آخرين مطالب

ايران در جهان

نگهداری نمونه های ارزشمند زیستی خارجی در کشور/ حفظ امنیت نمونه ها

سرزمین ایرانیان- رئیس مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با بیان اینکه نمونه های زیستی خارجی در زیست بانک ذخیره می شوند، گفت: از اسپانیا، ایتالیا و عراق 200 میکروارگانیسم در زیست بانک ذخیره شده است.

نتایج تحقیقات پژوهشگر ایرانی درباره یک سوپرانفجار آتشفشان نیوزیلند/مجهول ماندن "دماوند" در دنیا

سرزمین ایرانیان- نتایج تحقیقات محقق ایرانی دانشگاه وایکانو نیوزیلند در زمینه سنگ‌های تشکیل شده از یک فوران آتشفشانی نشان می‌دهد در یک میلیون و 200 هزار سال قبل در شمال جزیره نیوزیلند یک سوپر فوران ناشی از فعالیت آتشفشانی رخ داده است و به گفته وی، این اطلاعات می‌تواند محققان را در مدل‌سازی جریان‌های فوران‌های آتشفشانی عظیم به منظور کاهش خسارات جانی یاری دهد.

تحویل 5 دقیقه‌ای همبرگر با پهپاد

سرزمین ایرانیان- مدیرعامل ایرانی "اوبر" در فکر راه‌اندازی سیستم تحویل همبرگر، تنها طی 5 دقیقه، آن هم توسط پهپادها است.

9 مخترع ایرانی بین‌المللی می‌شوند

سرزمین ایرانیان- حمایت از ثبت بین‌المللی اختراع یکی از اقدامات مهم توسط کارگروه ثبت اختراع صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی است.

ایران، رتبه اول منطقه در علم ژنتیک

رئیس انجمن ژنتیک ایران گفت: ایران رتبه اول منطقه و رتبه 14 تا 17 جهان را در زمینه علم ژنتیک داراست.

ترسیم نقشه راه اینترنت اشیا توسط رگولاتورهای 9 کشور آسیایی

سرزمین ایرانیان- رگولاتورهای 9 کشور جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه در نشستی در تهران مسائل مربوط به مقررات گذاری و سیاستگذاری اینترنت اشیاء (IOT ) و نسل پنجم موبایل (5G) را بررسی می کنند

تعاملات علمی دانشگاه‌های ایران با آسیای مرکزی افزایش یابد

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: پیشنهاد ویژه‌ام این است که تعاملات دانشگاهی و علمی کشور را با حوزه آسیای مرکزی که کمتر تحت تاثیر روابط سیاسی قرار می‌گیرد، افزایش دهیم.

چاپگر پوست با قابلیت پوشش‌دهی مستقیم زخم

سرزمین ایرانیان- گروهی از دانشمنان کانادایی به سرپرستی دانشجوی ایرانی "نوید حکیمی"، یک چاپگر پوست ابداع کرده‌اند که قابلیت پوشش‌دهی مستقیم زخم را دارد.

احداث پالایشگاه اندونزی با دانش ایرانی/کسب دانش فنی تولید بنزین بر اساس استاندارد یورو 4 و 5

سرزمین ایرانیان- معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه این پژوهشگاه علاوه بر سوریه در کشور اندونزی پالایشگاه راه‌اندازی کرده است،‌ گفت: این پالایشگاه با دانش ایرانی احداث شده است.

آخرین رتبه ایران در فناوری نانو/ چین در صدر قرار گرفت

سرزمین ایرانیان- بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: ایران تا ماه آوریل سال 2018 میلادی رتبه چهارم را در میان کشورهای تولید کننده علم و فناوری نانو کسب کرده است

محقق ایرانی روی بیلبوردهای شهر لس‌آنجلس

سرزمین ایرانیان- پروفسور علی خادم‌حسینی یکی از دانشمندان و محققان موفق در زمینه مهندسی پزشکی، زیست‌ماده و مهندسی بافت است که چند روزی است که عکس‌های وی در شهر لس‌آنجس آمریکا خودنمایی می‌کند.

عدم توازن میان نجوم رصدی و نظری/مقایسه تلسکوپ‌های ایران با سایر کشورها

سرزمین ایرانیان- دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران توسعه علم نجوم را در گرو در اختیار داشتن ابزارهای نجومی پیشرفته دانست و گفت: این امری است که با اجرای طرح کلان ملی رصدخانه دنبال می‌شود.

