آخرین اخبار

دانش ايرانيان

ارائه روش جدید تشخیص سن از روی چهره

سرزمین ایرانیان- در پژوهشی که توسط محققان ایرانی انجام‌شده، روشی برای بالا بردن دقت سیستم‌های تخمین سن از روی چهره ابداع شده است که می‌تواند کارایی چنین سیستم‌هایی را بالاتر ببرد.

جلوگیری از نفوذ فلزات سنگین به عمق خاک با نانو جاذب‌ها

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینا به منظور کاهش تحرک فلزات سنگین در خاک و آلوده شدن خاک و آب‌های زیرزمینی، نانو جاذب‌هایی را پیشنهاد دادند که به گفته آنها از یافته‌های این تحقیق می‌توان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و نیز کشاورزی استفاده کرد.

کنفرانس بین‌المللی "سیستم‌های الکترونیک قدرت و محرکه‌های الکتریکی"

سرزمین ایرانیان- سیستم‌های الکترونیک قدرت و محرکه‌های الکتریکی برای نهمین دوره به منظور افزایش سطح دانش فنی و علمی از فردا به مدت دو روز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

تولید نانوالیاف از پوست پرتقال/حذف مشکلات دستگاه‌های الکتروریسی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران کشور با حذف مشکلات دستگاه‌های الکتروریسی، دستگاهی را برای تولید نانوالیاف تولید کردند که قادر است از پلیمرهای طبیعی و غیرطبیعی، نانوالیاف با کاربردهای پزشکی تولید کند

تولید 130 مقاله علمی در حوزه فناوری نانو با نانوسکوپ‌های محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان تاکنون بیش از 130 مقاله در مجلات معتبر علمی منتشر کرده‌اند که در آنها به نانوسکوپ‌های تولید شده از سوی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ارجاع شده است.

روان‌درمانی، راهی برای بازگشت عزت‌نفس جنسی زنان مبتلا به سرطان پستان

سرزمین ایرانیان- محققان ایرانی در پژوهشی که روی زنان مبتلابه سرطان پستان انجام داده‌اند، عزت‌نفس جنسی این زنان را عمدتا پایین دانسته و برای رفع این مشکل، روان‌درمانی را توصیه کرده‌اند.

تخمین باقیمانده عمر مخازن و استخرهای مواد شیمیایی و رادیواکتیو با روش ابداعی محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله روش نوینی برای تخمین باقیمانده عمر استخرهای رادیواکتیو ارائه کردند و این روش ابداعی از صحت و دقت برای برآورد باقیمانده عمر این نوع مخازن برخوردار است.

رشد کمّی تولید داروهای زیست‌فناوارنه در ایران

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از رشد قابل قبول و منصفانه کمّی تولید داروهای بیولوژیک در ایران خبر داد.

ترمیم غضروف آسیب‌دیده با «هیدروژل» محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از پلیمرهای کیتوسان، هیدروژل زیست‌سازگار جهت ترمیم غضروف‌های آسیب‌دیده برای بیماران مبتلا به آرتروز تولید کردند.

حذف آلاینده‌های سرطان‌زای آب شرب با نانوجاذب‌های محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با بهره‌گیری از فناوری نانو، موفق به تولید جاذب‌هایی برای تجزیه و حذف آلاینده‌های آروماتیکی به عنوان آلاینده‌های سرطان‌زا از آب شرب شدند.

بهره‌برداری از محصولات جدید پلیمری در مرکز رشد فناوری پلیمر

سرزمین ایرانیان- معرفی چند محصول از شرکت‌های دانش بنیان از جمله داروی درمان قطعی هپاتیت C ، کفپوش‌های رزینی، سنگ‌های مصنوعی پلیمری، سامانه نوین دارورسان و مواد دندانی پلیمری

اولین محصول سلول های بنیادی برای درمان بیماری های پوست رونمایی شد

سرزمین ایرانیان- اولین محصول سلول های بنیادی برای درمان بیماری های پوست با عنوان «رنیو درم سل» با حضور وزیر بهداشت، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و مدیرعامل بنیاد برکت رونمایی شد

ارائه کیت‌ها و مجموعه خدمات جانوری جدید از سوی مرکز ذخایر ژنتیکی

سرزمین ایرانیان- بانک سلول‌های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران اقدام به ارائه کیت‌ها و مجموعه خدمات جانوری جدید، برای محققان رشته‌های دامپزشکی، علوم دامی، شیلات، زیست‌شناسی جانوری و رشته های وابسته کرده است.

