پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

ایرانیان فرانسه

معرفی دو رویداد در پاریس

ایرانیان جهان - در این مطلب دو رویداد در پاریس را معرفی می‌کنیم : – نمایشگاه لوازم عتیقه از تاریخ از تاریخ 8 تا 16 سپتامبر 2018 در گرند پله (در زبان فرانسه : Grand ...

آخرین مهلت ثبت نام کلاس‌های زبان فرانسه در پاریس

ایرانیان جهان - آخرین مهلت ثبت نام کلاس‌های زبان فرانسه در پاریس ویژه ترم‌های سپتامبر و نوامبر در روز یکشنبه 9 سپتامبر انجام خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به پوستر زیر توجه ...

آمادگی فرانسه برای اعزام دانشجو به دانشگاه‌های ایران

سرزمین ایرانیان- در دیدار وزیر علوم با فردریک ویدال وزیر تحصیلات عالی تحقیقات و نوآوری فرانسه، برتوسعه همکاری‌های دو جانبه، اعطای بورس‌های دانشجویی و انجام تحقیقات مشترک تاکید شد.

کشف زیر مجموعه جدیدی از سرطان پروستات

سرزمین ایرانیان- محققان آمریکایی موفق به شناسایی زیر مجموعه جدیدی از سرطان پروستات شده اند که در حدود 7 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته رخ می ‌دهد

موفقیت محققان در بومی‌سازی دستگاه کشت جنین و خون

سرزمین ایرانیان- محققان پارک فناوری پردیس موفق به تولید انکوباتور CO2 برای کشت جنین انسانی و خون شدند که در حال حاضر در بسیاری از مراکز تحقیقاتی کاربردی شده است.

جداسازی سلول‌های سرطانی با نانو موتورها

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشگاه رازی کرمانشاه موفق به طراحی نانوموتوری شدند که قادر است سلول‌های سرطان خون (لوسمی) را از نمونه‌ خون جدا کند.

تبدیل ردپای مولکولی به بارکد با نانو حسگر جدید

سرزمین ایرانیان- محققان موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان سوییس نانوحسگر جدیدی را ساختند که امکان تشخیص و تجزیه و تحلیل مولکول ها را با دقت بسیار بالا و بدون نیاز به تجهیزات حجیم و پیچیده فراهم می کند

بازگشت هزار نخبه ایرانی به کشور/ اشتغالزایی با استارتاپ ها

سرزمین ایرانیان- قائم مقام در امور بین الملل معاونت علمی از بازگشت یک هزار نخبه به کشور خبرداد و گفت: این نخبگان اکنون در کشور با راه اندازی استارتاپ هایی، بسیاری از فارغ التحصیلان را مشغول به کار کرده اند.

چاپ ساختارهای سه بعدی با استفاده از قند

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا نوع جدیدی از چاپگرهای سه بعدی را ساختند که قابلیت چاپ ساختارهای زیستی را با استفاده از قند دارد.

فرآورده نانویی درمان بیماری سالک وارد بازار شد

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب دانش فنی و ساخت فرآورده درمان بیماری سالک تحت عنوان ژل موضعی «نانو لیپوزومال آموفوتریسین B» شدند

بدافزار «تلگراب» خطر جدید برای تلگرام

سرزمین ایرانیان- محققان امنیتی ویروسی به نام «تلگراب» کشف کرده اند که نسخه دسکتاپ پیامرسان تلگرام را هدف گرفته و اطلاعات کاربر را سرقت می کند.

بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی از بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی و هوانوردی خبر داد.

عرضه اولین داروی کاهش فرکانس میگرن

سرزمین ایرانیان- "ایموویگ"(Aimovig) نام اولین دارویی است که یک گیرنده خاص در مغز را به منظور کاهش فرکانس میگرن هدف قرار می‌دهد.

وضعیت ایران از نظر امنیت سایبری

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی گفت: بر اساس شاخص GCI منتشر شده از سوی اتحادیه بین‌المللی مخابرات وضعیت امنیت سایبری ایران در سطح متوسطی قرار دارد.

درمانی جدید برای چاقی با تزریق هورمون

سرزمین ایرانیان- محققان انگلیسی ادعا می کنند با تزریق ترکیبی از سه هورمون به افراد مبتلا به چاقی آنان تمایل کمتری به خوردن غذاهای چرب خواهند داشت و طی 4 هفته بیش از 6 کیلوگرم وزن کم می کنند.

