آخرین اخبار

ايران در جهان

برزیل بهره‌گیری از پتانسیل‌های علمی در مراکز تحقیقاتی ایران را خواستار شد

سرزمین ایرانیان- نماینده سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی در مراکز تحقیقاتی ایران را خواستار شد.

افزایش بازدهی تولید خورشیدی گاز هیدروژن به کمک نانوذرات

سرزمین ایرانیان- محققان ایرانی و سنگاپوری دانشگاه ملی سنگاپور و پژوهشگاه نیروی جمهوری اسلامی ایران طی انجام یک طرح آزمایشگاهی موفق به بهینه‌سازی عملکرد سامانه تولید خورشیدی گاز هیدروژن شدند

همکاری مشترک ایران و 8 کشور اروپایی در موضوع ایمنی محصولات نانو

سرزمین ایرانیان- رویداد بین‌المللی «نشست آسیا-اروپا با موضوع ایمنی نانو و اعطای گواهینامه به محصولات نانویی با حضور میهمانان این نشست، کنفرانس نانوپزشکی و نانوایمنی با حمایت و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی (NMNS 2017) برگزار می‌شود.

منشا شکل گیری طلا مشخص شد

سرزمین ایرانیان- گروهی از دانشمندان بین المللی با همکاری و هدایت دانشگاه گرانادا در اسپانیا موفق به شناسایی منشا شکل گیری طلا این فلز گران قیمت شده اند.

ایران رتبه 75 نوآوری را به خود اختصاص داد

سرزمین ایرانیان- براساس گزارش شاخص جهانی نوآوری2017، ایران از سال 2014 به بعد وضعیت و رتبه خود را در بین کشورهای مختلف دنیا بهبود بخشیده و از رتبه 120 جهان در سال 2014 به 75 جهان صعود کرده است.

نزدیک شدن رایانه‌های مایع به واقعیت!

سرزمین ایرانیان- پیشرفت در زمینه ترانزیستورها، کامپیوترهای مایع را به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند. یک آلیاژ ایندیم-گالیم که در دمای اتاق مایع است، می‌تواند برای ایجاد سیم‌کشی کشسان مدار و سوئیچ‌های الکتریکی استفاده شود.

مهار الکترون‌های در حال عبور از صفحه گرافن با همکاری دانشمند ایرانی

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه "راتگرز" با همکاری مسعود رمضانی‌مسیر دانشمند ایرانی دانشگاه تگزاس موفق شدند روشی برای مهار الکترون‌های در حال عبور از صفحه گرافن بیابند.

قلب می‌میرد، اما مغز نه!

سرزمین ایرانیان- یک تیم از دانشکده پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک به سرپرستی دکتر "سام پرنیا" متوجه شده است که مغز وقتی قلب از تپش می‌افتد، به کار خود ادامه می‌دهد و کسانی که بر اثر سکته، قلبشان از حرکت باز می‌ایستد، تا مدتی از آنچه که در اطرافشان اتفاق می‌افتد، آگاه هستند و مرگ خود را به چشم می‌بینند

استفاده از فناوری نانو در تعیین میزان سلامت مواد غذایی پر مصرف

سرزمین ایرانیان- پژوهشگر دانشگاه تهران با همکاری محققان دانشگاه تکنولوژی مالزی موفق به ساخت نانوکامپوزیتی شده‌ است که می‌توان به کمک آن درصد نوعی ماده‌ سمی سرطانزا در ترکیبات غذایی پرمصرف همچون سیب‌زمینی را تعیین کرد.

تصویب 243 پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه‌های ایران و 7 کشور جهان

سرزمین ایرانیان- قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل گفت: در حال حاضرتعداد 243طرح مطالعاتی مشترک میان دانشمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌هایی از کشورهای استرالیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هند، پاکستان و آفریقای جنوبی تصویب و مورد تایید طرفین قرار گرفته است.

نارسایی دریچه میترال با فشار خون بالا مرتبط است

سرزمین ایرانیان- برای اولین بار و در تحقیق جدیدی که توسط «موسسه George برای سلامت جهانی» در دانشگاه آکسفورد انجام شده مشخص گردیده که رابطه‌ای قوی بین فشارخون بالا و اختلال دریچه میترال قلب که شایع‌ترین اختلال در این خصوص در کشورهای با درآمد بالا است، وجود دارد.

حضور 9 دانشگاه ایرانی در بین برترین‌های علوم کشاورزی، گیاهی و دامی دنیا

سرزمین ایرانیان- بررسی پایگاه شاخص های اساسی علم آی.اس.آی (ISI-ESI) نشان می‌دهد که 9 دانشگاه کشور در جمع موثرترین دانشگاه‌های دنیا در رشته‌های موضوعی علوم کشاورزی و علوم گیاهی و دامی قرار گرفته‌اند.

