آخرین اخبار

اقتصادي

سرعت گیر تولید کننده برق ساخته شد

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه امیرکبیر، سرعت‌گیری را به منظور تولید انرژی الکتریکی از چندین منبع انرژی تجدیدپذیر به صورت همزمان و با هدف افزایش سطح ایمنی جاده‌ها تولید کردند

260 شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی بهره مند می‌شوند

سرزمین ایرانیان- سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی از اجرایی شدن معافیت‌های گمرکی شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: 260 شرکت دانش بنیان مشمول معافیت‌های گمرکی می‌شوند

تولید نگهدارنده «فلپ جمجمه» با ویژگی‌های خاص توسط محققان ایرانی

سرزمین ایرانیان- جمعی از محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران، موفق به تولید و تجاری‌سازی یک محصول نگهدارنده فلپ جمجمه با کاربری آسان و هزینه مناسب نسبت به نمونه‌های مشابه شدند

بررسی تقلبات زعفران در دستور کار موسسه صنایع غذایی/توقف طرح کلانی با 20 درصد پیشرفت

سرزمین ایرانیان- رییس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با اشاره به توقف طرح کلان ملی مدیریت و سیاست‌گذاری خطر آلاینده‌های غذایی، گفت: بررسی تقلبات و آلاینده‌های غذایی از جمله اولویت‌های این موسسه علمی است که در این راستا طرح‌های تحقیقاتی در زمینه تقلبات زعفران در دستور کار قرار دارد.

پژوهش‌ها متناسب با نیاز بازار نیست

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشکده محمدباقر(ع) ساری با بیان اینکه پژوهش‌ها متناسب با نیاز بازار نیست، گفت: رواج مدرک گرایی به مهارت آموزی صدمه می زند.

عرضه بسته حمایتی جدیدبرای شرکت‌های حوزه فناوری‌های نرم/فروش 4.5 میلیاردی بهترین انیمیشن ایرانی

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه بسته جدید حمایتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری‌های نرم خبر داد و گفت: ایجاد صندوق‌های خطرپذیر و شتابدهنده‌ها از جمله حمایت‌های این بسته است.

انعقاد 5 قرارداد پژوهشی و رونمایی از نرم‌افزار PLT در نمایشگاه پژوهش

سرزمین ایرانیان- رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از رونمایی نرم‌افزار بومی نمودار نگار تولید( PLT) همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خوزستان خبر داد.

امکان ردیابی کالا با سامانه محققان کشور/تجهیز صنعت حمل بار با فناوری نوین

سرزمین ایرانیان- با مشارکت 5 شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، بازارگاه اینترنتی در حوزه حمل‌ونقل راه‌اندازی و بر اساس فعالیت‌های انجام شده اولین مجوز حمل و نقل اینترنتی کالا برای این مجموعه صادر شد.

افزایش عمر موتور خودروها با نانو افزودنی محققان کشور

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، نانو افزودنی را برای خودروها عرضه کردند که اضافه کردن آن به روغن موتور موجب افزایش عمر مفید موتور خودروها خواهد شد.

تولید نانوسیلیکا از ضایعات برنج

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با استفاده از ضایعات برنج، نانوذرات سیلیکا با کاربرد در ساخت نانوبیوسنسورها و قطعات الکترونیکی بسیار حساس تولید کردند

بررسی فناوری‌های نوین در کشاورزی پایدار در یک کنفرانس بین‌المللی

سرزمین ایرانیان- هشتمین کنفرانس بین‌المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از متخصصان و کارشناسان بین‌المللی، فردا در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

موتور جستجوی بومی تجاری سازی می شود/ الگوگیری از 3 کشور

سرزمین ایرانیان- رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران با بیان اینکه تجاری سازی طرح موتور جویشگر بومی در دستور کار قرار دارد، از الگوگیری از 3 کشور کره جنوبی، چین و روسیه در اجرای این طرح خبر داد.

نرم افزار سوپر مارکت آنلاین راه اندازی شد

سرزمین ایرانیان- جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با طراحی و ساخت نرم افزاری، اقدام به راه اندازی سوپرمارکت های آنلاین در پیام رسان تلگرام کردند.

محققان ایرانی بازوی رباتیک همه کاره ساختند

سرزمین ایرانیان- صادق و حسین طباطبایی دو محقق ایرانی دانشگاه های تگزاس و ایلینویز موفق به تولید ربات دقیق و همه کاره ای به نام «درنا» شده اند که قادر به اجرای طیف گسترده ای از دستورات است.

بررسی روش‌های بومی‌سازی تجهیزات نیروگاه خورشیدی

سرزمین ایرانیان- مدیرعامل انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر با اشاره به جزئیات کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: در این کنفرانس در خصوص روش‌های بومی‌سازی تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی با حضور نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر بحث و تبادل نظر می‌شود.

