پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

اخبار ایران

تعویض کارت هوشمند ملی

ایرانیان جهان - متاسفانه بی نظمی عجیبی در طرح تعویض کارت ملی وجود دارد و در واقع موجب آزار دادن مردم شده اند اداره پست و ثبت احوال در این طرح حرمت مردم را نگه نداشتند در برخی ...

بومی سازی تجهیزات اندازه‌گیری امواج

ایرانیان جهان - بر اساس گزارش معاون وزیر ارتباطات، تجهیزات تست و اندازه‌گیری امواج رادیویی و تشعشعات الکترومغناطیسی با همکاری مرکز تحقیقات مخابرات ایران، برای اطلاع رسانی به مردم و نصب در کل کشور بومی‌سازی شد.

حذف مهر ویزای ایران از گذرنامه گردشگران خارجی

ایرانیان جهان - علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان میراث فرهنگی، روز شنبه 27 مرداد، در نشستی خبر داد که "به زودی" مهر ویزای ایران روی پاسپورت گردشگران خارجی نخواهد خورد.

چرا دیجی کالا پلتفرم متن باز سوپرنوا را توسعه داد

ایرانیان جهان - دیجی‌کالا دیروز با برگزاری اولین کنفرانس تکنولوژی خود که با محوریت تشریح چرایی توسعه پلتفرم سوپرنوا و ابعاد فنی این پروژه برگزار شده بود، به بیان جزئیاتی در رابطه با سوپرنوا پرداخت.

درمان کبد چرب

ایرانیان جهان - امروزه سکته مغری به خاطر چربی کبد و افزایش چربی خون در ایران و جهان افزایش یافته است. خطرناک ترین مایعی که بشر از آن استفاده می کند و نسبت به پیامدهای ...

خرید و فروش پایان‌نامه و کارهای پژوهشی دردآور است

ایرانیان جهان- سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: خرید و فروش پایان‌نامه و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی جانکاه و دردآور است و با این شرایط ما هیچ توسعه‌ای را نباید متصور باشیم

لزوم حمایت مجلس از طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی

ایرانیان جهان- مدیرکل سابق دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، از جمله شرایط لازم برای اجرای طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی را اراده قوی وزارت علوم و مسئولان برنامه‌ریزی و حمایت نمایندگان مرتبط با این مسئله در مجلس دانست و گفت: حمایت مجلس لازم است تا زمانی که یک واحد تعطیل یا ادغام می‌شود، حساسیت ایجاد نشود و این در جهت منافع کشور است.

دانشگاه تبریز میزبان بیست‌وپنجمین سمینار شیمی تجزیه ایران/پذیرش 470 مقاله برای ارائه

ایرانیان جهان- دبیر بیست و پنجمین سمینار شیمی تجزیه ایران گفت: بیست و پنجمین سمینار شیمی تجزیه ایران 12 تا 14 شهریورماه امسال به میزبانی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

هفته های گرم تر پیش روی کشور

ایرانیان جهان- مدیرکل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد که در مرداد ماه هفته های گرمی را در کشور پیش رو داریم که نسبت به میانگین بلندمدت (30 ساله) چهار درجه گرمتر از نرمال خواهد بود.

نخستین مدرسه کارآفرینی کشور در اصفهان تاسیس می شود

ایرانیان جهان- رئیس نخستین کنفرانس ملی مدارس کارآفرین گفت: نخستین مدرسه کارآفرینی در کشور با رویکرد تربیت نیروی انسانی کارآمد و فعال در اصفهان تاسیس و راه اندازی می شود.

نوسانات اقلیمی منابع طبیعی کشور را تهدید می کند

ایرانیان جهان- معاون امور جنگل کاری سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور گفت که نوسانات اقلیمی منابع طبیعی کشور را تهدید می کند و امنیت زیستی را با خطر مواجه خواهد کرد.

از نخبگان پیش از وقوع بحران، راهکار بخواهید

ایرانیان جهان- برگزیده جشنواره ملی فن آفرینی و کارآفرینی شیخ بهایی، با اشاره به مشکلات کشور از جمله کمبود آب گفت: متاسفانه زمانی که لازم است، طرح ها و ایده های پژوهشگران دیده و استفاده نمی شوند، اما پس از مواجهه با بحران، مسوولان از نخبگان جهت دریافت راهکار دعوت می کنند.

افزایش سهمیه‌ها نارضایتی ایجاد می‌کند

ایرانیان جهان- معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: حدود دو سال قبل در مجلس پیشنهاد ما این بود که اولا سهمیه اضافه نشوند و ثانیا سالانه حدود یک درصد از سهمیه‌ها کم شود تا میزان آن به حدود 10 درصد برسد.

ظرفیت فناوری اطلاعات راه میانبر غلبه بر مشکلات است

ایرانیان جهان- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بهره مندی از ظرفیت شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و استفاده از توان علمی و نیروی انسانی این بخش راه میانبری برای غلبه بر مشکلاتی همچون اشتغال، آب و کمک به رشد اقتصادی کشور است.