جلوگیری از کوری دیابت با لنز تماسی درخشان

سرزمین ایرانیان- محققان موسسه فناوری کالیفرنیا موفق به ابداع یک لنز تماسی شدند که احتمالا می‌تواند از کوری ناشی از دیابت جلوگیری کند.

ساخت ماهیچه مصنوعی با قابلیت بلند کردن بار سنگین

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاهی نوعی ماهیچه مصنوعی ساخته اند که قابلیت حمل بار 12600 برابر وزن خود را دارد. در آزمایش ها ماهیچه ای با قطر 0.4 میلیمتر یک ظرف حاوی نیم گالن آب را بلند کرد.

جلوگیری از عفونت‌های ایمپلنت با گرافن

سرزمین ایرانیان- محققان سوئدی موفق به ابداع پوشش گرافنی شدند که باکتری را از بین می‌برند و در عین حال به سلول‌های انسانی آسیب نمی‌رسانند.

ابداع واکسن شخصی‌سازی شده برای درمان تومورهای سرطانی

سرزمین ایرانیان- گروهی از پژوهشگران دانشگاه‌های آمریکا و سوئیس در همکاری با یکدیگر، واکسنی ابداع کرده‌اند که شاید در آینده به درمان شخصی‌سازی شده تومورهای سرطانی منجر شود.

کاهش توانایی جذب مواد مغذی با نانوذرات اکسید روی

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان دادند نانوذرات اکسید روی که در بسته‌بندی مواد غذایی وجود دارند، توانایی جذب مواد مغذی را کاهش می‌دهند.

بررسی نقش نوعی بلور کمیاب در مدیریت پسماند هسته‌ای

سرزمین ایرانیان- کلیوپتیلولیت که بلوری تقریباً کمیاب در دنیا است و برای جذب یون استرانسیوم و جلوگیری از آثار مخرب پسماندهای هسته‌ای بر طبیعت کاربرد دارد، در منطقه سبزوار ایران یافت می‌شود. اثر کلیوپتیلولیت سبزوار در زمینه مدیریت پسماند هسته‌ای، توسط محقق واحد علوم و تحقیقات مورد بررسی قرار گرفت

ساخت عصب شبیه سازی شده با قابلیت درمان بیماری ها

سرزمین ایرانیان- محققان نوعی ایمپلنت عصب شبیه سازی شده به اندازه یک دانه برنج ساخته اند که با کمک آن می توان درمان دردهای مزمن، صرع و حتی دیابت را فراهم کرد.

گام محققان در ژن درمانی با بررسی سلول های قرمز خونی

سرزمین ایرانیان- محققان با بررسی مکانیسم مولکولی کم خونی دیاموند-بلکفان، به کشف جدیدی در مورد عوامل تکوین سلول های قرمز خونی بالغ از سلول های بنیادی خون ساز رسیدند که می تواند گامی در ژن درمانی باشد

کتیرا، پلیمری ضدمیکروب و کارا در پزشکی

سرزمین ایرانیان- استفاده فراوان از پلیمرهای طبیعی، توسعه محصولاتی با فناوری‌های نوین را از راه تغییر در ساختار و خواص زیست‌­شیمیایی و مکانیکی این مواد موجب شده است. محققان کشورمان در خصوص یکی از مهم‌ترین این پلیمرهای طبیعی یعنی کتیرا مطالعه‌ای مروری را انجام داده‌اند.

میوه 45 کیلویی به قحطی پایان می دهد

سرزمین ایرانیان- میوه ای از جنوب آسیا به نام «جک فروت» فروخته می شود. این میوه که طعم گوشت دارد و وزن آن به 45 کیلوگرم می رسد می تواند یک وعده غذای خانواده را تامین کند و به قحطی پایان دهد.

ابداع سیستم پاکسازی روده

سرزمین ایرانیان- به تازگی سیستمی برای پاکسازی روده ابداع شده است که امکان بررسی دقیق روده را برای پزشکان فراهم می‌کند.

