پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

آغاز توزيع کارت کنکور 96 از ساعت 15 ایرانیان انگلیس

آغاز توزيع کارت کنکور 96 از ساعت 15

  بزرگنمايي:

دکتر حسين توکلي با اعلام اين مطلب اظهار کرد: کارت شرکت در آزمون سراسري سال 96 کليه داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي، فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان‌هاي خارجي از ساعت 15 امروز يکشنبه 11 تيرماه جاري بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد و لذا داوطلبان بايد از ساعت 15 امروز يکشنبه 11 تيرماه جاري تا روز چهارشنبه 14 تير 96 به سايت اين سازمان مراجعه و با وارد نمودن سريال کارت اعتباري ثبت‌نام که 12 رقمي است و شماره شناسنامه يا شماره پرونده و کد پيگيري 16 رقمي، نام و نام خانوادگي، کد ملي و سريال شناسنامه نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون و راهنمايي مربوط اقدام کنند.

دکتر توکلي همچنين تصريح کرد: داوطلباني که در دو يا سه گروه آزمايشي متقاضي شده‌اند بايد علاوه بر دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي اصلي خود بر حسب مورد نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در گروه‌هاي آزمايشي دوم و سوم نيز اقدام کنند.

وي در ادامه اظهار کرد: آزمون سراسري سال 96 به منظور پذيرش دانشجو براي دوره‌هاي روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي و کدرشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي‌شود.

وي در ادامه تصريح کرد: براي شرکت در آزمون سراسري سال 96 تعداد 930 هزار و 208 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از اين تعداد 548 هزار و 434 نفر زن و 381 هزار و 774 نفر مرد هستند. به عبارت ديگر 58.96 درصد زن و ما بقي مرد هستند.

دکتر توکلي گفت: از ميان داوطلبان آزمون سراسري سال 96، تعداد 148 هزار و 500 نفر داوطلب گروه علوم رياضي و فني هستند که از اين تعداد 52 هزار و 531 نفر زن و 95 هزار و 969 نفر مرد هستند. تعداد 580 هزار و 570 نفر داوطلب گروه آزمايشي علوم تجربي هستند که از اين 367 هزار و 793 نفر زن و 212 هزار و 777 نفر مرد هستند و همچنين 184 هزار و 195 نفر داوطلب گروه آزمايشي علوم انساني هستند که از اين تعداد 115 هزار و 466 نفر زن  و  مابقي مرد هستند.

به گفته وي، از ميان داوطلبان آزمون سراسري سال 96، تعداد 10 هزار و 675 نفر داوطلب گروه آزمايشي هنر هستند که 8 هزار و 49 نفر زن و 2 هزار و 626 نفر مرد هستند و تعداد 6 هزار و 268 نفر دوطلب گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي هستند که 4 هزار و 595 نفر زن و مابقي مرد هستند. همچنين آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون سراسري سال 96 نسبت به سال 95 (860 هزار و 437 نفر) تعداد 69 هزار و 771 نفر بيشتر است. معادل 7.5 درصد رشد داشته است.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد 930 هزار و 208 داوطلب ثبت‌نام‌کننده، تعداد 51 هزار و 310 داوطلب از گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي، علوم تجربي و علوم انساني و زبان‌هاي خارجي علاقمندي خود را به شرکت در گروه آزمايشي هنر علاوه بر گروه آزمايشي اصلي خود اعلام کرده‌اند که از اين تعداد 35 هزار و 834 نفر زن و مابقي مرد هستند.

دکتر توکلي افزود: از تعداد 930 هزار و 208 داوطلب ثبت‌نام‌کننده، تعداد 112 هزار و 199 داوطلب از گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي، علوم تجربي و علوم انساني و هنر علاقمندي خود را به شرکت در گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي علاوه بر گروه آزمايشي اصلي خود اعلام کرده‌اند که از اين تعداد 73 هزار و 615 نفر زن و مابقي مرد هستند.