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی ابلاغ شد

سرزمین ایرانیان- رئیس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان گفت: سازمان امور مالیاتی کشور، طی بخشنامه‌ای، اسامی 2 هزار و 401 شرکت‌ دانش‌بنیان که مشمول معافیت مالیاتی در سال مالی 95 شده‌اند را ابلاغ کرد.

کیت تشخیص آلودگی مواد غذایی ساخته شد

سرزمین ایرانیان- محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت کیت تشخیص سریع و همزمان پاتوژن های آلوده کننده غذایی با تکنیک« LAMP » شدند.

پیگیری بومی‌سازی تجهیزات تجدیدپذیر و جذب سرمایه‌گذار در یک کنفرانس بین‌المللی

سرزمین ایرانیان- دومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف جذب سرمایه‌گذاری خارجی و بومی‌سازی فناوری‌های مرتبط از 9 آبان ماه جاری برگزار می‌شود.

همکاری ایران و آلمان در حوزه انرژی توسعه می‌یابد

سرزمین ایرانیان- نخستین کمیته تخصصی مشترک در حوزه انرژی بین ایران و آلمان برگزار شد تا به‌زودی با تدوین نقشه راهی شاهد افزایش همکاری‌های دو کشور در حوزه انرژی باشیم.

سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان راه اندازی می شود

سرزمین ایرانیان- سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان با هدف طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و کمک به رفع نیازهای صنعت از طریق فناوری‌های بومی توسط محققان ایرانی راه اندازی شد

پیش‌بینی زوال تنوع زیستی براساس بودجه تخصیصی

سرزمین ایرانیان- بنا بر نتایج پژوهشی که اخیرا منتشر شده، محققین با استفاده از یک الگوی جدید مبتنی بر مدارک مستند، تأثیر تأمین بودجه حفاظت منابع طبیعی بر روی زوال تنوع زیستی را پیش‌بینی کرده‌اند.

ساخت دستگاه تولید پودرهای میکرونیزه

سرزمین ایرانیان- محققان گروه طراحی فرآیندهای شیمیایی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید پودرهای میکرونیزه برای مواد آلی حساس به حرارت شدند.

دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»

سرزمین ایرانیان- حشرات، از مهم‌ترین آفات محصولات کشاورزی، چه در مزارع و چه در انبارها به شمار می‌آیند و مقابله با آن‌ها برای حفظ این منابع غذایی اهمیت زیادی دارد. محققان ایرانی برای انجام مؤثر این کار در کنار صیانت بهتر از محیط زیست، از امواج مایکروویو استفاده کرده‌اند.

ابداع نانوفیبر غیر سمی و سازگار با محیط زیست

سرزمین ایرانیان- مهندسان دانشگاه "آمهرست" ماساچوست آمریکا موفق به تولید نانوفیبری (نانو الیاف) شدند که کاملا با محیط زیست سازگار و غیر سمی است و کاربردهای وسیعی خواهد داشت.

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل و نقل شهری

سرزمین ایرانیان- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه در زمینه توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل و نقل شهری منعقد شد.

تجاری‌سازی سامانه ضدسرقت ساخت محققان کشور

سرزمین ایرانیان- محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان، سامانه ضدسرقتی را که پیش از این تنها کاربری نظامی داشت، با 60 درصد کمتر از قیمت نمونه خارجی، تجاری‌سازی و روانه بازار کردند.

اهمیت زنجیره عرضه در بخش کشاورزی/کاهش نوسانات قیمت با کنترل درست زنجیره‌ها

سرزمین ایرانیان- مدیر کل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اهمیت زنجیره عرضه در بخش کشاورزی، گفت: کنترل درست زنجیره‌ها منجر به کاهش نوسانات قیمت و افزایش کیفیت می‌شود.

ساخت بتن کامپوزیتی برای مقاوم‌سازی سازه‌ با پسماندهای صنایع فولاد

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با استفاده از پسماندهای صنایع فولاد بتن کامپوزیتی را عرضه کردند که به گفته آنها کاربرد آن در سازه‌های مختلف موجب افزایش مقاومتی در دیوارهای آجری شده است.

واکسن «سل» و «هپاتیت ب» صادر می شود

سرزمین ایرانیان- معاون تولیدی انستیتو پاستور ایران از اعلام آمادگی ایران برای صادرات 2 واکسن تولیدی در این مرکز خبر داد.

نقش انرژی‌های تجدیدپذیر در اشتغال‌زایی افراد تحصیل‌کرده/صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی

سرزمین ایرانیان- مدیرعامل انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران با بیان این‌که انرژی‌های تجدیدپذیر در اشتغال‌زایی افراد تحصیل‌کرده نقش بسزایی دارند، گفت: صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی و تنوع‌بخشی به منابع انرژی از مزایای انرژی‌های تجدیدپذیر است.

