پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

ایرانیان آلمان

سامانه تجارت ایران اروپا

ایرانیان جهان - شبکه ارتباط بازرگانی اروپا-ایران (EURATRA (EUrope-iRAn TRAde network در سال 1394 و با مشارکت برخی‌ از متخصصین صنعتی‌ و نخبگان ایرانی ‌ شاغل در شرکت‌های صنعتی‌ و ...

کپسول ریزش مو آلمانی

ایرانیان جهان - کپسول بیوتین BIOTIN 5mg موثرترین دارو برای جلوگیری از ریزش مو و پرپشتی و تقویت آن است.این داروی ابتدا ریزش مو را قطع کرده و سپس به آن استحکام می دهد ...

قرص دفع سنگ کلیه آلمانی رواتینکس Rowatinex

ایرانیان جهان - شکل دارویی : کپسولهای ژلاتینی زرد یا زرد مایل به سبز، مایع : روغن زرد یا زرد مایل به سبز این قرص در داروخانه های ایران وجود دارد و در حال حاضر بسته ...

شرکت گرینماتک (GreEnMaTech) آلمان

ایرانیان جهان - معرفی کوتاهی از شرکت گرینماتک ( GreEnMaTech ) آلمان حضور متخصصان ایرانی در خارج از کشور، همواره فرصتی بوده تا جوانان برومند ایرانی، از ظرفیتهای ...

سفارت آلمان در تهران و ایران در برلین

ایرانیان جهان -   ادرس و وبسایت سفارت آلمان در ایران اینجا نشانی سفارت جمهوری فدرال آلمان: ایران-تهران خیابان فردوسی- شماره 324-320 کدپستی: 11365 ...

سابقه علمی وزیر نیرو در آلمان

ایرانیان جهان - دکتر رضا اردکانیان به عنوان مدیر موسس برنامه دهه اول بین المللی آب و سرپرست معاونت اروپایی دانشگاه سازمان ملل در سال های اخیر استاد دانشگاه فنی درسدن- آلمان ...

سوالات آزمون تابعیت آلمان

ایرانیان جهان - یکی از شرایط گرفتن شهروندی آلمان امتحان تابعیت آلمان Einbürgerungstest است که اصل آزمون شامل 33 سوال خواهد بود که درخواست کننده شهروندی آلمان بایستی ...

40 هزار کاربر آلمانی آی گپ اپ ایرانی

ایرانیان جهان - مدیر آی گپ بعد از فیلتر شدن تلگرام ما تعداد زیادی کاربر روسی و آلمانی داشتیم محمدرسول کاظمی مدیر آی گپ گفت: مزیت ما این است از ابتدای امر اپلیکیشنی نوشتیم ...

ایراسا؛ انجمن مردم نهاد یا شرکت سهامی خاص؟!!

ایرانیان جهان -انتخابات هیئت مدیره جدید انجمن متخصصان و دانشگاهیان ایرانی در آلمان (ایراسا) ، بالاخره پس از چندین ماه تاخیر و فیلترهای متعدد، به نظر مراحل پایانی خود را می گذراند!

تشخیص سرطان لوزالمعده با آزمایش تنفس در مراحل اولیه

ایرانیان جهان- مطالعات جدید محققان آمریکایی نشان می دهد با بررسی ترکیبات موجود در بازدم می توان سرطان لوزالمعده را در مراحل اولیه تشخیص داد. معمولا این سرطان در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شود و به همین دلیل درمان موثر نیست.

نیازمند کاربردی کردن علوم نظری برای توسعه اقتصادی هستیم

ایرانیان جهان- رییس دانشگاه فردوسی مشهد در بیستمین کنگره شیمی ایران با بیان این که باید دانش کاربردی برای بهره‌وری اقتصادی مورد توجه قرار گیرد، گفت: امروزه کشور ما در عرصه علوم نظری پیشگام است، اما ما نیازمند کاربردی کردن این علوم برای توسعه اقتصادی هستیم.

