پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

سرمقاله رسالت/ شوخی ناموسی! اخبار ایران

سرمقاله رسالت/ شوخی ناموسی!

  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان -
سرمقاله رسالت/ شوخی ناموسی!
٨١
٠
رسالت / « شوخی ناموسی! » عنوان سرمقاله روزنامه رسالت به قلم محمدکاظم انبارلویی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
خدا رحمت کند مرحوم حبیب‌الله عسکر اولادی را یک وقتی در اوج گفت‌وگو با اصلاح‌طلبان که به طور مکتوب دو دوره رد و بدل و در رسانه‌ها هم منعکس شد، به من می‌گفت؛ به برخی از آنها پیام دادم؛ «ما شوخی ناموسی با شما نداریم. مسائل مربوط به اصل انقلاب، آرمان‌های امام، ولایت فقیه و مبارزه با آمریکا جزء نوامیس فکری ماست ما در این‌باره با شما شوخی نداریم.» متأسفانه برخی از همین اصلاح‌طلبان به نصایح او گوش ندادند و رفتند زیر خیمه فتنه برای بازگشت سلطه آمریکا سینه زدند، البته به جایی هم نرسیدند. رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشگاهیان به موضوع مذاکرات و سمومات ناشی از آن در راه پیشرفت انقلاب اشاره کردند و گفتند: «مذاکره مکمل راهبرد فشار است در مسائل ناموسی انقلاب همچون توان دفاعی کشور نمی‌توان مذاکره کرد.» آمریکایی‌ها از فصل مذاکره به عنوان فصل برداشت محصول فشارهای اقتصادی خود در زمین ما استفاده می‌کنند. اعراب و فلسطینی‌ها 50 سال است دارند مذاکره می‌کنند حتی یک متر زمین خود را آزاد نکردند و زیر چکمه سربازان رژیم اشغالگر قدس روزگار بدی را می‌گذرانند. سران عرب رفتند با دشمن مذاکره کردند و ناموس اعراب را فروختند و اکنون زیر تحقیر غرب هر روز امتیاز جدید می‌دهند باز توهین و تحقیر می‌شوند اما جمعی از همین جماعت فلسطینی و لبنانی ابتدا سنگ و سپس موشک به دست گرفتند، دشمن را به زانو در آوردند و اکنون در مرز بازدارندگی با حفظ شرافت و کرامت خود سینه به سینه دشمن ایستاده‌اند و یک قدم هم عقب‌نشینی نمی‌کنند. آنها باعقلانیت سیاسی با هزینه- فایده کردن امر مقاومت به این نتیجه رسیدند، درآمد مقاومت بیش از هزینه‌های آن است. مقاومت و ایستادگی یک مکتب، یک فرهنگ و یک اندیشه است که در دل خود خستگی‌ناپذیری و امیدوارانه حرکت کردن را دارد. رهبر معظم انقلاب نیز در سی‌امین سالگرد رحلت حضرت امام (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی را قهرمان مقاومت در عصر ما نامیدند و مختصات این اندیشه را در مرام امام (ره) مورد واکاوی قرار دادند. امروز فقط سخن از مقاومت ملت ایران نیست بلکه سخن از محور مقاومت است که ملت‌های منطقه را در برابر مقابله با نفوذ صهیونیسم و آمریکای جنایتکار به صف کرده است و شکست‌های پی‌درپی آمریکا و اشغالگران قدس به‌دلیل شکل‌گیری همین محور و همین جبهه است. امروز در میان ملت‌های جهان و دولت‌هایی که اراده کرده‌اند در برابر باج‌خواهی‌‌های آمریکا بایستند سخن از فلسفه مقاومت، دستاوردهای مقاومت و امتیازات «دکترین مقاومت امام خمینی (ره)» است.
رهبر انقلاب در همین سخنرانی تاریخی فرمودند: «اندیشه مقاومت قدرتمندترین سلاح یک ملت است. دشمن در صدد است با وسوسه، تردیدافکنی و القاء بی‌فایده و ناممکن بودن مقاومت،‌ این سلاح را از دست ملت ایران خارج کند بنابراین باید اندیشه مقاومت را از ترفند دشمن مصون داشت». امروز ملت ایران از مرز تهدید و تطمیع دشمن گذشته است. دشمن در تمامی جبهه‌ها طعم تلخ شکست را از جبهه مقاومت دریافت کرده و عقب‌نشینی تاکتیکی دشمن حکایت از این واقعیت دارد که آنها هیچ راه‌حلی جز تسلیم در برابر ملت ایران و جبهه مقاومت در منطقه ندارند. آمریکا تنها یک گزینه روی میز دارد آن‌هم فشار اقتصادی، اما ملت ایران گزینه‌های گوناگون در مقابل دارد دیر یا زود آمریکا مجبور است در برابر ملت ایران زانو بزند.