آمادگی دپارتمان‌های آموزش پزشکی برای کمک به ظرفیت‌های آموزشی در افغانستان

سرزمین ایرانیان- دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی در آموزش علوم پزشکی گفت: دپارتمان‌ها و گروه‌های آموزش پزشکی در ایران آمادگی کامل جهت کمک به ظرفیت‌های آموزشی در افغانستان را دارند.

الماس‌های آسمانی از گور بازگشته

سرزمین ایرانیان- دکتر فرهنگ نبیعی تصور می‌کند که الماس‌های آسمانی به جا مانده از برخورد یک شهاب‌سنگ با زمین، روی سیاره‌ای تشکیل شده‌اند که مدت‌ها پیش از بین رفته است

برترین های المپیاد جهانی فناوری‌نانو معرفی شدند

سرزمین ایرانیان- با به پایان رسیدن نخستین المپیاد بین المللی فناوری‌نانو کره‌جنوبی در بخش نوآوری، ایران در بخش کسب وکار، مالزی در بخش علم و فناوری و تایوان در بخش امتیازات کل، رتبه اول را کسب کردند

4 کشور جدید هدف صادرات محصولات نانوی ایرانی

سرزمین ایرانیان- دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه تاکنون به بیش از 40 کشور محصولات نانو صادر شده است، گفت: چندین کشور دیگر برای صادرات محصولات نانو را هدف قرار داده ایم.

گسترش همکاری علمی دانشگاه یزد با سه دانشگاه بین‌المللی

سرزمین ایرانیان- مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه یزد از انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری غیر حضوری بین دانشگاه یزد و دانشگاه‌های روستوک آلمان، فلورانس ایتالیا و گاجامادا اندونزی در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی این دانشگاه با دانشگاه‌های معتبر جهان خبر داد.

تولید داربست ویژه برای کشت سلول‌های قلبی توسط دانشمند ایرانی

سرزمین ایرانیان- محققان در دانشگاه میشیگان به سرپرستی دانشمند ایرانی نوعی داربست ویژه برای کشت سلول‌های قلبی تولید کردند که عملکرد قلب را بهبود بخشیده و احتمال رد پیوند آن به حداقل می رسد.

اولین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک به میزبانی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

سرزمین ایرانیان- دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران با همکاری دانشگاه‌های اکسفورد و کمبریج و پژوهشکده علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، اولین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک در ایران را برگزار می‌کند.

پایش آلودگی آب‌ سواحل هرمزگان با همکاری یک شرکت ژاپنی

سرزمین ایرانیان- رییس پژوهشگاه صنعت نفت از ارزیابی و آنالیز آلودگی‌های آب‌حاشیه دریاها خبر داد و گفت: در قالب امضای قراردادی با یک شرکت ژاپنی آب‌های سواحل هرمزگان پایش خواهد شد.

گسترش همکاری‌ پارک فناوری آذربایجان غربی با تکنوکنت دانشگاه یوزونجی ییل ترکیه

سرزمین ایرانیان- تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و تکنوکنت دانشگاه یوزونجی ییل وان ترکیه در سفر رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به ترکیه در صدر هیأتی مرکب از شرکت‌های مستقر در این پارک منعقد شد.

دستیابی به دانش فنی ساخت اولتراسانتریفیوژ با قابلیت 60 هزار دور در دقیقه

سرزمین ایرانیان- محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد ‌موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی برای نخستین‌بار در کشور موفق به دستیابی به دانش فنی ساخت دستگاه اولتراسانتریفیوژ با توانایی 60 هزار دور در دقیقه و نیروی 500 هزار جی شدند

حنجره مصنوعی جدید، بدون جراحی صدای بیشتری تولید می‌کند

سرزمین ایرانیان- یک مطالعه تحت هدایت دکتر "فرزانه احمدی" نشان داده است که یک دستگاه حنجره مصنوعی پنوماتیک‌(PAL) می‌تواند صدای طبیعی بیشتری را برای بیمارانی که حنجره خود را به دلیل سرطان از دست داده‌اند، بازگرداند.

محقق ایرانی ربات شبیه مار ساخت

سرزمین ایرانیان- یک محقق ایرانی نوعی ربات با پوست شبیه مار ساخته که در عملیات های جستجو و نجات و همینطور عمل لاپاراسکوپی می توان از آن استفاده کرد.

