پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

مشکلات دریافت پول از بیمه های ماشین در آمریکا ایرانیان آمریکا

مشکلات دریافت پول از بیمه های ماشین در آمریکا

  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - همه می دانیم که بیشتر ماشین ها در آمریکا یا دارای سند Clean یا بعبارتی Blue Title هستند یا سند Salvage یا Pink Title که نشانگر تصادفی بودن ماشین است و همیشه سندهای آبی گرانتر از سندهای صورتی هستند. حال چگونه شما می توانید سند تصادفی را به سند آبی تبدیل کنید داستان دیگری دارد که اگر به نتیجه برسم در اینجا قرار می دهم اما بحثم الان برای زمانی است که خدایی ناکرده شما تصادف کنید و ماشین شما آسیب ببیند و حال شما مقصر نباشید و طرف مقابل شما مقصر باشد و بیمه او باید ماشین شما را پوشش دهد.
وقتی ماشین شما سندش آبی باشد و شما با بیمه فرد مقابل تماس بگیرید و آنها پرونده تصادف و گزارش پلیس را بخوانند در یک روز کارشناس خود را برای ارزیابی خسارت ماشین شما را می فرستند تا برآورد کند میزان خسارت ماشین شما را و به شما مبلغ تعمیر ماشین را بپردازند ( و معمولن کمی بیشتر ازهزینه تعمیر است اگر چک و چانه بزنید و اگر قمیت خرید ماشین را از شما پرسیدند در حدود یک یا دو هزارتا بنا بر سال و مایلاژ و نوع ماشین بگویید ارزیابی آنها را بیشتر می کنید ولی آنها کامل به حرف شما گوش نمی دهند و در منطقه شما قیمت ماشین مدل شما را ارزیابی می کنند و به شما قیمت می دهند.) و البته تا مدتی که ماشین ندارید به شما هزینه کرایه یک ماشین ساده و معمولی را می دهند.(شانس بیاورید شرکت اجاره دهنده ماشین، ماشین Economy نداشته باشد و به شما ماشین مدل بالا بدهد اما پول ماشین Economy را بگیرد.)
ماشین شما اگر سندش Salvage یا همان تصادفی باشد، معمولن بیمه آن را total loss با شاید به فارسی بتوان گفت کاملن از دست رفته و خسارت دیده، عنوان می کند و قیمت برآوردی خودش را به شما می گوید و در مورد ماشین های Salvage دقت کنید که شما اگر مدعی شوید ماشین را مثلن 6000 دلار خریده اید آنها مثلن 3000 دلار یعنی نصف آن یک مقدار بالاتر و پایین تر را بعنوان total loss عنوان کرده و به شما می پردازند و ماشین رو بر می دارند. در اینجا می توانید هزار تا دو هزار دلار قیمت ماشین خود را بیشتر بگویید و آنها سعی می کنند کمی کفه را به نفع شما بگیرند اما باید این مبلغ به واقعیت بازار نزدیک باشد.
حال فرض کنید، در هر دو مورد چه ماشین شما سند آبی داشته باشد و چه سند ماشین شما total loss شود و بیمه گر می تواند به سه طریق خسارت شما را پرداخت کند:
1- یک ماشین همانند ماشین شما یا ماشینی در آن رده از کمپانی دیگر در محل زندگی شما تهیه و جایگزین ماشین شما بکند.
2- ارزش واقعی ماشین شما را با توجه به بازار منطقه زندگی شما ارزیابی و آن را به شما بپردازد.
3- اگر شما با بیمه گر به توافق برسید می توانید از روش های ارزیابی دیگر مانند راهنمای ارزش گذاری مستقل ماشین (Kelley Blue Book, NADA, etc.( در ارزیابی قیمت ماشین شما استفاده نماید.
اگر بیمه گر نتواند در محدوده زندگی شما ماشینی برابر ارزش ماشین شما پیدا کند، از محلی که ماشین شما پارک شده است باید تا 25 مایل را جستجو کند و دستکم دو یا تعداد بیشتری ماشین هم مدل و تقریبن نزدیک به شرایط مایلاژ و سال ساخت ماشین شما بیابد تا بتواند برای شما ارزش گذاری کند.
نکته اینکه بیمه گر باید به ارزش نقدی واقعی ماشین شما، مالیات، هزینه های مجوز های رفت و آمد و تمامی هزینه های لازم برای آنکه ماشین شما قابلیت حرکت در خیابان ها بصورت قانونی را داشته باشد (ایالت به ایالت این هزینه ها بر پایه قوانین ایالتی فرق دارند) را به هزینه ماشین اضافه کند و بپردازد

