پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

ساخت دستگاه "کاتد کنی" توسط متخصصین مجتمع مس سرچشمه ایرانیان اسکاندیناوی

ساخت دستگاه "کاتد کنی" توسط متخصصین مجتمع مس سرچشمه

  بزرگنمايي:

سرزمین ایرانیان- علی اکبری در در این رابطه اظهار کرد: پس از طراحی دستگاه و ارسال نقشه های ساخت به شرکت های داخلی جهت استعلام ساخت و نصب ، استعلام های اخذ شده شرکتهای داخلی نشان می داد، این شرکتها توانایی ساخت نداشتند و قیمتهای بالایی را اعلام کرده بودند. لذا این کار به کارگاه ساخت مجتمع مس سرچشمه ارجاع و به صورت صفر تا صد در کارگاه ساخت مس سرچشمه ساخته شد. وی ابراز داشت: تست دستی این دستگاه به صورت موفقیت آمیز انجام شده و منتظر قطعات ابزار دقیق و تابلوهای برق هستیم که تست کامل آن انجام و پس از رنگ آمیزی به "میدوک" ارسال و نصب آن در مجتمع مس میدوک انجام شود.

اکبری تصریح کرد: برای این کار تیمی 10 نفره متشکل از 3 نفر تراشکار و فرزکار ماهر، 3 نفر جوشکار حرفه ای و یک نفر بعنوان مجری پروژه همکاری داشتند و علاوه بر آن اداره طراحی، اداره برنامه‌ریزی و ابزار دقیق نیز 3 نفر از نیروهای متخصص خود را به ساخت این پروژه اختصاص دادند.

افزایش ایمنی، سرعت وراندمان کار با ساخت دستگاه "کاتدا ستریپینگ"

سرپرست اسکلت فلزی مجتمع مس سرچشمه نیز اظهارکرد: باتوجه به اینکه امروزه صنعت وتکنولوژی به سمت اتوماسیون پیش می رود، با ساخت دستگاه کاتد استریپینگ برای نخستین بار در کشور، سیستم کاتدکنی لیچینگ میدوک نیز از دستی به اتومات ارتقاء می‌یابد.

محمود خاندانی بیان کرد: این دستگاه اولین نمونه کاملا" ایرانی و ساخت داخل است که در راستای اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید ملی، توسط متخصصین زحمت‌کش و مجرب این کارگاه ساخته شده است.

وی اضافه کرد: باتقویت دانش فنی پرسنل و با تکیه برتجربه قبلی (ساخت بخشی ازدستگاه کاتدکنی سرچشمه)، تمامی قطعات این دستگاه بومی سازی و درکارگاه ساخته شد.

سرپرست اسکلت فلزی مجتمع مس سرچشمه به مزیت‌های این دستگاه اشاره و اظهارکرد: از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه؛ بالابردن ایمنی فردی، سرعت کار و راندمان کاری می‌باشد. همچنین در سیستم سنتی(دستی) به دلیل نحوه جدایش ورق مسی از بلانک (ورق اولیه)، احتمال دفرمه شدن کاتد و بلانک وجود دارد ولی با استفاده از این دستگاه، ضمن اینکه کیفیت ورق کاتد مطلوب می‌باشد به بلانکها هم آسیبی نمی‌رسد.

خاندانی با اشاره به ویژگی های طراحی و ساخت دستگاه افزود: یکی دیگر از مزیت های مهم این دستگاه ، ساده بودن مکانیزم آن و در نتیجه سهولت تعمیر ونگهداری آن است. این ویژگی و بسیاری ازخصوصیات دیگر سبب شده تا این دستگاه قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی باشد وحتی بهتر از آن باشد.

وی همچنین بیان کرد:باتوجه به کمبودنیرو درکارگاه وانجام دادن درخواست کارهای واحدهای مجتمع ، ابتدا فکر نمی‌کردیم که با این حجم کار بتوانیم به سرعت پیش برویم .اما باتوجه به توانایی نیروهایمان یقین داشتیم که ازعهده کار برمی آییم .

وی بیان کرد: این پروژه به ما آموخت که؛ با تکیه بر دانش وتجربه پرسنل و بها دادن به نیروهای جوان می توان گام های مهمی برای پیشرفت واعتلای صنعت مس برداشت.