دانشمند ایران لباس سنجش خوشحالی برای فضانوردان می سازد

سرزمین ایرانیان- یک استادیار ایرانی مشغول ساخت لباسی برای فضانوردان است که سطح خوشحالی و اضطراب آنان در فضا را می سنجد. این لباس با ایجاد تغییراتی در دما و نور در محیط وضعیت ذهنی آنان را بهبود می دهد.

اعلام رتبه ایران در حوزه بیوتکنولوژی

سرزمین ایرانیان- بررسی اطلاعات سایت سایماگو و جستجو بر اساس حوزه بیوتکنولوژی نشان داده است که رتبه ایران در سال 2016 در جهان با یک پله صعود نسبت به سال گذشته در رده 13 جهان قرار گرفته است

مدارهای نامرئی و قابل کشش در فناوری‌های آینده

سرزمین ایرانیان- فیلم‌های هدایت الکتریکی شفاف نقش مهمی در طیف وسیعی از کاربردهای الکترونیکی، صفحه نمایش لمسی و نمایشگرهای تصویری تا فتوولتائیک‌ها دارند. این هدایت‌کننده‌ها به عنوان الکترود نامرئی در سیم‌کشی مدار، حسگر لمسی یا ذخیره شارژ الکتریکی عمل می‌کنند و معمولا از اکسیدهای رسانای شفاف تشکیل شده‌اند، اما مشکل آنها ضعیف بودن است.

ساخت یک گیرنده بیدارکننده برای دستگاه‌های هوشمند

سرزمین ایرانیان- پروفسور امین اربابیان به همراه یک دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، یک "گیرنده بیدارکنده" را در آزمایشگاه این محقق ایرانی در دانشگاه استنفورد تولید کردند که در دستگاه‌های هوشمند الکترونیکی قابل استفاده است.

اوتیسم، شیزوفرنی و اختلال دو قطبی ویژگی‌های مولکولی مشترکی دارند

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه "کالیفرنیا، لس‌آنجلس"(UCLA) به تفاوت‌های مهمی در بیان ژن‌های اختلال رشدی اوتیسم، اختلال روانی شیزوفرنی و اختلال دو قطبی که ویژگی‌های فیزیکی در سطح مولکولی، به اشتراک می‌گذارند، پی بردند.

ساخت یک لیزر جدید برای مطالعه بهتر مولکول‌ها

سرزمین ایرانیان- "علیرضا مرندی"، پژوهشگر ایرانی به همراه دیگر محققان دانشگاه استنفورد یک روش کارآمدتر برای تولید اشعه‌های فوق‌العاده کوتاه از نور و مطالعه مولکول‌ها یافته‌اند.

چهارمین استاندارد بین المللی نانو ثبت شد

سرزمین ایرانیان- چهارمین استاندارد پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «ارزیابی سمیت نانو مواد در دریاچه‌های آب شور با استفاده از ناپلی آرتمیا» توسط سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) تصویب شد.

مهر تائید شرکت چینی بر نانورنگ‌های ایرانی

سرزمین ایرانیان- یک شرکت چینی فعال در حوزه تولید آسیاب‌های گلوله‌ای پس از صدور گواهی کیفیت، اقدام به سفارش و خرید نانو رنگ‌های ایرانی کرده است.

قرار گرفتن ایران در رتبه چهارم جهانی تولید علم نانو/محصولات فناورانه ایرانی در 47 کشور

سرزمین ایرانیان- بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وب‌او ساینس (Web Of Science) ایران تا پایان دسامبر سال 2017 با انتشار 8 هزار و 791 توانسته است رتبه چهارم جهانی را از آن خود کند، ضمن آنکه ایران همچنین با تولید 40 درصد علم نانو بیشترین سهم تولید این علم را در میان کشورهای اسلامی دارد.

نخستین پاویون ملی محصولات دانش‌بنیان صادراتی ایران در نمایشگاه چین برپا می‌شود

سرزمین ایرانیان- با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، پاویون ملی محصولات دانش بنیان ایران برای نخستین بار در نمایشگاه الکترونیکا در تاریخ 23 الی 25 اسفند ماه سال جاری در شهر شانگهای چین برپا می‌شود.