روغن حیوانی چه اثری بر ترمیم زخم سوختگی دارد؟

سرزمین ایرانیان- نتایج بررسی اثر روغن حیوانی بر ترمیم زخم سوختگی توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی ایران نشان داد که روغن حیوانی نمی‌تواند روند بهبود زخم سوختگی را سرعت بخشد؛ این در حالی است که روغن حیوانی در برخی از مناطق کشور به شکل سنتی برای درمان سوختگی استفاده می‌شود.

پانسمان پلیمری برای ترمیم جراحت تولید شد

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران موفق به تولید زخم پوش های پلیمری شدند که انواع جراحات با دوره های مختلف را ترمیم می کند و خاصیت ضد باکتری و قارچی دارد.

دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»

سرزمین ایرانیان- حشرات، از مهم‌ترین آفات محصولات کشاورزی، چه در مزارع و چه در انبارها به شمار می‌آیند و مقابله با آن‌ها برای حفظ این منابع غذایی اهمیت زیادی دارد. محققان ایرانی برای انجام مؤثر این کار در کنار صیانت بهتر از محیط زیست، از امواج مایکروویو استفاده کرده‌اند.

بهبود کارایی نانوالیاف با بهینه‌سازی عملکرد دستگاه الکتروریسی

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه امیرکبیر با همکاری محققان دانشگاه پلی‌تکنیک میلان با بهینه‌سازی یکی از قطعات دستگاه تولید نانوالیاف موفق شدند کارایی این الیاف را از نانوالیاف تولیدشده با دستگاه‌های الکتروریسی معمولی ارتقا دهند.

توسعه بالگردهای پیستونی در کشور میسر می‌شود

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: طرح‌های همکاری مشترک با کشورهای دیگر در حوزه توسعه بالگردهای پیستونی در کارگروه بالگرد تجاری تهیه می‌شود.

تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران مرکز رشد فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با به‌نژادی گیاه کاسنی علاوه بر تولید نوعی ترکیبات پروبیوتیک، موفق به تولید قهوه از این گیاه شدند که دارای خواص درمانی است.

یافته‌های جدید محققان کشور در زمینه اثرات ویتامین D در دوران بارداری

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مطالعات اخیر خود اثبات کردند که استفاده از ویتامین D‌ در دوران بارداری از بروز دیابت بارداری جلوگیری خواهد کرد.

ارائه روش درمانی نوین برای مصدومان‌شیمیایی ریوی/درمان مصدومان 11 سپتامبر با روش ایرانی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران علوم پزشکی دانشگاه بقیةالله با رد شیوه‌های درمانی و تشخیصی مصدومان شیمیایی، روشی را برای درمان و تشخیص این مصدومان ارائه دادند که به گفته آنها این روش تنها برای مصدومان جنگی نیست؛ بلکه شامل همه مصدومان گازهای شیمیایی چون آتش‌نشانان نیز می‌شود.

درخت انجیلی و فناوری نانو علیه آلودگی هوا

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه تربیت مدرس از ضایعات درخت انجیلی برای سنتز ارزان‌قیمت یک نانوجاذب گاز دی‌اکسید کربن در راستای از بین بردن آلودگی هوا استفاده کردند.

تشکر وزیر بهداشت از محققان کشور برای ارتقای علمی با همه کمبودهای اعتباری

سرزمین ایرانیان- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتقاد از میزان اختصاص اعتبارات پژوهشی در کشور، گفت: براساس آمارهای اعلام شده از همه محققانی که برای اعتلای کشور تلاش کرده‌اند، تشکر می‌کنم.

آخرین دستاوردهای رآکتور IR-T1 واحد علوم و تحقیقات تشریح شد

سرزمین ایرانیان- سامانه‌های تشخیصی پیشرفته با هدف دستیابی به تکنولوژی پیچیده گداخت هسته‌ای و مطالعه پلاسمای همجوشی در راستای اهداف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و پروژه ایتر توسط گروه توکامک IR-T1 مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی طراحی و ساخته شد.

رونمایی از دستگاه «ثبت دقیق امواج مغزی»

سرزمین ایرانیان- دستگاه ثبت امواج مغزی فرکانس‌های پایین مغزی(دی سی پتانسیل) که موجب تحول در تشخیص و درمان بیماری‌های علوم اعصاب می‌شود، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد.

تصویب استانداردهای زیست مهارگرها/ معرفی جایگزین محصولات شیمیایی

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه استاندارد زیست مهارگرها به تصویب رسیده است، گفت: زیست مهارگرها محصولات بدون سم و آفت هستند که شرکتهای ایرانی تولید می کنند.