***
اخیراً یکی از اصحاب موسوم به اصلاح‌طلب که در فتنه 88 شریک و همپیمانان جرج سوروس برای انقلاب رنگی بود از واژه «ابر مقاومت» یاد کرده است. او از مقابله با ترامپ از واژه «ابرمقاومت» یاد می‌کند و آن‌را معبر «صلح»، «اصلاح‌طلبی» و دموکراسی» می‌داند و می‌گوید باید اصلاحات را به صلح ترجمه کرد بخشی از داخل و بخشی از نیروهایی که در خارج هستند باید این کوله‌بار را به دوش بکشند!
او می‌گوید «اگر ملت دموکراسی را با گوشت‌و‌پوست خود لمس کند تاب مقاومت پیدا می‌کند» البته این حرف، حرف درستی است به شرطی که کارنامه سیاسی حضرات آن را تایید کند! کارنامه سیاسی برخی از اصلاح‌طلبان که دستی در فتنه 88 و 78 داشتند نشان می‌دهد آنها همین چیزی که از آن به عنوان «ابرمقاومت» یاد می‌کنند با رمز دروغ وتهمت تقلب به آتش کشیدند. آنها 40 میلیون رای ملت را نادیده گرفتند و بر جمهوریت نظام با تیغ «شورش» و «بغی» چوب حراج زدند به این هم اکتفا نکردند بنا را بر «محاربه» گذاشتند و با شعار «انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است » و «مرگ بر اصل ولایت فقیه» دست در دست منافقان و سلطنت‌طلب‌ها و کمونیست‌ها و نئومارکسیست‌ها برای مقابله با اسلام به خیابان‌ها آمدند. آنها رفقای خود را به پارلمان اروپا و کنگره آمریکا فرستادند و گفتند از این «ابر مقاومت» ملت ایران نترسید و جا نزنید تحریم‌ها را تشدید کنید. «اوباما» که قبل از فتنه تا مرز تسلیم شدن برابر به ملت ایران رفته بود را برگرداندند به «مقابله» با ملت ایران!
پرچم جمهوری‌خواهی را یکی از همین اصحاب فتنه که ستاره برنامه‌‌‌های بی‌بی‌سی و رادیو آمریکا بود در روزنامه‌ای که منسوب به همین تئوریسین «ابرمقاومت» است به‌دوش می‌کشید و درباره آن قلم می‌زد. او در ایام فتنه به عنوان ناظم صف گوگوش تا سروش انجام وظیفه می‌کرد.
کارنامه سیاسی برخی اصلاح‌طلبان نشان می‌دهد نگاه آنها به جمهوریت ورود به قدرت برای «خروج از حاکمیت» است. هیچ نشانه‌ای از مقاومت آنها در برابر دشمن نیست همه نشان‌ها همراهی و همگرایی با دشمن است. تاریخ 8 ماهه اول سال 88 نشان از خیانت آنها به ملت و جنایاتی است که خون ده‌ها شهید بر سنگ فرش خیابان‌های تهران به آن گواهی می‌دهد. همین بساط را در 18 تیر 78 به‌پا کردند خداوند از سر تقصیر آنها نگذرد. یکی نیست به این بنده خدا بگوید وقتی در خزانه‌داری آمریکا اتاق جنگ تشکیل دادند و برای ملت ایران هر روز خط‌ونشان می‌کشند، «اصلاح‌طلبی» و «صلح‌طلبی» کیلویی چند است؟ دموکراسی سوروسی که بوی عفونت فتنه آن دو دهه است دماغ تاریخ ما را آزار می‌دهد سیری چند؟
مقاومت به قرائت امام (ره) و رهبری و نیز کسانی که با جانفشانی خود «قدرت منطقه‌ای» جمهوری اسلامی را شکل دادند و سازه اصلی اقتدار و امنیت ملی است حساب و کتاب خود را دارد با این سوسول بازی‌های سیاسی فرسنگ‌‌ها فاصله دارد. البته جنگی در کار نخواهد بود تا سخن از صلح به میان آید. چرا که ما در مرز بازدارندگی شاهرگ حیات آمریکا را در منطقه نشانه گرفته‌ایم. لذا آمریکایی‌ها نه می‌توانند، نه می‌خواهند و نه جرئت آن را دارند از جنگ سخن بگویند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت امروز خرید دلار در بانک‌ها