ثبت جهانی گونه جدیدی از کنه‌های ایرانی/تلاش برای رفع علف‌های هرز با کمک حشرات

سرزمین ایرانیان- در قالب پروژه مشترک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه باری و آژانس بیوتکنولوژی ایتالیا، پروژه تحقیقاتی «رفع علف‌های هرز با استفاده از حشرات» در این دانشگاه در حال انجام است.

غذاهای دریایی و خطرات یک مهمان ناخوانده!

سرزمین ایرانیان- غذاهای دریایی دارای جایگاه خاصی بین برخی از مردم هستند و به نظر می‌رسد که طرفداران آن‌ها رو به افزایش باشند. در تحقیقی که توسط محقق کشورمان انجام‌شده، تأثیر یک باکتری مضر و خطرناک که ممکن است در این‌گونه غذاها حاضر باشد، بررسی‌شده است.

یک محقق ایرانی مدیر موسسه ماکس پلانک شد

سرزمین ایرانیان- رامین گلستانیان از دانش‌آموختگان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به عنوان مدیرعلمی فیزیک مواد زنده در موسسه ماکس پلانک آلمان انتخاب شد

یک محقق ایرانی در فهرست دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفت

سرزمین ایرانیان- عضو هیات علمی و استاد گروه شیمی دانشگاه ایلام، بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ISI - ESI)، در فهرست دانشمندان یک درصد پراستناد دنیا قرار گرفت

توجه به اقتصاد فضا اولویت ماست/از نظر رتبه علمی در منطقه جایگاه نخست را داریم

سرزمین ایرانیان- رییس سازمان فضایی ایران با بیان این که هم‌اکنون از نظر رتبه علمی در منطقه جایگاه نخست و در دنیا جایگاه یازدهم را تصاحب کرده‌ایم، گفت: پرتاب ماهواره در حوزه اقتدار فضایی عملکرد بسیار خوبی بود، لیکن درحال حاضر در حوزه اقتصاد فضایی نیازمند تحول هستیم.

الزام و راهبرد لایحه برنامه ششم توسعه برای جذب 100 هزار دانشجوی خارجی

سرزمین ایرانیان- رییس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هنگامی که موضوع دیپلماسی علم و فن آوری به میان مـی‌آیـد، بـدان معناست که می‌توانیم از علم و فناوری به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن بـه اهـداف و منـافع ملـی استفاده کنیم.

دانشمند ایرانی حسگر رصد معده ساخت

سرزمین ایرانیان- یک دانشمند ایرانی حسگرهایی برای رصد باکتری های معده ساخته و طی آزمایش ها متوجه شد این عضو بدن انسان مانند یک سیستم ایمنی ثانویه عمل می کند.

دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارجی، سرآمد هستند

سرزمین ایرانیان- قائم مقام وزیرعلوم درامور بین الملل تعداد دانشجویان ایرانی را از لحاظ کیفی و بازدهی تحصیلی در مقایسه با سایر دانشجویان خارجی مناسب و سرآمد دانشجویان بین‌الملل در دانشگاه‌های مطرح جهان عنوان کرد.

دستیابی به جایگاه اول علمی منطقه زودتر از چشم‌انداز ما اتفاق افتاد

سرزمین ایرانیان- معاون پژوهشی و تحقیقاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در چشم انداز ما 1404 سالی بود که می‌توانستیم به جایگاه اول علمی منطقه برسیم در حالی که در سال 2016 با 52160 مقاله علمی به جایگاه اول منطقه هم از لحاظ کیفیت مقالات و هم از لحاظ کمیت مقالات دست یافتیم.

گسترش همکاری علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی با دانشگاه پاریس 13

سرزمین ایرانیان- تفاهم‌نامه همکاری علمی میان پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه پاریس 13 در محل این دانشگاه به امضای روسای این دو موسسه علمی رسید.

نقطه عطف در مبارزه با مرگبارترین آفت گندم

سرزمین ایرانیان- دانشمندان می‌گویند که در مبارزه علیه یک بیماری گندم موسوم به "زنگ گندم" که امنیت غذایی را تهدید می‌کند، قدم‌هایی رو به جلو برداشته‌اند.

ایران در بین 10 کشور نفوذپذیر سیستم های سایبری صنعتی

سرزمین ایرانیان- نتایج به دست آمده از تهدیدات سامانه‌های کنترل صنعتی در 6 ماهه‌ اول سال 2017 نشان می دهد که ایران در میان 10 کشور اولی است که سامانه های آن به دلیل تهدیدات سایبری، آلوده شده اند.

