آخرین اخبار

اقتصادي

تجاری‌سازی مواد افزودنی که مانع از یخ‌زدن روغن موتور در دمای منفی 33 می‌شود

سرزمین ایرانیان- محققان کشور مواد افزودنی برای روغن موتور خودروها عرضه کردند که علاوه بر حفظ ویسکوزیته روغن، مانع از یخ زدن روغن در دمای منهای 33 درجه سانتی‌گراد می‌شود.

کاهش آلاینده‌های کارخانخات سیمان و گچ با نانوفیلترهای ایرانی

سرزمین ایرانیان- یکی از روش‌های جلوگیری از ورود آلاینده‌های صنعتی به هوا، به دام انداختن ذرات آلاینده با استفاده از فیلترهای نانویی است؛ لذا یکی از شرکت‌های فناور علاوه بر تولید ماسک‌های تنفسی، اقدام به تولید انبوه فیلترهای صنعتی کرده، ضمن آنکه موفق به دریافت تاییدیه‌های نانو مقیاس ستاد توسعه فناوری نانو نیز شده‌ است.

معرفی ارقام جدید "طلای سفید"با توجه به شرایط اقلیمی کشور/کاهش آبیاری و سمپاشی مزارع پنبه

سرزمین ایرانیان- رییس مرکز تحقیقات پنبه با اشاره به چالش‌های زیست‌محیطی کشور از تولید ارقام مختلف پنبه خبر داد که سازگار با شوری خاک و آب است، ضمن آنکه کشت این ارقام موجب کاهش تعداد آبیاری‌ها و سمپاشی خواهد شد

کشت محصولات غذایی متناسب با تغییرات اقلیمی

سرزمین ایرانیان- تحقیقات جدید مرکز "جان اینز" در بریتانیا نشان می‌دهد ممکن است بتوان گل‌کلم، کلم بروکلی، کلزا و دیگر محصولات کشاورزی را مهندسی کرد، تا برای کشت در جهانی که در حال تغییرات آب و هوایی است، مناسب باشد.

تولید نانوالیاف هوشمند با قابلیت ذخیره گرما

سرزمین ایرانیان- محققان کشور با اضافه کردن نانو ذرات اکسید فلزی به الیاف پلیمری، موفق به تولید نانو کامپوزیت‌های هوشمندی شدند که می‌تواند انرژی را در خود ذخیره کند.

360 هزار کشته تصادفات و 11 هزارمیلیارد هزینه آلودگی هوا از پیامدهای توسعه فناوری‌های موتو

سرزمین ایرانیان- رییس دهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز با بیان اینکه 80 درصد آلودگی‌های هوا مربوط به خودروها است، افزود: بر اساس برآوردها هزینه‌های اجتماعی این آلودگی در سال گذشته، 11 میلیارد تومان بوده است که باید به این میزان، اختلالات روانی ناشی از آلودگی‌های صوتی را نیز افزود.

ظرفیت تولید پول دیجیتالی در کشور وجود دارد

سرزمین ایرانیان- عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: باتوجه به بزرگ بودن مناطق کویری کشورمان این ظرفیت در کشور وجود دارد که به جای تولید اسکناس پول دیجیتالی تولید کنیم.

تولید ماده تمیزکننده پنجره‌های یو.پی.وی.سی با کمک فناوری نانو

سرزمین ایرانیان- ماده تمیزکننده‌ پنجره‌های یو.پی.وی.سی و انواع پی.وی.سی با فناوری نانو با مشارکت یکی از واحدهای فناور مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی تولید و روانه بازار شد.

صادرات فرآورده‌های انستیتوپاستور به کشورهای منطقه

سرزمین ایرانیان- رئیس انستیتو پاستور ایران اعلام کرد: استقرار سیستم کیفیت خط تولید واکسن هاری انسانی و صادرات فرآورده‌های این مرکز به کشورهای منطقه از جمله مهمترین اقدامات انستیتو پاستور ایران است.

تبدیل آلاینده دی‌اکسیدگوگرد به محصولی باارزش با نانوکاتالیست ساخت محققان دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه تربیت مدرس با همکاری پژوهشگرانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر روش زیست‌سازگاری را برای حذف دی‌اکسید گوگرد با استفاده از نانو فناوری معرفی کردند.

بازار یک میلیاردی فناوری نانو تا سال 98

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به تشریح نگاه ستاد فناوری نانو در حوزه توسعه صادرات پرداخت و گفت: بناست تا سال 98 فناوری نانو یک بازار میلیاردی داشته باشد.

