران» همراه با نمايشگاه زيست فناوري ايران توسط ستاد توسعه زيست فناوري و صندوق حمايت از سرمايه گذاري زيست فناوري شهريور ماه در سطح ملي برگزار مي‌شود

ضرورت ساماندهي موسسات آموزش عالي در دولت دوازدهم

سرزمين ايرانيان- معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با تاکيد بر ضرورت ساماندهي موسسات آموزش عالي در دولت دوازدهم تصريح کرد: موسسات آموزش عالي خارج از استاندارد بايد اصلاح شوند و نيازمند عزم جدي تمام ارگان نظام در زمينه هستيم تا اين موسسات ارتقاء يابند.

سازمان انرژي اتمي به عرصه کوانتوم ورود پيدا کرده است

سرزمين ايرانيان- مدال آوران دبيرستان سازمان انرژي اتمي در المپياد جهاني شيمي در تايلند با علي اکبر صالحي، معاون رييس جمهور و رييس سازمان انرژي اتمي ايران ديدار کردند و مورد تقدير و تجليل قرار گرفتند.

توسعه رشته‌هاي دانشگاهي جديد در عراق توسط دانشگاه فردوسي

سرزمين ايرانيان- در ادامه حضور رئيس دانشگاه فردوسي مشهد و هيات همراه در کشور عراق، وي با دکتر عبدالرزاق عيسي، وزير آموزش عالي و تحقيقات علمي عراق و معاونان وي ديدار و در ارتباط با گسترش همکاري‌هاي دانشگاه فردوسي مشهد و دانشگاه‌هاي عراق گفت وگو کردند.

وجود افرادي مثل «ميرزاخاني» در ايران محافظت ملي ايجاد مي‌کند

سرزمين ايرانيان- رييس بنياد پروفسور حسابي با بيان اينکه وجود افرادي مثل «مريم ميرزاخاني» در ايران محافظت ملي ايجاد مي‌کند گفت: واقعا تاسف‌بار است که مواظب اين سرمايه‌ها نيستيم.

افزايش چشمگير سفر روساي دانشگاه‌هاي خارجي به کشور

سرزمين ايرانيان- قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل از افزايش چشمگير سفر روساي دانشگاه هاي خارجي به کشورخبرداد و گفت: در سال 1392 تعداد 9 رئيس دانشگاه خارجي به ايران سفر کردند که اين تعداد در سال 1395 به 105 رئيس دانشگاه افزايش يافت و پيش بيني مي شود اين ميزان تا سال 1400 به 205 سفر برسد.

جايگاه رياضيات کشور مرهون تلاش‌ «ميرزاخاني»هاست

سرزمين ايرانيان- رييس انجمن رياضي ايران ارتقاي جايگاه علمي ايران در حوزه رياضيات را مرهون تلاش‌هاي «پروفسور ميرزاخاني» و ساير دانشمندان برجسته کشور دانست و گفت: با دريافت جايزه فيلدز، ايران در فهرست 20 کشور دارنده اين مدال قرار گرفت

واکنش دانشگاه «استنفورد» به فقدان «مريم ميرزاخاني»

سرزمين ايرانيان- پايگاه اينترنتي دانشگاه "استنفورد" آمريکا در پي درگذشت مريم ميرزاخاني که در اين دانشگاه تدريس مي‌کرد، از دست دادن اين نابغه رياضي را يک فقدان بزرگ خواند.

جايزه ملي سلول بنيادي اعطا مي شود

سرزمين ايرانيان- در دومين جشنواره ملي و کنگره بين‌المللي علوم و فناوري سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي شرکت هاي برتر دانش بنيان از نظر محصولي تقدير مي شوند.

نسل جديدي از دانشمندان در ايران رو به رشد هستند

سرزمين ايرانيان- مديرکل امور بين‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه دامنه همکاري‌هاي علمي ميان ايران و فرانسه بسيار گسترده است، گفت: با توجه به تحصيل 200 هزار دانشجوي علوم پزشکي در کشور نسل جديدي از دانشمندان در ايران رو به رشد هستند.