ایران رتبه 16 هوش مصنوعی را در دنیا دارد

سرزمین ایرانیان- ایران در حوزه هوش مصنوعی در رتبه 16 در سطح جهانی قرار دارد و در بخش‌های زبانشناسی در مقایسه با کشورهای منطقه جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده است.

طرح جامع مطالعاتی میدان گازی هما آغاز شد

سرزمین ایرانیان- پژوهشگاه صنعت نفت، طرح مطالعه جامع میدان گازی هما و انتقال دانش در این پروژه را با همکاری یک شرکت فرانسوی آغاز کرد

برزیل بهره‌گیری از پتانسیل‌های علمی در مراکز تحقیقاتی ایران را خواستار شد

سرزمین ایرانیان- نماینده سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی در مراکز تحقیقاتی ایران را خواستار شد.

افزایش بازدهی تولید خورشیدی گاز هیدروژن به کمک نانوذرات

سرزمین ایرانیان- محققان ایرانی و سنگاپوری دانشگاه ملی سنگاپور و پژوهشگاه نیروی جمهوری اسلامی ایران طی انجام یک طرح آزمایشگاهی موفق به بهینه‌سازی عملکرد سامانه تولید خورشیدی گاز هیدروژن شدند

همکاری مشترک ایران و 8 کشور اروپایی در موضوع ایمنی محصولات نانو

سرزمین ایرانیان- رویداد بین‌المللی «نشست آسیا-اروپا با موضوع ایمنی نانو و اعطای گواهینامه به محصولات نانویی با حضور میهمانان این نشست، کنفرانس نانوپزشکی و نانوایمنی با حمایت و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی (NMNS 2017) برگزار می‌شود.

منشا شکل گیری طلا مشخص شد

سرزمین ایرانیان- گروهی از دانشمندان بین المللی با همکاری و هدایت دانشگاه گرانادا در اسپانیا موفق به شناسایی منشا شکل گیری طلا این فلز گران قیمت شده اند.

ایران رتبه 75 نوآوری را به خود اختصاص داد

سرزمین ایرانیان- براساس گزارش شاخص جهانی نوآوری2017، ایران از سال 2014 به بعد وضعیت و رتبه خود را در بین کشورهای مختلف دنیا بهبود بخشیده و از رتبه 120 جهان در سال 2014 به 75 جهان صعود کرده است.

نزدیک شدن رایانه‌های مایع به واقعیت!

سرزمین ایرانیان- پیشرفت در زمینه ترانزیستورها، کامپیوترهای مایع را به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند. یک آلیاژ ایندیم-گالیم که در دمای اتاق مایع است، می‌تواند برای ایجاد سیم‌کشی کشسان مدار و سوئیچ‌های الکتریکی استفاده شود.

مهار الکترون‌های در حال عبور از صفحه گرافن با همکاری دانشمند ایرانی

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه "راتگرز" با همکاری مسعود رمضانی‌مسیر دانشمند ایرانی دانشگاه تگزاس موفق شدند روشی برای مهار الکترون‌های در حال عبور از صفحه گرافن بیابند.

ساير مطالب

قلب می‌میرد، اما مغز نه!

استفاده از فناوری نانو در تعیین میزان سلامت مواد غذایی پر مصرف

دانشمند ایرانی مواد دو بعدی با ضخامت چند اتم ساخت

تصویب 243 پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه‌های ایران و 7 کشور جهان