هیات تجاری - فناوری ایران به شرق آفریقا اعزام می‌شود

ایرانیان جهان- ایرانیان جهان- با توجه به ظرفیت‌های جذب بالای فناوری در قاره آفریقا مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در نظر دارد هیات تجاری - فناوری را به شرق آفریقا اعزام کند

همه کشورها به پدیده هولناک تغییرات اقلیمی توجه کنند

ایرانیان جهان- سخنگوی وزارت امور خارجه با تقبیح خروج آمریکا از معاهدات جهانی همچون پیمان زیست محیطی پاریس، خواستار توجه جدی همه دولت ها و کشورها به پدیده هولناک تغییرات آب و هوایی و اقلیمی و اجرای تعهدات آنها شد.

دانشگاه‌ها در تعیین شرط ورود به دوره دکتری مختارند

ایرانیان جهان- معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها در تعیین شرط ورود به دوره دکتری مختارند، گفت: این وزارتخانه در تصمیم‌گیری‌های داخلی دانشگاه‌ها ورود نمی‌کند و این مراکز می‌توانند بر اساس اختیارات خود آزمون زبان را به عنوان شرط ورود به دوره دکتری قرار دهند.

لزوم همکاری منطقه ای برای گشت دریایی خلیج فارس و دریای عمان

ایرانیان جهان- خلیج فارس حوضه آبی نیمه بسته با شرایط خاص زیست محیطی است که به باور کارشناسان، باید هر چهار سال یک بار گشت دریایی سراسری در آن و نیز دریای عمان با همکاری کشورهای منطقه انجام شود اما از زمان آخرین گشت، 12 سال می گذرد.

تمرکز منطقه ویژه فناوری بوشهر بر شیلات و کشاورزی است

ایرانیان جهان- دبیراجرایی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور گفت: منطقه ویژه علم، فناوری و نوآوری استان بوشهر با همکاری سازمان صنعتی سازمان ملل (یونیدو) با تمرکز بر2 بخش شیلات و کشاورزی توسعه می یابد.

میز خدمت رگولاتوری راه‌اندازی شد

سرزمین ایرانیان- مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از راه‌اندازی «میز خدمت» به دستور مستقیم رئیس جمهور، در این سازمان خبر داد.

پایان غرور آفرین ایران در جام جهانی 2018

سرزمین ایرانیان- تیم ملی فوتبال ایران با تساوی یک بر یک مقابل پرتغال با وجود شایستگی فراوان و غرورآفرینی از گردونه جام جهانی 2018 کنار رفت.

مطالبات دانشجویی؛ از حق پرسشگری تا چارچوب های قانونی

سرزمین ایرانیان- نام دانشجو و دانشگاه که به میان آید، مولفه های مطالبه گری و پرسشگری نیز در پیوند با آن به عنوان اصلی ترین ویژگی ها مطرح می شوند. پرسشگری حق اصلی دانشجو است و رعایت مرزها و چارچوب های قانونی در طرح مطالبات، نقش تعیین کننده ای در ثمربخشی آنها دارد.

رتبه خوبی در تجاری سازی علم نداریم

سرزمین ایرانیان- رئیس کمیسیون چشم انداز امور نخبگان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که دانشگاه های ما توسعه کمی زیادی داشته اند و از توسعه کیفی نسبی هم برخوردارند، گفت: اما ما رتبه خوبی در تجاری سازی علم نداریم.

آینه بغل خودرو با امکان پوشش نقاط کور ساخته شد

سرزمین ایرانیان- یک مخترع و پژوهشگر فنی با بهره گیری از روش های ابداعی در شیراز توانست آینه بغل خودرو با امکان پوشش نقاط کور در تغییر مسیر و دنده عقب را طراحی کند و بسازد.

ترافیک لوکس و آلودگی هوا

سرزمین ایرانیان- شاید شما هم طعم کلافگی ماندن در ترافیک شبانه تهران آن هم چند ساعت بعد از اوج دقایق آمد و شد را چشیده باشید؛ خودروهای زیادی در ترافیک ایستاده‌اند، درحالی که هیچ نشانه‌ای از حادثه‌ای که این گره ترافیکی را توجیه کند، به چشم نمی‌خورد.

برنج تراریخته غنی از آهن و روی تولید شد

سرزمین ایرانیان- پژوهشگران سوئیسی در انستیتو فدرال زوریخ موفق شدند نوعی برنج تراریخته غنی از آهن و روی تولید کنند. این غنی سازی با اضافه کردن سه ژن در ژنوم گیاه برنج انجام شده است.

تولید آزمایشگاهی نانوکاغذ مرغوب از ضایعات نیشکر

سرزمین ایرانیان- محققان با بهره‌گیری از ضایعات نیشکر و نانوالیاف سلولز موفق به تولید نانوکاغذ مرغوب شدند. این نوع کاغذ از خواص مکانیکی بهتری نسبت به کاغذهای معمولی برخوردار است.

مناطق پر گرد و غبار کشور معرفی می شوند

سرزمین ایرانیان- بررسی اقلیم‌شناختی رویدادهای گرد و خاک روی ایران به عنوان یک طرح پژوهشی توسط محققان دانشگاه تهران انجام شد.