جای خالی انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه فناوری‌ها در برنامه‌های مدیریت انرژی کشور

ایرانیان جهان- شدت‌یافتن تابش‌های خورشید، شدت‌یافتن مصرف انرژی و به‌دنبال آن اعلام جداول خاموشی‌ها در صدر اخبار این روزهای تابستان داغ 97 قرار گرفته و این در حالی است که به اعتقاد کارشناسان به‌دلیل اتکای کشور به منابع ارزان‌قیمت نفت، از پتانسیل‌ انرژی‌های تجدیدپذیر و توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی غافل شده‌ایم و می‌توانستیم با سرمایه‌گذاری‌های به‌موقع، به‌جای اعلام جدول خاوموشی، از انرژی‌های تجدیدپذیر، ارزش‌افزوده ایجاد کنیم.

استرس گرمایی تهدیدی فراروی انسان ها

ایرانیان جهان- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که به خاطر تغییر اوضاع اقلیمی جهان و سیر صعودی افزایش دمای هوا، استرس گرمایی به تهدیدی برای انسان ها تبدیل می شود و سال های 2030 تا 2050 احتمالا 38 هزار نفر را هر سال به کام مرگ می فرستد.

افزایش رفتارهای خودآسیب‌رسان در جامعه/وضعیتی که نخبه‌های تک‌بعدی می‌سازد

ایرانیان جهان- رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا با اشاره بر شیوع آسیب‌های اجتماعی‌ همچون خودزنی در میان دختران جوان بر نقش آموزش و پرورش در جلوگیری از این نوع آسیب تاکید کرد.

کنترل تبخیر آب با گرافین

ایرانیان جهان- پژوهشگران چینی در بررسی جدیدی نشان دادند که پوشش‌های گرافینی می‌توانند فرآیند تبخیر آب را کنترل کنند.

شرکت های دانش بنیان با ورود به بورس پیشرفت می کنند

ایرانیان جهان- معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در بورس شرایط پیشرفت و ارتقای آنها را فراهم خواهد کرد.

دود آتش کاه و کلش در چشم محیط زیست

ایرانیان جهان- کشاورزان مازنی همه ساله با برداشت گندم و برنج، برای آماده کردن سریع زمین و کشت دوم، کاه و کلش آن را به عنوان کار دم دستی آتش می زنند، بدون آن که از ضررهای این کار برای محیط زیست اطلاع کافی داشته باشند

نان مهمترین منبع دریافت نمک در بین ایرانی ها است

ایرانیان جهان- رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: نتایج ارزیابی طرح «پایش عوامل خطر تغذیه ای در مواد غذایی صنعتی و صنفی کشور» نشان می دهد که نان مهمترین منبع دریافت نمک در بین ایرانی ها است.

حامل دارو از صمغ گیاه کندر ساخته شد

ایرانیان جهان- محقق واحد علوم و تحقیقات اقدام به سنتز داربست‌های ژلاتین، کیتوسان و میکروکره‌های حامل دارو با استفاده از پلیمر طبیعی صمغ گیاه کندر کرد.

اپلیکیشن سلامتی اطلاعات سربازان را هک می کند

ایرانیان جهان- کارشناسان امنیتی هشدار داده اند یک اپلیکیشن کنترل سلامتی فنلاندی نقشه دیجیتال مربوط به مکان ورزش سربازان و کارمندان سازمان های اطلاعاتی انگلیس، روسیه و فرانسه را فاش می کند.

تشخیص زمین لرزه با اینترنت

ایرانیان جهان- محققان آلمانی راهکار جدیدی را برای استفاده از زیرساخت اینترنت به منظور تشخیص زلزله ابداع کردند.

رباتی که بدون چشم نیز همه کار می‌کند

ایرانیان جهان- چیتا که توسط محققان موسسه فناوری ماساچوست توسعه یافته، در صورت از کار افتادن دوربین‌ها نیز می‌تواند در هر فضایی عملیات انجام دهد.

دیابت در کمین زنان کارمند

ایرانیان جهان- مطالعه محققان کانادایی نشان می دهد، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در زنان کارمندی که دستکم 45 ساعت در هفته کار می کنند 63 درصد افزایش می یابد؛ اما به نظر می رسد که عکس این موضوع در مورد مردان صادق است

باکتری های روده ویتامین D را مدیریت می کنند

ایرانیان جهان- مطالعات محققان کالج علوم کشاورزی در پنسیلوانیا نشان می دهد تجمع باکتری های روده از یک پروتئین سلولی سیگنال دهنده برای مدیریت ویتامین D استفاده کند.