محصولات دانش‌بنیان رونمایی‌شده در جشنواره ابن‌سینا ارزآوری خوبی خواهند داشت

سرزمین ایرانیان- معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به رونمایی تعدادی از محصولات شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی تهران در جشنواره ابن‌سینا اظهار کرد: این محصولات می‌توانند ارزآوری بسیار خوبی را برای کشور داشته باشند.

صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی با زمان سنج هوشمند

سرزمین ایرانیان- تامین آب باغ ها و زمین های کشاورزی با توجه به تشدید خشکسالی در بسیاری از کشورهای جهان به یک چالش جدی مبدل شده، اما فناوری می تواند به حل این مشکل هم کمک کند.

اقدامات سازمان فضایی برای توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در حوزه فضا

سرزمین ایرانیان- رئیس سازمان فضایی ایران از ایجاد زمینه برای کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در حوزه فضایی خبر داد و گفت: در این راستا اقدام به تدوین پروانه اپراتور ماهواره‌ای کرده‌ایم که مراحل پایانی را طی می‌کند.

ظرفیت صادرات «پودرهای میکروبی برطرف‌کننده آلودگی‌های نفتی» ساخت جهاد دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی، موفق به تولید پودرهای میکروبی برطرف‌کننده آلودگی‌های نفتی‌ شدند که قابلیت صادر کردن‌ها آن به سایر کشورها وجود دارد.

زیست‌فناوری بستری مناسب برای ثروت‌آفرینی در کشور است

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: حوزه زیست فناوری ضمن حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان و ایجاد اشتغال، بهترین بستر برای سرمایه گذاری، ثروت آفرینی و سودآوری است.

قطع سه برند گوشی از هفته آینده/ دلیل گرانی موبایل

سرزمین ایرانیان- رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با بیان اینکه 25 هزار گوشی اپل در فاز نخست طرح رجیستری، از کار افتاد، گفت: از 14 بهمن ماه قطع سری دوم گوشی های مشمول این طرح آغاز می شود.

50 درصد کالری غذایی وارد می شود/ نیاز به ذرت و سویای تراریخته

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه ذرت بیشترین درصد محصولات تراریخته وارداتی است، خاطر نشان کرد: 50 درصد کالری غذایی ایران به شکل واردات انجام می شود.

موفقیت 52 شرکت دانش‌بنیان حوزه سلامت در صادرات کالا

سرزمین ایرانیان- رییس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت گفت: 52 شرکت دانش‌بنیان حوزه سلامت توانستند بدون دریافت حمایت‌ها محصولات فناورانه خود را صادر کنند.

رگ مصنوعی رونمایی شد

سرزمین ایرانیان- دو محصول فناورانه در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران تحت عنوان رگ مصنوعی و زخم پوش های پلیمری رونمایی شد.

ساخت ماژولی برای اندازه‌گیری جنس سنگ در کشور

سرزمین ایرانیان- نمونه کاربردی ماژول نفوذ مخروط با هدف اندازه‌گیری جنس سنگ بستر موردنظر برای حفاری در اعماق زمین به همت محققان کشور طراحی و ساخته شد.

نبود بازار کار برای اشتغال فارغ‌التحصیلان علوم‌انسانی عامل گرایش شدید به رشته‌های فنی مهندسی

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: نبود بازار مناسب برای اشتغال در رشته‌های علوم انسانی باعث شده گرایش شدیدی به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی شکل بگیرد، رکود در بخش‌های مختلف از جمله ساختمان سازی، صنایع بزرگ و کارخانه‌ها، تئوری محور بودن آموزش‌های دانشگاه و تفاوت آنها با بازار کار و عدم اعتماد صاحبان بازار صنعت به آموزش‌های تئوری از مشکلات دانش آموختگان رشته‌های فنی و مهندسی است.

راه‌اندازی خط تولید کاغذ از سنگ از دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- یکی از شرکتهای دانش‌بنیان وابسته به جهاد دانشگاهی موفق به راه‌اندازی خط تولید کاغذ از سنگ شده است؛ این نوع کاغذ که در ساخت آن نیازی به استفاده از چوب درختان نیست، دوستدار طبیعت بوده و راهکاری برای مقابله با مشکلات زیست‌محیطی به شمار می‌رود.