"نسترن" و رفع آسیب‌های کبدی در دیابتی‌ها

سرزمین ایرانیان- نتایج پژوهشی که توسط محققان ایرانی انجام شده، نشان می‌دهد که گیاه دارویی نسترن که به گل بسیار زیبایش شناخته می‌شود، می‌تواند برای درمان آسیب‌های کبدی در بیماران دیابتی مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از نانوذرات در تهیه سیستم‌های دارورسانی هدفمند برای درمان سرطان

سرزمین ایرانیان- محققان مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استفاده از پلیمرهای آمفی فیلیک زیست سازگار و تخریب‌پذیر موفق به ساخت نانوذرات پلیمری با نام پلیمروزوم شدند که داروی هیدروفوب دوسه تاکسل در درون آن انکپسوله می‌شود.

تولید ریحانی با اسانس و عصاره بیشتر در دانشگاه تهران/معرفی ارقام طالبی مقاوم به بیماری پژمردگی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران پردیس ابوریحان دانشگاه تهران با جمع آوری 40 توده متفاوت از ریحان درصدد هستند که این گیاه خوراکی و درمانی را با بهترین کیفیت اسانس و عصاره تولید کنند

تجاری‌سازی نانوکیت با قابلیت تشخیص میزان پیشرفت سرطان

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه تهران نانوابزار الکترونیکی را برای تشخیص انتشار سرطان به بافت‌های دیگر ابداع کردند که آزمون‌های انجام شده بر روی 200 بیمار درگیر با سرطان پستان نشان داد این سامانه توانست حضور سلول سرطانی در بافت را به‌خوبی تشخیص دهد و این محققان در تلاش هستند با استفاده از این نانوکیت انواع سرطان‌های پیشرفته را استفاده کنند.

ساخت ویلچر برقی با قابلیت بالارفتن از پله/امکان تبدیل ویلچرهای معمولی به برقی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران کشور ویلچر برقی پله‌رویی را طراحی کردند که قادر است افراد تا وزن 100 کیلوگرم را حمل کند و از پله بالا برود، بدون آنکه فشاری به فرد همراه وی وارد شود.

تولید قارچ‌های خوراکی صدفی و شاه صدف توسط جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

سرزمین ایرانیان- مدیر مرکز خدمات تخصصی قارچ‌های خوراکی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی از تدوین ضوابط فنی "تولید قارچ‌های خوراکی صدفی و شاه صدف" با همکاری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

امکان خالص‌سازی DNA برای مطالعات توالی‌یابی و تشخیص بیماری‌ها در کشور فراهم شد

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه زابل در تحقیقات خود به دانش‌فنی ساخت کیت‌هایی برای خالص‌سازی DNA برای مطالعات توالی‌یابی دست یافتند؛ به گفته آنها در گذشته برای خالص‌سازی قطعات DNA، نمونه‌ها به خارج ارسال می‌شد.

دستیابی محققان کشور به دانش‌فنی دستگاه تست محفظه احتراق توربین‌های گازی

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و ساخت دستگاهی برای تست محفظه احتراق توربین‌های گاز شدند که قادر به تست 7 پارامتر در این بخش از موتورهای گازی است.

داروی ضد سرطان با فرمولاسیون جدید وارد بازار می‌شود

سرزمین ایرانیان- دارنده کرسی پژوهشی «تحقیق و پژوهش در حوزه طراحی و توسعه داروهای ضد سرطان بر مبنای فرمولاسیون های نانو پارتیکلی» از ورود داروی ضد سرطان جدید به بازار خبر داد.

محلول آب گریزکننده منسوجات تولید شد

سرزمین ایرانیان- محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید محلول آب گریز کننده منسوجات با فناوری نانو شدند و آن را وارد بازار کردند.

تولید نانوذرات سرامیکی از دندان‌های کشیده‌شده و مرجان‌ها برای کاربردهای صنعتی و زیستی

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه صنعتی شریف با استفاده از ضایعاتی چون دندان کشیده شده و پوست تخم‌مرغ نانوساختارهای اکسیدی و سرامیکی را تولید کردند که علاوه بر کاربردهای صنعتی در ترمیم دندان و استخوان نیز کاربرد دارد.

تولید پیش داروی سرطان توسط محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان در پارک علم و فناوری فارس موفق شدند پیش داروی سرطان را از نوعی گیاه تولید کنند که برای درمان سرطان کاربرد دارد.