پایان ناباروری در ایران

ایرانیان جهان- مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا گفت: محققان ایرانی با بهره گیری از روش های مختلف مانند IVF، رحم جایگزین و اهدای تخمک توانسته اند زوج های نابارور را درمان کنند و به همین دلیل می توان گفت که ناباروری در ایران پایان یافته است

فناوری نانو وقوع زلزله را پیش بینی می کند

ایرانیان جهان- پژوهشگران می گویند از طریق تحقیقات در قالب فناوری نانو و با بررسی رابطه میان آب های جاری، اصطکاک لایه های زمین و شیمی معدنی درصدد کشف نحوه وقوع زمین لرزه ها هستند.

امحای سلول های سرطانی با نانوذرات مغناطیسی

ایرانیان جهان- محققان موفق به تولید نوع جدیدی از نانوذرات شده اند که به سلول های سرطانی نفوذ کرده، آنان را داغ می کند و از بین می برد. این روش از تمام روش های موجود کارآمدتر ذکر شده است.

هوش مصنوعی پیش بینی آب و هوا را دقیق تر می کند

ایرانیان جهان- زمانی که نشانه های وقوع یک توفان ظهور می کند، جزئیات فراوانی باید بررسی شوند تا مشخص شود آیا این توفان به یک رویداد هولناک مبدل می شود یا خیر.

گجتی که بوی عرق را ردیابی می کند

ایران در جهان- شرکت ژاپنی گجتی ساخته که با قرار گرفتن کنار بدن، پس از ١٠ ثانیه به کاربر نشان می دهد بدن او بوی عرق می دهد یا خیر.

تولید آمپول های بدون درد با الهام از پشه

ایران در جهان- آمپول زدن برای بسیاری از افراد کاری ناراحت کننده است، زیرا این کار با درد و ناراحتی همراه است. حال محققان می گویند در آینده نزدیک ریزسوزن هایی تولید خواهند کرد که این مشکل را برطرف می کند

ترس جنگل از مرگ کاغذی

سرزمین ایرانیان- زمانی که انسان ساخت کاغذ از چوب درخت را کشف کرد و برای تولید انبوه آن با تبر و اره به دل جنگل ها زد، ترس جنگل از مرگ کاغذی آغاز شد.

بررسی امکان انحراف سیارک‌ها از مدار

سرزمین ایرانیان- "آژانس فضایی اروپا" در نظر دارد فضاپیمایی را برای بررسی امکان انحراف سیارک‌ها از مسیر خود، به فضا پرتاب کند.

بررسی حمله باکتری‌های سل به آنتی‌بیوتیک‌ها

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران برای نخستین بار توانستند با استفاده از اشعه ایکس، حمله باکتری‌های سل به آنتی‌بیوتیک‌ها و غیرفعال کردن آنها را بررسی و از آن عکسبرداری کنند.

پوست مصنوعی که درد را حس می کند!

سرزمین ایرانیان- در سال های اخیر انواع جدیدی از پروتزهای زیستی تولید شده اند که نه تنها از نظر ساختاری بهبود یافته اند، بلکه انتقال حواس را هم ممکن می کنند.

ساخت مینی‌اکوسیستم‌های قطره‌ای برای آزمایش داروها

راه نو- دانشمندان موسسه "اسکریپس ریسرچ"(Scripps Research) با استفاده از مینی اکوسیستم‌هایی به اندازه یک قطره، چالش بزرگی را در شیمی و توسعه دارو حل کرده‌اند تا به سرعت مشاهده کنند که آیا مولکول‌های خاص، می‌توانند به عنوان یک درمان بالقوه عمل کنند.

دیابت زنگ خطری برای ابتلا به سرطان پانکراس

سرزمین ایرانیان- مطالعات جدید محققان دانشگاه آکسفورد انگلیس نشان می دهد دیابت در اولین سال های تشخیص می تواند زنگ خطری برای ابتلا به سرطان پانکراس (لوزالمعده) باشد.

توسعه آنتی‌بیوتیک مقاوم در برابر مقاومت آنتی‌بیوتیکی

سرزمین ایرانیان- محققان ترکیبی را به دست آورده‌اند که در کشتن باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک موثر است و به نظر می‌رسد که توسعه مقاومت آنتی‌بیوتیکی را برای باکتری‌ها دشوار می‌کند.