دوام بتن در برابر خوردگی‌ها 4 برابر افزایش یافت

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تحقیقات گسترده روی پسماندهای صنعتی، ملات و بتن ژئوپلیمری موفق شدند دوام بتن در برابر خوردگی‌های کلرایدی را تا 4 برابر افزایش دهند.

تولید بیش از 50 هزار واحد داروی استریل تزریقی حیوانی در کشور

سرزمین ایرانیان- یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت داروسازی دامی کشور توانسته است نیاز داخلی به داروهای مختلف دامی را مرتفع ساخته و انواع داروهای مرتبط با دامپزشکی را به صورت کاملا بومی تولید کند.

برنامه‌ای برای ارائه دستور غذا، با اسکن مواد موجود در یخچال

سرزمین ایرانیان- یک وبسایت مربوط به برنامه های غذایی به تازگی نسخه رایگان و جدید از یک برنامه ارائه داده است که با اسکن موادغذایی موجود در یخچال، دستور پخت غذاهای مختلف را نمایش می‌دهد.

راهکارهای مناسب توسعه صادرات محصولات زیستی ارائه شد

سرزمین ایرانیان- ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌ جمهوری کارگاه ارائه راه‌کارهای مناسب برای توسعه صادرات محصولات زیستی و بسته‌های حمایتی را با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه زیست فناوری برگزار کرد.

تولید "قرص جوشان" برای واکسیناسیون پرندگان

سرزمین ایرانیان- معاون تضمین کیفیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از طرح در دست اجرای این موسسه برای تولید واکسن به صورت قرص جوشان خبر داد و گفت: این محصول برای مصرف طیور بوده و به‌زودی به بازار عرضه می‌شود.

تولید هیدروژن خالص و گاز با تکیه بر سوخت پاک

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید هیدروژن خالص با تکیه بر سوخت های پاک شدند که می توان در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی از آن بهره برد.

تلاش محققان برای راه‌اندازی خط تولید صنعتی نانوجوهرها

سرزمین ایرانیان- یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با بهره‌گیری از فناوری نانو موفق به تولید جوهر پرینتر حاوی نانوذرات شده است و محققان این محصولات بعد از صادرات به دنبال سرمایه‌گذارانی برای راه‌اندازی خط تولید این محصولات نانویی هستند.

تزریق بیش از 300 میلیارد تومان سرمایه به حوزه خطرپذیر

سرزمین ایرانیان- معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: بیش از 300 میلیارد تومان سرمایه به حوزه خطرپذیر تزریق‌شده است که از این میزان 120 میلیارد سرمایه پذیره‌نویسی انجام‌شده است.

تولید گندم با چراغهای ال ای دی سه برابر شد

سرزمین ایرانیان- محققان موفق شده اند در پروژه ای به نام «پرورش سریع» با کمک چراغ های ال ای دی طی یک سال 8 بار گندم و جو پرورش دهند.

سه واکسن جدید طیور در سبد تولیدات موسسه رازی قرار گرفت

سرزمین ایرانیان- معاون تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک موسسه رازی از تولید و عرضه سه واکسن جدید آبله قناری، سه‌گانه غیرفعال نیوکاسل، آنفلوآنزا، گامبورو و برونشیت عفونی با سویه IR12IR و سروتیپ 793.B تا سال آینده در این موسسه خبر داد.

تولید 20 نوع کاتالیست صنایع نفت و گاز از سوی محققان/خیز کشور برای تولید کاتالیست خودرو

سرزمین ایرانیان- محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور با تولید 20 نوع کاتالیست برای صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی و فولادسازی نیازهای داخلی را رفع کردند، ضمن آنکه درصدد هستند کاتالیست‌های خودرو را برای کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی تولید کنند.

استارت‌آپ‌ها گامی موثر برای تولید ثروت در جامعه است

سرزمین ایرانیان- رئیس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به اینکه استفاده از تکنولوژی‌های نوین در راستای ارتقا بهره‌وری و تولید ثروت یک امر ضروری است، گفت: امروزه استارت‌آپ‌ها برای کشور ثروت نجومی تولید می‌کنند.

رقابت اقتصادی در دنیا دانش‌بنیان است/پژوهشی که به تولید محصول منجر نشود جایگاهی ندارد

سرزمین ایرانیان- رئیس پارک علم و فناوری لرستان با بیان اینکه رقابت اقتصادی در دنیا دانش بنیان و دانش محور است، گفت: محصولی که دانش‌بنیان نباشد نمی‌تواند در بازار رقابت کند.