سامانه مشارکت مردم در مديريت شهري طراحي شد

سرزمين ايرانيان- محققان در دانشگاه تهران موفق به طراحي سامانه اي شدند که مردم با استفاده از آن مي توانند در تصميم گيري هاي شهري مشارکت کنند. اين سامانه نسل جديدي از فناوري اطلاعات در مديريت شهر هوشمند است.

لزوم ايجاد فضاي باز فرهنگي در حوزه دانشجويي

رييس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اينکه بايد در حوزه دانشجويي و فرهنگي فضاي بازتري بايد براي ابراز عقيده تمام سليقه‌هاي پذيرفته شده در نظام ايجاد شود و فضا بازتر شود گفت: بايد به همه دانشجويان و همه عقيده‌هاي مختلف ميدان داده شود تا عقايد خود را به صورت گفتمان سازنده در دانشگاه مطرح کنند.

اخلاق پزشکي و پيوند اعضا

پيوند اعضا علم جديدي است و از ورود آن به حوزه پزشکي اندکي بيش از 60 سال مي‌گذرد , مسائل خاص پيوند اعضا نظير اهداي عضو تخصيص آن به بيماران نيازمند از موضوعات موردبحث ازلحاظ اخلاق پزشکي بوده است.

امضاي تفاهم‌نامه همکاري ميان دانشگاه فرهنگيان ايران و دانشگاه آيچي ژاپن

به منظور تقويت برنامه‌هاي آموزشي بين المللي و بهره‌مندي از تجربيات موثر در زمينه تربيت معلم، دانشگاه فرهنگيان ايران و دانشگاه تربيت معلم آيچي ژاپن تفاهم نامه همکاري امضاء کردند.

تربيت فارغ‌التحصيلان کارآفرين مهمترين راهبرد دانشگاه علم و هنر است

معاون آموزشي دانشگاه علم و هنر يکي از مهمترين ويژگي‌هاي اين دانشگاه را ايجاد رشته‌هاي آموزشي بر اساس نيازهاي جامعه، ماموريت‌ها و نقشه راه جهاددانشگاهي کشور خواند و گفت: اين مساله باعث شده تا دانش‌آموختگان اين دانشگاه از فرصت‌هاي قابل قبول شغلي بهره‌مند شوند.

دانشگاه‌هاي "يزد" و "گرونينگن هلند" دوره‌هاي مشترک دکتري برگزار مي‌کنند

با توجه به اهميت گسترش همکاري‌هاي علمي و بين‌المللي و افزايش تعاملات استادان و دانشجويان در عرصه بين‌الملل، دانشگاه "يزد" و دانشگاه "گرونينگن هلند" مبادرت به برگزاري دوره مشترک دکتري در رشته فيزيک مي‌کنند.

آغاز توزيع کارت کنکور 96 از ساعت 15

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز توزيع کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور سراسري 96 از ساعت 15 امروز تا 14 تيرماه خبر داد و گفت: اين آزمون در روزهاي پنجشنبه 15 و جمعه 16 تيرماه جاري برگزار مي‌شود.

آغاز ثبت نام اوليه طرح ضيافت انديشه دانشجويان

مرکز ارتباطات و اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها (مأوا) اعلام کرد: با توجه به درخواست‌هاي مکرر دانشجويان و با هماهنگي‌هاي صورت گرفته طرح ضيافت انديشه دانشجويان در سال 96 در دانشگاه پيام نور استان تهران برگزار مي‌شود

دلايل بروز تخلف پژوهشي/لزوم نظارت کافي استاد راهنما به عملکرد دانشجو

مدير امور تحقيقات و فناوري معاونت پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي تهران ضمن بيان دلايل بروز تخلفات پژوهشي، بر ضرورت آموزش و نظارت کافي توسط استاد راهنما نسبت به عملکرد پژوهشي دانشجو براي جلوگيري از بروز تخلف تاکيد کرد.

