پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

توليد 350 محصول درحوزه سلول‌هاي بنيادي/حضور 30 محقق ايراني خارج از کشور در کنگره پزشکي بازساختي ایرانیان اسکاندیناوی

توليد 350 محصول درحوزه سلول‌هاي بنيادي/حضور 30 محقق ايراني خارج از کشور در کنگره پزشکي بازساختي

  بزرگنمايي:

سرزمين ايرانيان- دکتر اميرعلي حميديه در نشست خبري امروز با اشاره به اقدامات ستاد سلول‌هاي بنيادي در کشور افزود: به منظور قرار دادن تمام فعالان حوزه علوم سلول‌هاي بنيادي در کنار يکديگر اقدام به تجميع کليه برنامه‌هاي اين ستاد در اين حوزه کرديم.

وي با بيان اينکه برنامه‌هاي اين ستاد شامل بخش‌هاي مختلفي مي‌شود، اظهار کرد: بر اين اساس اقدام به برگزاري کنگره بين‌المللي سلول‌هاي بنيادي و پزشکي بازساختي، کارگاه‌هاي آموزشي، برگزاري نمايشگاهي از دستاوردهاي شرکت‌هاي دانش‌بنيان، کانون انديشه نوآوري، اعطاي جايزه ملي، بخش دانش‌آموزي، برگزاري رويداد استارتاپ و فن‌بازار کرده‌ايم.

دبير ستاد توسعه علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي زمان برگزاري اين برنامه‌ها را از 22 تا 24 تيرماه جاري ذکر کرد و يادآور شد: کارگاه‌هاي آموزشي از روز گذشته آغاز شده است و قرار است 200 کارگاه در مراکزي چون مرکز بن‌ياخته، دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه علوم پزشکي تهران، پژوهشگاه رويان و سازمان انتقال خون برگزار شود.

به گفته وي، در اين کارگاه‌ها به موضوعاتي چون ژن‌درماني، استفاده از حيوانات آزمايشگاهي، دست‌ورزي‌هاي ژنتيکي، مهندسي بافت و استفاده از فيبروبلاست در دوران بيماري‌هاي پوستي بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.

برگزاري استارتاپ در دانشگاه تهران

حميديه برگزاري استارتاپ را از ديگر رويدادهاي کنگره سلول‌هاي بنيادي نام برد و ادامه داد: در اين رويداد که از 19 تا 21 تيرماه برگزار مي‌شود، ايده‌هاي فناورانه در حوزه‌هاي علوم سلول‌هاي بنيادي و طب بازساختي عرضه خواهد شد.

وي با تاکيد بر اينکه اين رويداد در دانشگاه تهران برگزار مي‌شود، خاطرنشان کرد: رويکرد اصلي اين رويداد تجاري‌سازي ايده‌ها است.

اعطاي جايزه ملي

دبير ستاد توسعه علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي از اعطاي جايزه ملي در کنگره علوم سلول‌هاي بنيادي خبر داد و يادآور شد: بر اين اساس به مقالات، پايان‌نامه‌ها، ايده‌ها، اختراعات و پيشکسوتان برتر جايزه ملي اعطا مي‌شود.

حميديه با تاکيد بر اينکه داوري‌هاي اوليه اين بخش انجام شده است، گفت: مرحله نهايي داوري‌ها در روزهاي برگزاري کنگره انجام مي‌شود و در روز شنبه همزمان با برگزاري مراسم اختتاميه به برترين‌ها ارائه مي‌شود.

وي تاکيد کرد: اين جايزه به پيشکسوتان برتر در قالب اعطاي گرند خواهد بود.

حميديه از معرفي شرکت‌هاي دانش‌بنيان برتر در اين حوزه خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر بيش از 70 شرکت دانش‌بنيان در حوزه سلول‌هاي بنيادي فعال هستند که تاکنون حدود 350 محصول را به توليد رسانده‌اند که در اين کنگره به شرکت‌هاي برتر در قالب ارائه تسهيلات جوايزي اهدا مي‌شود.

بخش دانش‌آموزي کنگره سلول‌هاي بنيادي

دبير ستاد توسعه علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي بخش دانش‌آموزي را از ديگر بخش‌هاي کنگره علوم سلول‌هاي بنيادي ذکر کرد و افزود: اولين دوره المپياد دانش‌آموزي سلول‌هاي بنيادي امسال برگزار مي‌شود که براي اين منظور سالن اجلاس در نظر گرفته شده است.