تقویت خواص سیمان با فناوری نانو توسط محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان طی یک طرح آزمایشگاهی امکان استفاده از نانوذرات در سیمان جهت بهبود خواص آن را مورد بررسی قرار دادند که موجب تقویت و همچنین کاهش مصرف سیمان می‌شود.

زمینه ورود سربازان به بازار کسب و کارهای دانش‌بنیان و خلاق فراهم شد

سرزمین ایرانیان- معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد مشترک نیروهای مسلح، زمینه ورود شاغلین دوره خدمت وظیفه عمومی به بازار کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق و نقش‌آفرینی آنان در عرصه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری فراهم می‌شود.

معرفی ایده‌ها و طرح‌های برتر جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف

سرزمین ایرانیان- طرح‌های نوآورانه و استارتاپ‌های راه یافته به مرحله نهایی نهمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف، 4 دی ماه و همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه صنعتی شریف، مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت.

قارچ‌های دارای ژن مقاوم به شوری در ایران کشف شد

سرزمین ایرانیان- مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران سه گونه قارچ مقاوم به شوری را شناسایی کردند که این امر امکان تولید ارقام ترایخته مقاوم به شوری را فراهم می‌کند.

بهبود عملکرد سیستم‌های حرارتی با نانوسیال ساخت محققان کشور

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه سمنان با همکاری دانشگاه امام حسین (ع) نانوسیالی را عرضه کردند که می‌تواند عملکرد رادیاتورها و سایر سیستم‌های حرارتی را به میزان چشمگیری بهبود بخشد، ضمن آنکه می‌تواند جایگزین مناسبی برای سیالات عامل از جمله آب و روغن‌های مختلف در بخش سیستم‌های سرمایش و گرمایش صنایع باشد.

سرعت گیر تولید کننده برق ساخته شد

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه امیرکبیر، سرعت‌گیری را به منظور تولید انرژی الکتریکی از چندین منبع انرژی تجدیدپذیر به صورت همزمان و با هدف افزایش سطح ایمنی جاده‌ها تولید کردند

260 شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی بهره مند می‌شوند

سرزمین ایرانیان- سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی از اجرایی شدن معافیت‌های گمرکی شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: 260 شرکت دانش بنیان مشمول معافیت‌های گمرکی می‌شوند

تولید نگهدارنده «فلپ جمجمه» با ویژگی‌های خاص توسط محققان ایرانی

سرزمین ایرانیان- جمعی از محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران، موفق به تولید و تجاری‌سازی یک محصول نگهدارنده فلپ جمجمه با کاربری آسان و هزینه مناسب نسبت به نمونه‌های مشابه شدند

بررسی تقلبات زعفران در دستور کار موسسه صنایع غذایی/توقف طرح کلانی با 20 درصد پیشرفت

سرزمین ایرانیان- رییس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با اشاره به توقف طرح کلان ملی مدیریت و سیاست‌گذاری خطر آلاینده‌های غذایی، گفت: بررسی تقلبات و آلاینده‌های غذایی از جمله اولویت‌های این موسسه علمی است که در این راستا طرح‌های تحقیقاتی در زمینه تقلبات زعفران در دستور کار قرار دارد.

پژوهش‌ها متناسب با نیاز بازار نیست

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشکده محمدباقر(ع) ساری با بیان اینکه پژوهش‌ها متناسب با نیاز بازار نیست، گفت: رواج مدرک گرایی به مهارت آموزی صدمه می زند.

عرضه بسته حمایتی جدیدبرای شرکت‌های حوزه فناوری‌های نرم/فروش 4.5 میلیاردی بهترین انیمیشن ایرانی

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه بسته جدید حمایتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری‌های نرم خبر داد و گفت: ایجاد صندوق‌های خطرپذیر و شتابدهنده‌ها از جمله حمایت‌های این بسته است.

انعقاد 5 قرارداد پژوهشی و رونمایی از نرم‌افزار PLT در نمایشگاه پژوهش

سرزمین ایرانیان- رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از رونمایی نرم‌افزار بومی نمودار نگار تولید( PLT) همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خوزستان خبر داد.

امکان ردیابی کالا با سامانه محققان کشور/تجهیز صنعت حمل بار با فناوری نوین

سرزمین ایرانیان- با مشارکت 5 شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، بازارگاه اینترنتی در حوزه حمل‌ونقل راه‌اندازی و بر اساس فعالیت‌های انجام شده اولین مجوز حمل و نقل اینترنتی کالا برای این مجموعه صادر شد.

