آخرین اخبار

سياسي

حوزه غلات زیرساخت توسعه صنایع پایین‌دستی در بخش مواد غذایی است

سرزمین ایرانیان- معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور حوزه غلات را زیرساختی برای توسعه صنایع و فناوری‌های پایین‌دستی در حوزه مواد غذایی دانست و افزود: پیشرفت‌های فناورانه می‌تواند محورهای گوناگون بی‌شمار کسب و کارهای جدید را سامان بدهد

بودجه 97 انتظارات دانشگاه‌ها را برآورده نمی‌کند

سرزمین ایرانیان- وزیر علوم با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده دانشگاهها انتظارات این مراکز را برآورده نمی‌کند، گفت: متاسفانه رقم خوبی از درآمدهای کشور به عنوان بودجه های پژوهشی نیز در نظر گرفته نشده است.

بررسی راهکارهای قانونی تامین بودجه مورد نیاز دانشگاه‌های کشور

سرزمین ایرانیان- در دیدار دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، راهکارهای قانونی و تقنینی تامین بودجه مورد نیاز دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

مردم باید کارکرد علم را در بالین حس کنند

سرزمین ایرانیان- وزیر بهداشت با بیان اینکه بخش کاربردی علم اهمیت بیشتری دارد، گفت: مردم باید کارکرد علم را در بالین بیشتر حس کنند.

فعالیت ایرانیان در توئیتر ممنوع نیست

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات با بیان اینکه فعالیت توئیتر در ایران ممنوع شده است، گفت: فعالیت ایرانیان در توئیتر ممنوع نیست.

پول مجازی مهمترین تهدید سایبری جهان در سال 2018 می‌شود

سرزمین ایرانیان- با وجودی که در سال 2017 باج افزارها تهدید اصلی برای کاربران فضای سایبر محسوب می شدند، پیش بینی ها حاکی از آن است که «پول های رمزنگاری شده» مهمترین تهدید سایبری در سال 2018 خواهد بود.

جزئیات واردات «آیفون» توسط تامین اجتماعی

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات گفت: پیرو حواشی مطرح شده در خصوص فعالیت یکی از شرکتهای مربوط به سازمان تامین اجتماعی در واردات گوشی تلفن همراه، مراتب مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر اکرمی: دانشجویان عجولانه رفتار کردند

سرزمین ایرانیان- روز گذشته دانشجویان رشته مجسمه سازی به دلیل اعتراض به تقسیم شدن کارگاه کارخود و اختصاص بخشی از آن به دانشجویان تئاتر اقدام به مسدود کردن درِ دفتر مدیر گروه مجسمه‌سازی دانشگاه هنر با استفاده از آجر کردند که این کار بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت. در این راستا رییس دانشگاه هنر گفت: دانشجویان در این موضوع عجولانه رفتار کردند.

فرهنگ مناظره در دانشگاه‌ها وجود ندارد

سرزمین ایرانیان- رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گفت: ستاد سازمان دانشجویان و سازمان دانشجویان متولی فعالیت‌های خلاقانه دانشجویی شد و در عرصه فرهنگی نیز در عرصه محرومیت زدایی و زیست محیطی و نکوداشت مقام اساتید گام‌های مؤثری برداشته است

21 استارتاپ ایرانی 132 هزار شغل ایجاد کردند

سرزمین ایرانیان- هیات دولت گزارش مرکز ملی فضای مجازی درخصوص «اقتصاد مجازی» را بررسی کرد این گزارش حاکی از آن است که تاکنون 132 هزار و 834 شغل توسط 21 استارتاپ در ایران ایجاد شده است.

27 دی؛ روز شهدای جهاددانشگاهی نام‌گذاری شد

سرزمین ایرانیان- سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، از نام‌گذاری 27 دی ماه به نام شهدای جهاددانشگاهی با تصویب شورای معاونان این نهاد خبر داد.

ضرورت تشکیل حلقه‌های نخبگان علمی علوم انسانی در کشور

سرزمین ایرانیان- وزیر علوم بر ضرورت تشکیل حلقه‌های نخبگان علمی علوم انسانی در کشور تاکید کرد و گفت: شکل‌گیری این شبکه نه تنها برای تعاملات علمی و داخلی با خارج از کشور سودمند است، بلکه می‌تواند در ایجاد و رشد فضای علمی آمیخته با نشاط علمی موثر باشد

سهم ناچیز آموزش پزشکی از بودجه آموزش عالی

سرزمین ایرانیان- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما در حال حاضر در زمانی قرار داریم که بودجه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال نهایی شدن است و در مجموع درصد بودجه‌ای که به آموزش پزشکی از اعتبارات آموزش عالی اختصاص یافته، درصد بالایی نیست.