کمک تار عنکبوت به توسعه واکسن سرطان!

سرزمین ایرانیان- محققان سوییسی و آلمانی دریافته‌اند که نانوذرات موجود در تار عنکبوت می‌تواند در توسعه واکسن سرطان مورد استفاده قرار گیرد.

بهبود 2 دقیقه ای زخم های عمیق با پلاسمای سرد!

سرزمین ایرانیان- یک شرکت آلمانی به نام کلد پلاسما تک یکی از فناوری های جذاب نمایش داده شده در فیلم سینمایی استار ترک را در جهان حقیقی به کار خواهد گرفت.

استفاده از زهر برای درمان بیماری‌ها در علوم‌پزشکی شهید بهشتی

سرزمین ایرانیان- مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و عضو گروه آموزشی سم‌شناسی فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: پژوهش و تحقیق یکی از مهمترین فعالیت‌های بخش جانوران سمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و این دپارتمان، مرکزی منحصر بفرد و یونیک در سطح تهران و دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

احتمال ایمنی در برابر استرس با مصرف پروبیوتیک ها

سرزمین ایرانیان- محققان یک نوع باکتری `خوب` کشف کرده اند که می تواند از مغز در برابر اثرات مضر استرس محافظت کند؛ این یافته در صورت تایید در آزمایش های بالینی، می تواند به ابداع درمان هایی بر پایه پروبیوتیک برای استرس، اختلال استرس بعد از تروما و اضطراب منجر شود.

جواهراتی که جان زنان را نجات می دهد برنده جایزه شد

سرزمین ایرانیان- یک قطعه جواهر هوشمند که به مالکان خود امکان می دهد در صورت وقوع خطر برای دوستان و آشنایانشان درخواست کمک ارسال کنند، جایزه یک میلیون دلاری ایمنی زنان را در آمریکا دریافت کرد.

ساخت مولکول مصنوعی برای نابودی باکتری ها

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی با الهام از میکروارگانیسم های دریایی موفق به ساخت مولکولی شده اند که خواص ضد میکروبی دارد.

با فناوری نانو علف‌های هرز هم مفیدند!

سرزمین ایرانیان- محققان کشور موفق شدند با سنتز علف های هرز، سلولزهایی را بدست آوردند که در کپسوله کردن نانوداروها برای دارورسانی هدفمند به بافت‌های سرطانی و ریزپوشانی ترکیبات مفید خوراکی کاربرد دارد.

چرا عملکرد قلب در ارتفاع بالا کاهش می‌یابد؟

سرزمین ایرانیان- بیش از یک قرن است، می‌دانیم که ارتفاع بالا میزان خونی را که قلب در هر ضربان پمپاژ می‌کند کاهش می‌دهد. یافته های یک پژوهش نشان می دهد که چرا این اتفاق می‌افتد. این یافته‌ها برای افرادی که در ارتفاع بالا زندگی می‌کنند، به آن مناطق سفر می‌کنند و یا آن‌جا ورزش می‌کنند، اهمیت خواهد داشت.

شن جامد است یا مایع یا گاز؟

سرزمین ایرانیان- دانشمندان با داده‌های یک تحقیق جدید، یک گام به درک مواد گرانولی(دانه‌ای) نزدیک شده اند و بالاخره می‌توانند تعریف درستی از این مواد ارائه دهند.

مرگبار بودن هوای داخل خودرو پس از تابش 1 ساعته خورشید

سرزمین ایرانیان- یک مطالعه جدید نشان داد تنها یک ساعت تابش خورشید به خودرو کافی است تا دمای داخل آن غیرقابل تحمل شود و این بیانگر خطر جدی برای کودکانی است که در خودرو گذاشته می‌شوند

ساخت زیست‌حسگر تشخیص زودهنگام سرطان تخمدان

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه کردستان موفق به ساخت آزمایشگاهی آپتاحسگری شده‌اند که می‌تواند بروز سرطان تخمدان را در مراحل ابتدایی و تنها از طریق بررسی نمونه‌ خون افراد تشخیص دهد؛ این آپتاحسگر، طراحی ساده‌ای داشته و از دقت و صحت عملکرد بالایی برخوردار است.