افزایش عمر موتور خودروها با نانو افزودنی محققان کشور

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، نانو افزودنی را برای خودروها عرضه کردند که اضافه کردن آن به روغن موتور موجب افزایش عمر مفید موتور خودروها خواهد شد.

تولید نانوسیلیکا از ضایعات برنج

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با استفاده از ضایعات برنج، نانوذرات سیلیکا با کاربرد در ساخت نانوبیوسنسورها و قطعات الکترونیکی بسیار حساس تولید کردند

بررسی فناوری‌های نوین در کشاورزی پایدار در یک کنفرانس بین‌المللی

سرزمین ایرانیان- هشتمین کنفرانس بین‌المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از متخصصان و کارشناسان بین‌المللی، فردا در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

موتور جستجوی بومی تجاری سازی می شود/ الگوگیری از 3 کشور

سرزمین ایرانیان- رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران با بیان اینکه تجاری سازی طرح موتور جویشگر بومی در دستور کار قرار دارد، از الگوگیری از 3 کشور کره جنوبی، چین و روسیه در اجرای این طرح خبر داد.

نرم افزار سوپر مارکت آنلاین راه اندازی شد

سرزمین ایرانیان- جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با طراحی و ساخت نرم افزاری، اقدام به راه اندازی سوپرمارکت های آنلاین در پیام رسان تلگرام کردند.

محققان ایرانی بازوی رباتیک همه کاره ساختند

سرزمین ایرانیان- صادق و حسین طباطبایی دو محقق ایرانی دانشگاه های تگزاس و ایلینویز موفق به تولید ربات دقیق و همه کاره ای به نام «درنا» شده اند که قادر به اجرای طیف گسترده ای از دستورات است.

بررسی روش‌های بومی‌سازی تجهیزات نیروگاه خورشیدی

سرزمین ایرانیان- مدیرعامل انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر با اشاره به جزئیات کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: در این کنفرانس در خصوص روش‌های بومی‌سازی تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی با حضور نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر بحث و تبادل نظر می‌شود.

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی ابلاغ شد

سرزمین ایرانیان- رئیس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان گفت: سازمان امور مالیاتی کشور، طی بخشنامه‌ای، اسامی 2 هزار و 401 شرکت‌ دانش‌بنیان که مشمول معافیت مالیاتی در سال مالی 95 شده‌اند را ابلاغ کرد.

کیت تشخیص آلودگی مواد غذایی ساخته شد

سرزمین ایرانیان- محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت کیت تشخیص سریع و همزمان پاتوژن های آلوده کننده غذایی با تکنیک« LAMP » شدند.

پیگیری بومی‌سازی تجهیزات تجدیدپذیر و جذب سرمایه‌گذار در یک کنفرانس بین‌المللی

سرزمین ایرانیان- دومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف جذب سرمایه‌گذاری خارجی و بومی‌سازی فناوری‌های مرتبط از 9 آبان ماه جاری برگزار می‌شود.

همکاری ایران و آلمان در حوزه انرژی توسعه می‌یابد

سرزمین ایرانیان- نخستین کمیته تخصصی مشترک در حوزه انرژی بین ایران و آلمان برگزار شد تا به‌زودی با تدوین نقشه راهی شاهد افزایش همکاری‌های دو کشور در حوزه انرژی باشیم.

سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان راه اندازی می شود

سرزمین ایرانیان- سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان با هدف طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و کمک به رفع نیازهای صنعت از طریق فناوری‌های بومی توسط محققان ایرانی راه اندازی شد

پیش‌بینی زوال تنوع زیستی براساس بودجه تخصیصی

سرزمین ایرانیان- بنا بر نتایج پژوهشی که اخیرا منتشر شده، محققین با استفاده از یک الگوی جدید مبتنی بر مدارک مستند، تأثیر تأمین بودجه حفاظت منابع طبیعی بر روی زوال تنوع زیستی را پیش‌بینی کرده‌اند.