بحران آب یکی از 13 ابر روند جهانی مطرح‌شده در بنگاه‌های آینده‌پژوهی دنیاست

سرزمین ایرانیان- رییس دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه بحران آب یکی از 13 ابر روند جهانی است که در بنگاه‌های آینده‌پژوهی دنیا مطرح می‌شود، بر لزوم تلاش در زمینه تحقق نظم جهانی پایدار برای مدیریت بحران آب تاکید کرد.

معجزه "عسل" در کم‌اثرکردن مضرات نانوذره‌ها

سرزمین ایرانیان- امروزه استفاده از نانوذرات نقره، کم‌کم جای خود را در صنعت و به دنبال آن در زندگی روزمره مردم باز کرده است. ولی نتایج تحقیقی جدید، نشان می‌دهد که استفاده از این مواد، به دلیل بالابردن احتمال ایجاد مشکلاتی نظیر تشدید سنگ کلیه، باید با دقت بیشتری انجام‌شده و اثرات منفی آن‌ها با به‌کارگیری موادی مانند عسل طبیعی تعدیل شود.

خشک کردن سریع و ایمن مو با سشوار مادون قرمز

سرزمین ایرانیان- استفاده از سشوار بعد از استحمام برای خشک کردن مو یک روال متداول است، اما خشک کردن کامل مو با سشوارهای عادی مدت زیادی طول می کشد و استفاده طولانی از آنها به موی انسان آسیب می زند

ضریب نفوذ تلفن همراه بیش از جمعیت کشور است/بررسی کاهش آسیبهای زندگی دیجیتال در پارک فناوری شریف

سرزمین ایرانیان- عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران بیشتر از جمعیت کشور است اظهار کرد: 80 درصد عوارض ناشی از امواج مغناطیسی را می‌توان در محیط خانه مدیریت کرد.

ارتقای سلامت زنان با «تلفن همراه»

سرزمین ایرانیان- نقش مفید و مؤثر تلفن‌های همراه هوشمند به‌عنوان رسانه‌هایی برای ارتقای سلامت زنان ایرانی در پژوهشی توسط محققین ایرانی مورد بررسی قرار گرفت

بهبود کیفیت گوشت با افزودن گلبرگ زعفران به جیره غذایی مرغ

سرزمین ایرانیان- محققان ایرانی با به‌کارگیری گلبرگ‌های گیاه زعفران که اغلب بدون استفاده باقی می‌مانند و افزودن آن‌ها به جیره غذایی جوجه مرغ‌های گوشتی، موفق به بهبود خصوصیات گوشت جوجه مرغ‌های گوشتی شدند.

رفع عقب‌ماندگی رشد فک پایین و بالا با 3 اختراع محقق دانشگاهی

سرزمین ایرانیان- محقق دانشگاه آزاد اسلامی موفق به ارائه 3 دستگاه برای رفع ناهنجاری‌های فک پایین و بالا شده است که به گفته این محقق دستگاه‌های ساخته شده بر خلاف دستگاه‌های موجود داخل دهانی است و با استفاده از آنها می‌توان عقب‌ماندگی رشد فک بالا و پایین را رفع کرد.

آب در دمای منفی 42.55 درجه مایع می‌ماند!

سرزمین ایرانیان- دانشمندان موفق شدند به ویژگی‌های قابل توجهی در آب پی ببرد و رکورد جدیدی را برای سردترین دمای آب مایع ثبت کنند.

تبدیل سبزیجات به "ماموران" نابودگر سرطان

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه سنگاپور باور دارند می‌توان با استفاده از مهندسی ژنتیک، تغییراتی در سبزیجات ایجاد کرد تا برای از بین بردن سرطان آماده شوند.

ابداع روشی برای تشخیص سریع بدافزارهای اندرویدی در کشور

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس روشی برای تشخیص سریع بدافزارهای اندرویدی با استفاده از الگوهای گرافی پیشنهاد دادند که نتایج این آزمایش نشان داد روش پیشنهادی با نرخ تشخیص 93.36 درصد علاوه بر تشخیص سریع بدافزار، خانواده آن بدافزار را نیز شناسایی می‌کند

بیگانگان وجود دارند!

سرزمین ایرانیان- یکی از مقامات رسمی پنتاگون که در پروژه "رهگیری یوفوها" حضور داشته، مدعی شد که موجودات بیگانه از زمین دیدن کرده‌اند!

بیگانگان وجود دارند!