بی نیازی کشور از بذر بدون ویروس سیب زمینی

سرزمین ایرانیان- رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی با اشاره به جلوگیری از میلیونها دلار واردات محصولات کشاورزی با استفاده از فناوری های زیستی گفت: کشور را از مینی تیوبر سیب زمینی، بی نیاز کرده ایم.

افزایش 4 درصدی ازدیاد برداشت نفت با نانوذرات

سرزمین ایرانیان- محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی موفق شدند با استفاده از تکنولوژی نانو، ازدیاد برداشت نفت را تا 4 درصد افزایش دهند.

بومي‌سازي نانوپوشش‌هاي سبز براي صنايع خودرو و لوازم‌خانگي

سرزمين ايرانيان- پژوهشگران يک شرکت توليدکننده مواد شيميايي به دانش فني اعمال پوشش‌هاي تبديلي با ضخامت نانومتري دست‌ يافته‌اند که به گفته آنها اين پوشش زيست‌سازگار است و مي‌تواند جايگزين مناسبي براي صنايع لوازم‌خانگي و صنايع خودرو باشد.

خراسان‌جنوبي نيازمند تأسيس انديشکده‌ براي رفع مشکلات اقتصادي است

سرزمين ايرانيان- سرپرست بنياد نخبگان خراسان‌جنوبي گفت: اگر در خراسان‌جنوبي يک سند مشخص براي نقشه راه زيست بوم کارآفريني تنظيم و انديشکده‌اي در اين زمينه در استان با حضور صاحبنظراني از داخل و خارج استان تأسيس شود، مي‌توان براي برون رفت از مشکلات اقتصادي استان گام مثبتي برداشت

واحد تشخيص محصولات تقلبي يا فاقد مجوز نانو تشکيل شد

سرزمين ايرانيان- مدير کارگروه ترويج ستاد توسعه فناوري نانو گفت: در اين ستاد، براي بررسي محصولات تقلبي يا فاقد مجوز، واحد ارزيابي محصولات دانش بنيان ايجاد شده است.

تبديل روغن‌ دور ريختني موتور به سوخت ديزل بهينه

سرزمين ايرانيان- پژوهشگران دانشگاه‌هاي صنعتي اصفهان و فردوسي مشهد با سنتز يک نانوکاتاليست توانستند روغن مصرف ‌شده و دور ريختني موتور را به يک نوع سوخت براي موتورهاي ديزلي تبديل کنند که بر اساس نتايج به دست آمده ميزان گوگرد موجود در اين سوخت از 0.9 درصد به 0.02 درصد کاهش يافته است.

حذف نيتروژن از سوخت‌هاي زيستي با کمک نانو فناوري

سرزمين ايرانيان- محققان دانشگاه تهران موفق شدند با توسعه‌ يک نوع نانوکاتاليست، نيتروژن را از سوخت‌هاي توليدشده از منابع زيستي حذف کنند؛ چراکه حضور نيتروژن در اين‌ گونه سوخت‌ها موجب آزاد شدن گازهاي نيتروژن دار و افزايش آلودگي زيست‌ محيطي مي‌شود.

صادرات محصولات نانويي ايراني به 21 کشور/حذف نيترات آب تهران تا حد استاندارد

سرزمين ايرانيان- مديرگروه ترويج صنعتي ستاد توسعه فناوري نانو با بيان اين‌که حجم بازار نانو فناوري ايران از 79 ميليارد تومان به 309 ميليارد تومان رسيده است، گفت: در حال حاضر محصولات توليد داخل به 21 کشور صادر مي‌شود.

توانمندسازي 40 شرکت دانش بنيان/ افزايش توليدات واکسن

سرزمين ايرانيان- آغاز به کار 100 شرکت و هسته فناور در مرکز رشد، توانمندسازي 40 شرکت براي کسب گواهي دانش بنيان و ارتقاي کمي توليدات واکسن ها بخشي از فعاليت انستيتو پاستور ايران در چهار سال اخير است.

افزايش سرعت عمليات حفاري به کمک نانوسيال‌ها

سرزمين ايرانيان- پژوهشگران دانشگاه صنعتي شريف نانوسيالي توليد کرده‌اند که مي‌تواند به منظور بهبود خصوصيات گل حفاري به کار گرفته شود. کاربرد اين نانوسيال هوشمند، تأثيرات چشمگيري در تسريع عمليات حفاري، کاهش آسيب سازند (لايه‌هاي زمين) وکاهش هزينه‌ها دارد.

عرضه گوشت پاک در سراسر جهان تا 2 سال ديگر

سرزمين ايرانيان- يک شرکت توليد گوشت از سلول هاي حيوانات قصد دارد در دو تا سه سال آينده محصول خود «گوشت پاک» را در سراسر جهان عرضه کند.