حقایق جالبی که مهمانداران درباره مسافران می‌دانند

توضیح سازمان حمایت درباره افزایش قیمت‌ 40 میلیونی برخی خودروها

احتمال کمبود منابع ارزی در صورت ادامه سیاست ارز 4200 تومانی

سرمقاله خراسان/ پاتک به «نمایش مذاکره»

بدون موضوع خراسان/ کاش قدری زمینی تر فکر کنیم!

سرمقاله کیهان/ چرا ترامپ لایق جواب نیست؟

سرمقاله وطن امروز/ راه درست است هدف را گم نکنیم

سرمقاله شرق/ انشعاب در اصلاح‌طلبان الزامی است؟

سرمقاله اعتماد/ دست کوتاه واشنگتن

سرمقاله ایران/ سرنگونی فواره «فشار حداکثری»

سرمقاله دنیای اقتصاد/ سیاست‌گذاری و همراهی اجتماعی

سرمقاله جمهوری اسلامی/ راه باز است

سرمقاله رسالت/ عزت، دُرّ گرانی است به هر‌کس ندهند

سرمقاله جوان/ اما به شما می‌گویم...

دلیل کاهش قیمت خودرو و ارز

آداب وطن‌پرستی؛ انتقاد "اعتماد" از "کیهان"

ناگفته های"کرباسچی" از آسیب‌شناسی پرونده "نجفی"

تغییر رویکرد واشنگتن؛ بهترین میانجی

کیهان: ژاپن و آلمان میانجی نیستند، با کلاه گشاد آمریکا می‌آیند!

چرا به بیژن زنگنه حمله می‌کنند؟

سرمقاله کیهان/ میانجی‌گری برای هیچ!

سرمقاله شرق/ حقوق شهروندی؛ دغدغه یا واژه؟

سرمقاله اعتماد/ بار ِخاطر زنگنه

سرمقاله ایران/ ابقای فلاحت پیشه؛ تضمین میانه روی در کمیسیون امنیت ملی

سرمقاله دنیای اقتصاد/ شهرت سیاست‌گذار

سرمقاله رسالت/ شوخی ناموسی!

سرمقاله سیاست روز/ تحریم، تحقیر و خودبزرگ‌بینی

سرمقاله جمهوری اسلامی/ کودکی که مرده به دنیا می‌آید

بدون موضوع خراسان/ ...و زمین منهای یک گل سرخ

سرمقاله خراسان/ عقب ماندگی های مالیاتی برای مواجهه با سوداگران

سرمقاله کیهان/ رعب موشک‌های نقطه‌زن

سرمقاله وطن امروز/ روسیه درباره همپیمانانش تجارت نخواهد کرد

سرمقاله شرق/ مردم فرمان می‌دهند

سرمقاله اعتماد/ حاشیه‌ای بر یک استعفا

سرمقاله ایران/ مشکلات آقای سخنگو

سرمقاله دنیای اقتصاد/ ناترازی و سیاست پولی

سرمقاله جوان/ چرا امریکا نباید نزدیک شود

سرمقاله رسالت/ استعفایی نه از جنس آموزش نه ‌پرورش

سرمقاله سیاست روز/ کجا مقاومت نکردیم و ضربه خوردیم؟

بدون موضوع خراسان/ بازدارندگی فرهنگی و اجتماعی، مهم تر از بازدارندگی نظامی

سفسطه مذاکره ترامپ روی قهقهه تحریم پتروشیمی‌ها

سریال هایی که به خشم در جامعه دامن می زند

کلاه‌ "اقتصاد بازار" بر سر اقتصاد ایران

الجزیره: میلیاردها دلار در ایران زیر تشک ها ذخیره شده است!

پنجره‌ای رو به «آبه»!

رای الیوم: شینزو آبه در سفر به ایران چه پیشنهاداتی به همراه دارد؟

مازندران؛ 5 میلیون اقامت در 3 روز

چارچوب مذاکره "آبه" در تهران

پیاده‌سازی از قطار دولت