سرزمین ایرانیان- یکی از مقامات رسمی پنتاگون که در پروژه "رهگیری یوفوها" حضور داشته، مدعی شد که موجودات بیگانه از زمین دیدن کرده‌اند!

بیگانگان وجود دارند!

سرزمین ایرانیان- یکی از مقامات رسمی پنتاگون که در پروژه "رهگیری یوفوها" حضور داشته، مدعی شد که موجودات بیگانه از زمین دیدن کرده‌اند!

بیگانگان وجود دارند!

سرزمین ایرانیان- یکی از مقامات رسمی پنتاگون که در پروژه "رهگیری یوفوها" حضور داشته، مدعی شد که موجودات بیگانه از زمین دیدن کرده‌اند!

بیگانگان وجود دارند!

سرزمین ایرانیان- یکی از مقامات رسمی پنتاگون که در پروژه "رهگیری یوفوها" حضور داشته، مدعی شد که موجودات بیگانه از زمین دیدن کرده‌اند!

بیگانگان وجود دارند!

سرزمین ایرانیان- یکی از مقامات رسمی پنتاگون که در پروژه "رهگیری یوفوها" حضور داشته، مدعی شد که موجودات بیگانه از زمین دیدن کرده‌اند!

کشف ژن اسطوخدوس در تولید گیاهان تراریخته ضدآفت

سرزمین ایرانیان- دانشمندان بیوتکنولوژی دانشگاه بریتیش کلمبیا ژنی را در اسطوخدوس کشف کرده‌اند که عامل خاصیت ضد آفت در این گیاه بوده و می‌تواند در تولید سموم زیستی و ارقام تراریخته مقاوم به آفت به کار رود.

ارائه راهکاری برای ترمیم بهتر دندان‌های پوسیده با "پلاسماجت"

سرزمین ایرانیان- تیم تحقیقاتی مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از آنالیزکردن سطوح دندان در ابعاد نانو و میکرو، راهکاری را برای ایجاد چسبندگی بیشتر بین کامپوزیت و دندان ارائه دادند که به گفته آنها این روش برای ترمیم دندان‌های پوسیده مناسب است

درمان بافت‌ سرطانی در موش مبتلا با نانوسامانه محققان کشور

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه تهران نانوسامانه‌ای برای درمان بافت سرطانی تولید کردند که به گفته آنها در فاز حیوانی موفق به هدف‌گیری اختصاصی بافت سرطان پستان در موش‌های توموری با راندمان بالا شدند

تابش 8 دقیقه نور خورشید می تواند انرژی یکسال کشور را تامین می کند

سرزمین ایرانیان- نایب رییس کمیته ملی توسعه پایدار با اشاره به تابش خورشید و پتانسیل بالای تولید انرژی خورشیدی در کشور گفت: تابش هشت دقیقه ای خورشید توان تامین یکسال انرژی را در کشور دارد

استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی تهران مجاز شد

سرزمین ایرانیان- رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان گفت: با هدف دستیابی به چشم انداز شهر دانش بنیان، استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی با همکاری شهرداری تهران امکان پذیر شده است.

قارچ پتانسیل ضد پیری دارد

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه پنسیلوانیا در بررسی‌های خود متوجه شدند مقادیر بالایی از دو نوع آنتی‌اکسیدن در قارچ وجود دارد که در مقابله با پیری نقش مؤثری دارند.

ذرت تراریخته ضد پیری تولید شد

سرزمین ایرانیان- دانشمندان آمریکایی از طریق انتقال ژنی از یک باکتری به ذرت، توانستند سطح متیونین ذرت را که رشد و ترمیم بافت‌ها را تسریع و پیر شدن سلول‌ها را کند می‌کند، بهبود ببخشند.

دانشجویان جدید الورود صاحب پرونده سلامت روان می‌شوند

سرزمین ایرانیان- مدیرکل دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی از تشکیل پرونده سلامت روان برای دانشجویان جدید الورود این دانشگاه از ترم آینده خبر داده و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سال آینده تمامی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی از نظر سلامت روان پالایش می‌شوند.