آغاز فصل جدیدی از تحقیقات دریایی با «کاوشگر خلیج‌فارس»

سرزمین ایرانیان- رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی گفت:کاوشگر خلیج فارس، فصل جدیدی از تحقیقات دریایی و اقیانوسی خود را برای نخستین بار در آب‌های خلیج‌فارس و تنگه هرمز به منظور تحقیقات دریایی کشور آغاز کرد.

مجلس موافق ادامه فیلترینگ تلگرام نیست/ مسئولان تلگرام تعهد بدهند

سرزمین ایرانیان- سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس موافق ادامه فیلترینگ تلگرام نیست، گفت: تلگرام باید متعهد شود به رفتارهای تروریست مآبانه در این پیام‌رسان خاتمه می‌دهد.

2 شرکت خارجی برای حضور درمنطقه ویژه ICT اعلام آمادگی کردند

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات گفت: بعد از اعلام جلوگیری از ورود 20 قلم کالای حوزه ارتباطات دو شرکت خارجی در حوزه تولیدات ICT اعلام آمادگی کردند که در منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات حضور یابند.

واکنش رئیس دانشگاه علم و صنعت به حواشی پاک کردن پرچم رژیم صهیونیستی

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشگاه علم و صنعت درباره حواشی ایجاد شده درخصوص پاک کردن پرچم رژیم صهیونیستی، با بیان اینکه گاهی حواشی اینچنینی با توجه به جوانی و شور دانشجویان اتفاق می‌افتد، گفت: دانشگاه وظیفه قانونی برای دخالت در این مسئله را ندارد اما موضوع را جهت رسیدگی به نهادهای مربوطه ارجاع می‌دهد.

بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهم‌ترین دغدغه وزارت علوم/اثرات جشنواره‌های علمی در معرفی محققان

سرزمین ایرانیان- قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را یکی از دغدغه‌های این وزارتخانه دانست و گفت: در کنار راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در استان‌ها به منظور حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان، جشنواره‌های علمی به منظور معرفی پژوهشگران برتر برگزار می‌شود

گردش های سیاسی، سرمایه گذاری را دچار مشکل کرده است

سرزمین ایرانیان- رییس جهاد دانشگاهی گفت: در گردش های سیاسی کشور، سیاست ها و استراتژی ها نباید تغییر کنند، درحالی که هر 8 سال یکبار تغییر بسیاری از استراتژی ها را با گردش های سیاسی شاهدیم که این مسأله، سرمایه گذاری را دچار مشکل می‌کند.

تعریف پروژه‌های علمی مشترک از اولویت‌های همکاری ایران با بنیاد علمی اکو

سرزمین ایرانیان- معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های بالای ایران در حوزه فناوری، تعریف پروژه‌های علمی مشترک را از جمله اولویت همکاری با بنیاد علمی اکو برشمرد.

راه‌اندازی 15 سامانه فضایی/ فناوری فضایی کاربردی می‌شود

سرزمین ایرانیان- رئیس سازمان فضایی ایران از راه‌اندازی 15 سامانه مرتبط با فناوری فضایی کشور خبر داد و گفت: تلاش این است که توانمندی‌های فناوری فضایی در زندگی روزمره مردم کاربردی شود

10 هزار متخصص امنیت سایبری در کشور فعال می‌شوند

سرزمین ایرانیان- معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات از همکاری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مقابله با تهدیدات مشترک سایبری خبر داد و گفت: 10 هزار نیروی متخصص فعال در حوزه امنیت سایبری تربیت می‌شوند.

حاکمیت تفکرات نوآورانه زمینه‌ساز اقتصاد دانش‌بنیان

سرزمین ایرانیان- مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم با اشاره به اقدامات وزارت علوم برای اجرای راهبرد کلان 3 نقشه جامع علمی کشور گفت:‌ به منظور ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان باید تفکر فناورانه و نوآوری در دانشگاه‌ها و پارک‌ها حاکم شود.

سند توسعه شبکه ملی اطلاعات نهایی‌سازی می‌شود

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نهایی‌سازی سند توسعه شبکه ملی اطلاعات و انطباق اقدامات اجرایی شده با مصوبه این پروژه ملی خبر داد.

هشدار وزیر ارتباطات درباره سوءاستفاده فرصت‌طلبان از طرح رجیستری

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات از سوء استفاده در بازار به بهانه طرح رجیستری خبر داد و تاکید کرد هموطنان نباید ریال اضافه ای بیش از ارزش واقعی گوشی به فرصت طلبان پرداخت نمایند.

