آخرين مطالب

اقتصادي

ضرورت توسعه صنعت جلبک در کشور

سرزمین ایرانیان- کمیته جلبک ذیل کارگروه زیست‌فناوری صنعتی ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری تشکیل شد.

عرضه بسته‌بندی‌های طبیعی مواد غذایی با کمک فناوری نانو

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه شیراز با نانوسلولز،توانستند خواص بسته‌بندی‌های مواد غذایی تولیدشده از نشاسته و ژلاتین را بهبود دهند و به گفته آنها این بسته‌بندی جایگزین بسیار بهتری نسبت به نمونه‌های پلاستیکی متداول است، ضمن آنکه در حفظ محیط زیست و نگهداری مواد غذایی عملکرد بهتری دارد.

راه اندازی پایگاه صادراتی محصولات نانو در اندونزی

سرزمین ایرانیان- مدیر کارگروه امور بین الملل ستاد توسعه فناوری نانو از راه اندازی پایگاه صادراتی در اندونزی خبر داد و گفت: هدف ما برای صادرات کشورهای آسیایی است.

تبدیل روغن پسماند آشپزخانه به سوخت غیرفسیلی با سنتز یک نانوکاتالیست

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه تبریز موفق شدند با سنتز آزمایشگاهی یک نانوکاتالیست متخلخل، تبدیل روغن پسماند آشپزخانه به یک زیست سوخت (بیودیزل) را امکان‌پذیر کنند.

حمایت از کالای ایرانی در گروِ حفظ نخبگان در کشور است

سرزمین ایرانیان- رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی گفت: ما می‌توانیم با نگهداشتن نخبگان و مستعدان برتر در کشور و با استفاده از توانمندی آن‌ها شعار حمایت از کالای ایرانی را تحقق ببخشیم و کشور را از وجود کالاهای خارجی بی نیاز کنیم.

برنامه‌ریزی برای درآمدزایی از طرح پرورش ماهی خاویار در زابل

سرزمین ایرانیان- رئیس پژوهشکده تالاب بین‌المللی هامون دانشگاه زابل در جمع اعضای هیات علمی این دانشگاه ببان کرد: طرح پرورش ماهیان خاویاری در زابل نتایج خوبی داشته و می توان برنامه‌ریزی کرد تا از این طرح در آمدزایی مناسبی داشت.

محصولات جدید حوزه پزشکی بازساختی وارد بازار می شود

سرزمین ایرانیان- مدیر مرکز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی رویان گفت: تعداد زیادی از محصولات در حوزه پزشکی بازساختی در حال اخذ مجوز هستند که به زودی وارد بازار می شوند.

آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین نیروگاه خورشیدی شناور کشور در زابل

سرزمین ایرانیان- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین کلنگ زنی احداث نخستین نیروگاه خورشیدی شناور کشور در زابل گفت: بهره‌گیری علمی از انرژی خورشید در تولید برق موجب توسعه منطقه سیستان می‌شود

کاکائو هم مهندسی ژنتیک شد

سرزمین ایرانیان- محققان با استفاده از روش مهندسی ژنتیک مقاومت گیاه کاکائو در برابر بیماری ها را افزودند.

حمایت لیزینگی برای فروش فناوری‌های داخلی به مشتریان خارجی

سرزمین ایرانیان- رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران از اعطای تسهیلات لیزینگی به فناوری‌های تولید داخل خبر داد و گفت: این تسهیلات از سوی بانک توسعه صادرات به مشتریان خارجی که قصد خرید فناوری‌های داخلی را داشته باشند، اعطا می‌شود.

لزوم توجه به قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی بر اساس کیفیت آن‌ها

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری با اشاره به چالش‌های کشور برای تولید غذای سالم و باقی‌مانده سموم در محصولات کشاورزی، گفت: در این مسیر اتخاذ راهکارهای تشویقی می‌تواند علاوه بر ایجاد امنیت غذایی، ‌زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان مرتبط با زیست‌فناوری را فراهم کند.

غلبه بر حواشی تحقیق و تولید، پیش‌شرط به سرانجام رسیدن کاتالیست‌های نفت و گاز

سرزمین ایرانیان- رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی با تاکید بر اینکه از انجام تحقیق تا تولید کاتالیست و رسیدن به بازار حواشی بسیاری وجود دارد، گفت: در صورتی که بتوانیم به این حواشی‌ها غلبه کنیم، می‌توانیم سرنوشت خوبی را برای کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت نفت و گاز تولید کشور رقم بزنیم.

400 دستگاه خودرو برقی دانشگاه آزاد قزوین وارد بازار می‌شود

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین از اخذ مجوز شماره‌گذاری خودروی برقی 2 نفره این دانشگاه خبر داد و گفت: قرار است در پنج مرحله، 400 دستگاه از این خودرو وارد بازار شود.