زخم‌های دیابتی معضل خاموش است/بیماری‌های عروقی عامل 70 درصد زخم‌های تحتانی

سرزمین ایرانیان- رییس پژوهشکده زخم و ترمیم بافت جهاد دانشگاهی با بیان اینکه زخم‌های دیابتی معضل خاموش است، گفت: میزان مرگ و میر ناشی از زخم‌های دیابتی بیشتر از مرگ و میر ناشی از سرطان‌های شایع است

ساخت نانوفیبری برای ترمیم زخم با کمک روغن شترمرغ

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تبریز با همکاری محققان دانشگاه استرالیا با استفاده از روغن شترمرغ داربست‌های نانوفیبری برای پوشاندن زخم و مهندسی بافت پوست و ترمیم زخم‌ها عرضه کردند.

تخم مرغ های ضدسرطان و ضدهپاتیت تولید شد

سرزمین ایرانیان- گروهی از محققان ژاپنی با استفاده از علم مهندسی ژنتیک تغییراتی حیرت انگیز در برخی مرغ ها ایجاد کرده اند تا تخم های آنها خاصیت دارویی پیدا کند.

حمایت حوزه تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی از طرح "تولید ظروف یکبار مصرف از کاه"

سرزمین ایرانیان- مدیر حوزه تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی استان خراسان‌جنوبی گفت: حوزه تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از طرح "تولید ظروف یکبار مصرف از کاه" حمایت می‌کند.

75 درصد عسل‌های دنیا آلوده به آفت‌کش هستند!

سرزمین ایرانیان- براساس تحقیقات و آزمایشات دانشگاه داندی(dundee) هلند روی نمونه عسل‌هایی از سراسر دنیا مشخص شد که 75 درصد عسل موجود در دنیا به آفت کش آلوده هستند که جمعیت زنبورها را به شدت تهدید می‌کند.

دنیا ایران را در نانو به رسمیت شناخت/ 21کشور هدف صادرات

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می گوید این تکنولوژی در ایران به حدی پیشرفت کرده که اکنون همه دنیا ما را در این حوزه به رسمیت می شناسند.

اقدام محققان کشور در ارائه روش‌ نوین درمان سوختگی و سالک/راهکارهای دفع لارو از بدن انسان

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاهی کشور با توسعه روش‌های علمی لارودرمانی در تلاش هستند تا علاوه بر درمان عفونت‌های ناشی از سوختگی با استفاده از لارو درمانی، راهکاری را برای درمان بیماری سالک ارائه دهند که به گفته آنها این روش در مراحل اخذ مجوز از کمیته اخلاق برای کارآزمایی‌های بالینی است.

توليد برق از جريان خون!

سرزمين ايرانيان- محققان چيني يک نانوژنراتور کوچک ساخته اند که با کمک جريان خون برق توليد مي کند.

افتتاح پروژه "سل‌تراپي" رويان در هفته دولت

سرزمين ايرانيان- مديرکل دفتر توسعه نوآوري سلامت وزارت بهداشت از افتتاح پروژه "سل‌تراپي" رويان در هفته دولت خبر داد و گفت: محققان کشور توانستند از سلول‌هاي خون بندناف، سلول‌هاي بنيادي دندان شيري و خوني براي درمان بيماري‌هاي مختلف استفاده کنند.

ثبت سيگنال هاي مغزي با تزريق مش انعطاف پذير

محققان يک مش قابل تزريق به مغز ساخته اند که مي تواند به طور مستقيم تغييرات سيگنال هاي الکتريکي مغز را با دقت سلولي ثبت کند. اين مش در مغز موش ها آزمايش شده است.

بهبود زخم با بانداژي که مي درخشد!

محققان سوئيسي نوعي بانداژ هوشمند ساخته اند که داراي حسگرهاي فلورسانس است. پزشکان و پرستار بيمار مي توانند با بررسي اين حسگر فرايند بهبود زخم را کنترل کنند.

خانه پهپادها ساخته مي شود

آمازون امتياز حق اختراع جديدي را براي احداث ساختمان هايي کندو مانند ثبت کرده است. کندوها مي توانند صدها پهپاد را در خود جاي دهند و به تسهيل عمليات ارسال محموله هاي پستي کمک مي کنند.