ساخت دستگاهی برای بازگرداندن دامنه حرکتی زانو بعد از انجام عمل جراحی

سرزمین ایرانیان- از سوی پژوهشگران کشور دستگاهی برای فیزیوتراپی زانو در بعد از اعمال جراحی عرضه شده که قادر به بازگرداندن دامنه حرکتی زانو و افزایش قدرت عضلات ران است.

درمان پوکی استخوان با کمک نانوذرات

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با استفاده از مواد زیست‌سازگار موفق به ساخت آزمایشگاهی نانوداروی هوشمندی برای درمان پوکی استخوان شدند؛ به کمک این روش می‌توان سرعت، زمان و مکان آزادسازی دارو را تحت کنترل در آورد و اثرات جانبی داروهای شیمیایی را که مکرر توسط بیماران مصرف می‌شود، به حداقل رساند.

دستگاه ضد جلبک ساخته شد

سرزمین ایرانیان- دانشجویان دانشگاه آزاد استان فارس با هدف کمک به صنعت دریانوردی کشور موفق به ساخت دستگاه ضد جلبک شدند.

ثبت 9 طرح فناورانه دانشگاه زابل در سامانه ارزیابی فناوری ایران

سرزمین ایرانیان- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه زابل گفت: 9 طرح فناورانه اعضای هیأت علمی دانشگاه زابل جهت عرضه در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای فناوری،پژوهش و فن‌بازار، در سامانه ارزیابی فناوری ایران (سافا) به ثبت رسید.

رساندن داروی سرطان به تومور سرطانی لوزالمعده با فناوری نانو

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به سنتز نانوحامل‌های پروتئینی شدند که می‌توان به کمک آن‌ها داروی ضدسرطان لوزالمعده را بدون ایجاد عوارض جانبی به تومور سرطانی رساند.

کشف مواد بیولوژیک و مخدر با دستاورد محقق ایرانی

سرزمین ایرانیان- عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس موفق به طراحی اسیلاتورهای تراهرتز با بازدهی بالا شد که قابلیت استفاده در امور تشخیصی پزشکی و سلامت، امکان ارسال دیتا با سرعت‌های فوق‌العاده بالا بر روی تراشه‌ها، کشف مواد بیولوژیک و مواد مخدر را داراست.

دفع پشه‌های ناقل مالاریا با نانو لارو کش گیاهی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تهران از اسانس گیاه "ترخون نانو امولسیونی" به عنوان سم گیاهی برای از بین بردن لاروهای ناقل مالاریا استفاده کردند که به گفته آنها در شرایط میدانی شبیه‌سازی شده دوام خاصیت آن 9 روز بوده است.

روغن ضدسرطان تولید شد

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه رازی کرمانشاه موفق شدند دانه روغنی کاملینا غنی از امگا 3 را برای کشت در شرایط کم آبی اصلاح کنند که این روغن خواص ضد سرطانی دارد.

بزرگترین ابرسازه کنسروی جهان در یزد برای ثبت در گینس تایید شد

سرزمین ایرانیان- رییس دانشگاه فنی و حرفه‎‎ای استان یزد از تایید بزرگترین ابر سازه کنسروی جهان شامل 302 هزار و 498 کنسرو در سایت بین‎‎المللی کن استراکشن برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس خبر داد.

ساخت کاغذ از میوه گیاه لیف در کشور

سرزمین ایرانیان- محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از میوه الیاف گیاه لیف موفق به ساخت کاغذ با ویژگی‌های مقاومت بالا شدند.

دستگاه شبیه ساز نور خورشید طراحی شد

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی دستگاهی برای شبیه سازی نور خورشید در شرایط استاندارد شدند.

معرفی 3 منبع جایگزین برای مغز استخوان از سوی محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان گروه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی طی مطالعه‌ای، 3 منبع را به عنوان جایگزین برای مغز استخوان پیشنهاد کردند که تامین آنها مشکلات و دشواری‌های مغز استخوان را ندارد.

دستیابی به فرمولاسیون ساخت ابزاری برای افزایش مقاومت سازه‌ در برابر زلزله

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با مطالعات گسترده بر روی میراگرها،‌به فرمولاسیون ساخت ابزاری برای مقاوم‌سازی سازه‌ها در برابر زلزله دست یافتند.