راه‌اندازی واحد تولید پنتان و هگزان در پالایشگاه کرمانشاه

سرزمین ایرانیان- رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به همکاری این پژوهشگاه با پالایشگاه کرمانشاه در زمینه راه‌اندازی واحد پنتان گفت: با توجه به سابقه موفقیت‌آمیز این همکاری با امضای قراردادی، اقدام به راه‌اندازی واحد هگزان در این پالایشگاه می‌شود

ورود دانشگاه‌ها به فناوری‌های جدید، تولید ایرانی را رونق می‌دهد

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) با اشاره به تحقق شعار سال 97، گفت: ورود دانشگاه‌ها به صنعت و فناوری‌های جدید تولیدات داخلی را بهینه‌تر و به‌صرفه‌تر می‌کند تا قدرت رقابت داشته و برای خریدار هم صرفه‌ اقتصادی داشته باشد

آب خاکستری کارواش به چرخه مصرف بازگشت

سرزمین ایرانیان- یکی از کارواش‌های تهران با فناوری نانو برای تصفیه‌ آب خاکستری، 70 درصد از پساب خود را دوباره به چرخه‌ مصرف باز می‌گرداند.

توسعه انرژی‌های بادی در کشور نیازمند سرمایه‌گذاری سالانه 6000 میلیاردی است

سرزمین ایرانیان- رییس انجمن علمی انرژی‌های بادی ایران با بیان اینکه باید بپذیریم که دوران نفت و گاز برای تولید انرژی الکتریکی به سر آمده است، گفت: یکی از ویژگی‌های پروژه‌های بادی و مشابه آن، سرمایه‌بر بودن آن‌ها است و اگر بخواهیم برنامه‌ ششم توسعه را در بخش انرژی تجدیدپذیر اجرا کنیم، سالی 6 هزار میلیارد تومان باید سرمایه‌گذاری شود.

گام‌های امیدبخش برای کشت کینوا به جای برنج

سرزمین ایرانیان- رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کشور با تاکید بر لزوم تغییر الگوی کشت در راستای سازگاری با کمبود منابع آب گفت: موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در مدت 80 سال فعالیت خود بیش از 500 رقم اصلاح شده معرفی کرده که عمده رقم‌ها برای سازگاری با کم‌آبی اصلاح شده‌اند

مقاومت بالای چرم در برابر شعله با فناوری نانو

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند پروژه ای در راستای مقاوم سازی چرم در برابر شعله را با فناوری نانو به نتیجه برسانند.

معاونت علمی از فعالان ارز دیجیتال حمایت می کند

سرزمین ایرانیان- معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: تلاش ما این است که افراد فعال در حوزه ارز دیجیتال زمین نخورند و از آنها حمایت می کنیم.

لزوم حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید انرژی و مدیریت کربن در کشور

سرزمین ایرانیان- مدیر برنامه‌ریزی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر ضرورت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در تولید و نگهداشت انرژی، گفت: از آنجایی که نفت اصلی‌ترین انرژی در کشور است؛ از این رو ما کمتر به سراغ تولید سایر انرژی‌ها رفتیم؛ لذا لازم است تا شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی در این عرصه ایفا کنند.

صنعت تولید جلبک در کشور توسعه‌یافته می‌شود

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: با توجه به اهمیت صنعت تولید جلبک در کشور، این صنعت را به کمک برنامه‌های ستاد و متخصصین توسعه خواهیم داد.

ضرورت تعریف پروتکل‌های مشخص برای گسترش همکاری‌های دانشگاه و صنایع

سرزمین ایرانیان- معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه علم و صنعت ایران با تاکید بر اینکه تقویت اعتماد بین صنایع و دانشگاه به تحقق شعار سال کمک می‌کند، گفت: باید پروتکل‌های مشخصی برای گسترش همکاری‌های علمی – پژوهشی بین دانشگاه‌ها و صنایع تعریف شود.

انتقاد از صادرات گیاهان دارویی به صورت خام

سرزمین ایرانیان- مشاور و نماینده ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما به شدت مخالف صادرات مواد اولیه گیاهان دارویی به خارج از کشور هستیم.

استفاده از لجن نفتی در تولید سیمان توسط محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر روشی را برای استفاده از لجن نفتی در تولید سیمان ارائه کردند که کاربردی شدن آن موجب کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی خواهد شد.

توان تولید روزانه 5.5 کیلووات ساعت انرژی الکتریسته از خورشید در کشور/ضریب 40 درصدی انرژی باد

سرزمین ایرانیان- مدیرگروه پژوهشی انرژی‌های تجدیدپذیر پژوهشگاه نیرو از شناسایی 3 منطقه برای بهره‌برداری از انرژی زمین‌گرمایی در کشور خبر داد و گفت: برای این منظور نیروگاه زمین‌گرمایی در مشکین‌شهر در حال تاسیس است.

