پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

خرید قسطی از فروشگاه های سوئد ایرانیان اسکاندیناوی

خرید قسطی از فروشگاه های سوئد

  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - یک ماشین ظرف شویی جدید، پلی استیشن برای فرزندتان، و یا شاید یک ست مبلمان تازه و شیک میخواهید. خرید نقدی تمام این وسایل شاید کمی سنگین باشد. اما تقریبا در تمام فروشگاه های سوئد شما امکان خرید قسطی را دارید.
برای خرید قسطی از فروشگاه های سوئد معمولا دارا بودن درآمد ماهانه الزامیست اما در بعضی از فروشگاه ها شرایط آسان‌تری برای خرید قسطی وجود دارد. در این مقاله ما به شرایط خرید قسطی از فروشگاه های سوئد مانند Elgiganten, Babyproffsen, Mio, Media Markt, Ikea و دیگر فروشگاه ها میپردازیم.
خرید قسطی
خرید قسطی مانند گرفتن وام می ماند. اگر مطالب قبلی ما در اینباره را خوانده باشید، با اصطلاحاتی مانند Ränta و kreditupplysning آشنایی دارید. برای خرید قسطی در اصل شما وام با مبلغ خریدتان دریافت میکنید. البته فروشگاهی که از آن میخواهید خرید کنید، به شما وام نمیدهد بلکه موسسه و یا بانکی که با فروشگاه مورد نظر همکاری میکند، طرف قرارداد شما برای گرفتن وام و یا پرداخت قسط میشود.
بخوانید: انواع وام بانکی در سوئد
در ابتدا این موسسه یک kreditupplysning از شما میگیرد که وضعیت اقتصادی شما را کنترل کند. اگر شرایط گرفتن وام برای مبلغ درخواستی را داشته باشید، مستقیما میتوانید kredit دریافت کنید و از ماه بعد فاکتور های خریدتان را به صورت قسطی پرداخت کنید.
اگر همچنان بعد از خواندن این مقاله مطمئن نیستید که شما شرایط اولیه خرید قسطی را دارید یا نه، میتوانید با کارت شناسایی خود به یکی از شعبه های فروشگاه بروید و به آسانی از این موضوع با خبر بشوید. از یکی از کارکنان بپرسید که آیا امکان پرداخت قسطی را دارید یا نه. در ابتدا چند سوال مانند درآمد سالانه، مدت زمان استخدام و مبلغ مورد نظرتان را از شما میپرسند و بعد موسسه مالی مربوطه به صورت اینترنتی، وضعیت اقتصادی شما را کنترل میکند و شما جواب درخواستتان را در همانجا دریافت میکنید. اگر دارای درآمد بالایی نیستید، از مبالغ کمتری برای گرفتن وام شروع کنید، برای مثال 10,000 کرون
خرید قسطی بدون بهره
خرید قسطی با بهره 0 درصد
مسلما تا به حال تابلو های تبلیغاتی مانند عکس بالا را زیاد دیده‌اید. خرید قسطی بدون بهره و یا بهره 0% در 12 ماه.
با دیدن این شعار شما به این فکر میکنید که اگر 12,000 کرون خرید کنید، ماهانه 1000 کرون بازپرداخت میکنید و بعد از 12 ماه، کل وام را پس داده‌اید.
متاسفانه کاملا اشتباه فکر میکنید.
موسسات مالی، به هزاران نوع مختلف و با صد ها نام متفاوت، هزینه های جانبی از شما میگیرند که شما در هنگام خرید از هیچ کدامشان خبر دار نبوده‌اید.
برای همین، طبق قانون باید تمام موسسات مالی و بانک ها چیزی به اسم Effektiv Ränta را حساب کنند و در اختیار مشتریان بگذراند. با مقایسه کردن Effektiv ränta شما میتوانید هزینه های پنهان در وام را ببینید.
به مثال زیر دقت کنید:
دو فروشگاه بزرگ، وام 10,000 کرونی به مدت 12 ماه بدون بهره به مشتریان خود ارائه میکنند.
هر دو به یک میزان هزینه فاکتور میگیرند.
Effektiv ränta فروشگاه اول 10% است و برای فروشگاه دوم 13% می باشد. در اینجا شما باید فروشگاه اول که effektiv ränta پایین تری دارد را انتخاب کنید، چراکه مجموع هزینه های شما کمتر میشود.
نکته مهم این است که در هر صورت شما بیشتر از 10,000 کرون بازپرداخت خواهید کرد.
هزینه هایی همانند Uppläggningsavgift , administrativ- avgift در effektiv ränta گنجانده شده است.
خرید قسطی از Elgiganten
فروشگاه بزرگ Elgiganten یکی از شناخته ترین و بزرگ ترین فروشگاه های فروش لوازم برقی در سوئد است. این فروشگاه نروژی اولین شعبه خود را در سال 1994 در استکهلم سوئد باز کرد و امروز 78 شعبه در سراسر سوئد دارد.
فروشگاه بزرگ Elgiganten با همکاری با موسسه مالی Ester و بانک Handelsbanken Finans، با شرایط زیر مبالغ بین 2,000 کرون تا 100,000 کرون را برای خرید قسطی وام میدهد.
شرایط اولیه برای دریافت وام و یا خرید قسطی از Elgiganten:
حداقل سن: 18 سال حقوق ثابت از کار درآمد سالانه حداقل 120,000 کرون نداشتن Betalningsanmärkning توضیحات تکمیلی:
حقوق ثابت از کار : به گفته پشتیبانی Elgiganten افرادی که بیش از 12 ماه از استخدامشان میگذرد، و حقوق ماهانه دریافت میکنند، به احتمال بسیار زیاد به درخواست خرید قسطی‌شان جواب مثبت داده میشود.
در صورتی که با درخواست خرید قسطی شما موافقت شد
اولین فاکتور را شما در ماه بعد از خریدتان دریافت می کنید و Uppläggningsavgift بر تعداد قسط ها تقسیم شده و هر ماه مقداری از آن را پرداخت خواهید کرد.
Administrativ- avgift به مبلغ 39 کرون، ماهانه پرداخت میشود.