اخبار خواندنی

ساخت دستگاه تولید پودرهای میکرونیزه

دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»

تبدیل پژوهشکده اسانس دانشگاه کاشان به کارخانه تولید اسانس

ابداع نانوفیبر غیر سمی و سازگار با محیط زیست

سازمانهای دولتی محصولات نانو را می خرند/تکلیف 13 وزارتخانه

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل و نقل شهری

تجاری‌سازی سامانه ضدسرقت ساخت محققان کشور

اهمیت زنجیره عرضه در بخش کشاورزی/کاهش نوسانات قیمت با کنترل درست زنجیره‌ها

ساخت بتن کامپوزیتی برای مقاوم‌سازی سازه‌ با پسماندهای صنایع فولاد

اختصاص 157 ردیف بودجه با محوریت تحقیقات و فناوری در کشور

برگزاری برنامه دورهمی‌های "نانو مچ" در جشنواره نانو

تولید سرویس های بهداشتی ضد میکروب با فناوری نانو

ساخت و صادرات دستگاه ایرانی پوشش‌دهی طلا به 7 کشور

پژوهشگران علوم پزشکی گرنت تشویقی دریافت می کنند

واکسن «سل» و «هپاتیت ب» صادر می شود

تولید قطعات حجیم صنعتی نانوساختار با کیفیت بالا و قیمت پایین‌تر

نقش انرژی‌های تجدیدپذیر در اشتغال‌زایی افراد تحصیل‌کرده/صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی

بی نیازی کشور از بذر بدون ویروس سیب زمینی

صادرات پوشاک نانویی آنتی‌باکتریال به دو کشور

افزایش 4 درصدی ازدیاد برداشت نفت با نانوذرات

ساخت «ميني راک» مخابراتي توسط محققان کشور

بومي‌سازي نانوپوشش‌هاي سبز براي صنايع خودرو و لوازم‌خانگي

خراسان‌جنوبي نيازمند تأسيس انديشکده‌ براي رفع مشکلات اقتصادي است

واحد تشخيص محصولات تقلبي يا فاقد مجوز نانو تشکيل شد

خط‌ توليد انبوه داروي ضد سرطان نانويي راه‌اندازي شد

تبديل روغن‌ دور ريختني موتور به سوخت ديزل بهينه

حذف نيتروژن از سوخت‌هاي زيستي با کمک نانو فناوري

صادرات محصولات نانويي ايراني به 21 کشور/حذف نيترات آب تهران تا حد استاندارد

نانو ماشيني که 165 برابر وزن خود را بلند مي‌کند

توانمندسازي 40 شرکت دانش بنيان/ افزايش توليدات واکسن

افزايش سرعت عمليات حفاري به کمک نانوسيال‌ها

سامانه جابجايي مسافران خودروهاي تک سرنشين راه اندازي شد

عرضه گوشت پاک در سراسر جهان تا 2 سال ديگر

معرفي نوآوري‌هاي صنعت سنگ با برگزاري يک فستيوال

کاهش 70 درصدي هزينه‌هاي رفت‌وآمد با سامانه محققان کشور

تامين محصولات غذايي با فناوري زيستي تا سال 1404

سرخ کن هوشمند چربي غذا را 70درصد کاهش مي دهد

کاهش هزينه‌هاي ساخت با ابداع يک سازه ساختماني نوآورانه

سيستم بازار خدمات انرژي و محيط‌زيست در کشور چه جايگاهي دارد؟

ساخت سيستم‌هاي هوشمند ساختماني در يک شرکت دانش بنيان

بازار محصولات حوزه انرژي‌هاي تجديدپذير توسعه مي‌يابد

هدفمندي پايان‌نامه‌ها نيازمند انقلاب اقتصادي

معرفي 12 محصول نانو فناوري صنعت ساخت‌وساز در نمايشگاه صنعت ساختمان

راهکارهاي بهبود مديريت آب در مزارع بررسي مي‌شود

تلاش براي تجاري‌سازي نانوپوشش‌ها از سوي ستاد نانو

توليد گرانترين بخش محيط کشت سلولي در کشور

موفقيت محققان کشور در اندازه‌گيري دارو در خون و ادرار با يک روش اقتصادي

جذب و خالص سازي ترکيبات مضر گاز در پالايشگاه پارسيان با فناوري محققان پژوهشگاه نفت

اعلام آمادگي ايران براي همکاري با تايلند در زمينه امنيت سايبري

کاهش 30 درصدي مصرف انرژي با دستگاه رسوب‌زداي محققان کشور

توليد کنسانتره پروتئيني از آب‌ پنير با سامانه محققان کشور

صندوق چندين ميليون پوندي براي استخدام دانشمند!