ارتباط صحیح صنعت و دانشگاه در گرو کاهش تصدی گری دولت

سرزمین ایرانیان- «محمدحسین عزیزی» استاد دانشگاه تربیت مدرس و رییس هیات مدیره انجمن صنایع غذایی ایران، معتقد است: ارتباط صحیح و منطقی بین صنعت و دانشگاه در گرو کاهش هرچه بیشتر تصدی گری دولت و حاکم شدن بخش خصوصی بر اقتصاد است.

نقش‌آفرینی جدی تر در اکوسیستم فناوری کشور

سرزمین ایرانیان- رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی، از اقدامات قابل‌توجه این پارک برای مستحکم‌تر کردن زنجیره کارآفرینی در کشور خبر داد.

تبدیل چوب به یک عایق درجه یک

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه مریلند آمریکا چوب را با استفاده از فناوری نانو تبدیل به عایقی کردند که بیشتر از "استایروفوم" کارایی دارد و می‌تواند به صورت تجاری به عنوان یک عایق سازگار با محیط‌ زیست مورد استفاده قرار گیرد.

مروری بر کاربردهای پلاسمای خلاء در صنعت نساجی

سرزمین ایرانیان- عضو هیات علمی دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان استفاده از پلاسمای خلاء را گامی در راستای جایگزین کردن پروسه‌های تر با پروسه‌های خشک دانست و گفت: این موضوع با توجه به کمبود آب دارای اهمیت بوده و صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه‌ها را به دنبال دارد.

افزایش برداشت از چاه‌های مرده نفتی با پساب فرآیند نمک‌زدایی نفت خام

سرزمین ایرانیان- یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان روشی را عرضه کرده است که با بازیافت پساب ناشی از فرآیند نمک‌زدایی نفت، از آن برای ازدیاد برداشت از چاه‌های نفت مرده و یا کم فشار می‌توان استفاده کرد.

معرفی 800 رقم جدید گل داوودی از سوی محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشکده گل و گیاهان محلات سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با استفاده از روش "دو رگ‌گیری" موفق به افزایش تنوع گونه خاصی از گل داوودی به 800 رقم جدید شدند که گامی در جهت کسب جایگاه در بازار گل جهان محسوب می‌شود.

ساخت توربین گازی با قابلیت‌ افزایش تولید برق و کاهش ایجاد گازهای گلخانه‌ای

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران کشور با بازطراحی سامانه‌های خنک کاری و پره‌ها،‌ نسل نوینی از توربین‌های گازی را عرضه کردند که ضمن افزایش 28 مگاواتی در توان تولیدی، موجب کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای مانند CO2 خواهد شد

تولید 90 ثانیه ای شلوارهای دوست دار محیط زیست

سرزمین ایرانیان- یک شرکت تجاری اعلام کرد با استفاده از فناوری لیزری منحصر به فرد نه تنها زمان دوخت و تولید شلوارهای خود را کاهش داده، بلکه کاربرد مواد شیمیایی مضر در آنها را به حداقل رسانده است

تجاری‌سازی نانو عایق‌های محققان کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران با استفاده از نانو ساختارها عایق‌های صوتی را عرضه کردند که علاوه بر صنعت ساختمان در هوافضا نیز کاربرد دارد و به گفته این محققان با حمایت بخش خصوصی به تولید صنعتی رسیده است

ضدعفونی کننده بیمارستانی نانویی تولید شد

سرزمین ایرانیان- محققان در یک شرکت ایرانی موفق به تولید ضد عفونی کننده بیمارستانی نانویی شدند این محصول اکنون در بازار موجود است.

اصلاح نژاد زنبور عسل ایرانی پس از 14 نسل/بهبود رفتار دفاعی و تولید 3 برابری عسل در زنبورستان‌ها

سرزمین ایرانیان- محققان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور،‌در طی 14 نسل موفق به بومی‌سازی و بهبود بچه‌دهی و کنترل رفتار تهاجمی زنبورهای عسل نژاد ایرانی شدند و به گفته آنها با این روش میزان تولید عسل کلونی‌های اصلاح نژاد شده تا 3 برابر افزایش یافت.

فراخوان طراحی «ارز دیجیتال ملی» اعلام شد

سرزمین ایرانیان- به دنبال اعلام وزیر ارتباطات برای طراحی «ارز دیجیتال ملی» ، پست بانک ایران به عنوان بانک تخصصی حوزه ارتباطات کشور فراخوان شناسایی فعالان و نخبگان حوزه ارزهای دیجیتال را منتشر کرد.