همکاری‌های علمی و فناوری با ازبکستان توسعه می‌یابد

سرزمین ایرانیان- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، توسعه مناسبات علمی و دانشگاهی را یکی از زمینه‌های همکاری بین ایران و ازبکستان دانست و گفت: ایران و ازبکستان همچنین می‌توانند در حوزه نفت و گاز و فناوری‌های مورد نیاز این حوزه با یکدیگر همکاری داشته باشند.

امکان گزارش پیامک های مزاحم فراهم شد

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات از راه اندازی سامانه گزارش پیامک های مزاحم خبر داد و گفت: مشترکان از این پس می توانند در صورت دریافت پیامک های تبلیغی و مزاحم آن را گزارش کنند.

رییس جمهور 15 مهرماه به دانشگاه تهران می‌رود

سرزمین ایرانیان- مشاور عالی رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه مراسم آغاز سال تحصیلی سال جدید با حضور رییس جمهور 15 مهرماه در این دانشگاه برگزار می‌شود گفت: در این مراسم از رتبه‌های برتر کنکور سراسری 96 نیز تقدیر خواهد شد.

امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های آموزشی میان وزارت علوم ایران و اسلوونی

سرزمین ایرانیان- یادداشت تفاهم همکاری‌های آموزشی میان مرکز همکاری‌های علمی بین‌الملی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و دانشکده هنر و فلسفه دانشگاه لوبلیانا، طی مراسمی در لوبلیانا امضاء شد.

3 مجموعه ماهواره کشور آماده پرتاب است

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 3 مجموعه ماهواره کشور آماده پرتاب است که این ماهواره ها در نوبت پرتاب قرار دارند.

سیاست دولت دوازدهم استفاده از مراکز دانشگاهی جهت حل مشکلات کشور است

سرزمین ایرانیان- مشاور وزیر علوم گفت: سیاست دولت دوازدهم این است که از توان مراکز دانشگاهی در جهت حل مشکلات کشور استفاده کند چرا که یکی از نقش‌هایی که آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی می‌تواند داشته باشد توسعه اقتصادی کشور است.

دکتر معتمدي: حمايت از وزير انتخابي وظيفه اخلاقي و قانوني دانشگاهيان است

سرزمين ايرانيان- رييس دانشگاه اميرکبير حمايت از وزير انتخابي علوم را وظيفه اخلاقي و قانوني همه دانشگاهيان عنوان کرد و گفت: در صورتي که دکتر سيدضيا هاشمي سرپرست فعلي وزارت علوم يا هر فرد ديگري به عنوان وزير علوم کابينه دولت دوازدهم انتخاب شود، همه دانشگاه‌ها از او حمايت خواهند کرد و در کنار او براي دستيابي به اهداف آموزش عالي تلاش مي‌کنند.

بايسته‌هاي وزير علوم اعتدالي

سرزمين ايرانيان- محمد فاضلي استاديار دانشگاه شهيدبهشتي، در يادداشتي با عنوان «بايسته‌هاي وزير علوم اعتدالي» برخي مشکلات نظام دانشگاهي که وزارت علوم بايد به آنها توجه داشته باشد را برشمرد.

اصلاح تعرفه اينترنت جدي است

سرزمين ايرانيان- وزير ارتباطات با بيان اينکه نظام تعرفه گذاري اينترنت در کشور داراي اشکال است، گفت: عزم ما بر اصلاح نظام تعرفه اينترنت جدي است.

تارنماي آمريکايي: حذف برنامه هاي ايراني توسط اَپل نمونه اي ديگر از تحريم هاي بيهوده آمريکا

سرزمين ايرانيان- تارنماي آمريکايي «لوبلاگ» حذف برنامه هاي ايراني را از اَپ استور تلفن همراه آيفون توسط شرکت اَپِل نمونه اي ديگر از تحريم هاي اقتصادي بيهوده آمريکا خواند و نوشت: تحريم هاي بيشتر ايران که با فشارهاي دولت آمريکا اعمال مي شود، بيشتر به زيان شرکت هاي آمريکايي است.

مجوز اينترنت بدون فيلتر دارم/ شرايط رفع فيلتر توئيتر

سرزمين ايرانيان- وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه از فيلترشکن استفاده نمي کنم، گفت: مسئولان در چارچوب مقررات مي‌توانند درخواست رفع فيلترينگ براي خود از کارگروه تعيين مصاديق فيلترينگ داشته باشند.