ارائه سکانس نوعي ويروس براي اولين بار در کشور

رييس مرکز تحقيقات التهاب و بيماري‌هاي التهابي دانشگاه علوم پزشکي مشهد،گفت: براي اولين بار در کشور پروژه‌اي بزرگ تحت عنوان «ارائه سکانس ويروس اچ تي ال وان» براي ايراني‌ها انجام شده و به زودي به پايان خواهد رسيد.

قرارداد همکاري‌هاي جديد فضايي با 7 دانشگاه/تهيه 450 مستند از پروژه‌هاي تحقيقاتي در سال 96

معاون پژوهش و فناوري پژوهشگاه فضايي ايران گفت: با دانشگاه‌هاي خواجه نصيرالدين طوسي، دانشگاه شيراز، دانشگاه صنعتي شيراز، دانشگاه اصفهان، دانشکده علوم وفنون نوين دانشگاه تهران، دانشگاه تبريز و دانشگاه علامه طباطبايي قرارداد همکاري امضا شده است.

دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي با بيشترين مقالات يک درصد برتر معرفي شدند

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) با اشاره به وضعيت توليد مقالات برتر يک درصد از سوي دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي کشور گفت: بررسي پژوهشگاه‌­ها و مراکز تحقيقاتي کشور نشان مي‌دهد که پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي، انستيتو پاستور ايران و پژوهشگاه صنعت نفت بيشترين تعداد مقالات يک درصد برتر را توليد کرده‌اند.

يافته‌هاي محققان دانشگاهي درباره بازنمايي «ايدز» در سينما و تلويزيون

نتايج تحقيقات اخير پژوهشگران دانشگاه تهران در زمينه بررسي برنامه‌هاي پخش شده از سوي صداو سيما و سينما با موضوع «ايدز» نشان مي‌دهد که اين برنامه‌ها قبل از آنکه موجب شناساندن بيشتر اين بيماري به جامعه و روش‌هاي درماني آن باشد، با انگ زدن به بيماران موجب مطرود شدن آنها از اجتماع شده است.

نتايج بررسي 900 پژوهش در زمينه امنيت غذايي محصولات تراريخته

دبير شوراي مشورتي مرجع ملي ايمني زيستي با اشاره به بررسي 900 پژوهش از سال 1996 تا سال 2016 گفت: نتايج اين مطالعات نشان مي‌دهد که محصولات تراريخته از لحاظ سلامت غذايي تفاوتي با محصولات غير تراريخته ندارد.

«آتش به اختيار» داشتن جسارت نقد و خودجوشي فرهنگي است

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه شهيد چمران اهواز با بيان اينکه رهبري هميشه توصيه کرده‌اند قانون را رعايت کنيم، با اشاره به بيانات ايشان در ديدار اخير دانشجويان، گفت: برداشت من اين است که منظور از اصطلاح "آتش به اختيار" جسارت، نقد فعاليت‌ها و خودجوشي فرهنگي به منظور ارتقاء سطح علمي و اجتماعي جامعه است.

اختراعات جهاني در حوزه زيست‌فناوري رصد مي‌شود

دبير ستاد توسعه زيست‌فناوري معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري گفت: با توجـه بـه اهميـت اختراعات، رصد و پايش ميزان اختراعات و بررسي روند تغييرات در آنها در ستاد توسعه زيست‌فناوري صورت مي‌گيرد.