6 دانشگاه ایرانی در جمع 800 موسسه برتر جهان قرار گرفتند

سرزمین ایرانیان- بر اساس گزارش سال 2017 «رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان» یا «رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان»، 6 موسسه ایرانی توانسته‌اند در فهرست 800 موسسه برتر جهان قرار گیرند.

سند اجرایی همکاری فناورانه ایران و عمان امضا شد

سرزمین ایرانیان- سند اجرایی همکاری پارک فناوری پردیس معاونت علمی و پارک نوآوری مسقط طی سفر نمایندگان بلند پایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس به امضاء طرفین رسید.

تاسیس فدراسیونی متشکل از روسای دانشگاه‌های برتر ایران و اندونزی

سرزمین ایرانیان- سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه در پنجمین نشست کمیته مشترک همکاری علمی و فناوری ایران و اندونزی ، برتبادل تجربیات در حوزه های فناوری از جمله مدیریت پارک های علم و فناوری، استقرار شرکت های دانش بنیان در کشور مقابل و مدیریت سبز دانشگاه ها تاکید کرد و ایجاد یک فدراسیون با شرکت دانشگاه های برتردو کشورو تاسیس دانشکده ها و دوره های مشترک علمی و آموزشی را خواستار شد.

تشخیص ضربه مغزی در عرض 1 دقیقه

سرزمین ایرانیان- جمشید قاجار دانشمند ایرانی،جراح مغز و اعصاب و مدیر مرکز عملکرد مغز دانشگاه استنفورد با استفاده از فناوری "واقعیت مجازی" (VR) موفق به توسعه دستگاهی شده است که با کمک آن می‌توان ضربه مغزی را در عرض 60 ثانیه در افراد تشخیص داد.

پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات

سرزمین ایرانیان- دانشمندان در "موسسه فناوری ماساچوست"(MIT) با همکاری محمد فرازمند دانشمند ایرانی اعلام کرده‌اند که قادرند از مدل‌های مهندسی شده برای پیش‌بینی طوفان‌های بزرگ استفاده کنند.

عضویت ستاد نانو در اتاق بازرگانی مشترک ایران عراق

سرزمین ایرانیان- ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو در راستای سیاست‌های کلان در حوزه توسعه‌ صادرات محصولات نانویی ایرانی به کشورهای همسایه، به عضویت اتاق بازرگانی مشترک ایران عراق اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق، وابسته به اتاق بازرگانی ایران درآمد.

کشف تیتانیوم در جو مشتری داغ به سرپرستی محقق ایرانی

سرزمین ایرانیان- منجمان رصدخانه جنوب اروپا به سرپرستی الیار صداقتی محقق ایرانی موفق شدند برای اولین بار نشانه‌هایی از وجود تیتانیوم اکسید را در جو یک سیاره از نوع مشتری‌های داغ کشف کنند.

امکان ردیابی دستگاه‌های بلعیدنی با کمک تراشه جدید

سرزمین ایرانیان- محققان در "موسسه فناوری کالیفرنیا" (Caltech) به رهبری "آزیتا امامی" دانشمند ایرانی، موفق به توسعه یک تراشه با سنسورهایی شدند که با استفاده از یک فناوری الهام گرفته از ام‌.آر.آی می‌توان موقعیت آن را در بدن فرد ردیابی کرد.

شبکه‌هاي علم‌وفناوري ايران بهترين نهاد عملياتي کردن طرح‌ها در جهان اسلام است

سرزمين ايرانيان- هماهنگ‌کننده کامستک، شبکه‌هاي علمي و فناوري مستقر در ايران را بهترين نماد و نهاد براي عملياتي کردن طرح‌هاي علم و فناوري در سطح جهان اسلام دانست.

سهم توليد علم ايران در رياضيات/ رشد مقالات برتر رياضي در دنيا

سرزمين ايرانيان- ميزان مشارکت پژوهشگران ايراني در مجلات بين المللي نشان مي دهد که سهم ايران از کل مقالات رياضيات دنيا از 2.3 درصد در سال 2011 ميلادي به 3.3 درصد در سال 2017 رسيده است

جايگاه جهاني ايران در ثبت اختراعات نانو/کسب 2 درصد بازار جهاني نانو تا 1404

سرزمين ايرانيان- صادرات و توسعه فناوري نانو از اهداف کلان سند اين فناوري است که بر اين اساس در برنامه 10 ساله دوم پيشرفت فناوري نانو دستيابي به سهم دو درصدي از بازار جهاني فناوري نانو توسط محصولات نانو ساخت ايران در سال 1404 هدف‌گذاري شده است.

راه‌اندازي دوره آموزشي مشترک فناوري فرهنگي در 2 دانشگاه

سرزمين ايرانيان- همکاري مشترک ايران و کره‌جنوبي براي استفاده از ايده هاي توليد محصول در بازارهاي جديد، در حوزه صنايع خلاق و فناوري‌هاي فرهنگي کليد خورد که براساس آن، دوره مشترک فناوري فرهنگي برگزار مي شود.