این دستگاه برای پولینگ 180 کاتد در ساعت طراحی شده است

به گزارش ایسنا، کارشناس ارشد بهینه سازی مصرف انرژی مجتمع مس سرچشمه نیز که طراح این دستگاه می باشد،  از پیشرفت 95 درصدی ساخت این دستگاه جهت بهره برداری در واحد لیچینگ مجتمع مس شهربابک خبر داد و گفت: این دستگاه با توجه به ظرفیت لیچینگ میدوک برای پولینگ 180 کاتد در ساعت طراحی شده است.

حسن آبادی  افزود: مراحل طراحی و ساخت قطعات به پایان رسیده است و در حال حاضر در حال نصب و تست اولیه دستگاه در کارگاه ساخت سرچشمه هستیم، تمامی تست ها با موفقیت انجام گرفته و تا دو ماه آینده این دستگاه در لیچینگ میدوک به بهره‌برداری کامل خواهد رسید .

وی اظهار داشت:این دستگاه براساس فن آوری بومی و تاکید به دانش فنی متخصصان مجتمع مس سرچشمه ساخته شده و با جایگزینی این دستگاه به جای شیوه سنتی ورق کنی، گامی مهمی در عرصه صنعت مس برداشته شده است.

وی ادامه داد:  با طراحی و  ساخت این دستگاه،  صنعت مس توانایی خود را در ساخت تجهیزات مورد نیاز خود و کشور را به اثبات رسانده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باید ها و نبایدهای خرید اینترنتی در سوئد

معمولی ترین سوالات مصاحبه استخدامی

پیدا کردن کار در سوئد

سفر به سوئد با دعوتنامه از طرف اقوام و آشنایان

ثبت شرکت Enskild firma

اطلاعات اولیه جهت سفر به سوئد

ثبت شرکت Handelsbolag و Kommanditbolag

طریقه نوشتن Personligt Brev

تحصیل در Folkhögskola

اجاره خانه در سوئد

پیدا کردن و اجاره خانه در گوتنبرگ

مدارک لازم برای درخواست ویزای شنگن

روند تقاضای ویزای مسافرتی به سوئد

سوئد از لحاظ نظامی چگونه کشوری است؟

کمک هزینه مسکن در سوئد – Bostadsbidrag

گرفتن وام در سوئد

محاسبه هزینه گواهینامه در سوئد

SwedBank آموزش کار با دستگاه رمزیاب بانک

BankID شناسه همراه بانک – طریقه نصب و استفاده

نرم افزار همراه بانک SwedBank

محاسبه کمک هزینه زندگی در سوئد – Socialbidrag

انواع وام بانکی در سوئد

شرایط گرفتن تابعیت سوئدی

برای دریافت وام شخصی به کجا مراجعه کنیم؟

مدارس بزرگسالان در سوئد Komvux

سفر به پاریس از سوئد

اجاره آپارتمان با قرارداد دست اول

اجاره نشینی از روز اول ورود تا فسخ قرارداد

کمک هزینه تحصیلی CSN – Studiemedel

ارزیابی مدارک تحصیلی در سوئد

مشاغل و حرفه های مورد نیاز در سوئد 2016- 2017

مراجعه به درمانگاه و خدمات درمانی در سوئد

یادگیری زبان سوئدی به همین سادگی !

SFI چیست ؟

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری اول

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری دوم

اصطلاحات سوئدی به فارسی سری سوم – با تلفظ

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری چهارم

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری پنجم

تحصیل در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی

شرایط دریافت اقامت تحصیلی در سوئد

اقامت سرمایه گذاری با ثبت شرکت در سوئد

اقامت کاری در سوئد

اقامت دائم سوئد – از دریافت تا از دست دادن

فرهنگ و قوانین دوچرخه سواری در سوئد

فرهنگ سوئدی ها از دید یک ایرانی

تفریح در سوئد، این قسمت: پارک آبی Sommarland

قوانین کباب بازی در سوئد

خرید قسطی از فروشگاه های سوئد

از فاکتور تا اداره مصادره اموال Kronofogden