تعیین مواد رادیواکتیو بستر رودخانه اروندرود و خلیج‌فارس/اجرای تحقیقات آزمایشگاهی ضد سرطان

سرزمین ایرانیان- مدیرگروه سم‌شناسی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ضمن معرفی حوزه‌های تحقیقاتی گروه سم‌شناسی، از اجرای طرح پژوهشی با عنوان "تعیین مواد رادیواکتیو در گل و لای بستر و آبزیان کف‌زی رودخانه مرزی اروندرود و سواحل شمالی خلیج فارس" در استان خوزستان جهت مستندسازی خسارات زیست محیطی جنگ آمریکا – عراق خبر داد

رییس دانشگاه دامغان ابقا شد

سرزمین ایرانیان- با حکم وزیر علوم، "دکتر عبدالعلی بصیری" در سمت ریاست دانشگاه دامغان ابقا شد.

گیاهان‌ دارویی ایران هرکدام به مثابه یک چاه نفت ارزشمند هستند

سرزمین ایرانیان- عضو هیئت علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی گفت: کشور ما از تنوع بی نظیری از گیاهان دارویی برخوردار است که اگر به آنها به‌طور ویژه و علمی پرداخته شود، هرکدام می‌تواند به اندازه یک چاه نفت ارزش آفرین بوده و اشتغال و اقتصاد را در ایران رونق بخشد.

تولید آب‌شیرین‌کن‌های متحرک برای تصفیه آب در حد آشامیدن/عرضه نسل جدید باتری‌های خودرو در کشور

سرزمین ایرانیان- یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی آب شیرین‌کن‌های پرتابلی را با استفاده از پنل‌های خورشیدی تولید کرده‌اند که قادر است در هر منطقه حمل شده و آب را در حد آشامیدن تصفیه کند.

تلاش دانشگاه صنعتی شاهرود برای ارائه روش‌های ازدیاد برداشت از میادین نفتی

سرزمین ایرانیان- رییس دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به انعقاد قرارداد وزارت نفت با این دانشگاه در خصوص ازدیاد برداشت، گفت: بر این اساس مطالعات ژئومکانیکی میادین و چاه‌های نفتی برای ازدیاد برداشت به این دانشگاه واگذار شده است

کفپوش های مقاوم نانویی در کشور تولید شد

سرزمین ایرانیان- یک شرکت تحقیقاتی تولیدی در کشور موفق به تولید کفپوش های نانویی برای استفاده بخش های مختلف از جمله سازمان بنادر و کشتیرانی و فرودگاه های کشور شد، کفپوش هایی که پیش از این با صرف هزینه گزاف وارد می شد.

چشم‌انداز آموزش عالی در جهان در حال تغییر است

سرزمین ایرانیان- سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) اعلام کرد که چشم‌انداز آموش عالی در سراسر جهان طی سال‌های اخیر تغییرات چشم‌گیری داشته است

تولید 21 محصول در حوزه زیست فناوری

سرزمین ایرانیان- مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: در حوزه بایوتک (زیست فناوری) 21 محصول در حال تولید است که بالغ بر 650 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی ناشی از تولید این محصولات وجود دارد.

غنی سازی روغن نباتی با ویتامین D هیچ مزیتی ندارد

سرزمین ایرانیان- به تازگی در آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی و رسانه ای از یک برند روغن نباتی نام برده می شود که ادعا شده با ویتامین D غنی شده است که یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی در استان فارس دراین زمینه گفت: این کار هیچ مزیت و حسنی ندارد.

استفاده از حسگرهای پلاستیکی ارزان برای نظارت بر سلامتی

سرزمین ایرانیان- یک گروه بین المللی از محققان حسگرهای ارزان قیمتی را از جنس پلاستیک نیمه رسانا تولید کردند که برای تشخیص مجموعه وسیعی از بیماری ها و عوارض از جمله بیماری های مختل کننده سیستم عصبی کاربرد دارند

تولید آواکادویی که هرگز فاسد نمی شود

سرزمین ایرانیان- در سال های اخیر محققان در تلاش بوده اند تا با دستکاری برخی انواع موادغذایی جلوی فاسدشدن آنها را بگیرند و ماندگاری آنها را افزایش دهند.

بهره‌برداری از دستگاه پخت فلزات در 4 دانشگاه کشور

سرزمین ایرانیان- دستگاه ذوب فلزات با عنوان دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ (SPS) محققان کشور به منظور تولید قطعات سرامیکی پیشرفته، زیست‌مواد و مواد نانوساختار در حوزه‌ الکترواپتیک در 4 دانشگاه کشور به بهره‌برداری رسید.

توان صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تجهیزات پزشکی تقویت می‌شود

سرزمین ایرانیان- تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با هدف تقویت توان صادراتی و انتقال فناوری امضا شد.

ساخت لیزر با الهام از آفتاب پرست

سرزمین ایرانیان- گروهی از محققان دانشگاه نورث وسترن یک نانو لیزر جدید توسعه دادند که قادر است با استفاده از مکانیزمی مشابه آنچه توسط آفتاب پرست به کار گرفته می شود، رنگ پرتوهای نور را تغییر دهد.

تامین آب شرب با استفاده از بذر

سرزمین ایرانیان- محققان دانشگاه کارنگی ملون فرآیندی را توسعه دادند که امکان تامین آب شرب را در مناطقی که دچار کم آبی هستند، فراهم می کند.

استروژن درمانی طولانی فعالیت میکروبی روده را تغییر می دهد

سرزمین ایرانیان- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که هورمون درمانی طولانی مدت با استروژن و داروی `بازدوکسیفن` ترکیب و فعالیت میکروبی روده را تغییر می هد و بر نحوه سوخت و ساز استروژن تاثیر می گذارد.