افزايش 110 برابري توليد محصولات کشاورزي در طي 20 سال اخير/ کاهش گازهاي گلخانه‌اي با بيوتکنولوژي

رئيس بخش تحقيقات فيزيولوژي گياهي پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک با تاکيد بر اين که ميزان سطح زير کشت محصولات تراريخته از 1.7 ميليون هکتار در سال 1996 به 185.1 ميليون هکتار در سال 2016 رسيده است، گفت: 5 کشور آرژانتين، آمريکا، برزيل، هند و کانادا عمده‌ترين توليدکنندگان اين محصولات هستند و بيشترين محصولات تراريخته توليد شده به ترتيب شامل ذرت، پنبه و کلزا مي‌شود.

دانشمندان موفق به توليد نخستين آهنرباي دو بعدي در جهان شدند

حتماً تاکنون در مورد گرافن شنيده ايد. ماده اي شگفت انگيز با ضخامتي فوق باريک که تنها از يک لايه اتم کربن تشکيل شده و از گرافيت مشتق مي شود. حالا محققان دانشگاه واشنگتن و MIT موفق به توسعه نازک ترين آهنرباي توليد شده به دست انسان شده اند.

شليک دارت هاي مجهز به GPS؛ راهکار جديد پليس آمريکا براي رديابي مجرمين

بيشتر شبيه فيلم هاي هاليوودي است. در حاليکه صداي جيغ لاستيک ها خيابان را پر کرده، خودروي مظنون به سرعت از کنار خودروي پليس عبور مي کند؛ اما افسر پليس به جاي آغاز تعقيب و گريز و به خطر انداختن جان ساير شهروندان، يک رد ياب GPS را به سمت خودوري مظنون شليک مي کند

کولونوسکوپي با روبات کپسولي

محققان دانشگاه‌هاي وندربيلت آمريکا و ليدز انگليس يک روبات 18 ميليمتري کپسولي شکل با خاصيت مغناطيسي ساختند که قادر است کار دستگاه کولونوسکوپي را انجام دهد. اين روبات توسط بازوي روباتيک خارجي مجهز به يک آهن‌ربا کنترل مي‌شود.

محققان سريع‌ترين دوربين جهان را ساختند

محققان سوئدي دوربيني ساختند که قابليت تهيه 5 تريليون تصوير را در هر ثانيه دارد. اين دوربين براي عکسبرداري از فرآيندهاي فوق‌العاده سريع در علوم شيمي، فيزيک، زيست‌شناسي و زيست دارو کاربرد دارد.

با اين چشم بند واقعا راحت بخوابيد

محققان براي اولين بار چشم بندي را طراحي کرده اند که با قرار دادن آن بر روي چشم به طور کلي از جهان خارج فارغ شده و مي توانيد به سرعت و با آسودگي در هر شرايطي به خواب برويد.

امکان حذف بيماري از روي DNA

DNA حاوي تمامي اطلاعات مربوط به سلامت و احتمال ابتلا به برخي بيماري ها بوده و تمامي ويژگي ها، خصوصيات، مهارت ها و آسيب پذيري هاي ما بر روي آن حک شده است.

ساخت واکسن بدون سوزن

محققان کپسولي ساخته اند که بي نياز از سوزن، دارو را به بدن مي رساند. به اين ترتيب در آينده واکسن ها بدون سوزن و درد دارو را به بدن منتقل مي کنند.

گرمايش مستقيم بدن با پارچه متورم‌شونده

محققان آژانس تحقيقات پيشرفته انرژي ARPA-E با بهره‌مندي از بودجه دولتي در نمايشگاه انرژي امسال، فناوري پارچه متورم‌شونده براي…

ساخت آهنرباي غير فلزي از کربن

محققان جمهوري چک با آغشته کردن لايه هاي گرافن با عناصر غير فلزي، کربن مغناطيسي درست کردند.

ساخت دقيق ترين ليزر با استفاده از لنز جديد

محققان مرکز تحقيقات فيزيک ذرات آلمان (DESY) با استفاده از يک لنز اشعه X توانستند پرتوهاي ليزر بسيار دقيق و پرقدرت توليد کنند. اين لنز قادر است 75 درصد از پرتوهاي ليزر را روي نقطه‌اي به قطر 250 نانومتر متمرکز کند. دقت اين ليزر جديد تقريبا برابر حداکثر نظري دقت پرتوهاي ليزر است

ساير مطالب

هوش مصنوعي در خدمت تحقيقات پيري

ابداع روشي بدون درد براي پيوند پوست

نقش خواب در يادگيري مطالب جديد

توليد داروي جديد با الهام از آنتي‌بادي کوسه

ابداع عينک هوشمند جديد با قابليت تنظيم خودکار فاصله کانوني ديد

توليد سلول‌هاي جنسي قابل تقسيم از سلول‌هاي بنيادي پرتوان

داروهاي سوزش معده ريسک عفونت روده را افزايش مي دهند

شناسايي نوع آلزايمر بر اساس توده پروتئيني مغز

استفاده از هولولنز مايکروسافت در عمل جراحي پروستات

کشف يک اندام جديد در بدن!