سرعت دسترسي به اينترنت با تراشه محققان ايراني چندبرابر مي شود

سرزمين ايرانيان- دو محقق ايراني شاغل در دانشگاه يو اس ديويس کاليفرنيا موفق به اختراع تراشه اي با فرکانس بالا شده اند که قادر به انتقال سريع دهها گيگابيت داده در يک ثانيه است

محقق ايراني کانديداي پژوهشگر جوان در همايش "سرن"/ارائه راهکاري براي توليد ابررسانا

سرزمين ايرانيان- مقاله علمي محقق ايراني در زمينه ساخت ابررساناهاي تيپ 2 در همايش دوسالانه "سرن" پذيرش شد؛ ضمن آنکه وي کانديداي محقق جوان در اين حوزه نيز شد.

تاثير شيردهي در پيشگيري از ابتلا به سرطان پستان

سرزمين ايرانيان- در بررسي مرکز تحقيقات سرطان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي مشخص شده، مادراني که 18 تا 24 ماه شيردهي براي هر کودک خود داشته باشند، موفقيت بسياري در پيشگيري از سرطان پستان خواهند داشت.

ارائه نسل آتي شبکه‌هاي پهن‌باند فوق سريع

سرزمين ايرانيان- تيمي از دانشمندان با همکاري محقق ايراني براي نخستين بار روشي را براي هم‌تافتن داده‌ها روي امواج تراهرتز ارائه داده‌اند.

فيسبوک، واتس‌آپ و وايبر در معرض خطر کلاهبرداري و هک‌ شدن

سرزمين ايرانيان- محققان دانشگاه "بيريگم يانگ" به رهبري الهام وزيري‌پور دريافته‌اند اکثر کاربران پيام‌رسان محبوب مانند فيسبوک مسنجر، واتس‌آپ و وايير در معرض خطر کلاهبرداري يا هک‌ شدن هستند چون از آپشن‌هاي امنيتي مهم استفاده نمي‌کنند.

ارائه مدل ساده 3بعدي کبد براي آزمايش تاثير سمي بودن داروها

سرزمين ايرانيان- تيمي بين‌المللي از دانشمندان با همکاري محققان ايراني، مدل نسبتا ساده‌اي از کبد ارائه داده‌اند که سيستم بسيار دقيقي براي آزمايش ميزان سمي‌ بودن داروها خواهد بود.

استفاده از ته سيگار براي توليد آسفالت

سرزمين ايرانيان- تيم علمي دانشگاه آر.ام.‌آي.‌تي استراليا به رهبري دانشمند ايراني، شيوه‌اي را براي خلاص‌شدن ايمن از دست ته‌سيگارها و استفاده از آن‌ها در توليد آسفالت ارائه داده است.

تحول در ساخت ابزارهاي پزشکي و آزمايشگاه روي تراشه

سرزمين ايرانيان- محققان دانشگاه بريتيش کلمبيا در کانادا به رهبري بنيامين ظهيري، دانش‌آموخته دانشگاه تهران، موفق به توليد سطح مسي شده‌اند که هم دافع و هم جاذب مايعات رسانا مانند آب است

ساخت مدارهاي نوري فوق فشرده با همکاري فيزيکدان ايراني

سرزمين ايرانيان- محققان استراليايي به همراه فيزيکدان ايراني، با ترکيب کردن شيشه‌هاي غيرخطي با مواد سيليکون محور، مدارهاي نوري فوق‌فشرده‌اي ساخته‌اند که داراي کاربردهاي فناورانه زيادي هستند.

توليد «نانو رنگ» ضدباکتري از بذر گل هميشه‌بهار/عرضه آجر سبز آب‌گريز

سرزمين ايرانيان- محققان پارک علم و فناوري فارس با استفاده از ذرات نانو موفق به ارائه پوشش‌هايي با سه خاصيت آنتي‌باکتريال، تصفيه‌کننده هوا و خود تميزشوندگي شدند که به گفته آن‌ها نانوذرات استفاده شده در اين پوشش با استفاده از بذر يک گياه دارويي توليد شده است.

بررسي تاثير نيروهاي مختلف بر ساختار سيمان

سرزمين ايرانيان- دانشمندان دانشگاه رايس به رهبري محقق ايراني يکي از مواد مهم تشکيل دهنده سيمان را در آزمايشگاه شبيه‌سازي و مکانيک آن را تحت نيروهاي برشي، کششي و فشرده‌سازي بررسي کردند.