خوراک پز خورشیدی صفحه ­ای ساخته شد

سرزمین ایرانیان- محققان در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق به طراحی و ساخت خوراک پز خورشیدی صفحه ای شدند.

ساخت فتورآکتور چرخه­‌ای تصفیه پساب‌­های صنعتی با نانوذرات

سرزمین ایرانیان- محقق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به ساخت فتورآکتور چرخه‌­ای تصفیه پساب­های صنعتی توسط نانوذرات، با ساختاری جدید و ارتقایافته شد که دارای قابلیت کار تحت تابش نور مرئی و نور خورشید است.

بومی‌سازی و تجاری‌سازی سیستم‌های هیدرولیک هواپیما

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران کشور با بومی‌سازی سیستم‌های هیدرولیک هواپیما موفق به تولید انبوه این تجهیزات شدند و به گفته آنها ساخت این قطعات مطابق با استانداردهای بین‌المللی بوده است؛ از این رو آزمون‌های سختگیرانه‌ای را گذرانده‌اند.

آمادگی جهاد دانشگاهی اردبیل برای راه‌اندازی خط تولید نشاسته پلیمری

سرزمین ایرانیان- رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل از آمادگی این نهاد برای راه‌اندازی خط تولید نشاسته پلیمری خبرداد و از مسئولان استان به ویژه استاندار و نمایندگان استان خواست در تسریع عملیاتی شدن این طرح صنعتی،مساعدت‌های لازم را انجام دهند.

پاک کننده نانویی برای انواع سطوح تولید شد

سرزمین ایرانیان- محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نانو امولسیون روغن در آب پاک کننده پارکت شدند که اکنون در بازار موجود است.

تجاری‌سازی مواد افزودنی که مانع از یخ‌زدن روغن موتور در دمای منفی 33 می‌شود

سرزمین ایرانیان- محققان کشور مواد افزودنی برای روغن موتور خودروها عرضه کردند که علاوه بر حفظ ویسکوزیته روغن، مانع از یخ زدن روغن در دمای منهای 33 درجه سانتی‌گراد می‌شود.

کاهش آلاینده‌های کارخانخات سیمان و گچ با نانوفیلترهای ایرانی

سرزمین ایرانیان- یکی از روش‌های جلوگیری از ورود آلاینده‌های صنعتی به هوا، به دام انداختن ذرات آلاینده با استفاده از فیلترهای نانویی است؛ لذا یکی از شرکت‌های فناور علاوه بر تولید ماسک‌های تنفسی، اقدام به تولید انبوه فیلترهای صنعتی کرده، ضمن آنکه موفق به دریافت تاییدیه‌های نانو مقیاس ستاد توسعه فناوری نانو نیز شده‌ است.

معرفی ارقام جدید "طلای سفید"با توجه به شرایط اقلیمی کشور/کاهش آبیاری و سمپاشی مزارع پنبه

سرزمین ایرانیان- رییس مرکز تحقیقات پنبه با اشاره به چالش‌های زیست‌محیطی کشور از تولید ارقام مختلف پنبه خبر داد که سازگار با شوری خاک و آب است، ضمن آنکه کشت این ارقام موجب کاهش تعداد آبیاری‌ها و سمپاشی خواهد شد

کشت محصولات غذایی متناسب با تغییرات اقلیمی

سرزمین ایرانیان- تحقیقات جدید مرکز "جان اینز" در بریتانیا نشان می‌دهد ممکن است بتوان گل‌کلم، کلم بروکلی، کلزا و دیگر محصولات کشاورزی را مهندسی کرد، تا برای کشت در جهانی که در حال تغییرات آب و هوایی است، مناسب باشد.

تولید نانوالیاف هوشمند با قابلیت ذخیره گرما

سرزمین ایرانیان- محققان کشور با اضافه کردن نانو ذرات اکسید فلزی به الیاف پلیمری، موفق به تولید نانو کامپوزیت‌های هوشمندی شدند که می‌تواند انرژی را در خود ذخیره کند.

360 هزار کشته تصادفات و 11 هزارمیلیارد هزینه آلودگی هوا از پیامدهای توسعه فناوری‌های موتو

سرزمین ایرانیان- رییس دهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز با بیان اینکه 80 درصد آلودگی‌های هوا مربوط به خودروها است، افزود: بر اساس برآوردها هزینه‌های اجتماعی این آلودگی در سال گذشته، 11 میلیارد تومان بوده است که باید به این میزان، اختلالات روانی ناشی از آلودگی‌های صوتی را نیز افزود.

ظرفیت تولید پول دیجیتالی در کشور وجود دارد

سرزمین ایرانیان- عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: باتوجه به بزرگ بودن مناطق کویری کشورمان این ظرفیت در کشور وجود دارد که به جای تولید اسکناس پول دیجیتالی تولید کنیم.