اخبار خواندنی

راه اندازي آزمايشگاه آناليز حرارتي در سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران

ساخت رايانه هاي بسيار نازک با مغناطيس هاي دو بعدي

نيروي انساني لازم براي راه‌اندازي مرکز تحقيقات بلوط وجود دارد

هوش مصنوعي در آينده مرگ بيماران را پيش بيني مي کند

دوره‌هاي مربيگري ساخت و پرواز هواپيماي مدل برگزار مي‌شود

برگزاري چالش نوآوري زيست‎فناوري با هدف رفع مشکلات شهرک‌هاي صنعتي

آمادگي 3 ماهواره براي پرتاب به فضا/سرنوشت پروژه اعزام انسان به فضا

فناوري نانو و دستاوردهاي آن در جهان

تقويت همکاري‌هاي علوم پزشکي ايران با پژوهشکده علوم‌شناختي

رشد کميت توليد علم کشور به 15.2 درصد رسيد

نخستين ماراتن توليد محتواي ديجيتال حوزه قرآن برگزار مي‌شود

5 دانشگاه برتر علوم رايانه در سال 2017 را بشناسيد

مرکز تحقيقات نانوي دانشگاه آزاد تهران‌جنوب افتتاح شد

امضاي تفاهم‌نامه همکاري دانشگاه هاي صنعتي شريف و شانگهاي

جشنواره ايده‌هاي‌برتر با محوريت تبريز 2018 برگزار مي‌شود

نوآوردگاهي براي بکارگيري نوآوري در حوزه محيط زيست شهري

آثار هنري دانش‌آموزان در حوزه نانو ارزيابي مي‌شود

راهکار جديد محققان براي مقابله با آلودگي هوا

تنها مرکز رسمي کردستان‌شناسي ايران به پژوهشکده ارتقاء يافت

تجاري‌سازي نانوالياف در حوزه پزشکي بررسي مي‌شود

توليد نرم‌افزار پايش سلامت در واحد علوم و تحقيقات

استفاده بيش از حد از فناوري مشکلات رواني به همراه دارد

همايش رويکردهاي مهندسي پزشکي در پزشکي ترميمي آغاز به کارکرد

جوهر نامرئي، تازه ترين ترفند تقلب در امتحانات

ششمين جشنواره حرکت در دانشگاه علم و صنعت گشايش يافت

بررسي راهکارهاي علمي دانشگاه‌هاي اميرکبير و هنگ‌کنگ

رشد کمي توليد علم کشور در دنيا به 17.5 درصد رسيد

بيمارستان روانپزشکي مجهز به آزمايشگاه‌هاي شناختي تاسيس مي‌شود

رشد کميت توليد علم کشور به 15.3 درصد رسيد

بزرگترين همايش علمي فيزيوتراپي در تهران برگزار مي شود

نمايشگاه توانمندي‌هاي شرکت‌هاي دانش‌بنيان علوم‌پزشکي شيراز گشايش يافت

راه‌هاي گسترش همکاري دانشگاه‌ طرطوس سوريه و دانشگاه تبريز بررسي شد

پيش بيني اختلاف زن و شوهرها با فناوريهاي پوشيدني

درمان بيماران سرطان پروستات با لوتيشيوم PSMA

جايزه مصطفي(ص) نشانگر عزم جدي مسلمانان براي تسخير قله‌هاي علم است

جشن دانش آموختگان دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي شود

بررسي چالش‌هاي سوخت پاک و پيل سوختي در دانشگاه تهران

درمان طاسي سر با سلول هاي بنيادي، روشي موثر اما در حال انتظار

درمان افتادگي لگن با استفاده از سلول هاي بنيادي

پرداخت بيش از 11 ميليارد ريال حمايت‌تشويقي به محققان نانو

رونمايي از سامانه پروتز عصبي و مرکز درمان ضايعات نخاعي

6 ايده فناورانه برتر حوزه دريايي معرفي شدند

فعاليت مغزي انسان بعد از مرگ تا بيش از 10دقيقه مي تواند ادامه يابد

امکان دسترسي آنلاين به ذخاير ميکروبي کشاورزي در کشور فراهم شد

آغاز ثبت نام در نوزدهمين دوره جشنواره جوان خوارزمي