استنت هوشمند در مورد بیماری های قلبی هشدار می دهد

سرزمین ایرانیان- استنت ها یا لوله های مصنوعی توری فلزی که برای باز نگهداشتن مجاری و رگ های بدن پس از اعمال جراحی در داخل رگ ها کار گذاشته می شوند، چالش هایی را نیز ایجاد می کنند.

شیمی درمانی حافظه‌ بیماران را کاهش می‌دهد

سرزمین ایرانیان- شیمی درمانی سبب به وجود آمدن عارضه‌ «مغز شیمیایی» می‌شود و تاثیرات نامطلوبی بر حافظه‌ بیماران دارد. بنابراین بهتر است برای بهبود این مشکلات، مداخلات روان‌شناختی نیز انجام شود.

انقلاب تابستانی در راه است

سرزمین ایرانیان- مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: پنجشنبه 31 خرداد 97 ساعت 14:37 دقیقه خورشید به نقطه انقلاب تابستانی می رسد و تابستان در نیمکره شمالی از آن لحظه آغاز می شود.

تولید نانوپودر استخوانی سنتزی توسط محققان دانشگاه خواجه نصیر

سرزمین ایرانیان- محققان یک شرکت دانش بنیان وابسته به دانشگاه خواجه نصیر طوسی موفق به تولید پودر استخوان سنتزی با کاربرد در اعمال جراحی شدند که نسبت به نمونه خارجی بسیار ارزان تر است.

اولویت صادرات محصولات دانش بنیان نانویی در 3 حوزه

سرزمین ایرانیان- مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد فناوری نانو با بیان اینکه هدف ما صادرات محصولات نانو به کشورهای پیشرفته است، گفت: 3 حوزه نانودارو، تجهیزات پزشکی و مواد پیشرفته اولویت صادارتی ما است.

تقویت دیپلماسی علمی راهکار ارائه تصویر حقیقی ایران در عرصه بین‌الملل

سرزمین ایرانیان- رئیس دانشگاه تهران تقویت دیپلماسی را علمی بهترین راهکار برای ارائه تصویر حقیقی ایران در عرصه‌های بین‌المللی دانست و گفت: دانشگاه‌های کشور باید این سیاست را در اولویت برنامه‌های خود قرار بدهند.

امکان پیگیری قضایی در خطاهای تست پتاسیم در کشور فراهم شد

سرزمین ایرانیان- از آنجایی که تزریق بیش از اندازه پتاسیم به بیماران موجب مرگ آنها می‌شود، محققان دانشگاه شهید بهشتی روشی را برای اندازه‌گیری این ماده ارائه دادند که با استفاده از آن امکان پیگیری قضایی فراهم شده است.

قانون کاهش گوگرد در سوخت کشتی ها تهیه شد

سرزمین ایرانیان- معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قانون کاهش گوگرد در سوخت کشتی ها با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی تهیه و برای تصویب به دولت ارسال شد.

مقابله با تحریم ها با تکیه بر توان محققان ایرانی

سرزمین ایرانیان- با اینکه تحریم ها می تواند در حوزه تولید و ارتباطات علمی موجب دشواری هایی شود؛ تکیه بیشتر بر توان محققان داخلی و توجه به منابع جدید تولید علم کلیدواژه مقابله با نقض برجام و اعمال محدودیت های بیشتر از سوی آمریکا است.

بدافزار پیشرفته جاسوسی کشف شد/ سیستم های ویندوزی قربانی «نورکسا»

سرزمین ایرانیان- مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ریاست جمهوری (افتا) از کشف بدافزار پیشرفته جاسوسی «Norxa» که سیستم عامل های ویندوز را هدف قرار می دهد، خبر داد.

آمادگی جهاد دانشگاهی برای همکاری با مراکز تحقیقاتی آذربایجان

سرزمین ایرانیان- رییس جهاد دانشگاهی ضمن معرفی توانمندی‌های جهاد در حوزه‌های پزشکی و سلامت و حوزه فنی مهندسی از آمادگی این نهاد برای همکاری متقابل با مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های آذربایجان خبر داد

استاد هتاک به مقدسات اهل سنت از دانشگاه آزاد اخراج شد

سرزمین ایرانیان- سخنگوی دانشگاه آزاد از صدور حکم اخراج یکی از اساتید این دانشگاه به مقدسات دینی اهل سنت خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد بر اصل اساسی جمهوری اسلامی مبنی بر اتحاد شیعه و سنی تاکید دارد و با اخلال‌گران برخورد خواهد کرد.

صنف رایانه خواستار معافیت ثبت سفارش واردات نرم افزار شد

سرزمین ایرانیان- سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در دو نامه جداگانه به دبیر شورای عالی فضای مجازی و وزارت صنعت، خواستار معافیت و مستثنی کردن واردات نرم‌افزار از فرآیند ثبت سفارش شد.

واکسن فلج‌اطفال تزریقی بحث جدی مطرح در بیوتروریسم

سرزمین ایرانیان- رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با تاکید بر ضرورت نگاه ویژه به جایگاه موسسه رازی و صنعت واکسن‌سازی در کشور گفت: واکسن می‌تواند به عنوان زبان دیپلماسی قوی برای کشور باشد و نفوذ فرهنگی کشور به سایر نقاط جهان با صادرات واکسن افزایش یابد.