تولید ماده تمیزکننده پنجره‌های یو.پی.وی.سی با کمک فناوری نانو

سرزمین ایرانیان- ماده تمیزکننده‌ پنجره‌های یو.پی.وی.سی و انواع پی.وی.سی با فناوری نانو با مشارکت یکی از واحدهای فناور مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی تولید و روانه بازار شد.

صادرات فرآورده‌های انستیتوپاستور به کشورهای منطقه

سرزمین ایرانیان- رئیس انستیتو پاستور ایران اعلام کرد: استقرار سیستم کیفیت خط تولید واکسن هاری انسانی و صادرات فرآورده‌های این مرکز به کشورهای منطقه از جمله مهمترین اقدامات انستیتو پاستور ایران است.

تبدیل آلاینده دی‌اکسیدگوگرد به محصولی باارزش با نانوکاتالیست ساخت محققان دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه تربیت مدرس با همکاری پژوهشگرانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر روش زیست‌سازگاری را برای حذف دی‌اکسید گوگرد با استفاده از نانو فناوری معرفی کردند.

بازار یک میلیاردی فناوری نانو تا سال 98

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به تشریح نگاه ستاد فناوری نانو در حوزه توسعه صادرات پرداخت و گفت: بناست تا سال 98 فناوری نانو یک بازار میلیاردی داشته باشد.

محصولات دانش‌بنیان رونمایی‌شده در جشنواره ابن‌سینا ارزآوری خوبی خواهند داشت

سرزمین ایرانیان- معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به رونمایی تعدادی از محصولات شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی تهران در جشنواره ابن‌سینا اظهار کرد: این محصولات می‌توانند ارزآوری بسیار خوبی را برای کشور داشته باشند.

صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی با زمان سنج هوشمند

سرزمین ایرانیان- تامین آب باغ ها و زمین های کشاورزی با توجه به تشدید خشکسالی در بسیاری از کشورهای جهان به یک چالش جدی مبدل شده، اما فناوری می تواند به حل این مشکل هم کمک کند.

اقدامات سازمان فضایی برای توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در حوزه فضا

سرزمین ایرانیان- رئیس سازمان فضایی ایران از ایجاد زمینه برای کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در حوزه فضایی خبر داد و گفت: در این راستا اقدام به تدوین پروانه اپراتور ماهواره‌ای کرده‌ایم که مراحل پایانی را طی می‌کند.

ظرفیت صادرات «پودرهای میکروبی برطرف‌کننده آلودگی‌های نفتی» ساخت جهاد دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی، موفق به تولید پودرهای میکروبی برطرف‌کننده آلودگی‌های نفتی‌ شدند که قابلیت صادر کردن‌ها آن به سایر کشورها وجود دارد.

زیست‌فناوری بستری مناسب برای ثروت‌آفرینی در کشور است

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: حوزه زیست فناوری ضمن حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان و ایجاد اشتغال، بهترین بستر برای سرمایه گذاری، ثروت آفرینی و سودآوری است.

قطع سه برند گوشی از هفته آینده/ دلیل گرانی موبایل

سرزمین ایرانیان- رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با بیان اینکه 25 هزار گوشی اپل در فاز نخست طرح رجیستری، از کار افتاد، گفت: از 14 بهمن ماه قطع سری دوم گوشی های مشمول این طرح آغاز می شود.

50 درصد کالری غذایی وارد می شود/ نیاز به ذرت و سویای تراریخته

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه ذرت بیشترین درصد محصولات تراریخته وارداتی است، خاطر نشان کرد: 50 درصد کالری غذایی ایران به شکل واردات انجام می شود.

موفقیت 52 شرکت دانش‌بنیان حوزه سلامت در صادرات کالا

سرزمین ایرانیان- رییس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت گفت: 52 شرکت دانش‌بنیان حوزه سلامت توانستند بدون دریافت حمایت‌ها محصولات فناورانه خود را صادر کنند.

رگ مصنوعی رونمایی شد

سرزمین ایرانیان- دو محصول فناورانه در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران تحت عنوان رگ مصنوعی و زخم پوش های پلیمری رونمایی شد.

ساخت ماژولی برای اندازه‌گیری جنس سنگ در کشور

سرزمین ایرانیان- نمونه کاربردی ماژول نفوذ مخروط با هدف اندازه‌گیری جنس سنگ بستر موردنظر برای حفاری در اعماق زمین به همت محققان کشور طراحی و ساخته شد.

نبود بازار کار برای اشتغال فارغ‌التحصیلان علوم‌انسانی عامل گرایش شدید به رشته‌های فنی مهندسی

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: نبود بازار مناسب برای اشتغال در رشته‌های علوم انسانی باعث شده گرایش شدیدی به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی شکل بگیرد، رکود در بخش‌های مختلف از جمله ساختمان سازی، صنایع بزرگ و کارخانه‌ها، تئوری محور بودن آموزش‌های دانشگاه و تفاوت آنها با بازار کار و عدم اعتماد صاحبان بازار صنعت به آموزش‌های تئوری از مشکلات دانش آموختگان رشته‌های فنی و مهندسی است.