6 محور کليدي براي شتاب‌دهي به اقتصاد دانش‌بنيان

سرزمين ايرانيان- معاون سياست‌گذاري و ارزيابي راهبردي معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري ضمن بيان اينکه 6 محور کليدي براي شتاب‌دهي به اقتصاد دانش‌بنيان وجود دارد، گفت: سرمايه انساني بزرگي که در کشور موجود است و به آن افتخار زيادي مي‌کنيم، به مثابه نفت ما است؛ زيرا اين نيرو فرآوري نشده و بايد جرياني را براي استحصال نيروي انساني شروع کنيم.

حضور دانشجويان عراقي در ايران تقويت‌کننده روابط دو ملت است

سرزمين ايرانيان- رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه فردوسي مشهد گفت: با مهاجرت دانشجويان عراقي براي کسب علم به ايران، روابط استراتژي دو ملت بيش از گذشته خود را نشان مي‌دهد.

تماس صوتي تلگرام رفع فيلتر نمي شود

سرزمين ايرانيان- وزير ارتباطات در مورد آخرين وضعيت توقف سرويس تماس صوتي تلگرام و تصميم براي ارائه اينترنت نامحدود توضيح داد.

اظهار تأسف معاون رئيس جمهوري از منع ورودپژوهشگران ايراني به آمريکا

سرزمين ايرانيان- معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري در پي کارشکني دولت آمريکا و جلوگيري از فعاليت تحقيقاتي يکي از پژوهشگران ايراني در آن کشور، اظهار تاسف کرد و مردم را که منتفعين خدمات علمي هستند، متضرر اين رفتار دانست.

تله «کوچه بن‌بست» براي شرکت‌هاي دانش‌بنيان/اقدامات کشور براي نفوذ محصولات نانويي به 40 کشور

سرزمين ايرانيان- دبير ستاد توسعه فناوري نانو با تاکيد بر اينکه بدون توجه به بازارهاي جهاني، فعاليت شرکت‌هاي دانش‌بنيان در کوچه بن‌بست است، گفت: با تعامل ساير دستگاه‌ها و دو سند راهبردي اميدوارم تا چند سال آينده صادرات محصولات مبتني بر نانو فناوري به جاي 20 کشور به 40 کشور ارتقاء يابد.

آمادگي ايران براي اعطاي بورسيه و فرصت مطالعاتي به دانشجويان و اساتيد ايرانشناسي ايروان

قائم مقاوم وزير علوم در امور بين الملل آمادگي ايران براي اعطاي سالانه چهار بورسيه و تعدادي فرصت مطالعاتي به دانشجويان و استادان مرکز ايرانشناسي دانشگاه دولتي ايروان را اعلام کرد.

هيات آلماني اوايل مهرماه وارد تهران مي‌شود

قائم مقام وزير علوم در امور بين الملل از حضور هيات آلماني در ايران خبر داد و گفت: اين هيات به منظور بررسي زمينه‌هاي همکاري مشترک علمي و آموزشي اوايل مهرماه وارد تهران خواهد شد.

گواهينامه مشترک دانشگاه پوترا و جهاد دانشگاهي براي کارگاه تجاري‌سازي نوآوري

در کارگاه تجاري‌سازي نوآوري که از روز يکشنبه در دانشگاه علم‌وفرهنگ آغاز به کار کرده است، به تمامي شرکت‌کنندگان، گواهينامه مشترک دانشگاه پوترا و جهاددانشگاهي اعطا مي‌شود.

تشنگي بيشتر خليج گرگان با افزايش اثرات تغيير اقليم

خليج گرگان که حيات خود را از رود ولگا مي‌گيرد تا مامني براي پرندگان مهاجر باشد، امروز حال خوبي ندارد؛ چراکه به دليل اثرات تغييرات اقليم تراز آب رود ولگا کاهش يافته و اين امر منجر به کاهش سطح آب درياي خزر و در نتيجه تراز آب خليج گرگان شده است و محققان راهکار حيات‌بخشي به اين منطقه را در کاهش دخالت انسان در آن مي‌دانند.

رديابي ماهواره‌ها در کشور امکان‌پذير شد

رئيس سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح با تاکيد بر ضرورت رصد ماهواره‌هاي پرتاب شده و دريافت اطلاعات از ماهواره، گفت: بر اين اساس با امضاي تفاهم‌نامه‌اي با سازمان فضايي در زمينه رديابي ماهواره‌ها با اين سازمان همکاري خواهيم کرد.

همايش «ايالات متحده، حقوق بشر و گفتمان سلطه» برگزار مي‌شود

مرکز تحقيقات سياست خارجي و ديپلماسي عمومي دانشگاه تهران با همکاري دانشکده مطالعات جهان و انجمن ايراني مطالعات جهان به مناسبت «هفته حقوق بشر آمريکايي» همايشي يک روزه را با عنوان «ايالات متحده، حقوق بشر و گفتمان سلطه» برگزار مي‌کند.