توان تولید همه فناوری‌های مورد نیاز را داریم/راه استفاده ازنتایج برجام،اتحاد و انسجام داخلی است

سرزمین ایرانیان- رییس جهاد دانشگاهی با بیان این که راه استفاده از نتایج برجام، اتحاد و انسجام داخلی ما بود و هست و حضور در برجام باید با تضمین و تامین منافع ملی ما باشد؛ تاکید کرد: قاطعانه خدمت دکتر ظریف و همکاران ایشان اعلام می‌کنیم که ما توان تولید همه فناوری‌های مورد نیاز کشور را داریم

رد پیش‌فرض‌های کلاسیک درمورد رفتار تقاضای انرژی نسبت به تغییر قیمت نفت

سرزمین ایرانیان- توسط محقق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌فرض‌های کلاسیک در مورد رفتار تقاضای انرژی نسبت به تغییر قیمت نفت در بخش حمل‌ونقل ایران رد شد.

ارزشمندترین دارایی کشور «نوآوری» است

سرزمین ایرانیان- معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان اینکه نوآوری ارزشمندترین دارایی کشور برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان است، گفت: ارزشمندترین عنصر زیست‌بوم کارآفرینی نیروی انسانی خلاق است

23 پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیکی به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد

سرزمین ایرانیان- هیات دولت مصوبه خود درباره فهرست پروژه‌های اولویت‌دار توسعه دولت الکترونیکی به همراه زیرخدمت‌های هر حوزه و دستگاه‌های متولی در هر بخش را جهت اجرا، ابلاغ کرد.

توسعه همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های فناور ایران و کره جنوبی

سرزمین ایرانیان- نشست مشترکی بین شرکت‌های فناور ایرانی فعال در حوزه‌ فناوری نانو و شرکت‌هایی از کره‌ جنوبی به منظور توسعه همکاری‌ها و تجاری سازی محصولات جدید و توسعه بازار برگزار شد.

وزیر بهداشت:‌ بی‌سوادی مدرن و کمی‌گرایی دو مشکل مهم ایران هستند

سرزمین ایرانیان- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در همه حوزه‌ها در کشور دچار بی‌سوادی مدرن و کمی‌گرایی شده‌ایم و بیماری کمی‌گرایی ما را دچار نقص بزرگی در کشور کرده است.

مدل آزمایشی ارز ملی دیجیتال آماده شد/ ممنوعیت خرید وفروش بیت کوین

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آماده شدن مدل آزمایشی ارز ملی دیجیتال خبر داد و گفت: در برابر ارز دیجیتال برگشت به عقب معنی ندارد و باید آن را پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم.

راهکار وزارت علوم برای تامین ارز دانشجویی/اعلام نتیجه بررسی این پیشنهاد در هفته جاری

وزیر علوم از پیشنهاد روشی مستقیم و کوتاه برای رفع مشکل تامین ارز دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور به بانک مرکزی خبرداد و گفت: نتیجه نهایی بررسی این پیشنهاد اوایل این هفته اعلام می‌شود.

معرفی آخرین یافته‌های علمی در چهارمین نمایشگاه گیاهان دارویی

سرزمین ایرانیان- چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با همت ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در آبان ماه جاری برگزار می‌شود

حلقه گمشده در مراکز علمی برای جذب محققان رصدی/امکان‌ بهره‌مندی بیشتر دانشگاه‌ها از رصدخانه‌ملی

سرزمین ایرانیان- درحالی که پیشرفت پروژه رصدخانه ملی به عنوان یک طرح اولویت‌دار به دلیل کمبود اعتبارات با چالش مواجه است، دانشگاه‌های کشور به صورت پراکنده اقدام به خرید تلسکوپ‌های کوچک و یا ساخت رصدخانه‌های کوچک کرده‌اند و همچنین استراتژی خاصی برای جذب منجمان رصدی ندارند؛ این در حالی است که به گفته مجری این طرح ملی در صورتی که دانشگاه‌ها در ساخت این رصدخانه همکاری کنند، می‌توانند از متوسط کشوری از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی وزیر علوم مامور بررسی حادثه اتوبوس دانشجویان دامغان شد

سرزمین ایرانیان - در پی وقوع سانحه امروز اتوبوس حامل دانشجویان دامغان که منجر به کشته شدن دو دانشجو و زخمی شدن چندین نفر دیگر شد، وزیر علوم ضمن اظهار تاسف از این حادثه، معاون فرهنگی این وزارتخانه را مامور رسیدگی این حادثه کرد.

مهاجرت‌های داخل ایران به کجا و به چه دلیل است؟

سرزمین ایرانیان- مهاجرت، پدیده‌ای است که به‌شدت از شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه تأثیر می‌پذیرد. محققان کشورمان در راستای بررسی دقیق مهاجرت‌هایی که به دلایل مختلف در کشور ما صورت می‌پذیرد، مطالعه‌ای را انجام داده‌اند.