ساخت الکتروکارديو گراف کوچک ايراني با قابليت ذخيره اطلاعات بيمار

تکنيک جديد منجمدکردن اعضاي اهدايي براي پيوند

راه‌اندازي اولين شتاب‌دهنده تخصصي در حوزه سلول‌هاي بنيادي و مهندسي بافت

امکان تايپ براي افراد فلج فراهم شد

طراحي و ساخت شبيه‌ساز فضا توسط محققان ايراني

رشته‌هاي منحصربه فرد دانشگاه‌هاي ايران پذيراي دانشجويان سوئدي است

گسترش روابط ايران و سوئد در عرصه همکاري‌هاي علمي و فناورانه

بازگشت 450 نخبه از خارج کشور به ايران

تسهيل صادرات محصولات دانش‌بنيان کشور به حوزه آفريقا

ارائه بسته هاي خدماتي ويژه معلولان در شبکه موبايل تا پايان امسال

کشف گونه گياهي جديدي که به نام «حکيم ابوالقاسم فردوسي» ثبت شد

با سرنگ و سوزن خداحافظي کنيد/ نانوبرچسب در راه است!

اکيناسه گياهي موثر در درمان زخم‌هاي آفت دهان

حمايت پژوهشگاه تربيت بدني از توليد 4 فناوري ورزشي

مهمترين دستاوردهاي علمي سال 2016

موفقيت محققان کشور در ساخت سيستم رهگير چشمي

رونمايي از سيستم پايلوت تصفيه پساب حاوي داروهاي ضد سرطان در گيلان

تحسين متخصصان از پيشرفت هاي ايران در فناوري نانو/ ايران در توليد مقالات علمي نانو ششم جهان شد

توليد رده سلولي مارمولک بومي ايران با کاربرد تحقيقات زيست پزشکي

ارتقاء 26پله‌اي ايران در شاخص نوآوري/ تجاري‌سازي 549 ايده در پارک‌هاي فناوري

تقدير از 49 طرح برتر جشنواره جوان خوارزمي

ارائه ايده کارآفريني در 3 دقيقه

ابلاغ آيين‌نامه اجرايي بيست و دومين جشنواره قرآن و عترت دانشگاهيان وزارت بهداشت

انتقاد از تجميع پژوهش‌هاي حوزه مهندسي بافت در تهران/کسب رتبه 14 دنيا در حوزه علوم سلولي

رونمايي از فسيل هاي 7 ميليون ساله لرستان

راهکاري نوين براي کاهش مرگ سلول‌هاي پرتوان انساني در محيط کشت

برخي به بهانه اجراي امر به معروف آن را به عنوان چماق نشان داده‌اند

توسعه نوآوري ها نيازمند آزمايشگاه هاي مجهز و مرجع است

حمايت از ثبت بين‌المللي 200 اختراع طي امسال

ايران رتبه 25 در علوم شناختي جهان

معاون علمي پژوهشي معاونت علمي فناوري رياست‌جمهوري منصوب شد

اعطاي بالاترين نشان "يلدا" به محققان با بيشترين خدمات بنيادي

معرفي 20 دانشمند برتر ايراني در علوم کشاورزي/ سهم دانشگاه ها از تحقيقات کشاورزي

تابلو "معراج" را به عشق امام رضا(ع) کشيدم/ آغاز طراحي ضريح حضرت سيدالکريم

ايران براي گردشگران خارجي جذاب است

محقق ايراني موفق به کسب جايزه جهاني بهترين مقاله سال در حوزه «پلاسما» شد

موفقيت محققان در رشد رگ‌هاي خوني با سلول‌هاي بنيادي

مسجد عبدالله بن عمر از نخستين مساجد صدر اسلام در ايران

دانشگاه آزاد پروژه موفق نظام است/

موفقيت محققان دانشگاهي در بهبود بازده سلول‌هاي خورشيدي با نانوسيم بلالي

دانشجويان دانشگاه شريف با كسب مقام هفتم رياضي جهان به كشور بازگشتند

ابداع شيوه قدرتمند دارو رساني به بدن با فناوري نانوذرات هوشمند

ايران مالک معنوي پسوند اينترنتي "خليج فارس" شد

27 پيشنهاد کليدي براي نجات گردشگري ايران