وي خاطر نشان کرد: با توجه به اينکه به اينکه آزمون سراسري سال 96 براي هر يک از گروه‌هاي آزمايشي پنج‌گانه به صورت جداگانه برگزار مي‌شود و داوطلب ضرورت دارد نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون گروه‌هاي آزمايشي انتخابي خود اقدام کند، با توجه به تعداد 930 هزار و 208 داوطلب ثبت‌نام‌کننده در آزمون سراسري سال 96 و آمار علاقمندان به شرکت در گروه‌هاي آزمايشي هنر و زبان‌هاي خارجي به تعداد 163 هزار و 509 نفر، براي برگزاي آزمون سال 96 در مجموع تعداد يک ميليون و 93 هزار و 717 کارت صادر شده است.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور اظهارکرد: از تعداد يک ميليون و 93 هزار و 717 کارت صادر شده تعداد 657 هزار و 883 کارت براي خواهران و 435 هزار و 834 کارت براي برادران صادر شده است و آزمون سراسري سال 96 با اين آمار برگزار مي‌شود. همچنين  تعداد 148 هزار و 500 کارت براي گروه علوم رياضي و فني، تعداد 580 هزار و 570 کارت براي گروه آزمايشي علوم تجربي،  تعداد 184 هزار و 195 کارت براي گروه آزمايشي علوم انساني، تعداد 61 هزار و 985 کارت براي گروه آزمايشي هنر (با احتساب علاقمندان ساير گروه‌ها) و تعداد 118 هزار و 467 کارت براي گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي (با احتساب علاقمندان ساير گروه‌ها) صادر شده است.

دکتر توکلي افزود: آزمون سراسري در گروه‌هاي پنج‌گانه در يک مرحله و در يک جلسه برگزار مي‌شود و داوطلبان به سئوالات آزمون عمومي و اختصاصي گروه انتخابي خود پاسخ خواهند داد. سئوالات در تمام گروه‌ها به صورت تستي چهار گزينه‌اي خواهد بود و سئوالات از کتب دبيرستان و پيش‌دانشگاهي سالي واحدي به عنوان منابع طراحي شده است. همچنين سئوالات آزمون مفهومي خواهد بود و مفهومي بودن به منزله دشوار بودن آن نيست بلکه به اين معني است که داوطلباني که کتب را دقيق مطالعه کرده باشند مي‌توانند به سئوالات پاسخ دهند. از بخش‌ها و فصل‌هايي که براساس بخشنامه‌هاي رسمي وزارت آموزش و پرورش از منابع حذف شده اند سئوال طرحي نشده است.

مشاور عالي سازمان سنجش  تاکيد کرد: کارت شرکت در آزمون سراسري از امروز يکشنبه 11 تير بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد و داوطلبان تا ساعت 24 روز چهارشنبه 14 تير به سايت سازمان سنحش مراجعه و با وارد کردن سريال کارت اعتباري ثبت‌نام (12 رقمي) و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و کدپيگيري (16 رقمي) و نام خانوادگي و کدملي و سريال شماره شناسنامه نسبت به دريافت کارت پرينت در آزمون اقدام کنند.

وي افزود: داوطلباني که در دو يا سه گروه آزمايشي ديگر علاوه بر گروه آزمايشي اصلي خود ثبت‌نام کرده‌اند بايد علاوه بر دريافت کارت آزمون خود بر حسب مورد نسبت به پرينت کارت آزمون گروه آزمايشي دوم و يا سوم خود اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش در پايان خاطر نشان کرد: آزمون سراسري در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم انساني صبح پنجشنبه 15 تير و آزمون گروه آزمايشي هنر در بعدازظهر پنجشنبه 15 تير و آزمون گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح جمعه 16 تير و آزمون گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي در بعدازظهر جمعه 16 تير برگزار مي‌شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدل لیستر LFP جگوار اف-پیس، سریعترین شاسی بلند جهان خواهد بود

تاکسی لندن TX4 با تیونینگ کان دیزاین، رونمایی شد

برپایی دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان/اعلام آخرین مهلت ارسال آثار

مهارت اندوزی، گم گشته ای در نظام آموزش کشور

250 خدمت رایانش ابری ایرانی شناسایی شده است

گام دانشمند ایرانی برای کمک به درمان اعتیاد/شناسایی نقش بخش قدامی مغز در حافظه پاداش

هوش مصنوعی باعث اشتغالزایی خواهد شد!