12 ماهه بدون بهره
مبلغ خریدRänta Uppläggningsavgift مجموع هزینه هاEffektiv ränta
10,0000%395 کرون10,824 کرون17,37%
24 ماهه بدون بهره
10,0000%695 کرون11,292 کرون13,18%
توضیحات تکمیلی:
در مثال بالا، مبلغ 10000 کرون به صورت پیش فرض به عنوان وام حساب شده است.
همانطور که میبینید، حتی زمانی که بهره 0 درصد است، شما همچنان هزینه های دیگری را باید پرداخت کنید و به همین دلیل مجموع هزینه ها(پولی که در آخر شما پرداخت خواهید کرد) بیشتر از مبلغ اولیه وام میشود.
برای دیدن جدول کامل اینجا کلیک کنید.
خرید قسطی از Media Markt
فروشگاه آلمانی و بزرگ Media Markt در 14 کشور بیش از 750 شعبه دارد. این فروشگاه همانند Elgiganten معروف به فروش لوازم برقی است.
فروشگاه Media Markt با همکاری با Nordea Finans با شرایط زیر به مشتریان خود امکان خرید قسطی را میدهد.
شرایط اولیه برای دریافت وام و یا خرید قسطی از Media Markt:
حداقل سن: 18 سال حقوق ثابت از کار نداشتن Betalningsanmärkning توضیحات تکمیلی:
طبق بانک Nordea اشخاصی که کمک هزینه تحصیل و یا هر گونه کمک هزینه‌ی دیگری میگیرند، به درخواست وام‌شان جواب مثبت داده نمیشود.
اما اگر دانشجو هستید و از CSN وام تحصیلی studiemedel میگیرید، امکان خرید قسطی را دارید.
برای اینکار، به صفحه CSN خود بروید و آخرین Beslut خود را پرینت کنید. به یکی از شعبه های Media Markt رفته و با کارت شناسایی خود و کارت دانشجویی‌تان Mecenat-kort درخواست خرید قسطی کنید. معمولا تا 10,000 کرون را میتوانید به صورت قسطی بگیرید.
اگر با درخواست خرید قسطی شما، موافقت شد:
هزینه سالانه 0 کرون هزینه هر فاکتور : 29 کرون هزینه تنظیم قرارداد : 295 کرون که در اولین فاکتور پرداخت میکنید
12 ماهه بدون بهره
مبلغ خریدRäntaUppläggningsavgiftمجموع هزینه هاEffektiv Ränta
10,0000%295 کرون10,64312,63%
20,0000%295 کرون20,6436,12%
50,0000%295 کرون50,6432,40%
فروشگاه Media Markt گزینه های دیگری نیز برای قسط بندی خرید شما دارد. برای مثال میتوانید 1/36 مبلغ خرید را ماهانه پرداخت کنید. در این صورت مسلما مجموع هزینه‌های شما بیشتر میشود. برای مثال اگر مبلغ 10,000 کرون خرید کره‌اید و در طول 11 ماه 1/36 مبلغ خریدتان را، یعنی حدودا 280 کرون، به صورت ماهانه پرداخت کنید و در ماه دوازدهم تصمیم بگیرید که باقی مانده را (که میشود 6,920 کرون) پرداخت کنید، در این صورت هزینه کل خرید شما 11,718 کرون میشود.
برای دیدن نوع‌های دیگر قسط بندی اینجا کلیک کنید
برای دیدن شرایط کامل Nordea اینجا کلیک کنید.
خرید قسطی از IKEA
فروشگاه های زنجیره‌ای IKEA نیازی به توضیح ندارد. پس مقدمه را کوتاه می کنیم و می رویم سر اصل مطلب. خرید قسطی از فروشگاه IKEA بسیار ساده و آسان است. تقریبا تمام افراد میتوانند از این فروشگاه به صورت قسطی خرید کنند. افرادی که کار ثابت دارند مسلما مبالغ بالاتری را میتوانند خرید کنند ولی اگر شما تنها وام دانشجویی میگیرید و یا تازه به سوئد آمده‌اید و هنوز etableringsersättning میگیرید، همچنان میتوانید روی خرید قسطی از IKEA حساب کنید.