توسعه حسگرهاي چاپي سه بعدي براي تشخيص آلايندگي آب آشاميدني

سرزمين ايرانيان- دانشمندان دانشگاه "بريتيش کلمبيا" به رهبري دانشمند ايراني "پروفسور مينا هورفر" موفق به توسعه حسگرهاي کوچک و مقرون به صرفه‌اي شدند که با استفاده از يک چاپگر سه‌بعدي ساخته شده و مي‌توانند بر کيفيت آب آشاميدني در زمان واقعي نظارت کنند.

توسعه حسگرهاي چاپي سه بعدي براي تشخيص آلايندگي آب آشاميدني

سرزمين ايرانيان- دانشمندان دانشگاه "بريتيش کلمبيا" به رهبري دانشمند ايراني "پروفسور مينا هورفر" موفق به توسعه حسگرهاي کوچک و مقرون به صرفه‌اي شدند که با استفاده از يک چاپگر سه‌بعدي ساخته شده و مي‌توانند بر کيفيت آب آشاميدني در زمان واقعي نظارت کنند.

اعزام تيم رباتيک اميرکبير به مسابقات جهاني/ کنگره نانوساختارها در شريف

سرزمين ايرانيان- اعزام تيم رباتيک دانشگاه صنعتي اميرکبير به مسابقات جهاني ژاپن و برگزاري هفتمين کنگره بين المللي نانوساختارها در دانشگاه شريف از اخبار امروز (چهارشنبه) حوزه دانشگاه ها است

توليد قالب‌هاي ديناميکي براي چاپ نيمه‌رساناها

سرزمين ايرانيان- حققان دانشگاه ايلي‌نوي در اربانا-شمپين با همکاري محقق ايراني قالب‌هاي ديناميکي ابداع کرده‌اند که براي توليد مواد نيمه‌رساناي ارگانيک مورد نياز در توليد ابزار الکترونيکي چاپي کاربرد دارند.

دستاورد محقق ايراني دانشگاه ويلانوا در زمينه سيستم‌هاي خنک‌کننده

سرزمين ايرانيان- دانشمندان دانشگاه ويلانوا در آمريکا به رهبري محقق ايراني از شبيه‌سازي‌هاي رايانه‌اي براي کشف فيزيک منحصربه‌فرد تاثير قطرات اتمي شده بر روي سطوح خشک در سطح ميکروسکوپي استفاده کردند.

تيم المپياد شيمي ايران با کسب چهار مدال طلا و نقره، سوم جهان شد

سرزمين ايرانيان- تيم المپياد شيمي دانش آموزي جمهوري اسلامي ايران روز جمعه در چهل و نهمين دوره المپياد جهاني شيمي در تايلند با کسب چهار مدال طلا و نقره رتبه سوم جهاني را کسب کرد.

دستاورد محقق ايراني دانشگاه آلماني در زمينه کنترل رنگ نمايشگرها

سرزمين ايرانيان- دانشمندان دانشگاه Linköping در آلمان با همکاري محقق ايراني موفق به اعمال لايه نازکي از ماده فروالکتريک به يک الکترود در ابزارها و مدارهاي الکتروشيميايي ارگانيک(آلي) شدند.

توليد 350 محصول درحوزه سلول‌هاي بنيادي/حضور 30 محقق ايراني خارج از کشور در کنگره پزشکي بازساختي

سرزمين ايرانيان- دبير ستاد توسعه علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري با بيان اينکه 70 شرکت دانش‌بنيان حدود 350 محصول در حوزه سلول‌درماني توليد کرده‌اند، گفت: به منظور تبادل‌نظر ميان محققان اين حوزه و معرفي ايده‌ها و اختراعات برتر دومين کنگره سلول‌هاي بنيادي و پزشکي بازساختي از 22 تيرماه برگزار مي‌شود

حل مشکل نانولوله هاي کربني با الهام از پوست پلنگ

سرزمين ايرانيان- محققان ايراني و استراليايي موفق شدند با الهام از پوست پلنگ، امکاني فراهم کنند تا استفاده از نانولوله‌هاي کربني گسترش يابد. از اين دستاورد مي توان در دارورساني و تصفيه آب بهره برد.

ايمن‌ کردن لباس‌هاي فضايي با نانومواد

تيمي بين‌المللي از محققان به رهبري دانشمند ايراني نانوماده جديدي توليد کرده‌اند که از مسافران فضايي در مقابل تشعشات کيهاني محافظت مي‌کند

محقق ايراني ماده نانويي ضد اشعه فضايي ساخت

دانشمند ايراني در دانشگاه ملي استراليا ماده نانويي جديدي ساخته که مي تواند فضانوردان را از اشعه هاي مادون قرمز و ما فوق بنفش حفظ کند. جالب آنکه اين ماده بسيار نازک است

ابزار الکترونيکي ارتجاعي براي تبديل گرماي بدن به برق

دانشمندان دانشگاه ايالتي کاروليناي شمالي به همراه محقق ايراني برداشت‌کننده انرژي ترموالکتريکي ارتجاعي ارائه داده‌اند که پتانسيل رقابت با ابزارهاي الکترونيک پوشيدني مشابه حال حاضر را دارد.