افزایش بهبود زنان مبتلا به سرطان سینه با رژیم غذایی کم چرب

سرزمین ایرانیان- یافته گروهی از محققان آمریکایی نشان می دهد احتمال بهبودی در زنان مبتلا به بیماری سرطان سینه که رژیم کم چربی تری داشته اند، بیشتر از زنانی است که غذاهایی با چربی بیشتر مصرف کرده اند.

چای سبز سلاح جدیدی در برابر سرطان

سرزمین ایرانیان- دانشمندان دریافته‌اند که نانوذرات گرفته شده از برگ چای سبز برای جلوگیری از رشد سرطان ریه مفید است.

تشخیص سرطان مری و معده با آزمایش تنفس

سرزمین ایرانیان- به گفته‌ی محققان با انجام آزمایش تنفس، پزشکان می‌توانند سرطان معده و مری را تشخیص دهند. محققان می‌گویند می‌توان از این آزمایش به عنوان یک آزمایش اولیه برای بیماران استفاده کرد.

انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند همه نیاز بشر به انرژی را تامین کنند

سرزمین ایرانیان- تصور عموم و حتی برخی کارشناسان بر این است که انرژی‌های تجدیدپذیر نمی‌توانند کاملا جایگزین منابع تامین انرژی فعلی شوند، اما تحقیق جدید نشان داد که این‌طور نیست.

عملکرد موفق "انسولین خوراکی" در آزمایش انسانی

سرزمین ایرانیان- ابداع انسولین خوراکی به شکل قرص، می‌تواند بهترین خبر برای افراد دیابتی باشد؛ چرا که آنها را از شر تزریق‌های مکرر روزانه می‌رهاند.

اعلام آمادگی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برای تامین برق سازمان‌ها از طریق انرژی خورشیدی

سرزمین ایرانیان- رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه طبق مصوبه هیئت دولت سازمان‌ها باید 20 درصد برق خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنند، گفت: این نهاد آمادگی خود را در این زمینه برای همکاری با سازمان‌ها اعلام می‌کند

"رس‌پاشی"مسکنی برای مقابله با هیولای‌سرخ/تهدیداتی که جان مرجان‌ها را نشانه‌ گرفته است

سرزمین ایرانیان- سرپرست مرکز اقیانوس‌شناسی چابهار با بیان اینکه شکوفایی جلبکی (کشند قرمز) هر ساله از اواخر خرداد آغاز می‌شود و تا اواخر شهریور ادامه دارد، گفت: روش "رس‌پاشی" تنها منجر به کنترل رشد جلبک می‌شود، نه کاهش آن و بعد از مدتی رشد جلبک مجددا آغاز خواهد شد

شناسایی گونه‌های درختی سازگار با اقلیم سمنان توسط محققان کویرشناسی دانشگاه سمنان

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشکده کویرشناسی دانشگاه سمنان از شناسایی علمی گونه‌های درختی سازگار با شرایط اقلیمی و آب و هوایی سمنان در قالب دو طرح تحقیقاتی توسط محققان دانشگاه سمنان خبر داد

ساخت ورقه‌های محکم کربن در دمای پایین

سرزمین ایرانیان- یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران موفق شده‌اند در دمای پایین و با هزینه کم، ورقه‌های محکمی از جنس کربن ابداع کنند.

جراحی بیماران پارکینسون در خواب

سرزمین ایرانیان- کشف یک سیگنال مغزی منحصر به فرد، بیماران مبتلا به پارکینسون را قادر می‌سازد تا بدون اینکه هوشیار باشند، تحت عمل جراحی "تحریک عمقی مغز "(deep brain stimulation) قرار گیرند

فناوری‌هایی که امسال دنیا را تکان می‌دهند/ مراقب هوش مزاحم باشید

سرزمین ایرانیان- بر اساس پیش بینی ها 13 حوزه تکنولوژی در سال پیش رو بیشترین تأثیر را بر زندگی بشر می گذارند و همزمان چالشها و دغدغه های اخلاقی و امنیتی را نیز با خود به همراه می آورند

نانوذرات طلا سلولهای سرطانی را رصد می کنند

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران استرالیایی با استفاده از نانوذرات طلا که حاوی پوششی از آنتی‌بادی‌های مختلف است، ابزاری برای رصد وضعیت سلول‌های سرطانی گردشی (CTC) در بدن ساختند.