راهکار شبکه آزمايشگاهي براي تعمير تجهيزات پيشرفته/لغو عضويت بدقول‌ها

مدير شبکه آزمايشگاهي فناوري‌هاي راهبردي کشور يکي از چالش‌هاي مهم تجهيزات آزمايشگاهي را تعمير و نگهداري آنها دانست و تاکيد کرد: برخي از تجهيزات آزمايشگاهي پيشرفته وارداتي به دليل اعمال تحريم‌ها و عدم دريافت خدمات پس از فروش بدون استفاده مانده است؛ از اين رو برخي از خدمات از سوي آزمايشگاه‌هاي خارج دريافت مي‌شود.

ترديد ندارم که رژيم صهيونيستي نابود شدني است و بيت المقدس آزاد مي‌شود

وزير بهداشت ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي حزب الله، گفت: براي رهبر مبارز، شجاع و شريف حزب الله لبنان؛ سيد حسن نصرالله آرزوي طول عمر، صحت، سلامت دارم و اميدوارم که وعده‌هاي الهي محقق شود، من ذره اي ترديد ندارم که رژيم صهيونيستي نابود شدني است و بيت المقدس آزاد مي شود.

"آتش به اختيار" به معناي دست بردن به سلاح فرهنگي است

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه صنعت نفت با بيان اينکه من اصطلاح "آتش به اختيار" را به معناي انقلابي عمل کردن تفسير مي‌کنم، گفت: "آتش به اختيار" در جنگ سياسي و فرهنگي به معني دست بردن به سلاح واقعي نيست، بلکه هدف استفاده از همان نوع سلاحي است که دشمن به کار مي‌برد؛ يعني سلاح فرهنگي.

دانشگاه‌ها بايد ارتباط تنگاتنگي با جهاد دانشگاهي داشته باشند

نماينده مردم خرم‌آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين‌که دانشگاه‌ها به عنوان مراکز علمي بايد ارتباط تنگاتنگي با جهاد دانشگاهي داشته باشند،گفت: تجاري‌سازي موضوعات علمي در دستور کار کشورهاي پيشرفته قرار دارد و در کشور ما نيز جهاد دانشگاهي نيز در اين زمينه ورود پيدا کرده و فعال است.

سند 2030 ملغي شد

جلسه 796 شوراي عالي انقلاب فرهنگي به رياست حسن روحاني برگزار شد. در اين جلسه سند 2030 لغو و سند تحول بنيادين آموزش و پرورش مبناي تمام فعاليت‌ها عنوان شد.

اهداف استراتژيک دانشگاه صنعتي شريف تشريح شد

در نخستين جلسه هيأت امناي دانشگاه صنعتي شريف که با حضور دو تن از معاونين رئيس جمهور و وزير علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شد، اهداف استراتژيک دانشگاه تشريح شد.

ضرورت برقراري ارتباطات بين‌المللي مراکز علمي داخل و خارج کشور در صنعت هوايي

دبير ستاد توسعه صنايع دانش‌بنيان هوايي و هوانوردي معاونت علمي‌وفناوري رياست‌جمهوري گفت: برقراري ارتباطات بين‌المللي ميان مراکز علمي، فناوري و صنعتي داخل و خارج کشور در صنعت هوايي کشور يکي از اهدافي است که پيگيري مي‌کنيم.

گسترش ارتباطات بين‌المللي نقش مهمي در ارتقاي دستاوردهاي علمي و آموزشي دارد

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي يزد با بيان اين که ايجاد ارتباط بين دانشگاه علوم پزشکي يزد و دانشگاه هاي مطرح دنيا نقش مهي در ارتقاي دستاوردهاي علمي و آموزشي براي استان ايفا مي‌کند، گفت:‌ تفاهم‌نامه همکاري در زمينه تبادل استاد و انجام طرح‌هاي تحقيقاتي مشترک بين دانشگاه "سگد" مجارستان و دانشگاه علوم پزشکي يزد امضا شد.

مقابله با تصميم دولت آمريکا عليه نخبگان ايراني/فراخوان جذب اعضاي هيات علمي بورسيه

در جلسه 189 هيات عالي جذب اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، به رياست دکتر محمد علي کي‌نژاد مقابله با تصميم دولت آمريکا عليه نخبگان ايراني تاکيد شد.

آدم آهني ها از مسابقه تا کار/ ساخت هر ربات چند شغل ايجاد مي کند

ربات ها به تازگي رنگ تازه اي به عرصه فناوري بخشيده اند و با رفع برخي موانع در توليد و سرمايه گذاري بيشتر مي توانند آينده درخشاني را در زمينه هاي کاربردي و اشتغال در کشور رقم بزنند.