حال فرض کنید شوربختانه در هر دو مورد چه ماشین شما سند آبی داشته باشد و چه سند تصادفی شما در مبلغی که بخاطر total loss می خواهند به شما بدهند با بیمه گر مشکل پیدا کرده اید:
این اختلاف می تواند بین شما و بیمه خودتان باشد( برخی ماشین خود را بیمه می کنند که در صورت تصادف با جایی بیمه خودشان هزینه را بپردازد):
در این مودر قانون به شما اجازه می دهد در ازای پرداخت مبلغی به کارشناس ارزش گذاری خسارت که بصورت مستقل وجود دارند و شما می توانید آنها را استخدام کنید و از 150 دلار تا 500 دلار هستند که با تهیه سند و مدرک و توضیحات کارشناسی دلایل موجه ای و محکمه پسندی را برای شما تهیه می کنند که بیمه گر شما اگر مبلغ ارائه شده آنها را نپذیرد می توانید با آن مدارک از این کارشناسان رسمی به دادگاه از بیمه خودتان شکایت کنید و وقتی بیمه گر شما محکوم بشود، هزینه کارشناسی شما را نیز باید بپردازد. لازم به ذکر است بیمه ها سعی می کنند کار به اینجا نرسد مگر بفهمند شما از قانون آگاهی ندارید و آنها بخواهند از این امر سو استفاده کنند ( که در 90 درصد مواقع می کنند).
اختلاف می تواند بین شما و بیمه گر یک شخص دیگر باشد که با شما تصادف کرده و حال شما با بیمه گر او برای دریافت خسارت خود طرف هستید:
اگر شما به بیمه گر فرد دیگری که با شما تصادف کرده به توافق نمی رسید، اگر در بیمه ماشین خودتان عنوان collision coverage را که پوشش برخورد به زبان فارسی می شود را شامل می شوذ، نظرات آن بیمه گر را می توانید با کارشناس بیمه ماشین خودتان مطرح کنید و ارزیاب بیمه خودتان می آید و ارزش مورد نظر خودش را بر روی ماشین می گذارد و آن وقت بیمه خود شما شاید مبلغ بیشتری را برای ماشین شما پیشنهاد دهد. شما می توانید از بیمه خودتان مبلغ total loss خودتان را دریافت کنید و سپس، بیمه خودتان با بیمه گر شخصی که با شما تصادف کرده رودررو می شود و جنگ بین هیولاهاست و شما به پولتان رسیده اید.
اگر شما در متن بیمه خودتان با بیمه گر خودتان collision coverage را ندارید، آنگاه شما فقط می توانید از بیمه خودتان در خواست مشاوره حقوقی و راهنمایی بخواهید که بطور رایگاه این کار را انجام می دهند و اگر مشکل در صحبت به انگلیسی دارید از آنها در خواست مترجم همزمان نمایید (Interpreter) که البته اینحا بهش همان Translator هم می گویند و آنها برایتان آن را فراهم می کنند در همان زمان و راحت به مترجم فارسی بگویید و او برای آنها انگلیسی گفته و گفته های آنها را به فارسی به شما خواهد گفت.
حال فرض می کنیم شما با تصمیم بیمه ها در مورد مبلغ پرداختی total loss راضی نشده اید و تصمیم دارید ماشین خودتان را نگه دارید و مبلغ total loss را بگیرید و با تعمیرکار و صافکار آشنای خودتان ماشین را تعمیر نمایید.
بیمه گر پس از ارزیابی ارزش واقعی ماشین که به شما مبلغ پرداختی توسط بیمه را اعلان می کند می بایست از قیمت total loss که تصمیم دارد به شما بپردازد، دو هزینه را باید کسر کند و سپس مبلغ را به شما بپردازد.
1- بیمه گر، مالیات فروش (Sales Tax) ، مالیات ماهانه ای که بصورت رجیستر سالانه ما می پردازیم((applicable prorated taxes را بیمه گرمیزان ماههای مانده تا ماشین را دوباره رجیستر کنیم محاسبه می کند و ماههای باقیمانده را محاسبه می کند و دو تا هزینه فایل و و اوراق را با یکدیگر جمع می کند و از total loss کسر می کند.
2- بیمه گر هزینه ای دارد که باید سند ماشین شما را اگر آبی است را Salvage یا تصادفی نماید یا بعبارتی سند آبی شما را صورتی کند که به آن (Salvage value) گویند و اشتباه نکنم بین 250 تا 300 دلار است.
بیمه گر پس از کسر این دو هزینه و سپس بقیه را به شما می پردازد که شما می توانید مبلغ باقیمانده را با مکانیک های توانمند ایرانی و صافکاران هنرمند ایرانی، تعمیر کنید و ماشین را کماکان استفاده کنید.
می دانم طولانی می شود اما مثالی می زنم که شاید این محاسبات برایتان کمی روشنتر شود.
فرض قیمت ماشین شما که سندش آبی است، 16000 دلار توسط بیمه ارزش گذاری شده است. حال شما می خواهید ماشین خودتان را حتا اگر سندش تصادفی بشود نگه دارید. بیمه گر مبلغی را بعنوان مالیات فروش از آن کسر می کند. در تگزاس مبلغ مالیات فروش 6.25 درصد است که اگر در 16000 ضرب شود می شود 1000 دلار. که از 16000 دلار کسر می شود و می ماند 15000 دلار حال از این مبلغ بابت مالیات ماهانه و هزینه فایل کردن و پلاک و… را که روی هم می شود در بالاترین میزان 150 دلار کسر می شود و مبلغ می شود 14850 دلار و در پایان مبلغ 300 دلار بایت تغییر سند به تصادفی کردن سند یا همان Salvage که می شود 14550 که شما از بیمه گر دریافت می کنید و می توانید ماشینتان را هم نگه دارید.
اگر ماشین شما از همان اولش سندش salvage است دریافت مبلغ و تعمیر آن برای شما در صورت راضی بودن و کم بودن مایلاژ ماشینتان به صرفه است.
نویسنده: کاوش ایرانبان

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نرم افزار پرداخت در آمریکا و معرفی کاربردی ترین نرم افزار ها در این زمینه!