نرم افزار ساخت رنگ دلخواه طراحی شد

سرزمین ایرانیان- محققان موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش موفق به طراحی و ساخت نرم افزار محاسبه فرمولاسیون درست برای رسیدن به رنگ هدف شدند

همایش منطقه‌ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک»

سرزمین ایرانیان- همایش منطقه‌ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک»، 24 اردیبهشت ماه در سالن دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار می‌شود.

روان‌درمانی جایگزین قابل اعتماد داروهای ضدافسردگی برای زنان نابارور

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بابل با مقایسه‌ میزان اثربخشی داروهای ضدافسردگی و مداخله‌ روان‌شناختی بر افسردگی زنان نابارور و دارای اختلال عملکرد جنسی دریافتند که درمان روان‌شناختی یا روان‌درمانی تاثیر بهتری نسبت به دارودرمانی در کاهش علائم افسردگی این زنان داشت.

ارائه آخرین یافته‌های تحقیقاتی علوم و صنایع غذایی در ساری/لزوم توجه به سلامت جامعه دردانشگاه‌ها

سرزمین ایرانیان- دومین کنگره بین‌المللی و بیست‌وپنجمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران به منظور ارائه آخرین یافته‌های تحقیقاتی در حوزه علوم و صنایع غذایی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد.

درمان استرس مزمن با مکمل‌های روغن ماهی

سرزمین ایرانیان- بر اساس یک مطالعه جدید روغن ماهی می‌تواند در کاهش آسیب‌های مغزی ناشی از استرس مزمن و استرس پس از سانحه موثر باشد.

ساير مطالب

دلایل عدم توفیق کشور در توسعه نجوم حرفه‌ای

آیا خدمه پرواز، بیشتر به سرطان سینه مبتلا می‌شوند؟

تولید اولین بطری تصفیه آب دارای پمپ

درمان بیماری کرون با سلول های بنیادی

رصد بارش شهابی شلیاقی در هفته جهانی نجوم/ترویج علم ستاره‌شناسی در یک روز جهانی

استخراج انرژی بیشتر از سلول‌های خورشیدی

تبدیل گرمای وسایل الکترونیکی به برق با نانو نوار

پروتئینی که به نگهداری ژنوم‌ها کمک می‌کند

پیوند سلول های بنیادی بیمار مبتلا به ام اس برای بهبودی

دیابتی‌ها از شر سوزن زدن به انگشت خود خلاص می‌شوند

الهام از بال سنجاقک برای تولید سطوح آنتی‌باکتریال

تحول در دنیای الکترونیک با مغناطیس اتمی

دلیل حرکت جنین در رحم کشف شد

انسان‌ها در گذشته، رنگ آبی را تشخیص نمی‌دادند!

ساخت آفت‌کش‌های سازگار با طبیعت

دستگاه تایپ افکار ساخته شد

یک دهه تلاش برای ذخیره میراث زیستی/ توسعه کشاورزی با بذر هیبریدی

آیا کند کردن روند پیری در آینده ممکن خواهد شد؟

ارائه روشی برای حفظ کیفیت اسپرم پس از انجماد

تولید اسپری پودر هموستات که باعث آمبولیسم نمی‌شود

گرده‌افشانی با زنبورهای رباتیک

غرور ملی ایرانیان چگونه شکل می‌گیرد؟

عوامل تاثیر گذار در بیماری «ام اس» بررسی شد

هواپیمای ضد صاعقه ساخته می شود

حل مشکل مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها با ویروس باکتری خوار

قلب مصنوعی دائمی ساخته شد

رشد نورون‌ها در ناحیه‌ای از مغز از 13 سالگی متوقف می‌شود

تشریح جزئیات راه‌اندازی "موتور آمبولانس" در دانشگاه تهران

سرزمین ایرانیان- افزایش شانس زنده ماندن سربازان با الهام از یک موجود جان سخت

وقتی رعد و برق به کمک رایانه‌های کوانتومی می‌آید

درمان بیماری نورون حرکتی با تغییر اندازه نورون‌ها

مسابقات تیراندازی انسان و ربات برگزار می شود

ورزشکار هلندی چه رازی دارد؟

دارچین از افسردگی و اضطراب ناشی از سرب جلوگیری می‌کند

شنا کردن زیاد در دریا موجب بیماری می‌شود

رژیم ضد افسردگی

اقدام دهکده جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی برای یکپارچه‌سازی برند گیاهان دارویی

با عینک های طبی برای همیشه خداحافظی کنید

سلنیوم محافظی در برابر آسیب‌های استامینوفن

درآمد میلیاردی از پوست خربزه!