رتبه 5 جهاني ايران در حوزه توليد علم نانو/ساخت 153 تجهيز آزمايشگاهي نانو

مدير کارگروه توسعه سرمايه‌هاي انساني ستاد توسعه فناوري نانو با بيان اينکه براساس آخرين رتبه‌بندي‌ها ايران در توليد مقالات ISI رتبه پنج دنيا را دارد، گفت: تعداد اختراعات بين‌المللي ما در اين حوزه 178 اختراع است که نسبت به تعداد مقالات منتشر شده بسيار کم است.

کشف چگونگي عملکرد گروهي از داروهاي قلبي توسط محققان ايراني

دانشمندان دانشگاه يورک کانادا به همراه محققان ايراني نشان داده‌اند داروهاي مسدود کننده گيرنده "آدرنرژيک بتا" تعدادي از تغييرات ژنتيکي مضر مرتبط با بيماري قلبي را معکوس مي‌کنند.

توليد ماده‌اي جديد براي متحول‌ کردن حوزه "اسپينترونيک"

تيمي بين‌المللي از دانشمندان آزمايشگاه ملي لاورنس برکلي در آمريکا و دانشگاه کاليفرنيا در برکلي با همکاري يک محقق ايراني، ماده‌اي دو بعدي توليد کرده‌اند که علم "اسپينترونيک" را متحول خواهد کرد.

تبادل دانشمندان جوان بين ايران و چين

طي همکاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با وزارت علوم و فناوري چين طرح تبادل دانشمندان جوان بين دو کشور اجرايي مي شود.

ارائه 80 خدمت براي موفقيت شرکت‎هاي فناور/نانو، نماد اولين گام براي توسعه صادرات دانش‌بنيان

مدير عامل کريدور خدمات فناوري تا بازار ايرانيان؛ با تاکيد بر اينکه اکثر شرکت‌هاي دانش بنيان به دليل آشنا نبودن با ادبيات بازار و همچنين سيستم حسابداري و ماليات با شکست مواجه مي‌شوند،‌گفت: به منظور توانمندسازي اين شرکت‌ها تاکنون بيش از 1300 خدمت به 593 شرکت ارائه شده است.

دانشمند ايراني دوربين بدون لنز ساخت

يک دانشمند ايراني در راس يک گروه تحقيقاتي دوربين بدون لنزي روي تراشه رايانه اي با ابعاد يک در يک ميلي متر ساخته است که با استفاده از الگوريتم هاي مختلف عکس مي گيرد.

معرفي دستاوردهاي دانشجويان ايراني خارج از کشور در جشنواره ملي حرکت

مديرکل فرهنگي وزارت علوم از معرفي دستاوردها و ابداعات دانشجويان ايراني خارج از کشور در جشنواره ملي حرکت خبر داد و گفت: بخش بين‌الملل دهمين جشنواره حرکت زمينه معرفي فرهنگ و دستاوردهاي دانشجويان نخبه ايراني در خارج را فراهم خواهد کرد.

تصويربرداري سه‌بعدي از اجسام پشت ديوار با پهپاد

دانشمندان دانشگاه کاليفرنيا به رهبري ياسمين مستوفي پروفسور ايراني موفق شدند تا با استفاده از پهپادهاي مجهز به Wi-Fi،از اجسام پنهان شده در پشت ديوار تصاوير سه‌بعدي تهيه کنند.

"آزمايشگاه همراه" براي پايش سلامت

تصور کنيد دستگاهي را به تن کرده‌ايد که به طور مداوم خون شما را از نظر بيومارکرهاي مختلف چک مي‌کند. مثلا هشدار مي‌دهد پروتئين‌هايي در خون شما وجود دارد که نشانه سرطان سينه يا سرطان ريه است.

طراحي سيستم محاسباتي تمام کربني با همکاري دانشمند ايراني

دانشمندان با همراهي هومن محسني، استاد دانشگاه نورث‌وسترن، سيستم محاسباتي جديدي طراحي کرده‌اند که فقط از کربن تشکيل شده و روزي جايگزين فرستنده‌هاي سيليکوني خواهد شد که ابزارهاي الکترونيکي کنوني را نيرودهي مي‌کنند.