راه‌اندازی خط تولید کاغذ از سنگ از دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- یکی از شرکتهای دانش‌بنیان وابسته به جهاد دانشگاهی موفق به راه‌اندازی خط تولید کاغذ از سنگ شده است؛ این نوع کاغذ که در ساخت آن نیازی به استفاده از چوب درختان نیست، دوستدار طبیعت بوده و راهکاری برای مقابله با مشکلات زیست‌محیطی به شمار می‌رود.

ساير مطالب

تولید کالاهای آرایشی و بهداشتی با فناوری نانو

دوام بتن در برابر خوردگی‌ها 4 برابر افزایش یافت

کسب‌وکارهای کوچک و شرکت‌های نوپا توسط دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شوند

تولید بیش از 50 هزار واحد داروی استریل تزریقی حیوانی در کشور

برنامه‌ای برای ارائه دستور غذا، با اسکن مواد موجود در یخچال

راهکارهای مناسب توسعه صادرات محصولات زیستی ارائه شد

آهن اسفنجی بومی سازی شد/ کاربرد در فولادسازی

ابلاغ معافیت مالیات بر درآمد شرکت های تولید کننده نرم افزار

تولید "قرص جوشان" برای واکسیناسیون پرندگان

تولید هیدروژن خالص و گاز با تکیه بر سوخت پاک

تلاش محققان برای راه‌اندازی خط تولید صنعتی نانوجوهرها

تزریق بیش از 300 میلیارد تومان سرمایه به حوزه خطرپذیر

تولید گندم با چراغهای ال ای دی سه برابر شد

سه واکسن جدید طیور در سبد تولیدات موسسه رازی قرار گرفت

تولید 20 نوع کاتالیست صنایع نفت و گاز از سوی محققان/خیز کشور برای تولید کاتالیست خودرو

تولید کاتالیست های مورد نیاز صنایع فولادی و پتروشیمی

نخستین خط تولید دستگاه تنفس مصنوعی به بهره‌برداری رسید

استارت‌آپ‌ها گامی موثر برای تولید ثروت در جامعه است

رقابت اقتصادی در دنیا دانش‌بنیان است/پژوهشی که به تولید محصول منجر نشود جایگاهی ندارد

بومی‌سازی تولید صداگیر رگلاتور اکسیال ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز

دومین خط تولید نانوالیاف ایرانی در چین راه اندازی شد

تقویت خواص سیمان با فناوری نانو توسط محققان کشور

زمینه ورود سربازان به بازار کسب و کارهای دانش‌بنیان و خلاق فراهم شد

معرفی ایده‌ها و طرح‌های برتر جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف

ژن مقاوم به خشکی از آفتابگردان به گندم منتقل شد

استارتاپ‌های میلیاردی زمینه‌ساز ورود به حوزه صادرات می شوند

عرضه توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نفت در پارس جنوبی

قارچ‌های دارای ژن مقاوم به شوری در ایران کشف شد

حمله بدافزار تریتون به کارخانه ای صنعتی در خاورمیانه

بهبود عملکرد سیستم‌های حرارتی با نانوسیال ساخت محققان کشور

بکارگیری یافته های پژوهشی پروبیوتیک ها در فرآورده های غذایی

اندازه گیری گاز هوشمند می شود/ اعلام دقیق میزان مصرف

عرضه دستگاهی با قابلیت کم‌ و زیاد کردن نور لامپ در کشور

سرعت گیر تولید کننده برق ساخته شد

260 شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی بهره مند می‌شوند

تولید نگهدارنده «فلپ جمجمه» با ویژگی‌های خاص توسط محققان ایرانی

بررسی تقلبات زعفران در دستور کار موسسه صنایع غذایی/توقف طرح کلانی با 20 درصد پیشرفت

پژوهش‌ها متناسب با نیاز بازار نیست

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای توانمندسازی صنعت گردشگری کشور

عرضه بسته حمایتی جدیدبرای شرکت‌های حوزه فناوری‌های نرم/فروش 4.5 میلیاردی بهترین انیمیشن ایرانی