نارسایی دریچه میترال با فشار خون بالا مرتبط است

حضور 9 دانشگاه ایرانی در بین برترین‌های علوم کشاورزی، گیاهی و دامی دنیا

6 دانشگاه ایرانی در جمع 800 موسسه برتر جهان قرار گرفتند

سند اجرایی همکاری فناورانه ایران و عمان امضا شد

کسب مقام نخست «ایده برتر» توسط تیم دانشگاه کاشان در مسابقه کمیکار

یک محقق ایرانی کوچکترین چاپگر سه بعدی دنیا را می‎‌سازد

تاسیس فدراسیونی متشکل از روسای دانشگاه‌های برتر ایران و اندونزی

اعطای جایزه جهانی انجمن مهندسان مکانیک به استاد علم و صنعت

تلاش دانشمندان برای جلوگیری از نابینایی با حضور محقق ایرانی

پالایشگاه نفت با دانش ایرانی در سوریه راه‌اندازی می‌شود

تشخیص ضربه مغزی در عرض 1 دقیقه

پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات

عضویت ستاد نانو در اتاق بازرگانی مشترک ایران عراق

کشف تیتانیوم در جو مشتری داغ به سرپرستی محقق ایرانی

امکان ردیابی دستگاه‌های بلعیدنی با کمک تراشه جدید

شبکه‌هاي علم‌وفناوري ايران بهترين نهاد عملياتي کردن طرح‌ها در جهان اسلام است

سمينار "مشهد 2017: شهر استارتاپي" برگزار مي‌شود

سهم توليد علم ايران در رياضيات/ رشد مقالات برتر رياضي در دنيا

جايگاه جهاني ايران در ثبت اختراعات نانو/کسب 2 درصد بازار جهاني نانو تا 1404

راه‌اندازي دوره آموزشي مشترک فناوري فرهنگي در 2 دانشگاه

سرعت دسترسي به اينترنت با تراشه محققان ايراني چندبرابر مي شود

ايران در آستانه اخراج از اتحاديه بين‌المللي رياضي/اختصاص جايزه‌ «ميرزاخاني» به برگزيدگان کشوري

محقق ايراني کانديداي پژوهشگر جوان در همايش "سرن"/ارائه راهکاري براي توليد ابررسانا

تاثير شيردهي در پيشگيري از ابتلا به سرطان پستان

محققان ايراني نظريه انيشتين را درباره سياه چاله ها ثابت کردند

ارائه نسل آتي شبکه‌هاي پهن‌باند فوق سريع

فيسبوک، واتس‌آپ و وايبر در معرض خطر کلاهبرداري و هک‌ شدن

ارائه مدل ساده 3بعدي کبد براي آزمايش تاثير سمي بودن داروها

دانشجوي ايراني باغچه معلق بدون خاک ساخت

درخشش دانشجويان دانشگاه شريف در مسابقات جهاني رياضي

استفاده از ته سيگار براي توليد آسفالت

کسب 16 مقام توسط روباتهاي ايراني در مسابقات ژاپن

تحول در ساخت ابزارهاي پزشکي و آزمايشگاه روي تراشه

ساخت مدارهاي نوري فوق فشرده با همکاري فيزيکدان ايراني

کنکاش ويژگي جديد الکترون با همکاري محقق ايراني

توليد «نانو رنگ» ضدباکتري از بذر گل هميشه‌بهار/عرضه آجر سبز آب‌گريز

بررسي تاثير نيروهاي مختلف بر ساختار سيمان

کسب جايگاه پنجم المپياد جهاني رياضي از سوي تيم دانش‌آموزي ايران

توسعه حسگرهاي چاپي سه بعدي براي تشخيص آلايندگي آب آشاميدني

توسعه حسگرهاي چاپي سه بعدي براي تشخيص آلايندگي آب آشاميدني

افتتاح دومين آزمايشگاه دانش‌آموزي نانو با تجهيزات ايراني در چين

اعزام تيم رباتيک اميرکبير به مسابقات جهاني/ کنگره نانوساختارها در شريف

توليد قالب‌هاي ديناميکي براي چاپ نيمه‌رساناها

دستاورد محقق ايراني دانشگاه ويلانوا در زمينه سيستم‌هاي خنک‌کننده

تيم المپياد شيمي ايران با کسب چهار مدال طلا و نقره، سوم جهان شد

کارآفرين ايراني برنده جايزه «مهاجر برتر» کانادا شد

دستاورد محقق ايراني دانشگاه آلماني در زمينه کنترل رنگ نمايشگرها

همکاري ايرانيان مقيم خارج با داخل در حوزه سلول هاي بنيادي

توليد 350 محصول درحوزه سلول‌هاي بنيادي/حضور 30 محقق ايراني خارج از کشور در کنگره پزشکي بازساختي