تحليل 8 هزار معناي ويدئويي با سيستم تحليل محتوا/ايجاد پنجمين شرکت توليدکننده در ايران

پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت با همکاري محققاني از دانشگاه "لون" بلژيک سيستمي براي تحليل محتوايي صوتي و تصويري ارائه کردند که قادر است در ميان انبوهي از ويدئوها، ويدئوي مورد نظر را جستجو کند، ضمن آنکه امکان رصد اتوماتيک ويدئو نيز در آن ديده شده است

اولين پارک فناوري ICT کشور کريدور ارتباط با پارکهاي خارجي ايجاد کند

مديرکل دفتر سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي امور فناوري وزارت علوم گفت: اين پارک مي‌تواند در حوزه IT يک کريدور ايجاد کند تا با ديگر پارک‌هاي علم و فناوري خارج از کشور که در حوزه فناوري اطلاعات فعاليت مي‌کنند، از طريق همين کريدور در ارتباط باشد.

ارائه تازه ترين دستاوردهاي علم فيزيوتراپي

-دبير اجرايي نخستين همايش بين المللي و بيست و هشتمين همايش سالانه فيزيوتراپي ايران، گفت: اين همايش براي نخستين به صورت بين المللي برگزار و تازه ترين دستاوردهاي علم فيزيوتراپي در آن ارائه مي شود.

اخبار خواندنی

18 دانشگاه ايراني در جمع برترين هاي جهان

راهکار جديد دانشمند ايراني براي بسته‌بندي داروها و موادغذايي

حضور دو نماينده از ايران در افتتاح فاز اول پروژه «سزامي»

ساخت نخستين ربات خودروي پرنده در کشور

کنگره بين‌المللي «تمرين ذهني و علوم عصب – رفتاري» برگزار مي‌شود

برگزاري سومين سخنراني متخصصان ايراني غيرمقيم در حوزه فناوري‌نانو

توسعه همکاري‌هاي دانشگاه اميرکبير با نهادهاي فعال «مهندسي پزشکي»

آموزش تکنولوژي توليد گل هاي آبي رنگ جهان در ايران

بازار جهاني اويونيک هم‌تراز بازار فروش هواپيماهاي تجاري

واحد علوم و تحقيقات ميزبان نمايندگان دانشگاه ژنو

توليد نانوفيلم نازک و شفاف جديد با همکاري دانشمند ايراني

ساخت دست مصنوعي دوربين دار توسط محقق ايراني

توجه بيشتر به مرکز ذخاير ژنتيک براي جلب اعتماد بين‌المللي به ايران

45 دانشگاه و پژوهشگاه ايراني در جمع موثرترين‌هاي دنيا

اولين کارگاه بين‌المللي پيشرفته علوم اعصاب ايران برگزار مي‌شود

حضور يک استاد ايراني در مراسم رونمايي از سند ملي قوانين طب‌سنتي چين

محقق ايراني برنده جايزه انجمن مهندسان آمريکا شد

انجام 230 پروژه تحقيقاتي مشترک با کشورهاي معتبر اروپايي

تفاوت ويژگي‌هاي بصري وب سايت‌هاي دانشگاه‌هاي ايران با جهان

«بال‌هاي رو به آينده» در اختيار گروه طراحي ايران قرار گرفت

يک ايراني پايه گذار رؤياپردازي جديد «الون ماسک»