حل مشکل آفت دهانی با «عصاره گل سرخ»

سرزمین ایرانیان- نتایج پژوهشی که توسط محققان ایرانی انجام‌شده، نشان می‌دهد که استفاده از عصاره گل سرخ راهی مؤثر در درمان ضایعات ناشی از آفت مخاط دهان است.

تاسیس بنیاد نیکوکاری مریم میرزاخانی با هدف شناسایی استعدادها

سرزمین ایرانیان- علینقی مشایخی از اعضای هیات مدیره این بنیاد در مراسم بزرگداشت نابغه ریاضی ایرانی در دانشگاه شریف گفت: قصد داریم کودکان با ذهن های مستعد را حمایت کنیم تا به افراد شاخص در بزرگسالی تبدیل شوند.

ورود حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد به فن‌بازارها

سرزمین ایرانیان- مدیرکل دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به فن‌بازارهای مرتبط ورود پیدا می‌کند.

استفاده از پلیمرهای حافظه‌دار برای تولید استنت‌های گشادکننده عروق قلبی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه مراغه نانوکامپوزیت پلیمری را سنتز کرده‌اند که قادر است شکل اولیه‌ خود را حفظ کرده و پس از دو نوع تغییر شکل، مجدداً به حالت اولیه‌اش برگردد. کاربرد عمده این نانوکامپوزیت آزمایشگاهی در ساخت ماهیچه‌های مصنوعی، استنت‌های گشادکننده عروق قلب و داربست‌های استخوانی است.

منظومه ماهواره‌های مخابراتی ایران راه اندازی می‌شود

سرزمین ایرانیان- امکان‌سنجی (فنی-اقتصادی) منظومه ماهواره‌های مخابراتی توسط گروهی از متخصصان کشور در حال بررسی است تا در زمینه راه اندازی منظومه ماهواره‌ای کشور اقداماتی انجام شود.

اندازه‌گیری نوعی داروی ضدسرطان با روش پیشنهادی محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه ارومیه با استفاده از نانوجاذب‌ها روشی را برای اندازه‌گیری میزان نوعی داروی ضدسرطان معرفی کردند که به گفته آنها این روش پیشنهادی منطبق با دستورالعمل سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا بوده و دقت و حساسیت بالایی در اندازه‌گیری این دارو دارد.

برنامه پیشنهادی محققان برای کاهش ریسک‌فاکتورهای قلبی افراد چاق

سرزمین ایرانیان- پیشرفت­های روزافزون در عرصه فناوری و صنعت، موجب گسترش شهرنشینی و کاهش فعالیت بدنی شده و به دنبال این‌ها، چاقی و عوارض متعدد آن رو به فزونی گذاشته است. در تحقیقی که توسط محققان ایرانی انجام شده، تأثیر هشت هفته تمرین هوازی در مردان چاق و غیرفعال، موجب کاهش عمده ریسک فاکتورهای قلبی در آنان شده است.

فاز دوم احراز سلامت برنج تراریخته ایرانی به اتمام رسید

سرزمینر ایرانیان- فاز دوم آزمایش‌های سلامت روی برنج تراریخته ایرانی توسط مرکز تحقیقات سلامت ایمنی و غذا دانشگاه علوم پزشکی یزد به اتمام رسید و نتایج این آزمایش به وزارت بهداشت، ارائه می شود

تولید ایمپلنت استخوانی قابل جذب از سوی محققان دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه تهران با همکاری دانشگاه تکنولوژی مالزی ایمپلنت‌هایی در فاز آزمایشگاهی تولید کردند که نیازی به جراحی ثانویه برای برداشتن از محل ایمپلنت شده ندارد و قابل جذب در بدن است و به گفته این محققان این ایمپلنت زیست سازگار و آنتی باکتریال و از جنس آلیاژ منیزیم است.

اخبار خواندنی

دستگاه جوشش هسته زایی استخری ساخته شد

جداسازی گازهای گلخانه‌ای با فناوری نانو توسط محققان کشور

ساخت سیستم جدید آتش‌نشانی با توان خاموش کردن سه ضلع آتش

کاهش عوارض تصویربرداری بافت سرطانی با فناوری بومی تصویربرداری مادون قرمز

تولید دستگاه جدید ثبت نوار مغز و عصب توسط محققان کشور

کشف گونه جدید گیاهی با نام "سوگند خراسانی" در کشور

ارائه لایحه تامین مالی زباله‌سوز به مجلس/ضرورت دانش‌بنیان شدن تجدیدپذیرها

جوهر نانویی برای چاپ روی پارچه و شیشه تولید شد

تصفیه هوا و حذف آلاینده‌ها با آب و نانو فناوری

داروی جلوگیری از پس زدن پیوند کلیه به تولید می رسد

درمان حقیقی سرطان با واقعیت مجازی!