حل مشکل نانولوله هاي کربني با الهام از پوست پلنگ

انتخاب دو استاد ايراني بعنوان نايب‌رئيس آکادمي جهاني رياضي - شيمي

ايمن‌ کردن لباس‌هاي فضايي با نانومواد

محقق ايراني ماده نانويي ضد اشعه فضايي ساخت

ابزار الکترونيکي ارتجاعي براي تبديل گرماي بدن به برق

رتبه 5 جهاني ايران در حوزه توليد علم نانو/ساخت 153 تجهيز آزمايشگاهي نانو

همکاري با محققان ايراني اولويت اتحاديه اروپا است

کشف چگونگي عملکرد گروهي از داروهاي قلبي توسط محققان ايراني

توليد ماده‌اي جديد براي متحول‌ کردن حوزه "اسپينترونيک"

تبادل دانشمندان جوان بين ايران و چين

ارائه 80 خدمت براي موفقيت شرکت‎هاي فناور/نانو، نماد اولين گام براي توسعه صادرات دانش‌بنيان

دانشمند ايراني دوربين بدون لنز ساخت

ثبت خاطرات در سلول توسط محقق ايراني دانشگاه ام آي تي

نفوذ به اعماق بافت‌هاي بدن با اسکن OCT تقويت شده

معرفي دستاوردهاي دانشجويان ايراني خارج از کشور در جشنواره ملي حرکت

تصويربرداري سه‌بعدي از اجسام پشت ديوار با پهپاد

آموزش ادب به روباتها توسط محقق ايراني/ پيروي روبات از قواعد انسان

"آزمايشگاه همراه" براي پايش سلامت

يک زن ايراني در ميان 12 فضانورد آينده ناسا

مشاهده اثر اسپين الکتروني در نانوبلورهاي محلول‌محور با همکاري محقق ايراني

ارائه شيوه‌ جديد توليد پليمرهاي فوق محکم با همکاري محقق ايراني

تاتويي که قندخون ديابتي هارا کنترل مي کند

طراحي سيستم محاسباتي تمام کربني با همکاري دانشمند ايراني

کشف تعامل نور-ماده در لايه منفرد اتم با همکاري دانشمند ايراني

تحليل 8 هزار معناي ويدئويي با سيستم تحليل محتوا/ايجاد پنجمين شرکت توليدکننده در ايران

اولين پارک فناوري ICT کشور کريدور ارتباط با پارکهاي خارجي ايجاد کند

ايران پيشتاز توليد داروهاي زيست‌فناوري در منطقه

شيوه‌اي ساده براي تشخيص جعلي‌ بودن اسناد کاغذي

چاپ 3 بعدي صدف حلزون در آزمايشگاه با همکاري محقق ايراني

يک محصول آنتي باکتريال براي زخم بستر توليد شد

ارائه تازه ترين دستاوردهاي علم فيزيوتراپي

18 دانشگاه ايراني در جمع برترين هاي جهان

راهکار جديد دانشمند ايراني براي بسته‌بندي داروها و موادغذايي

حضور دو نماينده از ايران در افتتاح فاز اول پروژه «سزامي»

ساخت نخستين ربات خودروي پرنده در کشور

کنگره بين‌المللي «تمرين ذهني و علوم عصب – رفتاري» برگزار مي‌شود

برگزاري سومين سخنراني متخصصان ايراني غيرمقيم در حوزه فناوري‌نانو

توسعه همکاري‌هاي دانشگاه اميرکبير با نهادهاي فعال «مهندسي پزشکي»

آموزش تکنولوژي توليد گل هاي آبي رنگ جهان در ايران

بازار جهاني اويونيک هم‌تراز بازار فروش هواپيماهاي تجاري

واحد علوم و تحقيقات ميزبان نمايندگان دانشگاه ژنو

توليد نانوفيلم نازک و شفاف جديد با همکاري دانشمند ايراني

ساخت دست مصنوعي دوربين دار توسط محقق ايراني

توجه بيشتر به مرکز ذخاير ژنتيک براي جلب اعتماد بين‌المللي به ايران

45 دانشگاه و پژوهشگاه ايراني در جمع موثرترين‌هاي دنيا

اولين کارگاه بين‌المللي پيشرفته علوم اعصاب ايران برگزار مي‌شود

حضور يک استاد ايراني در مراسم رونمايي از سند ملي قوانين طب‌سنتي چين

محقق ايراني برنده جايزه انجمن مهندسان آمريکا شد

انجام 230 پروژه تحقيقاتي مشترک با کشورهاي معتبر اروپايي

تفاوت ويژگي‌هاي بصري وب سايت‌هاي دانشگاه‌هاي ايران با جهان

«بال‌هاي رو به آينده» در اختيار گروه طراحي ايران قرار گرفت

يک ايراني پايه گذار رؤياپردازي جديد «الون ماسک»