اگر 10,000 کرون به صورت قسطی خرید کنید، بعد از 12 ماه شما حدودا 10,399 کرون بازپرداخت میکنید. در سایت ایکیا میتوانید به راحتی کل هزینه های خرید قسطی از IKEA را ببینید. بعد از کلیک کردن روی دکمه زیر، در سمت راست صفحه مبلغ مورد نظرتان را بنویسید و در پایین تعداد ماه ها را انتخاب کنید.
خرید قسطی از فروشگاه ایکیا
خرید قسطی از فروشگاه های سوئد
بسیاری از فروشگاه های بزرگ در سوئد با همکاری Resurs Banken به مشتریان خود امکان خرید قسطی را میدهند. برای مثال فروشگاه های زیر:
Siba NetoNet Mio BAUHAUS Kungsängen Babyproffsen شرایط اولیه گرفتن وام و یا خرید قسطی از این فروشگاه ها یکسان است:
حداقل سن: 18 سال حداقل درآمد سالانه : 120,000 کرون حداقل در شش ماه گذشته،به صورت fast anställd کار کرده‌ باشید نداشتن Betalningsanmärkning حدودا میزان بهره و سایر هزینه ها در این فروشگاه ها یکسان است. برای مثال به فروشگاهBabyProffsen و Mio نگاهی می‌اندازیم:
Babyproffsen
فروشگاه Babyproffsen عرضه کننده سیسمونی و وسایل کودک است.
در صورتی که از این فروشگاه قسطی خرید کنید، در فاکتور دوم، uppläggningsavgift را پرداخت خواهید کرد. و از فاکتور اول میتوانید تصمیم بگیرید که به چه صورت و چند ماهه قسط ها را پرداخت کنید.
فروشگاه BabyProffsen
12 ماهه بدون بهره
مبلغ خریدRänta Administrativ- avgift Uppläggningsavgiftبازپرداخت ماهانهمجموع هزینه هاEffektiv Ränta
10,0000%29 کرون245 کرون863 کرون10,59310,57%
برای دیدن شرایط کامل اینجا کلیک کنید
فروشگاه Mio
فروشگاه Mio یکی از بهترین فروشگاه های عرضه کننده لوازم خانه مانند مبلمان است. در صورتی که با درخواست شما برای خرید قسطی موافقت کنند، شما میتوانید با دریافت اولین فاکتور، به دلخواه خود، بین 3 , 10, 20, 30 و یا 40 ماه، قسط هایتان را پرداخت کنید.
10 ماهه بدون بهره
مبلغ خریدRäntaAdministrativ-avgiftUppläggningsavgiftبازپرداخت ماهانهمجموع هزینه هاEffektiv Ränta
10,0000%30 کرون300 کرون1,030 کرون10,60012,6%
برای دیدن شرایط کامل اینجا کلیک کنید.
شرایط دیگر فروشگاه ها:
NetonNet
BAUHAUS
Kungsängen
شاید قبل تر هم به این نکته اشاره کرده‌باشیم که به بازاریابی های فروشگاه ها زیاد توجه نکنید. برای مثال 12 ماه بدون بهره، همچنان برای شما هزینه بردار است و بهتر است شرایط را قبل از خرید با دیگر فروشگاه ها مقایسه کنید. و یا زمانی که فروشنده به شما می گوید: “ränta را سال آینده از اداره مالیات پس میگیرید” این حرف کاملا درست است اما تنها 30% بهره ایی که دادید به شما بازگردانده میشود. پس به میزان بهره دقت کنید.
نکته جالب درباره فروشگاه SIBA
فروشگاه Siba کارتی به اسم کارت دانشجو دارد. گرفتن این کارت برای دانشجویی که کار ثابت ندارد، غیر ممکن است!
فروشگاه ها برای بازاریابی اسم‌ها و مزایای مختلفی برای کارت های خود میگذارند، این شمایید که باید با چشم باز تمام شرایط را مقایسه کنید.
حتما سوالات خود را در قسمت نظرتات همین صفحه و یا صفحه فیسبوک ما مطرح کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ماجرای پناهندگی خبرنگار سیاسی ایران در سوئد چیست؟