کاهش 70 درصدي هزينه‌هاي رفت‌وآمد با سامانه محققان کشور

سرزمين ايرانيان- پژوهشگران مرکز فناوري و نوآوري سينتک دانشگاه آزاد قزوين به منظور کاهش تعداد خودروهاي تک‌سرنشين و هزينه‌هاي رفت و آمد، سامانه‌اي را راه‌اندازي کردند که با استفاده از آن همه مسافران، از طريق اين نرم‌افزار به يکديگر معرفي مي‌شوند و مي‌توانند با هم همسفر شوند.

تامين محصولات غذايي با فناوري زيستي تا سال 1404

سرزمين ايرانيان- رئيس پژوهشکده بيوتکنولوژي کشاورزي با بيان اينکه يکي از مشکلات باغات اين است که نهال هاي ما، نهال هاي سالمي نيستند، گفت: بايد با استفاده از فناوري هاي زيستي تا سال 1404 بتوانيم محصولات غذايي را در کشور تامين کنيم.

سرخ کن هوشمند چربي غذا را 70درصد کاهش مي دهد

سرزمين ايرانيان- اگر دوست داريد از پخت و پز انواع مواد غذايي با کيفيت و سرعت بالا لذت ببريد و نگران چرب شدن بيش از حد آنها نباشيد، بد نيست سرخ کن هوشمند را امتحان کنيد

کاهش هزينه‌هاي ساخت با ابداع يک سازه ساختماني نوآورانه

سرزمين ايرانيان- يکي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان مستقر در پارک فناوري پرديس به تازگي از يک سازه ساختماني نوين که با توجه به مزيت‌هاي زياد پتانسيل‌هاي بسياري در صنعت ساختمان ايجاد مي‌کند، رونمايي کرد.

سيستم بازار خدمات انرژي و محيط‌زيست در کشور چه جايگاهي دارد؟

سرزمين ايرانيان- با توجه به اينکه ايران در مصرف انرژي از استانداردهاي ملي و بين‌المللي تجاوز مي‌کند، نيازمند شناخت بازاري هدفمند در زمينه خدمات انرژي و محيط‌زيست در کشور هستيم تا بتوانيم دستاوردهاي علمي را در اين بخش افزايش دهيم

بازار محصولات حوزه انرژي‌هاي تجديدپذير توسعه مي‌يابد

سرزمين ايرانيان- دبير ستاد توسعه فناوري انرژي‌هاي تجديدپذير معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري گفت: تدوين پيوست فناوري، ايجاد بازار براي محصولات حوزه تجديدپذير، برگزاري برنامه‌هاي استاني و استفاده حداکثري از پلتفرم‌هاي موجود در کشور از رويکردهاي جاري اين ستاد است.

هدفمندي پايان‌نامه‌ها نيازمند انقلاب اقتصادي

سرزمين ايرانيان- معاون پژوهش و فناوري دانشگاه تربيت مدرس با بيان اينکه توسعه و رونق اقتصاد ملي جريان حقيقي يک زندگي سالم را فراهم مي‌کند، گفت: بايد تمام مسائل و مشکلات از جمله مدارهاي توسعه نيافته شناسايي شده و در قالب مساله علمي و يک ساختار مديريتي مؤثر به محققان برجسته عرضه شوند تا راه حل آن‌ها در قالب تحقيقات علمي دوره‌هاي تحصيلات تکميلي ارائه شود.

تلاش براي تجاري‌سازي نانوپوشش‌ها از سوي ستاد نانو

سرزمين ايرانيان- ستاد ويژه‌ توسعه‌ فناوري نانو، 5 عنوان پايان‌نامه‌ مبتني بر نياز صنعت در حوزه‌ نانوپوشش‌ها معرفي کرده است تا با حمايت از پايان‌نامه‌ها زمينه تجاري‌سازي اين پوشش‌ها را فراهم کند.

توليد گرانترين بخش محيط کشت سلولي در کشور

سرزمين ايرانيان- محققان يکي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان کشور موفق به توليد پروتئين‌هاي نوترکيب براي فاکتورهاي رشد مورد نياز در محيط‌هاي کشت سلولي شدند که به گفته آن‌ها فاکتورهاي رشد يکي از گران‌ترين بخش‌هاي محيط کشت سلولي است که با توليد آن نيازهاي بخش تحقيقاتي کشور رفع شده است.

موفقيت محققان کشور در اندازه‌گيري دارو در خون و ادرار با يک روش اقتصادي

سرزمين اسرانيان- پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامي و علوم پزشکي شهيد بهشتي با استفاده از يک روش ساده و کم هزينه و با دقت بالا راهکاري را براي شناسايي و اندازه‌گيري مقادير اندک دارو در نمونه‌هاي خون و ادرار ارائه کردند

جذب و خالص سازي ترکيبات مضر گاز در پالايشگاه پارسيان با فناوري محققان پژوهشگاه نفت

سرزمين ايرانيان- رييس پرديس صنايع پايين دستي پژوهشگاه صنعت از دستيابي اين پژوهشگاه به دانش فني فرآيند جذب سطحي، به منظور شيرين سازي گاز در پالايشگاه‌ها خبر داد و گفت: پايلوت جذب سطحي در پالايشگاه پارسيان نصب خواهد شد.