ابتکار 2 ايراني در شست وشوي خودرو بدون آب

کرم هاي مرطوب کننده گياهي توسط محققان کشور توليد شد

دستيابي به دانش فني ساخت سيستم رهگير چشمي

ابداع يک روش جديد براي نگهداري اندام‌هاي اهدايي

توليد سلول‌هاي سازنده غلاف عصبي براي درمان بيماري ام اس

اختراع "نانوساندويچ" ابررسانا

طراحي دستگاه‌هاي ايمپلنت پزشکي غيرتهاجمي

استفاده از روش‌هاي غيرتخريبي براي رفع ايرادات قطعات صنعتي

اعطاي جايزه ساخت پروتزهاي قرنيه به محقق ايراني

درمان بيماريهاي صعب العلاج با زهر جانوري

عرضه نانوپوششي براي جذب اشعه فرابنفش در صنايع پزشکي و الکترونيکي

دانشمند ايراني برنده جايزه بين المللي فيزيک شد

اعطاي نشان «خورشيد تابان» ژاپن به محقق ايراني

درمان افسردگي با ارسال امواج مغناطيسي به مغز

ايران به قطب تحقيقات گندم و ذرت در خاورميانه تبديل مي شود

همکاري کرسي «گداخت هسته‌اي» با کشورهاي صنعتي

جوانان ايراني 14 مدال طلا، نقره و برنز نمايشگاه اختراعات تايلند را کسب کردند

طراحي نانو ذراتي براي کاهش وزن

14 اختراع ايراني در نمايشگاه مخترعين تايلند

ماهواره ناهيد يک در نوبت پرتاب قرار دارد

کاهش چشمگير درد و دوره بهبود بيمار با جراحي روباتيک

اختراع «کفي پا براي اصلاح ناهنجاري» ثبت بين المللي شد

اختراع دانشجوي دکتراي دانشگاه علوم بهزيستي، پتنت آمريکا را کسب کرد

کشف يک مکانيسم ويژه براي مهار عفونت ايدز

عقب نشيني 7پله اي ايران در رتبه جهاني نوآوري

انتشار يافته‌هاي محققان مرکز تحقيقات بيماري‌هاي ناي در سطح بين‌المللي

لنز گوشي‌هاي آينده 80 برابر نازک‌تر از موي انسان

6 دانشمند ايراني در ميان 3000 دانشمند برتر دنيا/13 دانشگاه جزو يک درصدها

سمبل راکتور بتن‌ريزي شده اراک رونمايي شد

معرفي توانمندي ايران در زمينه گل در يک نشريه بين المللي

افزايش قدرت دفاعي کشور با ساخت تقويت کننده توان مايکروويو

جدول رتبه کشورها در حوزه توليد علم نانو/ ايران ششم شد

يافته‌هاي جديد محققان کشور در زمينه ماده عالم اوليه/بسط مدل ايراني از سوي پژوهشگران دنيا

ايران به جمع 47 کشور عضو مرکز داده‌هاي پراش پرتو ايکس پيوست

طراحي عينک سنجش ديد با استفاده از لنز کانون متغير توسط محققان کشور

بررسي آلايندگي خودروهاي ديزل در کلان شهرها با حضور متخصصان بين‌المللي

تلاش براي تشکيل کنسرسيوم همکاري‌هاي بين‌المللي محيط‌ زيست

فيزيکدان ايراني دانشگاه هاروارد برنده جايزه دستاورد علمي شد

پژوهشگر ايراني الگوريتمي براي پيش بيني لحظات آينده ابداع کرد

صادرات دانش‌فني ذخيره‌سازي سلول‌هاي بنيادي به خارج/شانس 80 درصدي در درمان

ساخت ربات با توان يادگيري بالا توسط محقق ايراني دانشگاه تورنتو

حضور 145 تيم داخلي و خارجي در جشنواره رباتيک دانشگاه اميرکبير

ارائه 3 استاندارد نانوفناوري از سوي ايران

ساخت پنل‌هاي خورشيدي مطلوب‌تر و تراشه‌هاي سريع‌تر

فارغ‌التحصيل دانشگاه شريف برگزيده نخستين جايزه جهاني "يوسرن"

تلاش محققان ايراني و هلندي براي درمان سرطان با روش سلول درماني

ايران رتبه هفتم جهان و نخست خاورميانه را در فناوري نانو دارد

ساخت دستگاهي براي جداسازي سلول‌هاي سرطاني با همکاري دانشگاه هلند

نخستين سيستم جراحي داراي حس لامسه در جهان

يک محقق ايراني ديگر به جمع يک درصد دانشمندان برتر جهان پيوست

توليد داروي ايراني در روسيه آغاز شد

پيش‌بيني ماهواره‌اي زلزله زيرنظر دانشمند ايراني

طراحي يک پالايشگاه نفت خارجي با فناوري و دانش ايراني

همکاري‌هاي ايران و چک براي توليد قطعات هواپيما کليد خورد

ساختمان‌ها هم داراي "جعبه سياه" مي‌شوند

طراحي ماشين هوشمندي که ميزان ريسک بيماري را تشخيص مي‌دهد

توليد برق از حرارت بدن

بهينه سازي توليد ايمپلنت با فناوري نانو

برنامه محقق ايراني روباتها را آينده نگر مي کند

رونمايي از 8 محصول فناوري

ضرورت حفظ باروري در مبتلايان به سرطان

کسب مقام دوم رقابت‌هاي علمي جهان توسط پژوهشگر جوان اسفرايني

بهينه‌سازي داربست‌هاي مهندسي بافت به کمک نانوذرات مغناطيسي

دانش آموزان ايراني موفق به کسب مدال طلاي المپياد جهاني کامپيوتر شدند

بورس تحقيقاتي يونسکو به يک پژوهشگر زن ايراني رسيد

قرار گرفتن ايران در ميان 3 کشور توليدکننده ليزرهاي ديسک

تبديل دي‌اکسيدکربن به سوخت!

شناسايي و ثبت 50 گونه ميکروارگانيسم با نام ايراني در فهرست جهاني

يک ايراني نخستين بانوي برنده جايزه جامعه رياضيات اروپا شد

شناسايي ترکيبي براي جلوگيري از آسيب پوستي

موفقيت دانش‌آموز ايراني در مسابقات جهاني علوم اعصاب

عضو هيات علمي دانشگاه تهران برنده جايزه برترين محقق بين المللي شد

شارژ تلفن همراه با ميکروب!