اخبار خواندنی

برنامه‌هاي معاونت علمي تا سال 1400 در حوزه دانش‌بنيان‌ها

دولت‌هاي پيشرو چه سياستي در قبال علم و فناوري دارند؟

ايران در آستانه تبديل‌شدن به کشور برتر حوزه نوآوري در سطح بين‌المللي

ارائه 20 خدمت متنوع به شرکت‌هاي دانش‌بنيان/لزوم گسترش چتر حمايتي به «نوپا»ها

روزنامه آلماني: کشوري درحال خشک شدن، ايران آب زيادي مصرف مي کند

نامزدهاي رياست جمهوري از دادن وعده‌هاي غيرعلمي پرهيز کنند

دفتر همکاري‌هاي علمي و فناوري ايران و اتحاديه اروپا در آلمان افتتاح شد

تاسيس 200 شرکت دانش بنيان صنعتي در دولت تدبير واميد

تبليغات خارجي، حمله به اقتصاد دانش‌بنيان است

راهکارهاي تحقق شعار سال 96 بررسي شد

ضرورت برجسته سازي نقش دانشگاه آزاد در اقتصاد مقاومتي

آمادگي موسسه فناوري اتريش براي همکاري علمي با ايران

ايران اولين کشور آسيايي ميزبان کنگره بين المللي محاسبات کلان مقياس

هم انديشي شرکت هاي دانش بنيان ايراني و مجارستاني برگزار شد

ايران توانست مساله گرد و غبار را در سطح جهاني مطرح کند

ايران شريک خوبي براي اتحاديه اروپا است/آغاز همکاري ايران و ايتاليا در زمينه محيط زيست

ردگيري بمب هاي رها شده و موشک هاي زمين به زمين در رزمايش سپاه

آمادگي معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري براي ميزباني ازمحققان ايراني مقيم آمريکا

آغاز همکاري‌هاي فناورانه شبکه ناوگان تحقيقاتي ايران با دانشگاه هامبورگ

طراحي کت کيسه خواب شو براي افراد بي خانمان

ساخت ماهواره سنجش از دور با همکاري روسيه آغاز شد

پيشرفت بيوتکنولوژيکي ايران از محورهاي قابل قبول‌ در گزارش آنکتاد

عمليات کشش کابل‌گذاري و لوله‌گذاري در بستر دريا آغاز شد

ارائه آخرين دستاوردهاي فناورانه دريايي محققان کشور

فراخوان پژوهشگاه تربيت‌بدني براي مشارکت در اجراي يک طرح پژوهشي

ساخت رادارهاي هواشناسي براي نخستين بار در کشور

الزام ايران در کاهش گازهاي گلخانه‌اي تا سال 2020

خط توليد داروي ايراني «فينگوليمود» در روسيه افتتاح مي شود

رفع انحصار 11 نوع کاتاليست مورد نياز بخش‌هاي صنعتي

ارتش آمريکا يک نارنجک قابل تنظيم ساخت

400ميليارد ريال براي توسعه اهداي سلول هاي بنيادي خونساز اختصاص يافت

آزمايش پروتئين مو روش تازه تشخيص هويت

سهم فناوري از بودجه کشور در حال افزايش است

سفر مقامات و نخبگان سياسي يمن به تهران

معرفي يک‌ رکن مشخص به‌ عنوان محور اجلاس نماز

افراد معروفي که حذف شدند!

قطعي شدن کانديداتوري هاشمي ؛ پشت پرده تعويق ثبت نام ولايتي؟

هاشمي و مشايي مي آيند يا خير؟

چرا هاشمي اعلام نامزدي نمي‌کند؟

زاکاني؛شرط حمايت ايثارگران از ائتلاف 3 نفره

باهنرايثارگرانه سکوت کرد و کنار کشيد

آل اسحاق:نظرسنجي موثر است اما ملاک ما جامعتين‌ است/اقبال مردم همچنان با اصولگرايان است

باهنر: موسوي و کروبي محاکمه نشوند به نفع‌شان است

پورمحمدي: انتخابات سياستمداران را از برج عاج به کف خيابان‌ها مي‌کشاند

پشت عبارات آقاي هاشمي چه نهفته است؟اصرار کنيد مي آيم!