ابتکار 2 ايراني در شست وشوي خودرو بدون آب

کرم هاي مرطوب کننده گياهي توسط محققان کشور توليد شد

دستيابي به دانش فني ساخت سيستم رهگير چشمي

ابداع يک روش جديد براي نگهداري اندام‌هاي اهدايي

توليد سلول‌هاي سازنده غلاف عصبي براي درمان بيماري ام اس

اختراع "نانوساندويچ" ابررسانا

طراحي دستگاه‌هاي ايمپلنت پزشکي غيرتهاجمي

استفاده از روش‌هاي غيرتخريبي براي رفع ايرادات قطعات صنعتي

اعطاي جايزه ساخت پروتزهاي قرنيه به محقق ايراني

درمان بيماريهاي صعب العلاج با زهر جانوري

عرضه نانوپوششي براي جذب اشعه فرابنفش در صنايع پزشکي و الکترونيکي

دانشمند ايراني برنده جايزه بين المللي فيزيک شد

اعطاي نشان «خورشيد تابان» ژاپن به محقق ايراني

درمان افسردگي با ارسال امواج مغناطيسي به مغز

ايران به قطب تحقيقات گندم و ذرت در خاورميانه تبديل مي شود

همکاري کرسي «گداخت هسته‌اي» با کشورهاي صنعتي

جوانان ايراني 14 مدال طلا، نقره و برنز نمايشگاه اختراعات تايلند را کسب کردند

طراحي نانو ذراتي براي کاهش وزن

14 اختراع ايراني در نمايشگاه مخترعين تايلند

ماهواره ناهيد يک در نوبت پرتاب قرار دارد

کاهش چشمگير درد و دوره بهبود بيمار با جراحي روباتيک

اختراع «کفي پا براي اصلاح ناهنجاري» ثبت بين المللي شد

اختراع دانشجوي دکتراي دانشگاه علوم بهزيستي، پتنت آمريکا را کسب کرد

کشف يک مکانيسم ويژه براي مهار عفونت ايدز

عقب نشيني 7پله اي ايران در رتبه جهاني نوآوري

انتشار يافته‌هاي محققان مرکز تحقيقات بيماري‌هاي ناي در سطح بين‌المللي

لنز گوشي‌هاي آينده 80 برابر نازک‌تر از موي انسان

6 دانشمند ايراني در ميان 3000 دانشمند برتر دنيا/13 دانشگاه جزو يک درصدها

سمبل راکتور بتن‌ريزي شده اراک رونمايي شد

معرفي توانمندي ايران در زمينه گل در يک نشريه بين المللي

افزايش قدرت دفاعي کشور با ساخت تقويت کننده توان مايکروويو

جدول رتبه کشورها در حوزه توليد علم نانو/ ايران ششم شد

يافته‌هاي جديد محققان کشور در زمينه ماده عالم اوليه/بسط مدل ايراني از سوي پژوهشگران دنيا

ايران به جمع 47 کشور عضو مرکز داده‌هاي پراش پرتو ايکس پيوست

طراحي عينک سنجش ديد با استفاده از لنز کانون متغير توسط محققان کشور

بررسي آلايندگي خودروهاي ديزل در کلان شهرها با حضور متخصصان بين‌المللي

تلاش براي تشکيل کنسرسيوم همکاري‌هاي بين‌المللي محيط‌ زيست

فيزيکدان ايراني دانشگاه هاروارد برنده جايزه دستاورد علمي شد

پژوهشگر ايراني الگوريتمي براي پيش بيني لحظات آينده ابداع کرد

صادرات دانش‌فني ذخيره‌سازي سلول‌هاي بنيادي به خارج/شانس 80 درصدي در درمان

ساخت ربات با توان يادگيري بالا توسط محقق ايراني دانشگاه تورنتو

حضور 145 تيم داخلي و خارجي در جشنواره رباتيک دانشگاه اميرکبير

ارائه 3 استاندارد نانوفناوري از سوي ايران

ساخت پنل‌هاي خورشيدي مطلوب‌تر و تراشه‌هاي سريع‌تر

فارغ‌التحصيل دانشگاه شريف برگزيده نخستين جايزه جهاني "يوسرن"