کاهش 30 درصدي مصرف انرژي با دستگاه رسوب‌زداي محققان کشور

سرزمين ايرانيان- پژوهشگران کشور در مطالعات اخير خود توانستند دستگاه پيشرفته رسوب‌زدايي را به وسيله تجهيزات الکترونيکي بومي‌سازي کنند که کاربردي کردن اين دستگاه در تاسيسات ساختمان‌ها منجر به کاهش 30 درصدي مصرف انرژي خواهد شد.

جذابيت سرمايه گذاري در حوزه دانش بنيان براي بانک ها

سرزمين ايرانيان- معاون توسعه مديريت و منابع معاونت علمي و فناوري رياست‌ جمهوري تصريح کرد: هم اکنون بانک ها، موسسات مالي و بسياري از شرکت هاي بزرگ به صورت مرتب در حال ورود به سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف دانش بنيان مي باشند.

ايران به جمع معدود کشورهاي توليدکننده کوانتوم دات‌هاي پايه کربني پيوست

سرزمين ايرانيان- يکي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان کشور موفق به توليد کوانتوم‌ دات‌هاي کربني با قيمتي بسيار پايين‌تر در مقايسه با مشابه خارجي آن شد که با توليد پايلوت صنعتي آن، ايران در جمع کشورهاي دارنده دانش فني توليد اين محصول قرار گرفت.

تحولي نوين در معماري با پوشش‌هاي رنگي نانو

سرزمين ايرانيان- مؤسسه فناوري هند بمبئي، اعلام کرد که محققان آنها موفق به توسعه سلول‌هاي خورشيدي رنگي شدند که مي‌توانند در ساختمان‌ها و پنجره‌هاي شيشه اي،نماي ساختمان‌ها و حتي توفال‌هاي خورشيدي استفاده شوند.

اجراي پروژه اکتشاف کروميت در دستور کار محققان کشور

سرزمين ايرانيان- بر اساس نتايج به دست آمده از اجراي فاز اول پروژه پتانسيل‌يابي ماده معدني کروميت ايران، 13 استان جزو نقاط پر پتانسيل براي کشف ذخايرکروميت هستند، ضمن آنکه 80 درصد کروميت در 6 شهر متمرکز شده است.

از توليد "نانوبسته‌بندي" تا "پودر مرگ موش"/نانوکودها در صف دريافت نانومقياس

سرزمين ايرانيان- مديرگروه ترويج فناوري نانو در کشاورزي و صنايع غذايي ستاد نانو با اشاره به موفقيت برخي از محصولات کشاورزي مبتني بر نانو فناوري در دريافت نانو مقياس گفت: با توجه به حساسيت‌هاي موجود، هيچ يک از نانو کودهاي توليد شده گواهي‌نامه نانو مقياس را دريافت نکرده‌اند و در حال طي کردن فرآيند دريافت اين گواهي‌نامه هستند.

هزينه توليد محصولات فناورانه دريايي تأمين مي‌شود

سرزمين ايرانيان- ستاد توسعه فناوري صنايع دريايي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري هزينه هاي فناورانه شرکت هاي دانش بنيان در حوزه صنايع دريايي را حمايت مي کند تا نياز ارگان هاي دريايي بر طرف شود.

سرمايه‌گذاري امن در زيست‌فناوري توسعه مي‌يابد

سرزمين ايرانيان- مديرگروه توليد، تجاري‌سازي و بازار ستاد توسعه زيست‌فناوري معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري از توسعه و افزايش سرمايه‌گذاري امن در زيست‌فناوري در سال جاري خبر داد.

گامي در جهت تجاري‌سازي سلول‌هاي خورشيدي ارزان‌قيمت با کمک نانوذرات

سرزمين ايرانيان- پژوهشگران دانشگاه تربيت مدرس با استفاده از نانوذرات، سلول‌هاي خورشيدي ارزان‌قيمتي را توليد کردند که مي‌تواند گام موثري براي تجاري‌سازي آن‌ شود و به گفته آنها اين نسل از سلول‌هاي خورشيدي از بازدهي بالاتر و قيمت پايين‌تري نسبت به سلول‌هاي خورشيدي سيليکوني برخوردار هستند.