چرا سفر ظریف به اسکاندیناوی مهم است؟

راپای زیبای اسکاندیناوی؛فوق العاده دلپذیر /تصاویر

کشورهای اسکاندیناوی به خاطر توپولف روسی، جنگنده های خود را به پرواز درآوردند

باید ها و نبایدهای خرید اینترنتی در سوئد

معمولی ترین سوالات مصاحبه استخدامی

پیدا کردن کار در سوئد

سفر به سوئد با دعوتنامه از طرف اقوام و آشنایان

ثبت شرکت Enskild firma

اطلاعات اولیه جهت سفر به سوئد

ثبت شرکت Handelsbolag و Kommanditbolag

طریقه نوشتن Personligt Brev

تحصیل در Folkhögskola

اجاره خانه در سوئد

پیدا کردن و اجاره خانه در گوتنبرگ

مدارک لازم برای درخواست ویزای شنگن

روند تقاضای ویزای مسافرتی به سوئد

سوئد از لحاظ نظامی چگونه کشوری است؟

کمک هزینه مسکن در سوئد – Bostadsbidrag

گرفتن وام در سوئد

محاسبه هزینه گواهینامه در سوئد

SwedBank آموزش کار با دستگاه رمزیاب بانک

BankID شناسه همراه بانک – طریقه نصب و استفاده

نرم افزار همراه بانک SwedBank

محاسبه کمک هزینه زندگی در سوئد – Socialbidrag

انواع وام بانکی در سوئد

شرایط گرفتن تابعیت سوئدی

برای دریافت وام شخصی به کجا مراجعه کنیم؟

مدارس بزرگسالان در سوئد Komvux

سفر به پاریس از سوئد

اجاره آپارتمان با قرارداد دست اول

اجاره نشینی از روز اول ورود تا فسخ قرارداد

کمک هزینه تحصیلی CSN – Studiemedel

ارزیابی مدارک تحصیلی در سوئد

مشاغل و حرفه های مورد نیاز در سوئد 2016- 2017

مراجعه به درمانگاه و خدمات درمانی در سوئد

یادگیری زبان سوئدی به همین سادگی !

SFI چیست ؟

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری اول

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری دوم

اصطلاحات سوئدی به فارسی سری سوم – با تلفظ

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری چهارم

اصطلاحات سوئدی به فارسی با تلفظ – سری پنجم

تحصیل در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی

شرایط دریافت اقامت تحصیلی در سوئد

اقامت سرمایه گذاری با ثبت شرکت در سوئد

اقامت کاری در سوئد

اقامت دائم سوئد – از دریافت تا از دست دادن

فرهنگ و قوانین دوچرخه سواری در سوئد

فرهنگ سوئدی ها از دید یک ایرانی