ساخت سیمان مقام‌تر با الهام از ستون فقرات توتیای دریایی

ژاپن بزرگترین واردکننده محصولات غذایی تراریخته

انعقاد 5 قرارداد پژوهشی و رونمایی از نرم‌افزار PLT در نمایشگاه پژوهش

امکان ردیابی کالا با سامانه محققان کشور/تجهیز صنعت حمل بار با فناوری نوین

کاهش واردات قطعات الکترونیکی خودرو با تولیدات محققان ایرانی

استفاده از ظرفیت‌ بومی استان‌ها برای صادرات محتوای دیجیتال

ساخت برچسب های هوشمند امنیتی کالا با فناوری نانو

سمینار معرفی دستاوردهای حوزه فناوری ایران در چین برگزار شد

افزایش عمر موتور خودروها با نانو افزودنی محققان کشور

تولید نانوسیلیکا از ضایعات برنج

بررسی فناوری‌های نوین در کشاورزی پایدار در یک کنفرانس بین‌المللی

پروژه تولید تور پرورش ماهی در قفس تجاری سازی شد

هدف‌گذاری برای تولید و فروش 31 میلیارد دلاری محصولات زیست‌فناوری

تبدیل بنزین معمولی به بنزین یورو 4 در پالایشگاه تبریز

موتور جستجوی بومی تجاری سازی می شود/ الگوگیری از 3 کشور

عرضه نانورنگ‌های ضدخوردگی با ماندگاری بالا

نرم افزار سوپر مارکت آنلاین راه اندازی شد

جوراب پای دیابتی با خاصیت آنتی باکتریال تولید شد

محققان ایرانی بازوی رباتیک همه کاره ساختند

راه‌اندازی خط تولید نانورنگ‌های ایرانی در کشور چین

بررسی روش‌های بومی‌سازی تجهیزات نیروگاه خورشیدی

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی ابلاغ شد

کیت تشخیص آلودگی مواد غذایی ساخته شد

پیگیری بومی‌سازی تجهیزات تجدیدپذیر و جذب سرمایه‌گذار در یک کنفرانس بین‌المللی

همکاری ایران و آلمان در حوزه انرژی توسعه می‌یابد

سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان راه اندازی می شود

پیش‌بینی زوال تنوع زیستی براساس بودجه تخصیصی

ساخت دستگاه تولید پودرهای میکرونیزه

دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»

تبدیل پژوهشکده اسانس دانشگاه کاشان به کارخانه تولید اسانس

ابداع نانوفیبر غیر سمی و سازگار با محیط زیست

سازمانهای دولتی محصولات نانو را می خرند/تکلیف 13 وزارتخانه

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل و نقل شهری

تجاری‌سازی سامانه ضدسرقت ساخت محققان کشور

اهمیت زنجیره عرضه در بخش کشاورزی/کاهش نوسانات قیمت با کنترل درست زنجیره‌ها

ساخت بتن کامپوزیتی برای مقاوم‌سازی سازه‌ با پسماندهای صنایع فولاد

اختصاص 157 ردیف بودجه با محوریت تحقیقات و فناوری در کشور

برگزاری برنامه دورهمی‌های "نانو مچ" در جشنواره نانو

تولید سرویس های بهداشتی ضد میکروب با فناوری نانو

ساخت و صادرات دستگاه ایرانی پوشش‌دهی طلا به 7 کشور

پژوهشگران علوم پزشکی گرنت تشویقی دریافت می کنند

واکسن «سل» و «هپاتیت ب» صادر می شود

تولید قطعات حجیم صنعتی نانوساختار با کیفیت بالا و قیمت پایین‌تر

نقش انرژی‌های تجدیدپذیر در اشتغال‌زایی افراد تحصیل‌کرده/صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی

بی نیازی کشور از بذر بدون ویروس سیب زمینی

صادرات پوشاک نانویی آنتی‌باکتریال به دو کشور

افزایش 4 درصدی ازدیاد برداشت نفت با نانوذرات

ساخت «ميني راک» مخابراتي توسط محققان کشور

بومي‌سازي نانوپوشش‌هاي سبز براي صنايع خودرو و لوازم‌خانگي

خراسان‌جنوبي نيازمند تأسيس انديشکده‌ براي رفع مشکلات اقتصادي است

واحد تشخيص محصولات تقلبي يا فاقد مجوز نانو تشکيل شد

خط‌ توليد انبوه داروي ضد سرطان نانويي راه‌اندازي شد

تبديل روغن‌ دور ريختني موتور به سوخت ديزل بهينه

حذف نيتروژن از سوخت‌هاي زيستي با کمک نانو فناوري

صادرات محصولات نانويي ايراني به 21 کشور/حذف نيترات آب تهران تا حد استاندارد

نانو ماشيني که 165 برابر وزن خود را بلند مي‌کند

توانمندسازي 40 شرکت دانش بنيان/ افزايش توليدات واکسن

افزايش سرعت عمليات حفاري به کمک نانوسيال‌ها

سامانه جابجايي مسافران خودروهاي تک سرنشين راه اندازي شد

عرضه گوشت پاک در سراسر جهان تا 2 سال ديگر

معرفي نوآوري‌هاي صنعت سنگ با برگزاري يک فستيوال

کاهش 70 درصدي هزينه‌هاي رفت‌وآمد با سامانه محققان کشور

تامين محصولات غذايي با فناوري زيستي تا سال 1404

سرخ کن هوشمند چربي غذا را 70درصد کاهش مي دهد

کاهش هزينه‌هاي ساخت با ابداع يک سازه ساختماني نوآورانه

سيستم بازار خدمات انرژي و محيط‌زيست در کشور چه جايگاهي دارد؟

ساخت سيستم‌هاي هوشمند ساختماني در يک شرکت دانش بنيان

بازار محصولات حوزه انرژي‌هاي تجديدپذير توسعه مي‌يابد

هدفمندي پايان‌نامه‌ها نيازمند انقلاب اقتصادي

معرفي 12 محصول نانو فناوري صنعت ساخت‌وساز در نمايشگاه صنعت ساختمان

راهکارهاي بهبود مديريت آب در مزارع بررسي مي‌شود

تلاش براي تجاري‌سازي نانوپوشش‌ها از سوي ستاد نانو

توليد گرانترين بخش محيط کشت سلولي در کشور

موفقيت محققان کشور در اندازه‌گيري دارو در خون و ادرار با يک روش اقتصادي

جذب و خالص سازي ترکيبات مضر گاز در پالايشگاه پارسيان با فناوري محققان پژوهشگاه نفت

اعلام آمادگي ايران براي همکاري با تايلند در زمينه امنيت سايبري

کاهش 30 درصدي مصرف انرژي با دستگاه رسوب‌زداي محققان کشور

توليد کنسانتره پروتئيني از آب‌ پنير با سامانه محققان کشور

صندوق چندين ميليون پوندي براي استخدام دانشمند!

جذابيت سرمايه گذاري در حوزه دانش بنيان براي بانک ها

ايران به جمع معدود کشورهاي توليدکننده کوانتوم دات‌هاي پايه کربني پيوست

تحولي نوين در معماري با پوشش‌هاي رنگي نانو

توليد نيمه‌صنعتي رله دايرکشنال عددي توسط محققان پژوهشگاه نيرو

سرمايه‌گذاري جسورانه کشورهاي اسلامي در نوآوري‌

اجراي پروژه اکتشاف کروميت در دستور کار محققان کشور

از توليد "نانوبسته‌بندي" تا "پودر مرگ موش"/نانوکودها در صف دريافت نانومقياس

هزينه توليد محصولات فناورانه دريايي تأمين مي‌شود

سرمايه‌گذاري امن در زيست‌فناوري توسعه مي‌يابد

گامي در جهت تجاري‌سازي سلول‌هاي خورشيدي ارزان‌قيمت با کمک نانوذرات

سوخت‌ زيستي؛ راهکاري براي کنترل مصرف سوخت‌هاي فسيلي در کشور

بومي‌سازي دانش فني توليد افزايه‌اي براي عمليات سيمانکاري چاه‌هاي نفت

توليد انبوه گياه دارويي "گل محمدي" در محيط آزمايشگاهي

کيفيت مرغوب واکسن ب‌.ث‌.ژ ايراني/صادرات به مکزيک به محض دريافت پاسخ کتبي

کفپوش هاي بتني نانويي توليد شد

بررسي تجاري‌سازي جهاني فناوري نانو در عرصه پزشکي

کايت ها پرواز مي کنند تا انرژي توليد شود

مسواکي که کمتر از 10 ثانيه همه دندان‌ها را تميز مي‌کند

پاي فناوري نانو چگونه به صنايع غذايي باز مي‌شود؟

ارائه خدمات توليد به شرکت‌هاي توليدکننده نانوداروهاي ضدسرطان/ايجاد بازار 3000 ميلياردي

خط توليد قلم الکتروکوتر در کشور راه‌اندازي شد

تدريس «مديريت کسب و کار اينترنتي» در دانشگاه علمي کاربردي

کاهش ضايعات کشاورزي با فناوري نانو/راه‌اندازي آزمايشگاهي براي تصفيه آب‌هاي سطحي

راه اندازي خط توليد قلم برش و کنترل خونريزي در جراحي

توليد انبوه واکسن انتروتوکسمي توکسوئيدي تا پايان سال

ساخت دريچه‌هاي آدم‌رو با قابليت مقاومت حرارتي بالا

آمادگي جهاد دانشگاهي براي تامين نيازهاي صنايع نفتي کشور

جهاد دانشگاهي نقطه اميد وزارت نفت براي اتکا به توليد داخلي

ساخت پلاستيک زيستي با استفاده از پروتئين سويا

بررسي توليد بيوگاز از زباله‌هاي جامد شهري در دانشگاه صنعتي اصفهان

تجاري‌سازي فناوري نانو در کشورهاي مطرح آسيايي چگونه شکل گرفت؟