سوخت‌ زيستي؛ راهکاري براي کنترل مصرف سوخت‌هاي فسيلي در کشور

سرزمين ايرانيان- رئيس کميته سوخت‌هاي زيستي کارگروه بيوتکنولوژي محيط زيست ستاد توسعه زيست‌فناوري، ميزان مصرف روزانه بنزين و گازوئيل در ايران را به اندازه ميزان مصرف در اتحاديه اروپا دانست و گفت: اين در حالي است که استفاده از سوخت‌هاي زيستي کمک مؤثري به کنترل ميزان مصرف سوخت‌هاي فسيلي دارد.

بومي‌سازي دانش فني توليد افزايه‌اي براي عمليات سيمانکاري چاه‌هاي نفت

سرزمين ايرانيان- محققان پژوهشکده توسعه صنايع شيميايي جهاد دانشگاهي موفق به بومي‌سازي دانش فني توليد افزايه جديدي با نام تجاري "ميکروبلاک" براي استفاده در عمليات سيمانکاري چاه‌هاي نفت شدند

اخبار خواندنی

توليد انبوه گياه دارويي "گل محمدي" در محيط آزمايشگاهي

کيفيت مرغوب واکسن ب‌.ث‌.ژ ايراني/صادرات به مکزيک به محض دريافت پاسخ کتبي

کفپوش هاي بتني نانويي توليد شد

بررسي تجاري‌سازي جهاني فناوري نانو در عرصه پزشکي

کايت ها پرواز مي کنند تا انرژي توليد شود

مسواکي که کمتر از 10 ثانيه همه دندان‌ها را تميز مي‌کند

پاي فناوري نانو چگونه به صنايع غذايي باز مي‌شود؟

ارائه خدمات توليد به شرکت‌هاي توليدکننده نانوداروهاي ضدسرطان/ايجاد بازار 3000 ميلياردي

خط توليد قلم الکتروکوتر در کشور راه‌اندازي شد

تدريس «مديريت کسب و کار اينترنتي» در دانشگاه علمي کاربردي

کاهش ضايعات کشاورزي با فناوري نانو/راه‌اندازي آزمايشگاهي براي تصفيه آب‌هاي سطحي

راه اندازي خط توليد قلم برش و کنترل خونريزي در جراحي

توليد انبوه واکسن انتروتوکسمي توکسوئيدي تا پايان سال

ساخت دريچه‌هاي آدم‌رو با قابليت مقاومت حرارتي بالا

آمادگي جهاد دانشگاهي براي تامين نيازهاي صنايع نفتي کشور

جهاد دانشگاهي نقطه اميد وزارت نفت براي اتکا به توليد داخلي

ساخت پلاستيک زيستي با استفاده از پروتئين سويا

بررسي توليد بيوگاز از زباله‌هاي جامد شهري در دانشگاه صنعتي اصفهان

تجاري‌سازي فناوري نانو در کشورهاي مطرح آسيايي چگونه شکل گرفت؟

پرداخت بيش از 10 ميليارد ريال حمايت‌تشويقي به محققان نانو

ساخت نانوبتني‌ با قابليت مقاومت در برابر فرسايش و خوردگي

"فراري" جايزه برترين موتور سال 2017 را به خانه برد

کسب و کارهاي ديجيتال به حوزه محصولات کشاورزي وارد مي‌شوند

توليد بيش از 1100 محصول دانش‌بنيان در دانشگاه آزاد

افزايش 30 درصدي عملکرد باغات سيب از طريق توليد نهال‌هاي برتر به روش کشت بافت

طراحي نرم‌افزار اعلام جرايم رانندگي در کشور/صادرات به اقليم کردستان عراق

راهکار اقتصادي محققان دانشگاهي براي کاهش هزينه ساخت مخازن بتن

ارائه سامانه فناورانه جديد براي کاهش استرس

توليد فرآورده‌هاي بيولوژيک در موسسه رازي شيراز بر پايه دانش فني داخلي

تلاش ستاد نانو براي رفع يکي از چالش‌هاي صنعت خودروسازي

اعطاي گرنت 20 هزار يورويي «بنياد الکساندر هومبولت» به يک محقق ايراني

برگزاري دومين نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران

کاغذ معدني در مقياس پايلوت توليد شد

احداث کارخانه توليد کک نفتي در دستور کار پژوهشگاه نفت

پمپ‌هاي فرآيندي چند مرحله‌اي بومي‌سازي شد

40 شرکت دانش‌بنيان سلامت، صادرات دارند/بخش خصوصي براي تاسيس مراکز رشد تقويت مي‌شود

حذف آلاينده‌هاي آب در يک دقيقه با پوست گردو

فستيوال بازار دارايي فکري «نوآوري‌هاي صنايع شيميايي و پليمر»

برنامه‌ريزي ستاد نانو براي تجاري‌سازي و صادرات محصولات داخلي

هلندي ها مي توانند از سرورها براي گرم کردن آب حمام استفاده کنند

قهوه سازي که در کيفتان جا مي شود

تقويت نقش توليدات صنعتي در افزايش صادرات غير نفتي

توليد برق از حرکت نمازگزاران در ترکيه

معرفي نانوسيال جديد براي جداسازي گاز با قابليت استفاده مجدد

خلق بازار براي شرکت‌هاي کوچک آي‌تي/بين‌المللي‌سازي محصولات و خدمات

صدور محصولات نانويي ايران به 17 کشور/راه‌اندازي خط توليد نانوالياف ايراني در کره‌جنوبي