برگزاری چهارمین دوره کنفرانس بین‎المللی پردازش سیگنال و سیستم‎های هوشمند

چگونه در تابستان کمتر عرق کنیم

ساخت پنجره هوشمند با قابلیت نابودسازی میکروارگانیسم ها

چهارمین رویداد سالانه رایانش ابری ایران برگزار می شود

گرمای شدید روی تفکر تاثیر می‌گذارد!

امکان تولید محصولات تراریخته در چارچوب اصول ایمنی زیستی

سامانه تصفیه آب با فناوری نانو در هشترود راه اندازی شد

تشخیص بیماری های قلبی ژنتیکی با سلول های بنیادی

تلگرام و اینستاگرام با سبک زندگی جوانان چه می‌کنند؟

نانوذرات دارویی ضد سرطان تولید شد

مبارزه با تومورهای سرطانی با میکروحباب ها

تقویت خلاقیت دانشجویی با مسابقات آب شیرین کن های خورشیدی

تولید روغن و صابون شترمرغ در دانشگاه/تولید کرم ضدآفتاب شترمرغ

تمدید مهلت ثبت‌نام در چالش نوآوری ساخت جوهر رسانا و نیمه‌رسانا

آموزش دانش آموزان برگزیده کشوری در آزمایشگاه نقشه برداری مغز

پذیرش مستقیم دکترای تخصصی طب سنتی ایرانی

تولید سلول های بنیادی پرتوان از پوست

اجرای طرح‌ گردشگری مزرعه و آب‌بندان در استان مازندران

باکتری، جایگزین سلول‌های خورشیدی خواهد شد!

کشف نشانگرزیستی برای شناسایی یک پاتوژن خطرناک

امتحانات نهایی و کنکور موجب کاهش ساعت آموزشی پایه دوازدهم شد

بیسوادان خارجی از بیسوادان دماوندی پیشی گرفتند

نشانه های جریان های خطرناک شکافنده دریا/ هشدار به شناگران سواحل

کشف درمانی که احتمالا عوارض زوال عقل و سکته مغزی را معکوس می‌کند

دانشگاه شهید بهشتی میزبان کنگره بین‌المللی "شهر هوشمند"

تجربه جهانی از اتم تا آفتاب راهکاری برای تامین آب

کاهش خطر ابتلا به آلزایمر با مصرف آسپرین

خدمات نوین حوزه پردازش تصویر مغز به محققان کشور ارائه می‌شود

بهره‌گیری از اینترنت اشیا برای بهینه‌سازی مصرف انرژی

دستاورد تأثیرگذار محقق 16 ساله‌ کانادایی در حوزه‌ فناوری‌ نانو

اهمیت شرکت های دانش بنیان در توسعه فناوری های فضایی

مترجم هوشمند متون تولید شد

طراحی الگوریتم برای جلوگیری از متاستاز سرطان

راه‌اندازی دکتری مشترک ادبیات تطبیقی فارسی و فرانسوی

برپایی نمایشگاه استمراری دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان

مسابقه« تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی» برگزار می شود

سامانه‌ای با قابلیت حفظ خودرو از انحراف و تشخیص علائم رانندگی

ژن عامل بروز علائم پیری شناسایی شد

"قنات"؛ معجزه ایرانیان باستان برای تامین آب

زادروز "ویلیام تامسون" ریاضیدان‌ و فیزیکدان نامی بریتانیایی

مراکز موفق در جذب دانشمندان ایرانی مقیم خارج معرفی شدند

نقشه راه فناوری های بالادست صنعت نفت تهیه می شود

ایران میزبان المپیاد جهانی زیست شناسی 2018 شد