باهنر:هاشمي و خاتمي را سران فتنه نمي‌دانيم

چرا لنکراني به اين سرعت ثبت نام کرد؟

آل‌اسحاق: سعي مي‌کنم هزينه‌هاي سلامت در دولتم رايگان و يا حداقل باشد

خاتمي کانديداتوري هاشمي را اعلام کرد

ابوترابي: تسهيل فضاي کسب و کار را محقق مي‌کنم

آل‌اسحاق: شرايط براي رييس‌جمهور شدن اصلاح‌طلبان فراهم نيست

تزلزل موقعيت لنکراني در کانديداتوري از سوي پايداري

دلايل مخالفت خانواده هاشمي با کانديداتوري او

آيا جامعتين سياسي کاري خواهند کرد؟

بخشي از قانون را احمدي‌نژاد اجرا نکرد و گفت قبول ندارم

مساله شخصي خاتمي در انتخابات چيست؟

حمايت سيد حسن خميني از کانديداتوري هاشمي رفسنجاني

اظهارات پورمحمدي به پرسش‌هايي درباره وام‌هاي دوران مسئوليتش در وزارت کشور،تامين اجتماعي، نامزد نهايي ائتلاف اصولگرايان و ...

نامزد جايگزين لنکراني کيست؟

متکي: متاسفم که صدا و سيما 40 روز مانده به انتخابات هنوز کار جدي براي انتخابات انجام نداده است

باهنر:فتنه گران يک دروغ بزرگ در انتخابات قبلي گفتند

ابوترابي: وحدت شکني حاصل هواي نفس است

آل اسحاق:عدالت و پيشرفت بايد با هم باشد

پورمحمدي: بي‌انصاف نباشيم، احمدي‌نژاد عنصري پرتلاش بود

متکي: تا پايان مهلت ثبت‌نام‌ها به خروجي واحدي مي‌رسيم/دولت يازدهم «ولوله» توليد ايجاد کند

باهنر : "آقا اجازه" براي فرافكني است

انتقادهاي مشاوران خاتمي به او و جواب خاتمي!

آيا جامعتين بر کانديداي روحاني اجماع کرده اند؟

تمايل سعيد جليلي براي کانديداتوري افزايش يافت

نبرد کيهان و تيم احمدي نژاد به دادگاه مي کشد!

معاون سابق احمدي نژاد:به جان احمدي نژاد مي افتم

دوباره بازار رمال ها و جن گيرها داغ شد

همسوزي آراي اصولگرايان

باهنر: قطعنامه‌ها نه ورق‌‌پاره‌‌اند و نه فلج‌کننده

متکي: از ائتلاف اکثريت تنها يک نامزد ثبت نام مي کند

آل‌اسحاق:مکانيزم ائتلاف اصولگرايان در حال شکل‌گيري است

انتقاد ابوترابي از تخريب هاي اخير عليه لنکراني

پورمحمدي:در سال 88 نه به احمدي‌نژاد رأي دادم و نه عملكرد او را قبول كردم

برخي ‌اعضاي ائتلاف 5 نفره مي‌خواهند نتيجه نظرسنجي ديرتر اعلام شود

آل اسحاق: آمدنم براي گرم شدن تنور انتخابات نيست

ابوترابي‌فرد : اقدامات تخريبي عليه کانديداها و خانواده آنان دور از آموزه‌هاي اخلاقي است

متکي:به جاي ادعاي مديريت جهان، از تجربيات جهاني استفاده کنيم

برنامه 25 تا 30 محوري هواداران احمدي نژاد در انتخابات

گلايه سيد محمد خاتمي از دوستان اصلاح طلبش

نماد انتخاباتي جريان هوادار احمدي نژاد چيست؟

چه کساني بيشترين تبليغات انتخاباتي را انجام داده اند؟

بزرگترين دغدغه مردم:کاهش ارزش پول ملي

باهنر: احمدي‌نژاد مي‌گفت سرعت من 180 کيلومتر است اما سرعت رئيس جمهور بيش از 120 کيلومتر خلاف قوانين کشور است

آل اسحاق:کسي که مي‌خواهد رئيس جمهور شود شرايط کشور را بايد بشناسد

تحليل برخي از طيف هاي اصولگرايي از حضور هاشمي در انتخابات

ابوترابي‌فرد در دانشگاه‌ آزاد مشهد:مصوبات مجلس ريل حرکت کشور است

ملک زاده در برابر آزمون جدي احمدي نژاد

متکي: کودتاي قيمت در کشور رخ داد

جزئياتي از آخرين ناگفته هاي انتخاباتي هاشمي

پورمحمدي:مشکلات اقتصاد با امنيتي شدن حل نمي شود

باهنر: نقدينگي در کشور 7 برابر شد

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

رد کانديداي جايگزين مشايي توسط احمدي نژاد

آل‌اسحاق: کانديدا شدن خاتمي انتخابات را داغ مي کند اما به مصلحت نيست

منبع پيامک ضدملي و خطرناک کجاست؟

متکي: برنامه هاي هسته اي در دولت يازدهم بايد با جديت پيگيري شود

ناگفته هايي از ديدار مشترک خاتمي و هاشمي

پورمحمدي:متاسفم که رئيس​جمهور دروغ مي​گويد

بشارت زلزله هاي ايران از منظر مشايي

حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد: آمريکا براي مذاکره با ايران موضع انفعالي دارد