بدن خشک کن سقفي ساخته شد

کاهش مصرف انرژي در سيستم‌هاي سرمايشي با نانوسيالات محققان کشور

ثبت 162 فرم تقاضاي تبادل فناوري در حوزه کاربرد فناوري نانو در صنايع غذايي

نخستين نمايشگاه بين‌المللي محصولات و خدمات هوشمند

توليد لباس ورزشي از باکتري کشنده!

ضرورت تخصيص يارانه‌ براي گسترش تحقيقات در زمينه توليد پادزهر

معرفي محصولات و خدمات مبتني بر فناوري نانو در نمايشگاه آگروفود

ساخت دستگاه جداکننده نفت از آب در دانشگاه آزاد

فناوري دانشمند ايراني براي نيرودهي تمامي وسايل منزل

افزايش بودجه‌هاي پژوهشي دانشگاه آزاد به 1000 ميليارد تومان

ساخت دستگاه برش اتوماتيک تخم‌مرغ در موسسه رازي

جراحي مغز با ربات جراح مغز تنها در دو دقيقه و نيم!

تاکسي هوايي ارزان تا پايان سال آزمايش مي شود

سوسيس گياهي حاوي گردو توليد شد/ کاهش درصد گوشت و چربي

خبر خوش براي طرح‌هاي دانش‌بنيان/آغاز رتبه‌بندي تعاوني‌ها از خرداد

استفاده از بيوديزل توليدشده از روغن پسماند، راهکاري براي رفع آلودگي هوا

اجراي 47 پروژه تجديدپذير در کشور

سولفات سديم از ضايعات کارخانجات اسيد توليد شد

اقدامات دولت در حمايت از ساخت داخل هوشمندانه بوده است

با انگشتر تماس تلفني بگيريد

عرضه دستگاه رسوب‌زدا با قابليت کاهش 40 درصدي مصرف انرژي

صرفه‌جويي سالانه 600 ميليون دلار ارز با توليد داروهاي پيشرفته

رايزني مقامات ايراني و غنايي در زمينه صادرات دارو از تهران به آکرا

خودروهاي برقي ايراني در مسير کاربردي‌سازي

بهينه سازي مصرف انرژي در صنعت نفت توسط محققان جهاددانشگاهي

زنگ در هوشمند شد/ از هر جاي دنيا پشت در خانه تان را ببينيد

ساخت دستگاه جديد فيزيوتراپي بدون نياز به فيزيوتراپيست

همکاري 3 ساله پژوهشگاه نفت با شرکت نفت فلات قاره

ساخت سلول‌هاي خورشيدي که فتوسنتز مي‌کنند

کيسه هاي نانويي با استحکام بالا ساخته شد

اعطاي اولين گواهي انطباق به محصول توليد داخل

تلاش کشور براي توليد انبوه نانو باتري‌ها با برگزاري يک چالش

دستگاه سي‌.تي اسکن تشخيصي بومي‌سازي شد

برگزاري اولين کسب‌وکار کامپوزيت در شهريورماه

ظرف هوشمندي که خوردن داروها را يادآوري مي‌کند

لامپ‌هايي با عمر طولاني

2.5 ميليون دلار سهم بازار جهاني صنعت چاپ سه‌بعدي در 2015

ضرورت حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان براي جلوگيري از واردات واکسن‌ طيور

تبديل زباله به کاشي در کارخانه بازيافت متحرک خورشيدي

موفقيت شرکت‌هاي دانش بنيان در صادرات تجهيزات آزمايشگاهي

توليد 30 تجهيز پزشکي توسط شرکت هاي دانش بنيان ايراني

استخراج طلا از لجن "آنُدي" مس

موفقيت محققان کشور در افزايش بهره‌وري در توليد نوعي آبزي

نفت و گاز ارزان مانعي در مسير توسعه تجديدپذيرها

راه اندازي مراکز شتابدهنده استارتاپها در دانشگاهها

اعطاي نانو مقياس به 325 محصول نانويي طي 8 سال

صادرات 510 ميليون دلاري محصولات دانش بنيان در دولت يازدهم

رونمايي از دو محصول برتر داخلي با کاربرد در صنعت نفت

استفاده از نيشکر براي سوخت خودروهاي آينده

جلوگيري از خروج بيش از 10 ميليون دلار ارز با توليد واکسن MR

عرضه شامپو داروي گياهي براي درمان انواع زخم و التهابات

خريد اينترنتي مواد غذايي با امکان مقايسه و انتخاب بهترين محصول ميسر شد

جلوگيري از خروج 7 ميليون و 500 هزار دلار ارز با توليد سرم‌هاي درماني

موفقيت محققان در توليد مواد افزودني‌ صنايع پي‌وي‌سي

توليد 5 ميليون و 300 هزار دز واکسن دوگانه ديفتري و کزاز در موسسه رازي

اميد به عملکرد مراکز علمي درطرح ازدياد برداشت از ميادين نفتي

توليد نيمه‌صنعتي پادزهر عنکبوت‌هاي سمي در موسسه رازي

عوامل ويروسي کاهش جمعيت زنبور عسل در کلوني‌ها شناسايي شد

توليد پارچه از مخمر، آب و شکر!