بررسی مشهورترین دانشگاه‌های جهان از لحاظ تامین سرمایه و تربیت کارآفرین

زوم‌اپ: 4D Live Wallpaper؛ تصویر زمینه‌ی سه‌‌بعدی برای گوشی‌های اندرویدی

استارتاپی با هدف بازیافت پلاستیک به شیوه‌ای جدید

روز ملی بازی در آمریکا و برنامه ویژه فروشگاه والمارت برای همه کودکان!

نقد کردن چک و معرفی راه های محتلف انجام این کار در آمریکا!

انتشار 19 هزار ساعت آرشیو صوتی فراموش‌شده‌ مأموریت آپولو 11 ناسا

پوشیدنی های اپل احتمالا به مهم‌ترین منبع درآمد این شرکت تبدیل خواهند شد

مایکروسافت 10 مهر رویدادی با محوریت محصولات سرفیس برگزار می‌کند

مایکروسافت پشتیبانی از الکسا را به ایکس باکس وان می‌آورد

افتتاح فروشگاه بدون صندوق استارتاپ Standard Cognition در سانفراسیسکو

یک چهارم از آمریکایی‌ها، اپلیکیشن فیسبوک را حذف کرده‌اند

سوءاستفاده آی‌بی‌ام از دوربین‌های سی‌سی‌تی‌وی نیویورک

آیفون 9، آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس پلاس در رومانی پیش‌فروش شدند

آمازون و ای بِی بهشت چینی‌ها برای فرار مالیاتی

موتور جستجوی جدید گوگل به کمک دانشمندان می‌آید

آیفون 6.1 اینچ در چهار رنگ‌بندی و با اسلات دوگانه سیمکارت رؤیت شد

موتور جستجوی جدید گوگل برای دانشمندان

9 شایعه شیرین درباره آیفون‌های 2018 اپل

قیمت آیفون 2018 اقتصادی 699 دلار و آیفون Xs حدود 800 دلار خواهد بود

مشکلات دریافت پول از بیمه های ماشین در آمریکا

تولید انبوه ربات اسپات‌مینی توسط بوستون‌داینامیک / عکس

پدر ضارب مدرسه سانتفه در مورد پسرش صحبت کرد‌!

ارزانترین مناطق واشنگتن و بررسی هزینه زندگی در این مناطق از واشنگتن!

شلوارهای جین آمریکایی و عشق یک هنرمند صاحب یک برند

بیمه خودرو در آمریکا و معرفی ارزان ترین خودرو ها برای اخذ بیمه مناسب!

پاسپورت سفید چیست و نحوه دریافت آن چگونه است ؟

عادت های نادرست و 10 عادت در نظافت، که باید فورا متوقف شوند!

درمان ریزش مو با از کار انداختن یک ژن

کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌های موتورهای دیزلی با فناوری نانو

برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های صدثانیه‌ای با رویکرد کالای ایرانی

188 هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گیاهان دارویی است

تولید غشاء سه بعدی برای تصفیه روزانه 20 میلیون لیتر آب

تولید محصولات دندانپزشکی توسط یک شرکت دانش بنیان

بومی‌سازی سیستم‌های مدرن کشت گلخانه‌ای در خراسان رضوی

سالانه 150 یافته در سازمان تحقیقات کشاورزی عرضه می شود

محققان آمریکایی علف کش طبیعی تولید کردند

کسب وکارهای فضاپایه در حوزه خدمات شهری حمایت می‌شوند

بهره برداران گیاهان دارویی وام می گیرند

تولید آسفالت با روش پلیمریزاسیون پیشرفته

کشت تراریخته گرفتار مافیای واردات/به هر مورد گزارش از آسیب مصرف تراریخته‌ها جایزه می‌دهم

مبتکران همچنان چشم به راه سرمایه گذاران

تدوین مدل توسعه بازار محصولات کشاورزی در کشور

داروی گیاهی ایرانی صرع در راه بازار

پنبه تراریخته در ایران به زیرکشت می رود

توسعه کشاورزی از اولویت‌های صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری

صادرات محصولات پارک علم و فناوری همدان به 7 کشور

پلاستیک زیستی از کاه ساخته شد

بررسی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با حضور نمایندگان کشورهای D8

صرفه جویی 40 درصدی انرژی در بخش ساختمان دست یافتنی است