راه‌اندازی سه طرح بزرگ فرهنگی دانشگاه تهران از ماه آینده

سرزمین ایرانیان- معاون فرهنگی دانشگاه تهران از راه‌اندازی سه طرح بزرگ شامل "رادیو فرهنگ"، "دانشجو – خبرنگار" و "شبکه مولتی مدیا" در این دانشگاه از اوایل اردیبهشت ماه خبر داد.

همکاری شرکتهای توزیع برق در اجرای پروژه فیبرنوری منازل

سرزمین ایرانیان- وزیر ارتباطات خواستار همکاری شرکتهای توزیع برق در تسریع اجرای پروژه توسعه شبکه دسترسی فیبرنوری منازل و ارائه اینترنت 20 مگابیتی به 80 درصد خانواده ها تا پایان برنامه ششم شد.

رکورد حملات سایبری در عرض 5 روز شکسته شد

سرزمین ایرانیان- هفته گذشته سایت مشهور گیت هاب به علت حملات سایبری موسوم به دی او اس با ظرفیت 1.3 ترابایت در ثانیه از کار افتاد. اما بعد از 5 روز این رکورد حمله سایبری هم شکسته شد.

صرف موقوفات جایزه مصطفی (ص) در حوزه های علم و فناوری

سرزمین ایرانیان- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: منابع مالی صندوق موقوفات جایزه مصطفی (ص) علاوه بر اعطای این جایزه باید در سایر حوزه‌های علم و فناوری هزینه شود

نامه سرگشاده شوراهای صنفی دانشجویان کشور به رییس‌جمهور

سرزمین ایرانیان- شوراهای صنفی دانشجویان 49 دانشگاه کشور در نامه‌ای سرگشاده به رییس‌جمهور، ضمن اعتراض به بازداشت تعدادی از فعالان خود، همچنین درباره موضوعاتی چون «غیرامنیتی بودن محیط دانشگاه و رسیدگی به تخلفات دانشجویان در کمیته‌های انضباطی» نکاتی را مطرح کردند.

ساير مطالب

نماینده وزیر ارتباطات در رسیدگی به تخلفات اداری منصوب شد

برگزاری رویداد کارآفرینی«استارتاپی‌ها به دیابت حمله کنید»

امسال همه برندهای گوشی تلفن همراه ریجستر می‌شود

مرکز تحقیقات سیاست علمی، مأمور بازطراحی نظام پژوهش و فناوری وزارت نفت شد

ایران در مساله مهاجرت ازکشور جزو ده کشور آخر دنیا است

حوزه غلات زیرساخت توسعه صنایع پایین‌دستی در بخش مواد غذایی است

بودجه 97 انتظارات دانشگاه‌ها را برآورده نمی‌کند

مخازن نفتی آینده و ثروت بزرگ ما ذهن و قلب جوانان کشور است

توافق جهرمی با بانک مرکزی برای تعویق قطع کدهای دستوری موبایل

بررسی راهکارهای قانونی تامین بودجه مورد نیاز دانشگاه‌های کشور

مردم باید کارکرد علم را در بالین حس کنند

فعالیت ایرانیان در توئیتر ممنوع نیست

پول مجازی مهمترین تهدید سایبری جهان در سال 2018 می‌شود

جزئیات واردات «آیفون» توسط تامین اجتماعی

دکتر اکرمی: دانشجویان عجولانه رفتار کردند

جلسه مجدد وزیر ارتباطات با فعالان استارتاپی تا دو هفته دیگر

فرهنگ مناظره در دانشگاه‌ها وجود ندارد

21 استارتاپ ایرانی 132 هزار شغل ایجاد کردند

27 دی؛ روز شهدای جهاددانشگاهی نام‌گذاری شد

ایرانی هایی که به کشور بازگشتند صاحب موفق ترین استارتاپها هستند

ضرورت تشکیل حلقه‌های نخبگان علمی علوم انسانی در کشور

سهم ناچیز آموزش پزشکی از بودجه آموزش عالی

آغاز فصل جدیدی از تحقیقات دریایی با «کاوشگر خلیج‌فارس»

مجلس موافق ادامه فیلترینگ تلگرام نیست/ مسئولان تلگرام تعهد بدهند

ضرورت گفتگوی سیاسیون و نخبگان برای رسیدن به مدل پیشرفت کشور

پیش نویس لایحه حمایت از حریم خصوصی در فضای مجازی آماده شد

2 شرکت خارجی برای حضور درمنطقه ویژه ICT اعلام آمادگی کردند

واکنش رئیس دانشگاه علم و صنعت به حواشی پاک کردن پرچم رژیم صهیونیستی

بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهم‌ترین دغدغه وزارت علوم/اثرات جشنواره‌های علمی در معرفی محققان