ارائه آخرین دستاوردهای حوزه بیوانفورماتیک در یک همایش ملی

استارتاپ ایرانی مشکل کارخانجات چرم را حل کرد

3 ماهواره دانشگاهی آماده پرتاب است

تشخیص زودهنگام سرطان و آلودگی باغات مرکبات با «نانو کیت» محققان کشور

استفاده از جنین فریز به‌جای جنین تازه در دستور کار پژوهشگاه ابن‌سینا

دستبند هوشمند همراه اربعین ساخته شد/ اخطار در هنگام گم شدن

عرضه نانوسیستمی برای جلوگیری از چسبندگی بافت/اثرات ماده مؤثره زردچوبه در ترمیم زخم

ترمیم استخوان آسیب دیده با داربست پلیمری

ساخت جایگزین‌های موقت پوستی با کمک فناوری نانو

تلاش محققان کشور برای شناسایی پروتئین‌های ضدسرطان در قارچ خوراکی دکمه‌ای

تولیدترکیبات باارزش گیاهی در بیوراکتورهای آزمایشگاهی/دستیابی به دانش‌ فنی گیاه عاری از ویروس

سیستم بومی امنیت شبکه توسط محققان ایرانی تولید شد

دستیابی محققان به فرمولاسیون نانوداروی گیاهی ضد ایدز/نتایج کارآزمایی بالینی بر روی 5 بیمار

عایق های حرارتی با فناوری نانو تولید شد/ کاربرد در صنعت نفت و گاز

ساخت نانوحسگر حساس به صدا از سوی محققان کشور

افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام توسط وزیر ارتباطات

تولید نانوآفت‌کش‌های زیست‌سازگار/کنترل پسیل پسته و شته انار با روش زیستی

تولید مواد رنگی و ضد آب برای پوشش دادن سطوح

تولید اسانس مورد نیاز حرم رضوی در پژوهشکده دانشگاه شهید بهشتی

ساخت دستگاه نمایشگر محلی ترانسمیترهای نفت، گاز و پتروشیمی

ایران به دنبال تولید واکسن هاری انسانی است

کاهش عوارض شیمی‌درمانی با سامانه دارویی ضدسرطان

یک گونه جدید بومی مخمر کشف شد

حذف بو و جلوگیری از رشد میکروب‌ها به مدت 7 روز در کیسه‌زباله‌های نانویی

تولید و ساخت دستگاه سطح سنج مخازن با تکنولوژی رادار

تولید داروهای نوترکیب با تکنولوژی بالا در مقیاس نیمه‌صنعتی/تحقیق روی داروهای هورمونی

کرم ضد درد آنتی باکتریال تولید شد

رنگرزی منسوجات پشمی با نانوذرات دوستدار محیط زیست

تامین ماهواره مخابراتی ایران با همکاری عرب‌ست تا 2030/تلاش برای ساخت ماهواره مخابراتی بومی