حميديه همچنين خاطرنشان کرد: از سوي ستاد سلول‌هاي بنيادي تاکنون پژوهش‌سراهاي سلول‌هاي بنيادي در استان‌هاي البرز، کرمان و فارس راه‌اندازي شده است و امسال نيز تعداد ديگري از اين پژوهش‌سراها در کشور راه‌اندازي مي‌شود.

کانون انديشه

وي با تاکيد بر اينکه در سال گذشته تجربه خوبي در زمينه دعوت و جذب محققان ايراني مقيم خارج داشته‌ايم، افزود: در اين راستا معاونت علمي برنامه‌هاي مدوني در زمينه جذب محققان خارج از کشور داشته است و ستاد توسعه سلول‌هاي بنيادي نيز در اين زمينه اقدام کرد.

دبير ستاد علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي از تهيه ليستي از 180 محقق ايراني خارج از کشور که در حوزه سلول‌هاي بنيادي فعال هستند، خبر داد و يادآور شد: در سال گذشته در اين کنگره حدود 23 نفر از محققان خارج از کشور به ايران دعوت شدند که تعدادي از آنها به صورت دائم يا موقت به کشور بازگشته‌اند.

به گفته وي، در دومين کنگره سلول‌هاي بنيادي از بيش از 30 محقق ايراني مقيم خارج دعوت به عمل آمده است.

بخش نمايشگاهي کنگره سلول‌هاي بنيادي

حميديه با اشاره به عرضه دستاوردهاي شرکت‌هاي دانش‌بنيان در عرصه سلول‌هاي بنيادي گفت: يکي ديگر از برنامه‌هاي جنبي کنگره سلول‌هاي بنيادي برگزاري نمايشگاهي از دستاوردهاي شرکت‌هاي دانش‌بنيان است که در اين نمايشگاه 40 شرکت محصولات خود را عرضه مي‌کنند.

وي با اشاره به جزئيات اين نمايشگاه گفت: در اين نمايشگاه غرفه‌اي به دانشگاه علوم پزشکي کرمان و شهيد باهنر کرمان اختصاص داده شده است که در آن دستاوردهاي اولين مزرعه حيوانات آزمايشگاهي عرضه مي‌شود.

دبير ستاد توسعه علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي با تاکيد بر اينکه در اين نمايشگاه دستاوردهاي دو مرکز جامع در حوزه سلامت عرضه مي‌شود، اظهار کرد: در سال گذشته دو مرکز جامع در حوزه سلامت در استان‌هاي فارس و آذربايجان راه‌اندازي شد که دستاوردهاي آن در اين نمايشگاه عرضه مي‌شود.

حميديه راه‌اندازي شتاب‌دهنده تحت عنوان «شهر سلول» را از اقدامات دانشگاه خوارزمي در حوزه سلول‌هاي بنيادي نام برد و ادامه داد: در اين نمايشگاه غرفه‌اي براي اين منظور در نظر گرفته شده است.

برگزاري چالش‌هايي در حوزه سلول‌هاي بنيادي

وي برگزاري چالش‌هايي در حوزه سلول‌هاي بنيادي را از ديگر برنامه‌هاي جنبي کنگره سلول‌هاي بنيادي دانست و افزود: به منظور تهيه برخي از ملزومات حوزه سلول‌هاي بنيادي اقدام به برگزاري فن‌بازار کرديم که در قالب آن ايده‌هاي نوآورانه در حوزه ملزومات و محصولات سلول‌هاي بنيادي عرضه مي‌شود.

حضور 30 محقق ايراني مقيم خارج در کنگره سلول‌هاي بنيادي

دبير ستاد توسعه علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي با اشاره به برگزاري دومين کنگره بين‌المللي سلول‌هاي بنيادي از 22 تيرماه گفت: در اين کنگره 30 سخنراني از سوي محققاني از کشورهاي چون آمريکا، فرانسه، انگلستان، آلمان، چين، سوئيس، اتريش و هلند ارائه مي‌شود.

به گفته وي، در اين کنگره 600 مقاله ارسال شده است که از اين تعداد 140 مقاله در قالب سخنراني و 200 مقاله در قالب پوستر پذيرش شدند.

حميديه خاطرنشان کرد: در افتتاحيه اين کنگره از سامانه علمي تخصصي حوزه سلول‌هاي بنيادي با حضور دکتر ستاري، معاون علمي و فناوري رييس‌جمهور رونمايي مي‌شود.