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد

تجهیز تمام استانهای کشور به بالن اینترنتی

گردش های سیاسی، سرمایه گذاری را دچار مشکل کرده است

تعریف پروژه‌های علمی مشترک از اولویت‌های همکاری ایران با بنیاد علمی اکو

آزمایشگاه نانوفناوری ایران به‌زودی در کوبا مستقر می‌شود

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم استعفا کرد

تاکید رئیس جمهور بر تامین منابع جایزه مصطفی (ص) از طریق وقف علمی

راه‌اندازی 15 سامانه فضایی/ فناوری فضایی کاربردی می‌شود

الزامات اساسی در طراحی اپلیکیشن های موبایل تدوین شد

توسعه همکاری های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا کلید خورد

اهدای جایزه سال انجمن علوم سیاسی ایران از سال آینده

10 هزار متخصص امنیت سایبری در کشور فعال می‌شوند

اشتراک تحقیقات علمی، زمینه مناسب همکاری‌های ایران و آفریقای جنوبی

جاسوسی صوتی و تصویری مرورگر «کروم» از کاربران

حاکمیت تفکرات نوآورانه زمینه‌ساز اقتصاد دانش‌بنیان

سند توسعه شبکه ملی اطلاعات نهایی‌سازی می‌شود

وزیر پیشنهادی علوم از افراد خوش سابقه علمی است

هشدار وزیر ارتباطات درباره سوءاستفاده فرصت‌طلبان از طرح رجیستری

همکاری‌های علمی و فناوری با ازبکستان توسعه می‌یابد

امکان گزارش پیامک های مزاحم فراهم شد

دستور جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات/ تحقق اقتصاد دیجیتالی

یادداشت تفاهم همکاری علمی و فناوری میان ایران و ارمنستان امضا شد

رییس جمهور 15 مهرماه به دانشگاه تهران می‌رود

سطح همکاریهای ارتباطی ایران و آفریقای جنوبی افزایش می یابد

کاهش 50 درصدی مصرف آب با اینترنت اشیاء/ حل مشکلات جوامع با فناوری

امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های آموزشی میان وزارت علوم ایران و اسلوونی

3 مجموعه ماهواره کشور آماده پرتاب است

سیاست دولت دوازدهم استفاده از مراکز دانشگاهی جهت حل مشکلات کشور است

دکتر معتمدي: حمايت از وزير انتخابي وظيفه اخلاقي و قانوني دانشگاهيان است

بايسته‌هاي وزير علوم اعتدالي

گسترش همکاري‌ علمي دانشگاه‌هاي "کرتين" استراليا و "شريف"

اصلاح تعرفه اينترنت جدي است

تارنماي آمريکايي: حذف برنامه هاي ايراني توسط اَپل نمونه اي ديگر از تحريم هاي بيهوده آمريکا

وزير ارتباطات دولت دوازدهم فردا معارفه مي شود

مجوز اينترنت بدون فيلتر دارم/ شرايط رفع فيلتر توئيتر

انتصاب اولين مدير ارشد زن در وزارت بهداشت دولت دوازدهم

«سيد ضياء هاشمي» سرپرست وزارت علوم شد

«آذري جهرمي» وزير ارتباطات دولت دوازدهم شد

6 محور کليدي براي شتاب‌دهي به اقتصاد دانش‌بنيان

تائيد معرفي رييس دانشگاه خواجه نصير به عنوان وزير علوم

توضيح واعظي درباره اخبار ضد و نقيض انتقال سرور تلگرام به ايران

حضور دانشجويان عراقي در ايران تقويت‌کننده روابط دو ملت است

مذاکرات با تلگرام نتيجه داد/ سرورها به ايران منتقل شد

تماس صوتي تلگرام رفع فيلتر نمي شود

اظهار تأسف معاون رئيس جمهوري از منع ورودپژوهشگران ايراني به آمريکا

گشايش اتاق همکاري علمي و پزشکي ايران و فرانسه در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي

همايش معاونين تحقيقات دانشگاه‌هاي علوم‌پزشکي برگزار مي‌شود

تله «کوچه بن‌بست» براي شرکت‌هاي دانش‌بنيان/اقدامات کشور براي نفوذ محصولات نانويي به 40 کشور

آمادگي ايران براي اعطاي بورسيه و فرصت مطالعاتي به دانشجويان و اساتيد ايرانشناسي ايروان

هيات آلماني اوايل مهرماه وارد تهران مي‌شود

گواهينامه مشترک دانشگاه پوترا و جهاد دانشگاهي براي کارگاه تجاري‌سازي نوآوري

تشنگي بيشتر خليج گرگان با افزايش اثرات تغيير اقليم

ورود بزرگ ترين هيات علمي و فناوري اتحاديه اروپا به کشور

رايزني عماني‌ها با مديران شرکت‌هاي دانش‌بنيان شهرک تحقيقاتي اصفهان

رديابي ماهواره‌ها در کشور امکان‌پذير شد

انرژي هاي تجديدپذير متناسب با ظرفيت کشور توسعه نيافته اند

تشکيل سومين اجلاس رؤساي دانشگاه‌هاي برتر ايران و روسيه در پاييز سال جاري

همايش «ايالات متحده، حقوق بشر و گفتمان سلطه» برگزار مي‌شود

راهکار شبکه آزمايشگاهي براي تعمير تجهيزات پيشرفته/لغو عضويت بدقول‌ها

ترديد ندارم که رژيم صهيونيستي نابود شدني است و بيت المقدس آزاد مي‌شود

"آتش به اختيار" به معناي دست بردن به سلاح فرهنگي است

دانشگاه‌ها بايد ارتباط تنگاتنگي با جهاد دانشگاهي داشته باشند

اعلام آمادگي ايران براي صدور خدمات فني مهندسي به آفريقا

تعبير «آتش به اختيار» تشويق دانشجويان انقلابي براي خلاقيت در کارهاي فرهنگي است

سند 2030 ملغي شد

اهداف استراتژيک دانشگاه صنعتي شريف تشريح شد

ضرورت برقراري ارتباطات بين‌المللي مراکز علمي داخل و خارج کشور در صنعت هوايي

فروش تجهيزات صنعتي ايراني در نمايشگاه‌ فناوري نانوي چين

نرم افزار تشخيص چهره براي شناسايي تروريست ها

گسترش ارتباطات بين‌المللي نقش مهمي در ارتقاي دستاوردهاي علمي و آموزشي دارد

ايران همچنان در خط مقدم رشد کمي توليد علم دنيا قرار دارد

مقابله با تصميم دولت آمريکا عليه نخبگان ايراني/فراخوان جذب اعضاي هيات علمي بورسيه