جذابيت سرمايه گذاري در حوزه دانش بنيان براي بانک ها

ايران به جمع معدود کشورهاي توليدکننده کوانتوم دات‌هاي پايه کربني پيوست

تحولي نوين در معماري با پوشش‌هاي رنگي نانو

توليد نيمه‌صنعتي رله دايرکشنال عددي توسط محققان پژوهشگاه نيرو

سرمايه‌گذاري جسورانه کشورهاي اسلامي در نوآوري‌

اجراي پروژه اکتشاف کروميت در دستور کار محققان کشور

از توليد "نانوبسته‌بندي" تا "پودر مرگ موش"/نانوکودها در صف دريافت نانومقياس

هزينه توليد محصولات فناورانه دريايي تأمين مي‌شود

سرمايه‌گذاري امن در زيست‌فناوري توسعه مي‌يابد

گامي در جهت تجاري‌سازي سلول‌هاي خورشيدي ارزان‌قيمت با کمک نانوذرات

سوخت‌ زيستي؛ راهکاري براي کنترل مصرف سوخت‌هاي فسيلي در کشور

بومي‌سازي دانش فني توليد افزايه‌اي براي عمليات سيمانکاري چاه‌هاي نفت

توليد انبوه گياه دارويي "گل محمدي" در محيط آزمايشگاهي

کيفيت مرغوب واکسن ب‌.ث‌.ژ ايراني/صادرات به مکزيک به محض دريافت پاسخ کتبي

کفپوش هاي بتني نانويي توليد شد

بررسي تجاري‌سازي جهاني فناوري نانو در عرصه پزشکي

کايت ها پرواز مي کنند تا انرژي توليد شود

مسواکي که کمتر از 10 ثانيه همه دندان‌ها را تميز مي‌کند

پاي فناوري نانو چگونه به صنايع غذايي باز مي‌شود؟

ارائه خدمات توليد به شرکت‌هاي توليدکننده نانوداروهاي ضدسرطان/ايجاد بازار 3000 ميلياردي

خط توليد قلم الکتروکوتر در کشور راه‌اندازي شد

تدريس «مديريت کسب و کار اينترنتي» در دانشگاه علمي کاربردي

کاهش ضايعات کشاورزي با فناوري نانو/راه‌اندازي آزمايشگاهي براي تصفيه آب‌هاي سطحي

راه اندازي خط توليد قلم برش و کنترل خونريزي در جراحي

توليد انبوه واکسن انتروتوکسمي توکسوئيدي تا پايان سال

ساخت دريچه‌هاي آدم‌رو با قابليت مقاومت حرارتي بالا

آمادگي جهاد دانشگاهي براي تامين نيازهاي صنايع نفتي کشور

جهاد دانشگاهي نقطه اميد وزارت نفت براي اتکا به توليد داخلي

ساخت پلاستيک زيستي با استفاده از پروتئين سويا

بررسي توليد بيوگاز از زباله‌هاي جامد شهري در دانشگاه صنعتي اصفهان

تجاري‌سازي فناوري نانو در کشورهاي مطرح آسيايي چگونه شکل گرفت؟

پرداخت بيش از 10 ميليارد ريال حمايت‌تشويقي به محققان نانو

ساخت نانوبتني‌ با قابليت مقاومت در برابر فرسايش و خوردگي

"فراري" جايزه برترين موتور سال 2017 را به خانه برد

کسب و کارهاي ديجيتال به حوزه محصولات کشاورزي وارد مي‌شوند

توليد بيش از 1100 محصول دانش‌بنيان در دانشگاه آزاد

افزايش 30 درصدي عملکرد باغات سيب از طريق توليد نهال‌هاي برتر به روش کشت بافت

طراحي نرم‌افزار اعلام جرايم رانندگي در کشور/صادرات به اقليم کردستان عراق

راهکار اقتصادي محققان دانشگاهي براي کاهش هزينه ساخت مخازن بتن

ارائه سامانه فناورانه جديد براي کاهش استرس

توليد فرآورده‌هاي بيولوژيک در موسسه رازي شيراز بر پايه دانش فني داخلي

تلاش ستاد نانو براي رفع يکي از چالش‌هاي صنعت خودروسازي

اعطاي گرنت 20 هزار يورويي «بنياد الکساندر هومبولت» به يک محقق ايراني

برگزاري دومين نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران

کاغذ معدني در مقياس پايلوت توليد شد

احداث کارخانه توليد کک نفتي در دستور کار پژوهشگاه نفت

پمپ‌هاي فرآيندي چند مرحله‌اي بومي‌سازي شد

40 شرکت دانش‌بنيان سلامت، صادرات دارند/بخش خصوصي براي تاسيس مراکز رشد تقويت مي‌شود