به گفته وي، اين سامانه به منظور شبکه‌سازي ميان محققان کشور که در حوزه سلول‌هاي بنيادي فعاليت دارند، راه‌اندازي مي‌شود.

تلاش براي کسب بازار 20 ميلياردي سلول‌هاي بنيادي

دبير ستاد علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي با بيان اينکه براساس پيش‌بيني‌ها تا سال 2020 ميزان گردش مالي حوزه سلول‌هاي بنيادي بالغ بر 20 ميليارد دلار مي‌شود، افزود: بر اين اساس ما بايد سهمي از بازار داشته باشيم که در اين زمينه اقداماتي صورت گرفته است، به‌گونه‌اي که تا دو سال گذشته ما قادر به توليد محيط کشت سلول‌ها نبوديم، ولي امروزه شرکت‌هاي دانش‌بنيان داخلي توانستند بازار داخلي را تامين کنند.

حميديه اضافه کرد: در حال حاضر 44 مرکز تحقيقاتي، پژوهشي و دانشگاهي در حوزه سلول‌هاي بنيادي فعال هستند.

وي با اشاره به دستاوردهاي محققان کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجوز استفاده از سه محصول سلولي قابل استفاده در درمان بيماري‌ها از سوي سازمان غذا و دارو صادر شده است.

دبير ستاد علوم و فناوري سلول‌هاي بنيادي معاونت علمي با بيان اينکه بررسي 10 محصول ديگر براي صدور مجوز در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن در سال گذشته اولين آيين‌نامه سلول‌درماني در حوزه پوست به همه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور ابلاغ شده است.

حميديه محصولاتي چون توليد فيبروبلاست براي درمان بيماري‌هاي پوستي و پرده آمنيون را از جمله محصولاتي دانست که مجوز آن‌ها از سوي سازمان غذا و دارو صادر شده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چرا سفر ظریف به اسکاندیناوی مهم است؟

راپای زیبای اسکاندیناوی؛فوق العاده دلپذیر /تصاویر

کشورهای اسکاندیناوی به خاطر توپولف روسی، جنگنده های خود را به پرواز درآوردند

باید ها و نبایدهای خرید اینترنتی در سوئد

معمولی ترین سوالات مصاحبه استخدامی

پیدا کردن کار در سوئد

سفر به سوئد با دعوتنامه از طرف اقوام و آشنایان

ثبت شرکت Enskild firma

اطلاعات اولیه جهت سفر به سوئد

ثبت شرکت Handelsbolag و Kommanditbolag

طریقه نوشتن Personligt Brev

تحصیل در Folkhögskola

اجاره خانه در سوئد

پیدا کردن و اجاره خانه در گوتنبرگ

مدارک لازم برای درخواست ویزای شنگن

روند تقاضای ویزای مسافرتی به سوئد

سوئد از لحاظ نظامی چگونه کشوری است؟

کمک هزینه مسکن در سوئد – Bostadsbidrag

گرفتن وام در سوئد

محاسبه هزینه گواهینامه در سوئد

SwedBank آموزش کار با دستگاه رمزیاب بانک

BankID شناسه همراه بانک – طریقه نصب و استفاده

نرم افزار همراه بانک SwedBank

محاسبه کمک هزینه زندگی در سوئد – Socialbidrag

انواع وام بانکی در سوئد

شرایط گرفتن تابعیت سوئدی

برای دریافت وام شخصی به کجا مراجعه کنیم؟

مدارس بزرگسالان در سوئد Komvux

سفر به پاریس از سوئد

اجاره آپارتمان با قرارداد دست اول

اجاره نشینی از روز اول ورود تا فسخ قرارداد

کمک هزینه تحصیلی CSN – Studiemedel

ارزیابی مدارک تحصیلی در سوئد

مشاغل و حرفه های مورد نیاز در سوئد 2016- 2017

مراجعه به درمانگاه و خدمات درمانی در سوئد

یادگیری زبان سوئدی به همین سادگی !

SFI چیست ؟

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری اول

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری دوم

اصطلاحات سوئدی به فارسی سری سوم – با تلفظ

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری چهارم

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری پنجم

تحصیل در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی

شرایط دریافت اقامت تحصیلی در سوئد

اقامت سرمایه گذاری با ثبت شرکت در سوئد

اقامت کاری در سوئد

اقامت دائم سوئد – از دریافت تا از دست دادن

فرهنگ و قوانین دوچرخه سواری در سوئد

فرهنگ سوئدی ها از دید یک ایرانی

تفریح در سوئد، این قسمت: پارک آبی Sommarland