ساخت پيل سوختي ميکروبي بر پايه کاغذ سه بعدي توسط محقق ايراني

حضورنخستين محقق ايراني درجمع دانشمندان يک درصد برتر رشته روا‌نپزشکي

رباتهاي ايراني ساختمان مي سازند

جايزه دانشمند برجسته شيمي سبز به يک ايراني اعطا شد

مقاله پژوهشگر ايراني، مقاله ماه يکي از برجسته ترين مجلات دنيا شد

ساخت آجرهايي از جنس ته سيگار توسط محقق ايراني

شيميدان ايراني به جمع يک درصد دانشمندان پراستناد دنيا پيوست

درخشش دانشجويان شريف در معتبرترين مسابقات برنامه نويسي جهان

اعطاي جايزه ملي ژنتيک به 10 محقق برجسته

دو ايراني برنده جايزه نوآوران ايتاليا

ايران، پيشقراول کشورهاي اسلامي در زمينه توليد علم

بهينه‌سازي فرايند دارورساني در جهت افزايش اثربخشي داروها

موفقيت 5 شرکت ايراني در رويداد جهاني کارآفريني فنلاند

رکورد حفظ جنين انسان در آزمايشگاه شکسته شد

پارك هاي انرژي تجديد پذير در كشور ايجاد مي شود

ارائه دستاوردهاي علمي در کنگره اندويورولوژي و يورولاپاراسکوپي

درمان سرطان رحم و پروستات با اختراع دانشمند ايراني عضو ناسا

ابداع دانشمند ايراني براي توليد کبد مصنوعي

موفقيت شركت دانش بنيان اصفهان در رويداد بين المللي فناوري ايتاليا

ايران خواستار گسترش روابط با اتحاديه اروپا در حوزه‌ فناوري‌هاي جديد شد

يك ايراني رئيس فدراسيون انجمن بيوتكنولوژي آسيا شد

تحول در تشخيص سرطان با حسگر زيستي دانشمند ايراني

ماده محافظ ضدجاذب سيال و آلودگي هوا محصول مشترک محققان ايراني و فرانسوي

استفاده ناسا از نتايج پژوهش دو دانشمند ايراني

تاکيد ناسا براستفاده از تحقيقات اساتيد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي

کشف شايع‌ترين علت مرگ نجات‌يافتگان از سرطان پروستات توسط دانشمند ايراني

برنامه تناسب مغز در کاهش اختلال شناختي سالمندان مفيد است

مدال ملي صربستان به «پروفسور سميعي» اهدا شد

ساخت خانه‌اي ايراني براي 80 هزار ستاره علمي جهان

تصويربرداري بدون لنز با برس نوري محقق ايراني

عضويت استاد ايراني دانشگاه ايلينويز در فرهنگستان مهندسي آمريکا

ثبت اختراع نانوماسک محققان ايراني در آمريکا

ساخت نخستين باند زخم از پوست خرچنگ توسط دانشمند ايراني

اعطاي جايزه تحقيقاتي بنياد علم آمريکا به دو استاد جوان ايراني

جايزه آکادمي سوئد به يک دانشمند ايراني رسيد

کاهش 30 درصدي وزن خودروها با تحقيقات شيميدان ايراني دانشگاه «چلمرز»

ساخت مچ بند جديد براي کنترل مستمر وضعيت سلامتي

رويکرد جديد کيهان‌شناس ايراني براي بررسي آغاز جهان

اخترفيزيکدان جوان ايراني، برنده جايزه کيهان شناسي «بوکالتر» شد

جزئيات ساخت حسگر منعطف آدامسي

ارايه آخرين دستاوردهاي حوزه نانو پزشکي توسط بنيانگذار نانوپزشکي بازساختي انگلستان

ايران رتبه چهارم رشد علمي جهان را کسب کرد

تثبيت رتبه پانزدهم ايران در توليد علم جهان

روباتها مهمترين تصميم گيران اتاق عمل مي شوند

مقاله دکتر منتظري در فهرست يک درصد مقالات پراستناد دنيا قرار گرفت

ارزان ترين روش درمان سرطان با تراشه زيستي محقق ايراني

طراحي تراشه هاي جديد با الهام از آسمانخراشها توسط محقق ايراني

موفقيت محقق ايراني در افزايش بازده ديودهاي صفحه نمايشگرها

جايزه سازمان بهداشت جهاني به استاد ايراني رسيد

دانشمند ايراني جايزه «آينده آلمان» را دريافت کرد

نابغه ايراني مغز متفکر قدرتمندترين شتاب دهنده ذرات دنيا

توافق اسپانيا براي واگذاري دانش فني احداث نيروگاه‌ خورشيدي به دانشگاه سيستان‌وبلوچستان

حل معماي قديمي کج بودن مدار ماه توسط دانشمند ايراني

مدلسازي غشاء آب شيرين‌کن با همکاري محقق ايراني

ربات آندوسکوپي محققان دانشگاه اميرکبير به کمک جراحان مي آيد

يافته‌هاي محققان دانشگاهي درباره اثر انرژي تاريک بر شکل‌گيري ساختارهاي کيهاني