امکان بهبود سندرم متابوليک و فلور روده با ويتامين D

تصويربرداري از درون سلول هاي زنده با امواج صوتي

مصرف روزانه آسپرين ريسک سرطان لوزالمعده را کاهش مي دهد

طراحي يک پهپاد داراي پر

شناسايي مواد منفجره با استفاده از فناوري نانو

درمان ديابت با سلولهاي کليه

اطفاي آتش شناور از راه دور با جت اسکي آتش‌نشان

وعده گوگل عملي مي شود

افزايش 2 برابري انرژي حاصل از فاضلاب با باکتري

سيستم هشدار سريع زلزله در کشور راه اندازي مي شود

تزريق خون اصلاح شده ژنتيکي به انسان

تشخيص زودهنگام بيماري‌ها با کاشت فيبر نوري در بدن

مبارزه با عفونت‌هاي بيمارستاني با عسل

پرداخت بيش از 10 ميليارد ريال حمايت تشويقي به محققان نانو

ادوات الکترونيکي آزمايشگاه الکتروسراميک ساخته شد

ارائه آخرين دستاوردهاي نانومواد پزشکي در دانشگاه شريف

موفقيت در بومي‌سازي تعليق کننده نفت/شيرين سازي نفت خام ميدان آب‌تيمور

حذف جنس مونث از چرخه توليد مثل!

پارچه اي براي خنک نگه داشتن بدن

توليد تجهيزات الکترونيکي که به طور خودکار نابود مي شود

پرورش سلول‌هاي اسپرم انسان در آزمايشگاه براي نخستين بار

پهپادها ديگر سقوط نمي کنند

قلم ARC به کمک بيماران مبتلا به پارکينسون مي آيد

پانسمان هوشمند، زخم بستر را پيش از وقوع تشخيص مي دهد

استخراج طلا از فاضلاب شهري!

پرواز نانوپهپادها در رگ هاي خوني

درمان سرطان با استفاده از آنتي بادي بدن شتر

تشخيص به موقع اوتيسم از روي بزاق دهان

استفاده از پوست افراد مرده براي ترميم سريعتر زخم ها

بزرگترين شتاب دهنده ذرات روشن مي‌شود

افزايش دقت جراحي تومورهاي سرطاني با نانوحامل کنتراست دهنده

جديدترين روش درمان خشکي چشم با توليد اشک طبيعي

کنترل دماي داخل خودرو با نانوپوشش سراميکي

سيستم هشدار زلزله ساخته شد

امکان بهبود آلزايمر با اسپري بيني حاوي انسولين

ساخت ابر آنتي بيوتيک از خاک

توليد روده کاملا کاربردي در بدن موش با استفاده از بافت انسان

رؤياي راه رفتن براي معلولان رنگ واقعيت مي‌گيرد

بازيافت پلاستيک به شيوه اي ارزان و دوست دار محيط زيست

ساخت دوغاب حاوي مواد نانوحفره اي براي جذب گاز دي اکسيد کربن

ساخت نانوپيمايشگر شناسايي سلول هاي سرطاني

رونمايي از ماشين لباس شويي با دو محفظه شستشو

احتمال تاثير ايبووپروفن بر افزايش عمر

توليد نانو جوهر ضد جعل با الهام از نوعي سوسک خالدار

توليد تخم مرغ SPF توسط محققان ايراني براي بي نيازي از واردات

ساخت رگ با دو قاشق خون

ابداع فرمولي جديد براي توليد بتن دوست دار محيط زيست

نابارورترين استان ايران/تأثير نوع شغل بر ناباروري مردان

حکم رئيس جمهور براي صندوق نوآوري و شکوفايي/ اختصاص 200 ميليون دلار به صندوق