مصرف ذرت تراریخته در پیشگیری سرطان مفید است

ماست؛ فرشته نجات مبتلایان به فشار خون بالا

دلیل شفق‌های رنگی قطبی مشخص شد

تولید محصولات قابل استتار با الهام از ده پا

تولید گوجه فرنگی تراریخته مقاوم به آفت «مگس مینور»

شکل جدیدی از نور ساخته شد

ارائه آموزش‌های مهارتی به بیش از 200 هزار سرباز از سال آینده

محققان موفق به درک نحوه پردازش تجارب احساسی در مغز شدند

روشی نوین در درمان دیابت نوع یک به کمک کپسول های نانویی

روزانه میلیاردها ویروس بر زمین می بارند

هواپیمای 72 نفره تا 3 سال دیگر ساخته می شود

شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

نوعی باکتری هوازی در کمین بیماران دچار نقص ایمنی

نشان دادن ویژگی های آلزایمر و پارکینسون با سلول های بنیادی

دوست‌ها طول موج مغزی یکسانی دارند

استفاده از آب درمانی برای بیماری کلیه پلی کیستیک

تبدیل گاز سمی دی‌اکسیدکربن به نانوبیومواد با ارزش افزوده بالا

تاثیر مستقیم سیگار الکترونیکی روی دی‌.ان‌.ای

حل چالش‌های حوزه انرژی کشور نیازمند مدیریت راهبردی است

رفع «شب‌ادراری کودکان» با آموزش گروهی والدین

نحوه تبدیل شدن سلول بنیادی به سلولهای مغزی کنترل کننده پا کشف شد

ابداع ابزاری شبیه به لایه خونی شبکیه

عرضه بسته‌بندی‌هایی که زمان ماندگاری مواد غذایی در یخچال را افزایش می‌دهند

ابداع سرنگ دارورسانی به مدارهای مغز

ثبت نخستین المپیاد بین‌المللی دانش آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به نام ایران

بهبود دردهای عصبی با عصاره‌ گیاه «به لیمو»

ژن تولید سلولز گیاهی کشف شد

درمان مالاریا با استفاده از ترکیبات خمیردندان!

آیا ماه می‌تواند به پیش‌بینی زلزله کمک کند؟

قرص ضدباروری مردانه ساخته شد

گیاه به چراغ مطالعه تبدیل می شود

پیوند سلول های بنیادی برای درمان نوعی بیماری نادر پوستی

کنترل درد بیماران بدون استفاده از داروهای مخدر

برچسب سنجش میزان کافی نور خورشید برای بدن

ابداع یک باتری قلمی که هیچ‌گاه خالی نمی‌شود

جلبک زنده برق تولید می کند

فست فود به سیستم ایمنی بدن آسیب می زند

تولید عضلات انسانی دارای عملکرد از سلول پوستی

پیاز ها بدون اشک می شوند!

کمربند مجهز به کیسه هوا از راه رسید

لباس هوشمند برای مبتلایان به فراموشی رونمایی شد

حسگر تاتویی برای گیاهان ساخته شد

داروی دیابت سلول های سرطانی را به شیمی درمانی حساس می کند

دستگاهی که کیفیت مو را نشان می‌دهد

محققان به دنبال تولید داروی کاهش وزن بدون تغییر رژیم غذایی

اهلی‌سازی خرگوش اروپایی با توالی ژنتیکی

40سال دیگر شکلات جهان تمام می شود!

درمان پارکینسون با مطالعه ژنوم سمندر

درمان استرس حاد با پخش صدای امواج مغز برای بیماران

پیش‌ب آتشفشان به کمک پهپادینی فوران

دانشمندان مکانیسم ترازوی داخلی بدن را کشف کردند

چگونه یک ژنراتور مبدل گرما بسازیم؟

آکنه با طلا درمان می شود !