تولید ترموستات محیطی رادیویی کولر آبی در کشور

ساخت برف‌پاک‌کنی برای جلوگیری از انجماد آب بر روی شیشه خودرو

شتاب‌دهنده ایرانی در لیست برترین‌های خاورمیانه قرار گرفت

درمان عفونت‌های استخوانی با نانوذرات ابریشم

افزایش مقاومت مکانیکی قطعات الکترونیک با فناوری نانو

تولید شیری با طعم دوغ که قادر به کاهش کلسترول است

دستگاه جراحی آب مروارید ساخته شد/ صادرات به کشورهای خارجی

تولید شیر پروبیوتیک پیشگیری‌کننده از عفونت‌های دستگاه گوارش در کشور

رقابت عکس‌های میکروسکوپی در دانشگاه امیرکبیر

تلاش محققان کشور برای یافتن درمان سندروم تخمدان با روش‌های ژنتیکی

دستیابی به تکنیک تولید پروتئین دارویی در خروس تراریخت

بازسازی بافت عضلانی قلب با پرینتر سه بعدی توسط محقق ایرانی

ترمیم غلاف میلین و امیدهایی برای درمان ام‌اس

مسواک ویژه معلولان ساخته شد

توليد ماهي‌ تراريخته براي بررسي بيماري

ساخت دستگاه شبيه‌ساز سوانح هوايي و آموزش خلباني در کشور

حفاظت از پوست در مقابل اشعه فرابنفش خورشيد با جلبک دريايي خليج‌فارس

افزايش ظرفيت ابرخازن‌ها با نانوذرات کربني

اصلاح رژيم غذايي و کنترل وزن در پيشگيري از سرطان پستان موثر است

قطعات الکترونيک صنعت برق و پتروشيمي بومي سازي شد

روش ابداعي محققان کشور براي درمان سرطان ريه

سامانه‌اي براي تشخيص بيماري قلبي نهفته

ثبت دوازدهمين گونه آرکي ها توسط محققان مرکز ذخاير زيستي

کشت پنبه تراريخته از بين برنده آفات گياهي/حل مشکل سمپاشي کشاورزان

سنتز نانو ذرات پروتييني حامل دارو در دانشگاه تربيت مدرس

نرم افزار هوشمند براي ارتقا صنعت ريخته گري توليد شد

ارتقاي صنعت ريخته‌گري با نرم‌افزار هوشمند محاسبات شارژ کوره

افزايش 13 درصدي ازدياد برداشت از مخازن نفت با نانوذرات

ساخت رباتي که جا انداختن استخوان‌هاي بلند را تسهيل مي‌کند

خالص‌سازي 93 درصدي هيدروژن با ميکرورآکتورهاي نانوساختار

امکان توليد صنعتي نانوذرات فلزي در کشور/انتقاد از بي‌توجهي به محصولات دانش‌بنيان داخلي

اولين آزمايش کوانتوم فوتون را انجام مي دهيم

مزاياي درماني سلول‌هاي بنيادي براي 3 بيماري ارائه مي‌شود

ساخت دستگاه سنجش سفتي فعال مچ دست در بيماران ارتوپدي

افزايش 118 درصدي استحکام نانوکامپوزيت آلومينيومي با روش نوين محققان کشور

عرضه سامانه‌هاي پليمري براي کاربرد در صنايع هوافضا

درمان بيش از 15 بيمار از منابع بانک خون بندناف رويان/افتتاح مجتمع توليد سلول تا دو ماه آينده

افزايش کارايي باتري‌هاي ليتيومي با فناوري نانو

برنج حاوي انواع ويتامين توليد شد/ مناسب کودکان و بيماران

جداسازي گوگرد از گازوئيل با روش اقتصادي محققان دانشگاه علم‌وصنعت

ساخت نانوحسگري براي شناسايي سلول‌هاي سرطاني

تردميل مخصوص بيماران نخاعي ساخته شد/ ارزان تر از نمونه خارجي

ساخت نانودستگاه هشداردهنده انتشار تشعشعات خطرناک

ساخت نانوجاذب‌هايي با خاکستر استخوان براي حذف آلاينده‌هاي سرطاني از آب‌هاي زيرزميني