دستيابي به دانش فني توليد مغزي زيتون

قندي که قندخون را تنظيم مي‌کند

صادرات سانتريفيوژ ايراني با مصارف پزشکي به 6 کشور

جلوگيري از خروج 20 ميليون دلار ارز با توليد 25 ميليون دز واکسن شاربن در نيمه اول سال

ايران در توليد تجهيزات شبکه انتقال مخابراتي به خودکفايي رسيد

نخستين برند تجاري‌سازي در حوزه زيست‌فناوري سلامت ايجاد مي‌شود

پيش‌بيني فروش 90 ميلياردي محصولات دانش‌بنيان در البرز تا پايان سال

توليد خوراک دام از نيشکر/ گوشت ارزان مي شود

بازگرداندن پساب‌هاي صنعتي به چرخه مصرف با سامانه نمک‌زداي محققان کشور

توليد پليمر ترکيبي حافظه‌دار مورد نياز صنايع خودروسازي

افزايش ماندگاري مواد غذايي با نانوفيلم‌هاي محققان ايراني

30 نوع مواد اوليه داروهاي وارداتي توليد مي شود

توليد پليمرهاي صنعتي از سوي محققان کشور

توليد نيمه‌صنعتي واکسن کشته نيوکاسل مخصوص جوجه‌هاي گوشتي

ارتقاي سلامت دام‌ها با فرآورده‌هاي دارويي محققان ايراني

توليد نانوسيماني براي تعمير پل‌ها و سدها در کشور

افزايش استحکام فولاد دوفاز توسط محقق ايراني

ايجاد فضاي طبيعي تکثير و پرورش مارهاي سمي در موسسه رازي

توليد نگهدارنده مواد غذايي از پوست سبز پسته

افزايش 30 درصدي عملکرد اراضي گندم با بذور گواهي شده محققان کشور

توليد «اولتراسانتريفيوژ» توسط يکي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان در موسسه رازي

صادرات راديو دارو ايران به مصر

عرضه ماسک‌هايي با قابليت جذب 99 درصدي ريزگردها/آغاز صادرات به حوزه خليج‌فارس

موفقيت محققان در افزايش ماندگاري سيب گلاب با بسته‌بندي نانويي

افزايش ارتقا عملکرد سلول‌هاي خورشيدي با رنگدانه‌هاي آلي ليزري

کاغذ چند بار مصرف ساخته شد

بهره‌برداري از طرح تبديل زباله‌هاي شهري به انرژي با پلاسما تا پايان سال

ساخت نانوذرات مختلف با کاربردهاي متنوع درپزشکي و زيست فناوري

استفاده از فناوري نانو در توليد ابرخازن‌ها

دستاورد محققان کشور در استفاده از ساخارين به عنوان کاتاليستي سبز

رويش يک شرکت دانش بنيان در بومي سازي تجهيزات حساس مخابراتي

ساخت ماده اي جديد به نرمي پنبه و به محکمي فولاد

تنها داروي گياهي ضدآلزايمر جهان در ايران توليد شد

نخستين بازار تکنولوژي و نوآوري صنعت نفت،گاز و پتروشيمي برگزار مي شود

ساخت آتل براي آسيب ديدگان حادثه پلاسکو

ارسال نمونه هاي ژنتيکي به خارج ازکشورضابطه مند نيست

تشخيص گوجه فرنگي رسيده در دنياي روباتها

داروي گياهي درمان آلزايمر توليد محققان جهاددانشگاهي رونمايي مي‌شود

روش سبز محققان دانشگاهي براي تصفيه پساب‌هاي صنعتي

تلاش محققان براي جايگزيني متان ناشي از ضايعات کشاورزي به جاي متان نفتي

ساخت کاتاليزورهاي بازيافتي براي انجام فرآيندهاي شيميايي در محيط‌هاي صنعتي

صرفه‌جويي 13 ميلياردي در سرمايه ملي با کسب يک دانش فني

فناوري کم هزينه توليد آب از مه غليظ

داروي آلزايمر جايگزين پر کردن مصنوعي دندان ها مي شود!

دستگاه فعالسازي سطوح با عمليات پلاسما ساخته شد