آدم آهني ها از مسابقه تا کار/ ساخت هر ربات چند شغل ايجاد مي کند

برنامه‌هاي معاونت علمي تا سال 1400 در حوزه دانش‌بنيان‌ها

دولت‌هاي پيشرو چه سياستي در قبال علم و فناوري دارند؟

ايران در آستانه تبديل‌شدن به کشور برتر حوزه نوآوري در سطح بين‌المللي

ارائه 20 خدمت متنوع به شرکت‌هاي دانش‌بنيان/لزوم گسترش چتر حمايتي به «نوپا»ها

روزنامه آلماني: کشوري درحال خشک شدن، ايران آب زيادي مصرف مي کند

نامزدهاي رياست جمهوري از دادن وعده‌هاي غيرعلمي پرهيز کنند

دفتر همکاري‌هاي علمي و فناوري ايران و اتحاديه اروپا در آلمان افتتاح شد

تاسيس 200 شرکت دانش بنيان صنعتي در دولت تدبير واميد

تبليغات خارجي، حمله به اقتصاد دانش‌بنيان است

راهکارهاي تحقق شعار سال 96 بررسي شد

ضرورت برجسته سازي نقش دانشگاه آزاد در اقتصاد مقاومتي

آمادگي موسسه فناوري اتريش براي همکاري علمي با ايران

ايران اولين کشور آسيايي ميزبان کنگره بين المللي محاسبات کلان مقياس

هم انديشي شرکت هاي دانش بنيان ايراني و مجارستاني برگزار شد

ايران توانست مساله گرد و غبار را در سطح جهاني مطرح کند

ايران شريک خوبي براي اتحاديه اروپا است/آغاز همکاري ايران و ايتاليا در زمينه محيط زيست

ردگيري بمب هاي رها شده و موشک هاي زمين به زمين در رزمايش سپاه

آمادگي معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري براي ميزباني ازمحققان ايراني مقيم آمريکا

آغاز همکاري‌هاي فناورانه شبکه ناوگان تحقيقاتي ايران با دانشگاه هامبورگ

طراحي کت کيسه خواب شو براي افراد بي خانمان

ساخت ماهواره سنجش از دور با همکاري روسيه آغاز شد

پيشرفت بيوتکنولوژيکي ايران از محورهاي قابل قبول‌ در گزارش آنکتاد

عمليات کشش کابل‌گذاري و لوله‌گذاري در بستر دريا آغاز شد

ارائه آخرين دستاوردهاي فناورانه دريايي محققان کشور

فراخوان پژوهشگاه تربيت‌بدني براي مشارکت در اجراي يک طرح پژوهشي

ساخت رادارهاي هواشناسي براي نخستين بار در کشور

الزام ايران در کاهش گازهاي گلخانه‌اي تا سال 2020

خط توليد داروي ايراني «فينگوليمود» در روسيه افتتاح مي شود

رفع انحصار 11 نوع کاتاليست مورد نياز بخش‌هاي صنعتي

ارتش آمريکا يک نارنجک قابل تنظيم ساخت

400ميليارد ريال براي توسعه اهداي سلول هاي بنيادي خونساز اختصاص يافت

آزمايش پروتئين مو روش تازه تشخيص هويت

سهم فناوري از بودجه کشور در حال افزايش است

سفر مقامات و نخبگان سياسي يمن به تهران

معرفي يک‌ رکن مشخص به‌ عنوان محور اجلاس نماز

افراد معروفي که حذف شدند!

قطعي شدن کانديداتوري هاشمي ؛ پشت پرده تعويق ثبت نام ولايتي؟

هاشمي و مشايي مي آيند يا خير؟

چرا هاشمي اعلام نامزدي نمي‌کند؟

زاکاني؛شرط حمايت ايثارگران از ائتلاف 3 نفره

باهنرايثارگرانه سکوت کرد و کنار کشيد

آل اسحاق:نظرسنجي موثر است اما ملاک ما جامعتين‌ است/اقبال مردم همچنان با اصولگرايان است

باهنر: موسوي و کروبي محاکمه نشوند به نفع‌شان است

پورمحمدي: انتخابات سياستمداران را از برج عاج به کف خيابان‌ها مي‌کشاند

پشت عبارات آقاي هاشمي چه نهفته است؟اصرار کنيد مي آيم!

باهنر:هاشمي و خاتمي را سران فتنه نمي‌دانيم

چرا لنکراني به اين سرعت ثبت نام کرد؟

آل‌اسحاق: سعي مي‌کنم هزينه‌هاي سلامت در دولتم رايگان و يا حداقل باشد