بامیه، گیاهی شفابخش برای دیابتی‌ها

کنترل قند خون بدون نیاز به سوزن

دانشمندان بخش مسئول تشخیص صداها در مغز را پیدا کردند

کفش مخصوص مبتلایان به پارکینسون ساخته شد

زنبورها از الگوهای گرمایی نامرئی برای انتخاب گل استفاده می‌کنند

رصد علائم حیاتی افراد با برچسب روی لباس

بررسی استفاده از فناوری‌های نوین برای بازتوانی بیماران در کنگره علوم اعصاب

شناسایی 3 گونه قارچ رشته‌ای جدید و بومی با ویژگی مقاومت به‌شوری

بیماری هموفیلی با مهندسی ژنتیک درمان شد

عامل آغازگر متاستاز در سرطان سینه مشخص شد

انتقال دارو به بدن با دستگاه تزریق بدون درد در نیم ثانیه

ایجاد دانش فنی تولید عصاره استاندارد گیاه خارمریم

استفاده از جریان الکتریکی برای تشخیص سرطان

خوراکی های ویتامینه‌ای که سلامت بدن را به خطر می‌اندازند

امیدوار کننده بودن یک داروی جدید در درمان اوتیسم

تتوی زنده‌ای که به محیط واکنش نشان می‌دهد!

سیمان ضد زلزله ساخته شد

کنترل میگرن با مطالعه کتابهای «ذهن‌آگاهی»

با این انگشتر به دستگاه های هوشمند دستور دهید

یافتن بازماندگان زلزله با سوسک‌های مجهز به ردیاب

امکان جست‌وجوی مقالات فارسی با جویشگر بومی محققان کشور

ارتباط مستقیم مصرف «آسپرین» در دوران بارداری و فلج مغزی نوزادان

افزایش خطر ابتلا به دیابت با دهانشویه!

رونمایی از داروی ضد سرطان تولیدشده در پارک فناوری فارس

ورزش کنید تا فراموشی نگیرید

استفاده از یک برنامه کامپیوتری برای درمان سرطان

قند چاق می‌کند، نه چربی!

احیای حس لامسه افراد قطع عضو بوسیله بازوی رباتیک پیشرفته

تولید غضروف مصنوعی از هیدروژل برای اولین بار

دیابتی های سیگاری بالای 50 سال آسپرین مصرف کنند

مجوز اولین قرص هوشمند دنیا صادر شد

این دوربین از قطع عضو بیماران دیابتی جلوگیری می کند

آلومینیوم‌ فویل سیگنال مودم را تقویت می‌کند!

نابینایی ارثی درمان شد

موسیقی، مغز را به فعالیت ریتمیک می‌اندازد!

نقش ویتامین‌های C و E در رفع آسیب‌های نوعی حشره‌کش

درمان دیابت نوع 2 با رژیم 2 ماهه!

ساخت دستگاه تشخیص آلودگی آب توسط یک استارتاپ ایرانی

وقتی ذرات بی‌جان به نوعی زنده می‌شوند

300 نخبه دانشگاهی خدمت سربازی را در وزارت ارتباطات می گذرانند

ساخت شناور هوشمند با قدرت مانورپذیری بالا در واحد علوم و تحقیقات

کلکسیونی از بیماری‌ها با 2 بطری نوشابه در هفته!

چربی‌سوزی غیرمنتظره یک داروی سرطان

بررسی وضعیت رشد مغزی نوزادان نارس با "هوش مصنوعی"

نقش آفت‌کش‌های کشاورزی در احتمال شکست بارداری IVF

خداحافظی با سرطان‌های مختلف با مصرف روزانه آسپرین

اختلال در توانایی ترمیم سلول های بنیادی با دود سیگار الکترونیکی

لباسها تا 3 سال آینده خودشان سرد و گرم می شوند

نقش باکتری‌های روده در ابتلای فرد به اختلال استرس پس از سانحه

درمان جراحات ستون فقرات با ابریشم!

ساخت دستگاه تست مقاومت به شعله در پانل‌های چوبی

علت 3بعدی بودن جهان هستی کشف شد

کشف رابطه میزان تمایل به شیرینی با رشد تومور سرطانی

پوست ما دارای حافظه است!

مهندسی یک پروتئین برای لاغری!

عوامل تاثیرگذار در بارداری‌های چند قلو با روش‌های کمک‌باروری

اما و اگرهای نخستین داروی ژن‌درمانی برای نابینایی ارثی