موفقيت محققان دانشگاهي در حرکت دادن صندلي چرخدار با سيگنال مغزي

تلاش محققان براي توليد چاي مقاوم به خشکي

دانشگاه پنسيلوانيا از جراح ايمپلنت ايراني دعوت به همکاري کرد

اقدامات پژوهشگاه ابن سينا در حوزه اصلاح نژاد دام

مصرف 10 باره نانوجاذب محققان کشور در جداسازي آلاينده‌هاي آب در نيروگاه‌ها

ساخت دارو‌هاي ضد سرطان با استفاده از گلسنگ در کشور

حوله آنتي باکتريال نانو وارد بازار شد

افزايش ماندگاري گوشت با نانوکپسول‌هاي اسانس رزماري

شامپو داروي گياهي براي پوستهاي زخمي و ملتهب توليد شد

افزايش 20 درصدي عملکرد نانو رنگدانه براي صنايع خودروسازي

ساخت پکيج پرتابل زيست‌پالايي و بازيافت پسماندهاي نفتي

انجام اولين درمان غيرتهاجمي واريس توسط محققان جهاد دانشگاهي علوم پزشکي تهران

افزايش کارايي سيالات هوشمند با کمک فناوري نانو و عسل

ساخت داربست استخواني حاوي نانوذرات بارگذاري شده

افزايش بازده توليد بيوگاز از پسماندهاي کشاورزي با فناوري نانو

تائيد 134 استاندارد شغلي در حوزه گياهان دارويي و طب سنتي

توليد 50 نوع محصول از زغال/جذب سرمايه‌گذار براي محصولات دانش‎بنيان

تامين تجهيزات آزمايشگاهي توليد فرآورده‌هاي سلولي از سوي محققان کشور

ساخت ابرخازني بر پايه نانولوله‌هاي کربني در کشور

ماست هاي پروبيوتيک با شيره خرما توليد شد

عرضه نانوکاتاليست‌هاي ارزان قيمت براي ساخت مواد دارويي

راه اندازي بانک اطلاعاتي محصولات فناورانه صادراتي کشور

«ابرخازن» برپايه نانو لوله هاي کربني طراحي و ساخته شد

توليد کيت تشخيص سريع اختلالات کروموزومي توسط محققان کشور

توليد نانولامپي که بعد از شناسايي جيوه از آب خاموش مي‌شود

نانوالياف جايگزين عروق مي شود

ساخت پيل‌هاي سوختي ميکروبي براي توليد انرژي هاي پاک

انجام موفق اولين عمل "ميکرواينجکشن"

نان غني شده مالت يا جوانه گندم تهيه شد

ايده جديد دانشجويان واحد علوم و تحقيقات براي درمان پارکينسون

موفقيت محققان کشور در توليد گاز هيدروژن از نانوذرات

طراحي سامانه پايش گرد و غبار توسط پژوهشگران دانشگاه شريف

طراحي تلسکوپ رصدخانه ملي امسال به پايان مي رسد

افزايش مقاومت به خوردگي لوله‌هاي گاز با پوشش‌هاي نانومتري محققان کشور

اندازه‌گيري ابعاد نانوذرات با تجهيزات پرتونگاري بومي

اولين همايش دانشمندان يک درصد برتر دنيا با شعار "علم بدون مرز"

پودر جايگزين قند و شکر براي ديابتي ها توليد شد

درمان انواع ترس‌هاي مرضي با فناوري واقعيت مجازي در کشور

ارائه خدمات صنعت انيميشن با راه‌اندازي 2 استوديوي بزرگ

رونمايي از اولين داروي گياهي درمان آلزايمر جهان/مقام نخست گروه پژوهشي کشت و توسعه گياهان دارويي

داربست داراي مواد معدني براي ترميم استخوان ساخته شد

تلاش محققان کشور براي تهيه بانک فراواني انواع تغييرات در ژنوم جمعيت ايراني

ديتاسنتر ملي آسياتک در ششمين برج بلند مخابراتي دنيا افتتاح مي‌شود

پودر زرشک توليد شد/ کاربرد به عنوان طعم دهنده غذاها

حمايت 250 ميلياردي معاونت علمي‌ رياست جمهوري از مراکز نوآوري

فعاليت جدي بخش تحقيق بيماري‌هاي طيور موسسه رازي در حوزه حيات‌وحش

ارتقاي رتبه ايران در توليدات علمي حوزه مهندسي دريا

پروژه استفاده از سلول بنيادي در درمان فلج مغزي کليد مي خورد

توليد سطوح آلومينيومي ابر آب‌گريز براي صنايع پزشکي و ساخت سمعک

توليد نانوذرات طلاي ضدانگل از نوعي قارچ در کشور

بهره‌برداري از نسل سوم شبکه علمي کشور کليد خورد

توليد نانوکامپوزيت‌ منعطف و زيست تخريب پذير از سوي محققان کشور

زخم هاي سوختگي با پرده جنين درمان مي شوند

توليد پانسماني براي کاهش فوري دردهاي دنداني

نصب سيستم بومي کنترل هوشمند سرعت بر روي 3 نوع خودروي ايراني

ارائه ژنوم انساني جمعيت کشور براي اولين‌بار با اجراي يک مطالعه ژنومي

ساخت ساعت هاي آفتابي در کشور توسط علاقمندان به نجوم

معرفي ذرات ارزان‌قيمت براي حامل‌ دارو و غذا از سوي محققان کشور

کاهش «آسيت» در جوجه‌هاي گوشتي با استفاده از برگ زيتون

تلاش محققان براي رفع مشکل فاضلاب صنعت چرم‌سازي

دستيابي محققان کشور به دانش فني توليد دستگاه‌هاي سنگ‌شکن ليزري

راهکاري براي کاهش ميزان پرتوگيري بيماران و پزشکان از دستگاه‌هاي تصويربرداري

ساخت توربين آبي مجهز به ژنراتور/ توليد برق در نيروگاه آبي

بهبود عملکرد نانوکاتاليست‌هاي مورد استفاده در صنعت پتروشيمي

ساخت جليقه هوشمند با قابليت ارسال علائم حياتي بيمار به پزشک

ساخت ويلچر مکانيکي با قابليت قرارگيري در سه وضعيت