جزئياتي از پيشنهاد مجمع مدرسين خطاب به خاتمي

احمدي نژاد رکورد دار پرکاري است

دم خروس برنامه‌ريزي دولتي ها براي حضور در انتخابات بيرون زده است

پول ستادهاي لنكراني را چه كسي مي دهد؟

حجاريان : هاشمي مي آيد

ابوترابي فرد: مامور به افشاي نامه عزل مشايي بودم

نکات مثبت و منفي دولت احمدي‌نژاد از ديدگاه آل‌اسحاق

متکي: بايد در سياست خارجي از ادبيات فاخر و ديپلماتيک استفاده کنيم

حال کروبي و موسوي خوب است و مشکلي ندارند

باهنر: احمدي‌نژاد بلوف مي‌زند

کوچ اعضاي ستاد جليلي به ستاد زاکاني

کانديداتوري آيت الله هاشمي رفسنجاني جدي شد؟

باهنر:رقيب جدي مشائي من هستم

حدادعادل همچنان تکذيب مي کند

ولايتي نتيجه نظرسنجي ها را قبول ندارد

متکي:بايد با تدبير و طراحي سناريوهاي مناسب به سمت حل مسئله هسته‌اي برويم

پورمحمدي:درباره مشکلات خوزستان و سد گتوند بارها گزارش داده‌ايم

هشدار دبير ائتلاف اکثريت اصولگرايان : کانديداها منافع ملي را زيرپا نگذارند

باهنر: به نفع لاريجاني کنار نمي‌روم

باهنر:منظورم از "آقا اجازه" رفع مسئوليت و ايجاد مزاحمت بود

پورمحمدي:بنده سرباز ولايت، نظام و مردم هستم

متكي:انتخاب نكنيم برايمان انتخاب مي‌كنند

آل‌اسحاق: ما و ائتلاف سه نفره، فصل‌الخطاب بودن جامعتين را قبول داريم

حجت الاسلام ابوترابي: وحدت رمز اقتدار در برابر حاکمان دهکده جهاني

آل‌اسحاق: وضعيت کشور نه وابسته به اقتصاد دولتي و نه وابسته به اقتصاد بازار است،

متکي: اگر محسن رضايي به اين ائتلاف 5 نفره وارد شود تصميم هوشمندانه اي گرفته است

از کابينه دولت نهم و دهم در دولت استفاده خواهم کرد

باهنر: اصلاح‌طلبان مجلس هشتم فتنه‌گر نبودند/ نمي توان 13 ميليون راي دهنده را با چوب فتنه‌گري راند

محمد باقر قاليباف : به هيچ وجه كنار نمي كشم

تكذيب خبرسازي خبرگزاري سازمان تبليغات درباره سعيدجليلي

متکي: توليد شاه کليد حل مشکلات اقتصادي است

پورمحمدي : وعده‌هاي زياد و خارج از حد توان دولت باعث ايجاد مشكل و بدهكارشدن آن شد

باهنر: دولت هزينه اجراي قانون هدفمندي يارانه ها را بالا برد

رئيس ستاد انتخاباتي باهنر: هيچکس نمي‌تواند بگويد يارانه‌ها را 5 برابر مي‌کنم

توصيه محمد رضا باهنر به علي لاريجاني

ابوترابي‌فرد: در مورد کانديداتوري ام با دولتي ها مزاکره نکرده ام

متکي : کانديداهاي اصولگراي رياست جمهوري زياد شدند

پورمحمدي: فقط آمار مي‌دهند و کلنگ افتتاح مي‌زنند

آيت الله مصباح مخالف کانديداتوري سعيد جليلي است

آل‌اسحاق: همه در تصميم گيري ها بايد بدانيم چه قدر نيت ما خدايي است

ابوترابي فرد: قطعا گفتمان دولت را به گفتمان نظام تبديل مي کنم

بايد خود را براي شرکت در انتخابات آماده کنند تا حماسه بزرگي رقم بخورد

متکي: بنده از مهرماه برنامه اقتصادي را تدوين کرده‌ام

سازمان برنامه و بودجه را احيا مي کنم

بايد به اجماع حداکثري برسيم/ارتباط با بدنه جامعه لازمه دولت يازدهم