حذف آلاينده‌هاي آب در يک دقيقه با پوست گردو

فستيوال بازار دارايي فکري «نوآوري‌هاي صنايع شيميايي و پليمر»

برنامه‌ريزي ستاد نانو براي تجاري‌سازي و صادرات محصولات داخلي

هلندي ها مي توانند از سرورها براي گرم کردن آب حمام استفاده کنند

قهوه سازي که در کيفتان جا مي شود

تقويت نقش توليدات صنعتي در افزايش صادرات غير نفتي

توليد برق از حرکت نمازگزاران در ترکيه

معرفي نانوسيال جديد براي جداسازي گاز با قابليت استفاده مجدد

خلق بازار براي شرکت‌هاي کوچک آي‌تي/بين‌المللي‌سازي محصولات و خدمات

صدور محصولات نانويي ايران به 17 کشور/راه‌اندازي خط توليد نانوالياف ايراني در کره‌جنوبي

بدن خشک کن سقفي ساخته شد

کاهش مصرف انرژي در سيستم‌هاي سرمايشي با نانوسيالات محققان کشور

ثبت 162 فرم تقاضاي تبادل فناوري در حوزه کاربرد فناوري نانو در صنايع غذايي

نخستين نمايشگاه بين‌المللي محصولات و خدمات هوشمند

توليد لباس ورزشي از باکتري کشنده!

ضرورت تخصيص يارانه‌ براي گسترش تحقيقات در زمينه توليد پادزهر

معرفي محصولات و خدمات مبتني بر فناوري نانو در نمايشگاه آگروفود

ساخت دستگاه جداکننده نفت از آب در دانشگاه آزاد

فناوري دانشمند ايراني براي نيرودهي تمامي وسايل منزل

افزايش بودجه‌هاي پژوهشي دانشگاه آزاد به 1000 ميليارد تومان

ساخت دستگاه برش اتوماتيک تخم‌مرغ در موسسه رازي

جراحي مغز با ربات جراح مغز تنها در دو دقيقه و نيم!

تاکسي هوايي ارزان تا پايان سال آزمايش مي شود

سوسيس گياهي حاوي گردو توليد شد/ کاهش درصد گوشت و چربي

خبر خوش براي طرح‌هاي دانش‌بنيان/آغاز رتبه‌بندي تعاوني‌ها از خرداد

استفاده از بيوديزل توليدشده از روغن پسماند، راهکاري براي رفع آلودگي هوا

اجراي 47 پروژه تجديدپذير در کشور

سولفات سديم از ضايعات کارخانجات اسيد توليد شد

اقدامات دولت در حمايت از ساخت داخل هوشمندانه بوده است

با انگشتر تماس تلفني بگيريد

عرضه دستگاه رسوب‌زدا با قابليت کاهش 40 درصدي مصرف انرژي

صرفه‌جويي سالانه 600 ميليون دلار ارز با توليد داروهاي پيشرفته

رايزني مقامات ايراني و غنايي در زمينه صادرات دارو از تهران به آکرا

خودروهاي برقي ايراني در مسير کاربردي‌سازي

بهينه سازي مصرف انرژي در صنعت نفت توسط محققان جهاددانشگاهي

زنگ در هوشمند شد/ از هر جاي دنيا پشت در خانه تان را ببينيد

ساخت دستگاه جديد فيزيوتراپي بدون نياز به فيزيوتراپيست

همکاري 3 ساله پژوهشگاه نفت با شرکت نفت فلات قاره

ساخت سلول‌هاي خورشيدي که فتوسنتز مي‌کنند

کيسه هاي نانويي با استحکام بالا ساخته شد

اعطاي اولين گواهي انطباق به محصول توليد داخل

تلاش کشور براي توليد انبوه نانو باتري‌ها با برگزاري يک چالش

دستگاه سي‌.تي اسکن تشخيصي بومي‌سازي شد

برگزاري اولين کسب‌وکار کامپوزيت در شهريورماه

ظرف هوشمندي که خوردن داروها را يادآوري مي‌کند

لامپ‌هايي با عمر طولاني

2.5 ميليون دلار سهم بازار جهاني صنعت چاپ سه‌بعدي در 2015

ضرورت حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان براي جلوگيري از واردات واکسن‌ طيور

تبديل زباله به کاشي در کارخانه بازيافت متحرک خورشيدي

موفقيت شرکت‌هاي دانش بنيان در صادرات تجهيزات آزمايشگاهي